2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
İnşallah🤲🏼 iki göğsüm de kanıyor aşırı acıyor zar zor emziriyorum acısa da
Benimde kaşınıyor canım süt üretiyor galiba kaşınınca
Masallah masallah herkes doğurmuş nerdeyse
Sağlıkla kolaylıkla buyutun bebislerinizi🥰
Sorum sezeryancik olan annelere
Kac gunde kalkip kendi isinizi gorecek hale geldiniz acaba
ben 3.gün iyiydim ama duş bantı sıkıntı yarattı tenimi tahriş etti filan ondan sorun yaşadım ilk doğumumda yine 3.gün toparlamıştım bi sıkıntı yaşamamıştım. Bi baş ağrısı yapıyor anestezi bende. Ama tamamen toparlanmayı soruyorsan 8-10 günden sonra hiç bişey kalmıyor

Öyle bir kıyameti kopardı ki 10 litre içecek sandım hatta keşke mama da yapsaydım dedim 10 dakikada uyuyakaldı🤣🤣😂😂

Bı göreyim olmadı ne kadar çıktı diye bebeğe günlük ne kadar gerekli acaba belli bir standarti var mı kilosuna oran falan
Sağıp 2 3 kere nekadar çıkıyo bakabilirsn.
Görümcem bilmeden hep sağdı sağdı bıkmıştı artık. Sağmayınca ağrısı oluyodu. Sütü yettiği için o sağdığı sütlerde çöpe gitmişti

Beni kedi çizdi, tetanoz ve kuduz aşısı olmak zorunda kaldım toplam 5 aşı oldum çok şükür herhangi bir sıkıntı yaşamadım. İnaktif aşılar olduğu için problem olmuyormuş. Grip aşısı aktif olabilir mi acaba, doktoruna bir sorsan ona göre yaptırsan. Tetanoz bana göre çok gerekli bir aşı sezeryan olursan Allah korusun böyle bir durum yaşanabilir ya da bebeğin göbek bağı kesilirken bebeğine bulasabilir. Evet hastanelerde sterildir belki her şey ama bilemeyiz bize denk gelecek belki
Merhabalar kaçıncı haftada oldunuz kuduz ve tetanoz aşısını ve bir problem yaşadınız mı aynı durum bendede var ister istemez gerginim

Canım hepimiz öyleydik ki aman sarılık yükselmesin diye diye napcağımızı şaşırdık. Uyanması için yarım saat uğraşıp beceremeyip birilerine verdiğimi biliyorum uyandırın diye. Uyanmaz emmez istemez ayağıyla oynarım burnuyla oynarım yok burda yüz yıkayıp uyandırmaya çalışanlar vardı. 10 günü geçince az rahata erdim
Tam olarak böyleyim şu anda..

Kıyamam sana. Ben de çok ağladım. Bol bol emzir. Benim de sarılık oldu doktor 2 saate bir emzir dedi alarm kurup emzirdim iyi geldi

Ay benimki hiç sarı leke bırakmıyor mendilinde

Ben hiç koyu görmüyorum bir de süt içiyor bittikten sonra yine sıkıyorum yine koyulaşmıyor benim süt

beslenme kaynaklı olabilir aslında, annemler kv bizdeyken yemekleri güzel yapıyorlardı iyi besleniyordum ; onlar gidince hep hazır hamburger pizza yiyoruz .( yetişemiyorum yemeğe bazen kahvaltılık . Annemler gittiğinden beri hiç yemek yapamadım doğru düzgün 🥺 ve sütüm çok kalitesiz .

Ben de bugün 2 meme birden verdim üstüne de mama verdim çocuk sakinleşti çok şükür meğer açmış bu yavrucak
Kaçtı değeriniz canım? Mama vermeden mi düşürdün

Saat 4ten beri yatağına yatirdigimda uyandı kızlar göğsüme yatırdım birlikte uyuduk valla etkili yöntem bebek nedense beni istiyormuş onu fark ettim suanda da normal yatiyo bundan sonra huyu degismezse 4ten sonra göğsüme yatırıp bende uyucam miss gibiymiş uyumak bebekte uyudu ohh be dedim çocuğun derdi beni hissetmekmis ne alaka o saat aralığında bilmiyorum

X