Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Çok ilginç doktorun söylediği, ben öyle yapsam hergün kızarır göğsüm. Biraz emzirmeyi geciktirsem akşamında mastit başlıyordu zaten, bir memeyi iki kere versem mafolurum heralde 😵‍💫
Benim geceleri şişiyor ama gün içinde normal öyle sıkıntı yaşamıyorum canım doktor üstüne basa basa defalarca söyledi son sütten de faydalansın diye. Uyguluyorum sıkıntım yok şükür. Senin süt fazla galiba okadar sütü boşaltabiliyor mu memeyi? Benimki boşaltamıyor

Benim geceleri şişiyor ama gün içinde normal öyle sıkıntı yaşamıyorum canım doktor üstüne basa basa defalarca söyledi son sütten de faydalansın diye. Uyguluyorum sıkıntım yok şükür. Senin süt fazla galiba okadar sütü boşaltabiliyor mu memeyi? Benimki boşaltamıyor
Ya benim 2.doğumdan 5 gün sonra çok ağır mastit oldum. Sonra daha toparlanmadı göğüslerm. Süt çok yokken bile bir kanal tıkanıyor , hemen orası şişip kızarıyor . Özellikle misafirliğe gittiğimde yada biri geldiğinde biraz geciktirsem . Sadece yeni doğan döneminde değil emmeyi bırakana kadar o şekilde devam ediyor .
Doğumdan çok emzirme olayı korkutuyor beni işte . İlk kızımda emzirmeyi geciktirsem akıyordu , meğer o ne iyi birşeymiş 😅
Şimdi de hemen sağmayı deneyeceğim .
Birde benimkiler sağıp dolaba koyduğum sütleri hiç içemedi , hortum gibi kusuyorlardı . Ziyan oluyor diye insan sağıp dökemiyor da 🥹

Ya benim 2.doğumdan 5 gün sonra çok ağır mastit oldum. Sonra daha toparlanmadı göğüslerm. Süt çok yokken bile bir kanal tıkanıyor , hemen orası şişip kızarıyor . Özellikle misafirliğe gittiğimde yada biri geldiğinde biraz geciktirsem . Sadece yeni doğan döneminde değil emmeyi bırakana kadar o şekilde devam ediyor .
Doğumdan çok emzirme olayı korkutuyor beni işte . İlk kızımda emzirmeyi geciktirsem akıyordu , meğer o ne iyi birşeymiş 😅
Şimdi de hemen sağmayı deneyeceğim .
Birde benimkiler sağıp dolaba koyduğum sütleri hiç içemedi , hortum gibi kusuyorlardı . Ziyan oluyor diye insan sağıp dökemiyor da 🥹
Aaa anladım canım yani süt çok olmasa bile kanalların tıkanıyor 🥺 ay çok çekmişsindir ya sen ondan emzirmek çok güzel bişey ama böyle olunca insanın burnundan geliyordur. Senin durum farklıymış birinde akarken diğerinde mastit olabiliyormuş demekki insan 🤦🏻‍♀️ İnşallah bu sefer de akar da mastite çevirmez. Rahat rahat emzirirsin 🙏
Bende daha iki paket atabildim buzluğa 50-60 cc filan kızım buzluktan çıkan sütü içiyordu da inşallah oğlum da içer. Sütüm kesilse hastalansam ilaç kullansam filan ordan çıkarır veririm diye düşündüm inşallah planladığımız gibi olur gönlümüze göre bu sefer 😍🙏

Kizlar üçüncü günüm bugün çok kötü az az yürüyorum . Desteksiz asla kalkamiyorum sürünerek kalkiyorum yataktan . Ne zaman geçecek bu durum 🥹Allahim çok zor
Böyle düşünüp kendini kötü etkiliyorsn kuzum. İlk 2 3 gün zor geciyor ama sonra toparlıyorsun bol bol yürü saat bası en gec. Yatmak daha da kötü yapıyor insanı

çatlaklar geçer mi :KK43: ne dersiniz
Korkutmak istemem ama maalesef geçmiyor güzellik merkezinde bununla ilgili bir işlem var mı bilmiyorum ama yengemin çatlakları hala var kızı 2 yaşında :KK43: benim de çatlamadı çatlamadı mis gibi dedim son 3 hafta çatır çatır çatladı karnım harita gibi oldu kız🤣🤣🤣

Cnm hastanede vardi ama bende işe yaramadi . Eve geçtim . Uzandiktan sonra kalkamiyorum biri olmadan asla . Sezeryan gerçekten zor . En az iki küvetli kişi iş bitiren yaninda olmasi gerekiyor. Bebek kuvezde . Yoğum bakimda halen dokunamadim . Solunum sıkıntısı var diye . Çok kötü oluyorum akliam geldikçe . Şimdi kendim toparlanayim ona yetebiliyeyim diye cabaliyorum . Sütüm gelmedi . Sütle uğraşiyorum. Uğraşabildiğüm kadar . Çok misafir vardi . Hastanede hiç oda boş kalmadi o yüzden sapmayla üç kez tek uğraşabildim . Şimdi eve geçtim sicak komplex yapiyorum zeytinyağiyla yağliyprum . Göğüs pompasi aldiracam ama ne alacağimi bilmiyorum . Araşitrmadayim öneriniz var mi
Ben ilk çocuğumu 35 haftalık doğurdum hastane pompasıyla bile gelmedi sütüm kızım küvezdeydi iki gün boyunca hastanede kaldım gelmedi. Eve geçtim 3. Gün sıcak bir duş yaptım hemen geldi. Pompa da lansinoh kullandım ben

Aaa anladım canım yani süt çok olmasa bile kanalların tıkanıyor 🥺 ay çok çekmişsindir ya sen ondan emzirmek çok güzel bişey ama böyle olunca insanın burnundan geliyordur. Senin durum farklıymış birinde akarken diğerinde mastit olabiliyormuş demekki insan 🤦🏻‍♀️ İnşallah bu sefer de akar da mastite çevirmez. Rahat rahat emzirirsin 🙏
Bende daha iki paket atabildim buzluğa 50-60 cc filan kızım buzluktan çıkan sütü içiyordu da inşallah oğlum da içer. Sütüm kesilse hastalansam ilaç kullansam filan ordan çıkarır veririm diye düşündüm inşallah planladığımız gibi olur gönlümüze göre bu sefer 😍🙏
Amin inşallah canım 🥰 çıkan sütü içmesi gerçekten çok güzel , içimiz rahat ederdi . Şuanda bile hissediyorum iki üç kanal tıkalı gibi , doktora söyledim ama yeni bebek yeni şans diyor 🫣 nasıl düzelir bilmiyorum. Emzirmek gerçekten güzel , sorun yaşamadan hepimiz emziririz inşallah ❤️

Korkutmak istemem ama maalesef geçmiyor güzellik merkezinde bununla ilgili bir işlem var mı bilmiyorum ama yengemin çatlakları hala var kızı 2 yaşında :KK43: benim de çatlamadı çatlamadı mis gibi dedim son 3 hafta çatır çatır çatladı karnım harita gibi oldu kız🤣🤣🤣
son hafta çatladım ben
şok oldum

oyy anaların hakkı boşuna ödenmez denmiyor 😌😌😌

X