Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    216
Allah razı olsun canım hemde ben dogumdayken canimla ugrasirken paylaşmış.. Ben herkese hep diyorum gerçekten çok şanslısınız maşallah Allah birliğinizi bozmasin..
Çok üzüldüm gerçekten hamileliğinde de sana bi sıkıntı yaşatmıştı baban diye hatırlıyorum. Lohusalığında da yaptı yapacağını. Yani torun heyecanı o an ki mutluluğu filan diye düşünüyorum ama bebeği apaçık paylaşması yine de anlamsız normal dışı. İlla paylaşım yapmak şart mı bence değil ama yine de mutluluğunu öyle paylaşmak istiyorsa bunun farklı yolları var tabi keşke farklı şekilde bişeyler paylaşıp duyursaydı torunu olduğunu.
Eşimle ben baştan uyardık herkesi paylaşım yapılmıcak diye kimse de paylaşmadı zaten hala çoğu kişi beni doğurmadım sanıyor. kızımı da hiç paylaşmıyoruz eşim bu konuda çok katı. İyi gene senin eşin pek ses çıkarmamış benimki olsa burnumdan getirmişti. Eşten yana şanslısın şükür

Çok üzüldüm gerçekten hamileliğinde de sana bi sıkıntı yaşatmıştı baban diye hatırlıyorum. Lohusalığında da yaptı yapacağını. Yani torun heyecanı o an ki mutluluğu filan diye düşünüyorum ama bebeği apaçık paylaşması yine de anlamsız normal dışı. İlla paylaşım yapmak şart mı bence değil ama yine de mutluluğunu öyle paylaşmak istiyorsa bunun farklı yolları var tabi keşke farklı şekilde bişeyler paylaşıp duyursaydı torunu olduğunu.
Eşimle ben baştan uyardık herkesi paylaşım yapılmıcak diye kimse de paylaşmadı zaten hala çoğu kişi beni doğurmadım sanıyor. kızımı da hiç paylaşmıyoruz eşim bu konuda çok katı. İyi gene senin eşin pek ses çıkarmamış benimki olsa burnumdan getirmişti. Eşten yana şanslısın şükür
Başkası olsa eşimin yeri de şuan tamamen her şey farklı olabilirdi aşırı sabırlı bi adam taş çatlar yine eşim sabreder.. benim babam olduğu halde eşimin burnundan getiriyorum çünkü bıktım artık mutluluguma birinin engel olmasina
Zaten b.k var paylaşıyor internette bir şey..adamda düşünceme olsa şaşarım bu grupta biri vardı kocasını bi iki kere anlattı aynısı işte benim babam hatta adam değişmez birde hamilesin Bir ömür.kendine ziyan etme tarzı konuşmuştum işte olan çocuklara oluyor kadın kocam diyo cekiyo ekonomik özgürlüğü yoksa.. ama çocuklar böyle benim gibi oluyo çok dertlendim ya gerçekten kızlar mutlulugunuzu doya doya yaşayın bakın benim gibi neler var bu hayatta bir şeyi takmayın benden bi üst levrl görsem bende takmicam😅

Bende bundan korkuyorum ya sanki o iiş
Karın inerken daha çabuk çatlayacakmışım gibi geliyor onu engellemek için gene yağlar işe yarar mı ki? Ya da sezeryan olunca yağ da sürülmez mi ki kafamda deli sorular 🤔
Aslında yağ denenebilir. Ben sürmedim doğumdan sonra. Ama dikiş yeri baya aşağıda kasıkta. Sen karnına sürcen yani sezaryen yağ sürmeye engel değil aslında. Bakma ben salladım doğumdan sonra aslında golden söylemişti inerken çatladığını. O ihtimali düşünüp en azından deneyebilirdim yağları 🤦🏻‍♀️

Aslında yağ denenebilir. Ben sürmedim doğumdan sonra. Ama dikiş yeri baya aşağıda kasıkta. Sen karnına sürcen yani sezaryen yağ sürmeye engel değil aslında. Bakma ben salladım doğumdan sonra aslında golden söylemişti inerken çatladığını. O ihtimali düşünüp en azından deneyebilirdim yağları 🤦🏻‍♀️
Ben de de onu düşünecek kafa olursa deneyeyim bi sürmeyi. Ani kilo kaybı bende çatlak yapar biliyorum kendimi çünkü 😓

Gaz sorunu var bizimkinde şu ara aslında o olmasa çocuğum ne güzel uyuyacak da sürekli bir ıkınma acı hali var. Aglamadigi sürece almıyorum o ikiniyor bir süre 🥺
Aynen tamda benimkide öyle çok gazı var üzülüyorum gazı olmasa uyucak eminim acıklı acıklı aglıyor moralim bozuluyor 🥹🥹

Kızlar doktor kontrolümüzde içeri girene kadar bebiş kaka yapmış farketmedim. Doktor bezi açtı mama mı verdin dedi yoo dedim sütün koyu ozaman bu iyi bişey dedi bebeğin kakası bi tık katı duruyordu. @Begonya2 nın tarifinden sonra iyice katı durduyor demekki gerçekten sütü kaliteli yapıyor koyulaştırıyor rengi filan da baya güzel oldu zaten sütün 😍
Nasıl canım rengi benimki bildigin süt rengi bazende sarı bebegin kakasıda sarı ama cıvık hala ben mamada veriyorum sütüm yetmiyor

Ahahaha ya dün sabah eşime dedim ki yataktan hiç kalkmiyim çocuğu bana verir misin yastığıma koyayım emsin o orada dedim. Emdi uyudu falan eşime verdim gazını alsın diye sonra eşim o yastigindaki ne dedi. Aa süt hep dökülmüş dedim. Sonra bı aydınlanma geldi iyi de ağzı orada degil poposu oradaydı dedim altını bir açtık bezi kaymış canım oğlum anasının yastığına isemis 🤣 alt değiştirmeye koydum orada da bir güzel uyudu, rahatlama geldi ya da uyursam benden bilmezler herhalde dedi🤣🤣
Aydınlanma geldiği andaki yüz ifadeni çok merak ediyorum ya keşke görseydim o anı🤣🤣🤣

Allahım ben iki çocukla kafama huni takmak üzereyim böyle delirmelerim geliyor seni düşünemiyorum bacım Allah yardımcın olsun yaa. Asla durmuyorlar biraz ağrım acım var dinleneyim desen uyutmuyolar hadi ben gene günde bikere bi nefes alıyorum ikisinin uykusunu denk getirip. Sende oda yoktur biri uyusa biri uyumaz 🤦🏻‍♀️ bide araları yakın seninkilerinde galiba öyle hatırlıyorum. Bu bebeler büyüyecek te nasıl büyüyecek hiç bi fikrim yok vallahi şimdiden arada isyanlarım geliyor 😂😂
Kızlar kavga etselerde beraber vakit geçiriyorlar ama oğlum bana yapışık resmen . Uyurken sarılarak uyuyacak , otururken kucakta , evde gezerken bile kucakta olcak 😅 ayy bunaldım biraz tek otur diyorum , kedi gibi gözlerime bakıyor sonra gelip öpüyor 🥹insan kıyamıyor . Bebek gelince nasıl olcak hiç bilmiyorum . İşleri hiç bitmiyor ama beraber mutlular , birbirlerinden ayrı kaldıklarında acayip özlüyorlar . 😇 böyle şeyleri olmasa çok zor tabi 😂

Aay kızlar lohusalık psikolojisi sanırım ben dün dayanamadım ağladım. Yine bir küçük muhabbeti oldu. Haftaya Dr Rand var dedik 'dr sana büyümemis mı diyecek oğlum, küçük mu kalmış diyecek' dedi benim sinirler gerildi. Sonra daha normal bı doğum kilosuna gelemedi dimi dedi 3500 falan gibi dedi. Benim etrafımda yok hiç öyle 2500-3000 doğuranlar var dedim ama nasıl gerginim tuttum kendimi. Eşim de o ortamda. Odamıza geldik eşim bana laf atıyor ama ben donuk tepki verdim. Çocuğu emziriyorum ama nasıl moralim bozuk gözlerim doldu yere bakıyorum gozukmesin diye. Sana ne oldu dedi tutamadım zaten başladım ağlamaya. Küçük muhabbeti mi dedi Allah'tan o da yanimizdaydi. Sen harika bir annesin niye olumsuz şeyleri görüyorsun. Annemler bana da maşallah kendisi bakabiliyor hallediyor çocuğun her şeyini diyor dedi. Ben uyaririm istersen üstü kapalı dedi. İstemedim. Bu süreçte eşler çok önemliymis epeyi destek oldu, sabah işe gitmeden geldi yanıma güzel anne diye öpüp gitti. Eşim de annesi modunda olsaydı kesinlikle depresyonluk bir dönem. Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın🌸
Senin kayınvalideni birleşip dövesimiz geldi bence grupça 🙈🙈 Eşin uyarsın bence canım böyle konuşma goldenı üzüyorsun diye söylesin yoksa bu muhabbeti sonsuza kadar sürdürecek gibi duruyor 😕 sen sıkma canını ya çocuğun doğduğu kiloyu değiştiremezsin sonuçta ee sütün de var emziriyorsun daha nolsun.
Ay şu senin kvnin küçük muhabbeti beni bile gerdi kadın ne boş konuşuyor ya. İyi gene tutabilmişsin kendini de patlaman an meselesi gibi geliyor bana.
Bende de durum pek farklı değil kp yoğunbakımda yatıyor eşim işten çıkıp hastaneye gidiyor çocuk doğduğundan beri eve en erken akşam 10 da geliyor. Kızım kardeşi eve geldiğinden beri ekstra ilgi istiyor sürekli eziyet halinde ne istediğini kendide bilmiyor en son bağırdım ağladı bu sefer annem döndü niye çocuğa bağırıyorsun diye ona da bağırdım 🤦🏻‍♀️ sonra oturdum ağladım rahatladım. Önce annemden sonra kızımdan özür diledim oturdum kıçımın üstüne. Eşimde elinden geleni yapıyor ama elinden de çok bişey gelmiyor öyle bi döneme denk geldik. Yani eş desteği bende sıfıra yakın mecburen. Seninki gibi tatlı sözler söylüyor ama yetersiz hissediyorum pek yanımda olamayınca
Ayy canım ya eş desteği gerçekten çok önemli ama en azından annen var yanında. Allah yardımcın olsun 🙏🏻 bir iki ay geçince sen de iyice adapte olursun
Paylasmis işte ağlıyorum kaç gündür dayanamadim yaziyim buraya dedim
İlk torun heyecanı ile bilememiş diyeceğim ama gerçekten de ayıp etmiş. İlla paylaşacaksa kapı süsünü ne bileyim elini kolunu paylaşsaydı bari 🥲 gerçi doktorlar da paylaşıyor yenidoğan bebekleri yüzleri açık şekilde Allah koruyor merak etme kafana takma canım 🙏🏻 babanın huyunu biliyormuşsun zaten en iyisi kabullenmek

Aay kızlar lohusalık psikolojisi sanırım ben dün dayanamadım ağladım. Yine bir küçük muhabbeti oldu. Haftaya Dr Rand var dedik 'dr sana büyümemis mı diyecek oğlum, küçük mu kalmış diyecek' dedi benim sinirler gerildi. Sonra daha normal bı doğum kilosuna gelemedi dimi dedi 3500 falan gibi dedi. Benim etrafımda yok hiç öyle 2500-3000 doğuranlar var dedim ama nasıl gerginim tuttum kendimi. Eşim de o ortamda. Odamıza geldik eşim bana laf atıyor ama ben donuk tepki verdim. Çocuğu emziriyorum ama nasıl moralim bozuk gözlerim doldu yere bakıyorum gozukmesin diye. Sana ne oldu dedi tutamadım zaten başladım ağlamaya. Küçük muhabbeti mi dedi Allah'tan o da yanimizdaydi. Sen harika bir annesin niye olumsuz şeyleri görüyorsun. Annemler bana da maşallah kendisi bakabiliyor hallediyor çocuğun her şeyini diyor dedi. Ben uyaririm istersen üstü kapalı dedi. İstemedim. Bu süreçte eşler çok önemliymis epeyi destek oldu, sabah işe gitmeden geldi yanıma güzel anne diye öpüp gitti. Eşim de annesi modunda olsaydı kesinlikle depresyonluk bir dönem. Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın🌸
Aaa çok sinir bozucu ayrıca bunun lohusalıkla alakası yok normal zamanda da söylese sinirlerin bozulur. Ama sen sabırlıymışsın.
Ben olsam cevap verirdim.
Eş çok önemli gerçekten de benim de eşim tüm akrabalarına şu an misafir kabul etmiyoruz bi şey olursa da beni arayın karımı meşgul etmeyin demiş. 😂

Benim gerizkali babam çocuğumun fotoğrafını paylaşmış ben daha sezaryendeyken gerçekten omrum boyunca bir daha babamı affetmicem..
Bende saf saf milletin bu kadar nerden haberi var annemi arayıp duruyorlar sordum itiraf etti annem. Hatta kavga etmişler kaldırmış fotoyu da 5 saat sonra gören görmüş zaten..annemede kızıp duruyorum surda 2 gram mutluluğum vardı sagolsunlar kvdeden korkarken kendi ailem yapti
Canım yaa üzme kendini , aileler bizim hassasiyetimizi anlamıyor bu dönemlerde gerçekten . Kötü niyetli değiller , bakın dede oldum gibi . Benim ilk doğumumda da abim heryerden paylaşmıştı . Annem çocukları instagramdan paylaşıyor . Ben hiçbiryerden paylaşmam ve sevmem . Kaç kere güzellikle ima ettim , bayramda gönderdiğim aile resmimizi hiç sevmediğim bir arkadaşıma göndermişler. 😵‍💫
Yani hiç üzme kendini , olmuş geçmiş gitmiş . Ağlamana üzüldüm 😔

Ay senin kv ye ayrı bir gıcık oluyorum. Seviyorum ayağına laf sokuyor . Maşallah eşine , ne güzel destek vermiş. Benimki anasıyla lohusa olurlardı hep . Hele ilkinde ıyyyy 😵‍💫
Sen de doktordan gelince "ayy benim oğlum çok mu kilo almış , kocaman adam mı olmuş , doktor çok iyi çok sağlıklı mı demiş " diye sev 😂😂

Kızlar sezaryen dikisi üzerindeki su geçirmez bandı nasıl çıkarabilirim..
İçim kalktı bi tuhaf oldum başkasına cikarttirmaya çok korkuyorum zar gibi bisi böyle elimi sündürüyo kolay yolu var mi
Normalde damar yolunun bantını çıkarırken dezenfektan sıkıp o şekilde yumuşatarak çıkarıyorlar ama bu farklı mı? Yanlarından yavaş yavaş dezenfektanla ıslatıp çıkarsanız.

Senin kayınvalideni birleşip dövesimiz geldi bence grupça 🙈🙈 Eşin uyarsın bence canım böyle konuşma goldenı üzüyorsun diye söylesin yoksa bu muhabbeti sonsuza kadar sürdürecek gibi duruyor 😕 sen sıkma canını ya çocuğun doğduğu kiloyu değiştiremezsin sonuçta ee sütün de var emziriyorsun daha nolsun.

Ayy canım ya eş desteği gerçekten çok önemli ama en azından annen var yanında. Allah yardımcın olsun 🙏🏻 bir iki ay geçince sen de iyice adapte olursun

İlk torun heyecanı ile bilememiş diyeceğim ama gerçekten de ayıp etmiş. İlla paylaşacaksa kapı süsünü ne bileyim elini kolunu paylaşsaydı bari 🥲 gerçi doktorlar da paylaşıyor yenidoğan bebekleri yüzleri açık şekilde Allah koruyor merak etme kafana takma canım 🙏🏻 babanın huyunu biliyormuşsun zaten en iyisi kabullenmek
Allah razı olsun canım hiç o açıdan dusunmemistim bak çok teşekkür ederim gönlüm baya rahatladi💜

Sezeryan olan annişler bir şeyi merak ediyorum. Ameliyat esnasında dümdüz yatıyorsunuz ya kafanız yüksekte olmadan tansiyonu etkiledi mi?
Ben normalde de öyle yatamıyorum nst girdim geçen öyle düz yattım denemek için hemen midem bulandı. Sizlerde bir şey oldu mu

Canım yaa üzme kendini , aileler bizim hassasiyetimizi anlamıyor bu dönemlerde gerçekten . Kötü niyetli değiller , bakın dede oldum gibi . Benim ilk doğumumda da abim heryerden paylaşmıştı . Annem çocukları instagramdan paylaşıyor . Ben hiçbiryerden paylaşmam ve sevmem . Kaç kere güzellikle ima ettim , bayramda gönderdiğim aile resmimizi hiç sevmediğim bir arkadaşıma göndermişler. 😵‍💫
Yani hiç üzme kendini , olmuş geçmiş gitmiş . Ağlamana üzüldüm 😔
Evet haklısınız aslında canım.. lohusalik gerçekten çok zor bi psikoloji bu tarz durumlar için sayenizde gönlüm rahatliyor iyi ki varsınız 💜 demek ki böyle kabullencez ailelerimizi🥲

Hıhhh başladılar bilmem kimin bebeği şu kadar doğdu bu kadar kiloda... Süt muhabbeti...
Hiç duyma hatta öyle konuşunca kalkıp git sinir stres yapma canım sütünü etkiler.
Sağlıklı olsun da kilosu ne önemi var zaten alacak emdikçe.
Nefret ediyorum şu cahilce muhabbetlerden.
En güzel günlerine gölge düşürmesin kimse önemli olan eşin ve bebikin Gerçekten yine ne varsa onlarda var🙏🙏

X