2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Kizlar Merhaba🍀oğlum yoğum bakimdan cikti çok şükür 🤲🏻. Sariliği var şuan . Onuniçin üç saate bir emziriyorum . Doktor mama verme dedi ama mama da veriyorum . Yeni doğan bi bebek için kac cc mama yada süt gerekli ? Birde emzik tuttu ama biberon aventi tutmadi . Diğerlerinde içincede acayip gaz oluyor . Öneriniz nedir ?
Merhaba, çok sevindim yoğun bakımdan çıkmasına. Bizde benzer süreçten geçtik. Sarılık olunca bebek çok uyuyor cnm. Bizim kanda 15 e kadar çıktı. Fototerapi ve 2 saatte bir besleme yaptım. 50 ml biberonla süt verdim devamını isterse de emzirdim. Bazen uyanmadı kaşıkla uykuda besledim. O sabah 9 a düştü sariligi.
Yoğun bakımdan çıkarken mama bilgisi vermediler mi size. Bize 20 ml mama günde 8 kere denmişti. Ama bnm sütüm çok diye mamayi biraktirdilar. Tabi Bn bu süreci hastanede geçirdim.

Burdaki bütün annelere saygı duyuyorum nasıl bu kadar enerjik oluyorsunuz benim üzerimden tir geçmiş gibi gerçekten ben nasıl buyutcem bu bebegi bilmiyorum..
Hayal kurarak. Biz eşimle öyle yapıyoruz çocuklar büyümüş başbaşa italyaya gitmişiz şaraplarımızı içerken hatırladın mı Ali abi bu günün hayalini kuruyorduk beraber diyoruz birbirimize 🤣🤣 bizdeki hayalleri duysan 🤣Evde heryere beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır yazasım var kamyon arkası yazısı gibi 😂😂 tüm bu hayallerden sonra hayatlar bütün gece uyumayıp pişpiş yapmak😏
Kızlar biz taburcu olduk çok şükür ateşi düştü kızımın. Emzirip sonrasında 30 cc mama veriyorum ama 10-20 ancak içiyor. Rengi sarardı biraz yarın rutin kontrolü var tekrar bakalım inşallah sarılık değeri yüksek çıkmaz.

Doğuran oldu mu benden sonra takip edemedim. Begonya2 Begonya2 @ozgeeeee1
şükür canım sarılık illaki çıkarda Allahın izniyle değeri çok yüksek olmaz inşallah abisinin kardeşiyle arası nasıl daha bişey anlamamıştır yavrum 😍😍

Eşim annemin anneler gününü kutlamak için aradı, annem hiç bir şey yokmuş gibi davrandı o kadar kıyameti dedem çıkardı sanki 🤣🤣🤣 neyse bu bir zeytin dalı değil zeytin tarlası benim için 🤣🤣🤣 barış kazandı 🫶🏻🫶🏻
Kız senin annen insanın beyin tellerini yakar vallahi 🤣🤣 aman neyse dilini ısır maşallah diyelim Buda bişey 😂😂
en son sevgililer gununde gitmistik 4 sene once 😂😂😂
ooo siz sevgililer günü kutluyonuz mu o nasıl bişey nasıl kutlanıyor ben hiç bilmiyorum komple unutmuşum 🤣🤣🤣

Kız noldu biliyor musun 🤣🤣🤣 ben Serdar ortaç açmıştım bebekle birlikte mutfakta oturuyorduk, kv müziğin giriş kısmını ilahi sanmış salondan, gelinim bebeğe ne güzel şeyler dinletiyor diye geldi yanıma , ana Serdar ortaç mıydı kız bu diyor 🤣 Kuran dinletiyorum sanmış hHAHSHDHDH🤣
Hahahaha 🤣🤣🤣🤣 kv gelinim ne güzel şeyler dinletiyor çocuğa dedikten sonra Serdar ortacın seni çöpe atacağım poşete yazık diye ortama girişi gözümde canlandı 🤣🤣🤣🤣🤣
Off ya yine aklıma geldi beni Doğum değil de ailelerin gelip kalması inanılmaz geriyor.
Evde biri olunca böyle sinir tepeme çıkıyor niye böyleyim bilmiyorum.
.. Bir de sanki mikrop oluyormuş gibi hissediyorum.
Bugün kuzenimin kızı var küçük 2 yaşında benim kızımın odasına girdi oyuncaklara dokundu diye sonrasında bütün çarşaf yatak oyuncak herşeyi yıkadım sinir oldum. Bir şey de olduğu yok ama bebeğimin eşyası diye istemedim ellemesini.
Gariplik bende demi?
canım 2 yaşındaki de bebek sonuçta ellese nolcak ama seninde içgüdünü anlıyorum yenidoğan bağışıklık düşük filan diye düşünüyosundur. İlk çocukta da böyle oluyor genelde bi süre sonra ipleri salıp rahatlıyosun. Yani böyle hissetmen normal şuan için doğup biraz ele gelince yavaş yavaş salcan sende. Aslında doğmuş olsa bukadar takmıyorsun mesela kızıma ilk oda yaptığımda o hastaneden gelmeden kimseyi sokmadım odaya ama hastaneden geldi bir iki ay geçti arkadaş grubumuz geldi 4 çocuk. Oynasınlar orası çocuk odası onlarda çocuk dedim ama kızım doğmadan önce kimseyi sokmuyodum. Bu hislerin normal yani kendini üzme

Kızlar iyi geceler, Cuma günü bebeğimi doktora götürmüştük sarılık çok yüksek değil ama 3 günlük bebek için yüksek demişti doktorumuz. Tartıda çok kilo kaybetmişti doğum kilosuna göre normalin üstünde kilo kaybı vardı. Daha sonra kan tahlilleri istedi ve bebeğin şekeri 40larda çıktı. Hiç besleyememişim 3 gün boyunca resmen😞
Hastanede doğumdan sonra oradaki hemşireler bebeğim memeyi tutunca mama verme demişlerdi sütümün olmadığını söylediğimde bile sana göre yoktur ama olmasa bebeğin memende böyle kalmaz ve ağlar falan demişlerdi bende hiç mama vermedim. Ama sütümün çok olmadığının farkındaydım.
Neyse sonuç olarak 2 saatte 1 60cclik yemeli dedi doktorumuz. Sütümün olmadığını söyledim doktora da oda sütünü sağ ne kadar çıkıyorsa üstünü 60ccye tamamlayacak şekilde mama ver dedi. Pazartesi günü tekrar bakacağız değerlerine yoksa hastanede misafir edeceğiz dedi😞
Dua edin yarın sonuçlarımız güzel çıksın bebeğimle evimize geri gelelim😢
Senlik bi durum değil canım hemşireler ne dediyse onu yapmışsın nerden bilcen böyle olacağını. Üçüncü gün sarılık değeri kaç çıktı? Bol bol besle Allahın izniyle toparlar dualarım sizinle 🙏

Merhaba, öncelikle Allah herkese sağlıkla doğum yapmayı ve kucağına almayı nasip etsin inşallah🙏🏻🙏🏻
Bence 37+3 haftadayim. İlk doğum ve normal bekliyoruz. Bebeğin aşağı indiğini fark ettim. İndikten ne kadar sonra doğum gerçekleşir? Deneyimli olan anneler var mı?
37 den beri bekliyorum ben 40 oldım gelmedi

Tecrubeli anneler bir sorunum var.
Benim kisim gunde 1 2 kere nedenini bilmedigim sekilde mememi almiyor.memede sut var. Sorun yok.mama veriyorum mecburen cunku agkama krizine giriyor.sonrasinda tekrar meme aliyor.hatta meme alip 10 dk icip tekrar birden aglayabiliyor ve memeyi almiyor.sebebi nedir.benim memenin akis hizini mi begenmiyor cok açken anlamadim.mamayi biberonla degil siringa ile veriyorum sirf alismasin diye.ama varya siringaya ac kurt gibi saldiriyor ama memedeki sütü istemiyor.meme reddi olacak diye korkuyorum😭

Bütün gece mükemmel derecede kötü geçti. Her emzirmede kaka yapması azaldı iki gündür ama alttan gaz çıkarırken sıvı olarak hafif kaçırıyor ve aşırı gazlı bütün geceyi tıs tıs ıkına sıkıla geçirdi. Kızım yatmadan önce babası sadece bardağı bırak artık dediği için küstü babasının yatırmasını reddetti asla sakinleşmedi anne diye ortalığı yıktı biri mememdeyken öbürünü sakinleştirmeye çalıştım. Annem gittiği için artık dördümüz aynı odada yatıyoruz oğlan uyanınca ağlayıp kızımıda uyandırmasın diye salona ışınlanıp orda emziriyorum buna rağmen kızımda bütün gece uyumadı anne diye ağladı habire. Yatak odasında sabaha kadar kırk şekilde girdik kızımı bi yanımıza alıyoruz bi yatağına bırakıyoruz oğlan bi babaya gidiyor bi bana geliyor. Kızım aramızda uykusunda döne döne bizi mahvetti. En sonunda sabah 5bucukta eşim evden koşarak uzaklaştı 😂😂 sonra baktım uyutmucaklar bende kalktım şuan ikiside mışıl mışıl uyuyor ama bizim uykular haram oldu gençliğimiz talan oldu 🤣 artık ailecek akşam 9bucuk 10da yatma kararı aldık bu iş başka türlü olmucak. Mental sağlığımı korumak için buraya girip iç döküyorum 🤣🤣

Kızlar bir Whatsaap grubu oluştursak daha hızlı iletişim kurarız birbirimizle. Ne dersiniz? Benim bebeğimde 2 Mayıs’ta doğdu teyzeleri gece uykumuz yok hiç gaz sancısı çekiyoruz.🥹

Biraz uzanayım dedim o mışıl mışıl uyuyan çocuklar gitti gaz sancılı mızırdamalı çocuklar geldi yine. Gareziniz bana mı ey ademoğulları 🤦🏻‍♀️ delirmeleeem geliyor

Seninki zaten gitmicekmiydi hala neyi bekliyor gitsin artık 🤣🤣

Yemeğe iki gündür bende gidiyorum annemi de gönderince baştan zorlamayım iki çocukla bide yemek diye düşündü galiba iki gün yemeğe çıkardı bugün yine 9-10 dan aşağı gelmez benim prenseslik iki gün sürdü 🤣🤣🤣
Yok anam ne gitmesi kaldı gitmicek artık kızı halletmiş işlerini 🤨🤨🤨🤨

Biraz uzanayım dedim o mışıl mışıl uyuyan çocuklar gitti gaz sancılı mızırdamalı çocuklar geldi yine. Gareziniz bana mı ey ademoğulları 🤦🏻‍♀️ delirmeleeem geliyor
Benimkide aynı o kadar uyur ne zaman götümü yere koysam mız mız mız şans yok bacım 🤭🤭🤭

Seninki zaten gitmicekmiydi hala neyi bekliyor gitsin artık 🤣🤣

Yemeğe iki gündür bende gidiyorum annemi de gönderince baştan zorlamayım iki çocukla bide yemek diye düşündü galiba iki gün yemeğe çıkardı bugün yine 9-10 dan aşağı gelmez benim prenseslik iki gün sürdü 🤣🤣🤣
Ya yemeğe gitmek bana çok zor geliyor emzirme olayını nasıl yapcam diye düşünüyorum 😅 anneler günü için avmye gidelim hediye alalım dedik benim zamanım emzirme odasında geçti zaten 😂

Kız senin annen insanın beyin tellerini yakar vallahi 🤣🤣 aman neyse dilini ısır maşallah diyelim Buda bişey 😂😂

ooo siz sevgililer günü kutluyonuz mu o nasıl bişey nasıl kutlanıyor ben hiç bilmiyorum komple unutmuşum 🤣🤣🤣
Kutlamasın bakim çenemden kurtulamaz tır gibi ezer geçerim valla 😂😂😂😂

Ya yemeğe gitmek bana çok zor geliyor emzirme olayını nasıl yapcam diye düşünüyorum 😅 anneler günü için avmye gidelim hediye alalım dedik benim zamanım emzirme odasında geçti zaten 😂
Bende gittim dün canım avm ye karnını doyurdum çıktım evden arabaya bindik uyudu döünüşte emzirim dedim uyumaktan almadı bile eve geldik öyle doyurdum. Ama ben çıkarken mama verdim o 3 saat tok tutuyor

X