2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    220
Yok anam ne gitmesi kaldı gitmicek artık kızı halletmiş işlerini 🤨🤨🤨🤨
Ay bunu duyunca fenalıkların gelmiştir senin. Şimdi hem üç çocuk bak hem yemek yap hem gelsin yesin desteğide yok anacım 🤦🏻‍♀️
Kutlamasın bakim çenemden kurtulamaz tır gibi ezer geçerim valla 😂😂😂😂
helal be sana bende ezdim bir iki baktım ha duvara konuşuyorum ha eşime. Saldım en sonunda rugatımdan sevgililer gününü sildim başka yerden acısını çıkarıyorum 🤣🤣

Ya yemeğe gitmek bana çok zor geliyor emzirme olayını nasıl yapcam diye düşünüyorum 😅 anneler günü için avmye gidelim hediye alalım dedik benim zamanım emzirme odasında geçti zaten 😂
Ayy dün bizde de durum aynıydı avm de önce emzir altını değiştir onu babasına şutla öbürünü al altını değiştir onuda babasına şutla zaman emzirme odasında geçti. Eşim en sonunda bitti mi gidiyomuyuz diye bi kalkındı dedim dur bide ben işeyim gideriz 🤣🤣🤣

Benimki de ne zaman bir şey yiyip içecek olsam öyle 😂

Aynı kız kahvaltı yemek oturdum mu başlıyor kokusunu alıyor sanki 😂😂😂😂
Ama bakın bu güzel bişey yemek yedirmiyor ki annem kalorileri hızla versin diye düşünüyor çocuklar. Size de yaranılmaz 🤣🤣 benimkide keşke yemek yerken bağırınıp yedirtmese ama yook anam iyice öküz gibi olsun derdinde yemek yerken ses çıkmaz ama tam uyucam sanırsın etini koparmışız gibi bağırınır 😂😂

Bende gittim dün canım avm ye karnını doyurdum çıktım evden arabaya bindik uyudu döünüşte emzirim dedim uyumaktan almadı bile eve geldik öyle doyurdum. Ama ben çıkarken mama verdim o 3 saat tok tutuyor
Çıkmadan ben de doyurmuştum altını falan da değiştirdik. Bir kaç mağaza gezdik 1 saat falan geçti galiba ağlamaya başladı ama nasıl ortalığı yıkıyor anlatamam. Hemen götürdük emzirme odasına karnı doyunca sakinleşti. Sonra evimize dönelim aman ya moduna girdik😅

Ayy dün bizde de durum aynıydı avm de önce emzir altını değiştir onu babasına şutla öbürünü al altını değiştir onuda babasına şutla zaman emzirme odasında geçti. Eşim en sonunda bitti mi gidiyomuyuz diye bi kalkındı dedim dur bide ben işeyim gideriz 🤣🤣🤣
Bundan sonraki hayatımız böyle sanırım alışmak lazım 🤣🤣

Ama bakın bu güzel bişey yemek yedirmiyor ki annem kalorileri hızla versin diye düşünüyor çocuklar. Size de yaranılmaz 🤣🤣 benimkide keşke yemek yerken bağırınıp yedirtmese ama yook anam iyice öküz gibi olsun derdinde yemek yerken ses çıkmaz ama tam uyucam sanırsın etini koparmışız gibi bağırınır 😂😂
Eşim çocugu alıp karşısina konusuyor 😂 oğlum izin ver anneye süt için yemek yemesi lazım diye 🤣 ben çocuğu sese alistirmaya çalıştım ama ne kadar alıştırmak istesem de biz aktif bir iş yaparken çocuk deliksiz uyumuyor 1 buçuk saatte falan kalkıyor. Ben uyumak istediğimde odaya yanıma alıyorum. Sessiz ortam diye sanıyorum daha çok uyuyor. Uykuya gecimiz problem oluyor ama uyuyunca da bana da izin veriyor yavrum sağ olsun😂 yemek konumuz sıkıntılı ama hiç bir zaman ikinci bir çayı icemiyorum kahvaltıda, keyif yapmak yasak 😅

Kızlar ya göğüslerim taş oldu sağmam lazım ama çok acıyor dayanamıyorum, kandan kabuk bağlamış yerler tekrar kanıyor. Gerçekten sezaryen acısından kötü, hatta sezaryenin ilk yürüyüşünden daha acılı 😢😢😢 ne yapabilirim? Kızım emince de çok acıyor ama ağlaya ağlaya emziriyorum yine de ama pompaya dayanamıyorum. Bu şişliği gidermenin başka yolu var mıdır?

Hayal kurarak. Biz eşimle öyle yapıyoruz çocuklar büyümüş başbaşa italyaya gitmişiz şaraplarımızı içerken hatırladın mı Ali abi bu günün hayalini kuruyorduk beraber diyoruz birbirimize 🤣🤣 bizdeki hayalleri duysan 🤣Evde heryere beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır yazasım var kamyon arkası yazısı gibi 😂😂 tüm bu hayallerden sonra hayatlar bütün gece uyumayıp pişpiş yapmak😏

şükür canım sarılık illaki çıkarda Allahın izniyle değeri çok yüksek olmaz inşallah abisinin kardeşiyle arası nasıl daha bişey anlamamıştır yavrum 😍😍
Abisi çok mutlu bu sabah gelmiş yanıma anne iyi ki doğurmuşsun diyo 😄🥰 çok tatlı diye seviyor. Ama gözümde birden bi büyüdü, 6.5 yaşında olsa da hala bebek gibi görüyordum şimdi aa dedim kocamanmış meğer ☺️ sizin nasıl gidiyo?

Bundan sonraki hayatımız böyle sanırım alışmak lazım 🤣🤣
Alışcaz inşallah iki gündür dışardayız bi kargaşa hali içindeyiz görsen iki çocukla otur kalk bile olay arabaya in bin zaten 15dk sürüyor 🤣🤣🤣 el daha alışmadı pratikliğe alışınca daha rahat ederiz inşallah hepimiz 😂😂

Eşim çocugu alıp karşısina konusuyor 😂 oğlum izin ver anneye süt için yemek yemesi lazım diye 🤣 ben çocuğu sese alistirmaya çalıştım ama ne kadar alıştırmak istesem de biz aktif bir iş yaparken çocuk deliksiz uyumuyor 1 buçuk saatte falan kalkıyor. Ben uyumak istediğimde odaya yanıma alıyorum. Sessiz ortam diye sanıyorum daha çok uyuyor. Uykuya gecimiz problem oluyor ama uyuyunca da bana da izin veriyor yavrum sağ olsun😂 yemek konumuz sıkıntılı ama hiç bir zaman ikinci bir çayı icemiyorum kahvaltıda, keyif yapmak yasak 😅
Şey diyormuş anneee içtin bi bardak işte yanıma gel Allahım bu kadının keyifçiliği de beni darlıyor filan 🤣🤣🤣 bizde istese de istemese de sese alışmak zorunda evde iki yaş bebesi daha var ve hiç susmuyor durmuyor 😂😂 ay maşallah ya çocuk ne güzel uyuman için sana müsade ediyor 🥹 hayır ağlamıyorum gözüme uykusuz gecelerim kaçtı 🤣🤣

Tecrubeli anneler bir sorunum var.
Benim kisim gunde 1 2 kere nedenini bilmedigim sekilde mememi almiyor.memede sut var. Sorun yok.mama veriyorum mecburen cunku agkama krizine giriyor.sonrasinda tekrar meme aliyor.hatta meme alip 10 dk icip tekrar birden aglayabiliyor ve memeyi almiyor.sebebi nedir.benim memenin akis hizini mi begenmiyor cok açken anlamadim.mamayi biberonla degil siringa ile veriyorum sirf alismasin diye.ama varya siringaya ac kurt gibi saldiriyor ama memedeki sütü istemiyor.meme reddi olacak diye korkuyorum😭
Gazı olabilir canım , bazen emerken gaz birikiyor . Memeyle kavga edip kızıp sinirleniyorlar . Damaklarıyla çekip , vurabiliyorlar 🥰 gazını alıp tekrar deneyebilirsin. Stres yapma ama , sakince konuş gazını al sakinleştir sonra tekrar dene .

Çıkmadan ben de doyurmuştum altını falan da değiştirdik. Bir kaç mağaza gezdik 1 saat falan geçti galiba ağlamaya başladı ama nasıl ortalığı yıkıyor anlatamam. Hemen götürdük emzirme odasına karnı doyunca sakinleşti. Sonra evimize dönelim aman ya moduna girdik😅
Allahım doğurdular , iyileştiler de gezmelere bilem çıktılar yaaa 😵‍💫😵‍💫😵‍💫😫 biz hâlâ sancı gözetleyelim

Kızlar ya göğüslerim taş oldu sağmam lazım ama çok acıyor dayanamıyorum, kandan kabuk bağlamış yerler tekrar kanıyor. Gerçekten sezaryen acısından kötü, hatta sezaryenin ilk yürüyüşünden daha acılı 😢😢😢 ne yapabilirim? Kızım emince de çok acıyor ama ağlaya ağlaya emziriyorum yine de ama pompaya dayanamıyorum. Bu şişliği gidermenin başka yolu var mıdır?
Canım ucu yaraysa tahin yağını öneririm üzerine kapak kapat o şişliğede sıcak su kompleksı ıyı gelıyor sağmadan once sıcak su pamukla masaj yap

X