2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Bebeğin ateşi çıksa kolları ve bacakları her yeri sıcak olur dimi? Gövdesi sıcak geldi de kucağımdaydı ama bacakları kolları normal sıcaklıkta yanakları falan

Kizlar sezeryandan kac gün sonra sağa sola yatabiliyoruz . Ben halen sırt üstü yatiyorum
Ben daha bir iki gündür yan yatmaya başladım canım
Ayy ankara kış gibi oluyor akşamları.
Şuanda uzun kollu zubun altında tayt üstünde tulumu üstünde penye yelek sonra kundak sonra battaniyesi örtülü 🫣 hala üşüyor mu acaba tereddütündeyim banyo yaptırdım bu gün
Ben de 2-3 kat penye battaniye örtüyorum, altı tek kat ama üstüne 2 kat üst giydiriyorum bizim de hava aynı çok soğuk

Cnm bebişin uyku düzeni nasil ? Bizimki 3. Hafta gündüz uykulari çok kötü oldu
Uyku düzeni değişiyor canım. Etrafı keşfetmeye başlayınca bazen uyumak istemiyor. Zorla uyutmuyoruz bir süre konuşuyoruz o zaman. Kartları gösteriyorum. Bebek kitaplarından okuyup gösteriyorum. Bir defa o şekilde uyuyakaldi mesela. Belli bir düzen olmaz yenidoğan uykusunda deniliyor zaten. Bizim de düzen değişiyor hep

Hayatta emzik vermem diyen ben, 2 saatlik memede keyif yapma, uykuya geçme aşamasını görünce hangi marka emzik alsam diye düşünmeye başladım.
Boynum tutuldu 😔
2 saatte bir uyanma olayını beni geriyor ya kalk, uyandır, yedir, temizle 2 saatten fazlayı buluyor

Hayatta emzik vermem diyen ben, 2 saatlik memede keyif yapma, uykuya geçme aşamasını görünce hangi marka emzik alsam diye düşünmeye başladım.
Boynum tutuldu 😔
2 saatte bir uyanma olayını beni geriyor ya kalk, uyandır, yedir, temizle 2 saatten fazlayı buluyor
Emzik can kurtarır diye boşuna demiyorum ben 🤣

Ayy ankara kış gibi oluyor akşamları.
Şuanda uzun kollu zubun altında tayt üstünde tulumu üstünde penye yelek sonra kundak sonra battaniyesi örtülü 🫣 hala üşüyor mu acaba tereddütündeyim banyo yaptırdım bu gün
Kiz ben de Ankaradayım. Oda 23 derece, üstünde uzun kollu zibin ve ince bir kundak uyku tulumu var. Çok sıcaklar mi acaba cocuk diye düşünüyorum 😅😅
Banyo yaptırsam da ayni. Çoğunlukla kısa kollu zibin ve uyku tulumu yapıyorum. Kirlenmiş hep uzun kolluya kaldı bugün 😅😅

Ay üşür gibi geliyoda sıcaklıyoda baya hasta olur diye korkuyorum ama yenidoğanlar sıcak sevmiyo belli ki
Canım terlerse hasta olabilir terlememesi gerek. Bir de çok sicaklarsa uyumaz bebek.
Üşüyüp üşümediğini de sırtından ve göğsünden bak. Ellerinden ve ayaklarından değil.

Kiz ben de Ankaradayım. Oda 23 derece, üstünde uzun kollu zibin ve ince bir kundak uyku tulumu var. Çok sıcaklar mi acaba cocuk diye düşünüyorum 😅😅
Banyo yaptırsam da ayni. Çoğunlukla kısa kollu zibin ve uyku tulumu yapıyorum. Kirlenmiş hep uzun kolluya kaldı bugün 😅😅
Ben donuyorum kız yorganla yatıyorum senin iyi cesaret valla 😂

Son düzenleme:
Hadi bakim inşallah işe yarar bende bugün gece uyumak istiyorum artık 😩😩😩😩😩
20-25 dk fazla uyudu ilk yatırdığımda sonra bütün gece yine kıyamet koptu herzamanki gibi bizim tez çürüdü 5:30 a kadar ben baktım o saatten bu saate eşim baktı. Şuan ikiside uyuyoken benimde uyumam lazım biliyorum ama hiç uykum yok 🤣🤣

Kızlar 39+4 olduk az önce çamaşırımda birkaç damla kahverengi kan gibi damla gördüm.mukuslu bir kıvam yok nişan değil suyum gibi de değil sanki adet oluyormuşum gibi ama birkaç damla. Ne olabilir bu 😟

Boynum tutuldu 😔
2. Günden verdim hiç pişman değilim 😂 aventin yapısı damak yapısını bozmuyormus. Çoğu bebek de aventi tutuyor diye aldım gerçekten direkt tuttu 😂 emzikten sonra emmesi bile değişti yavrumun daha güçlü çekmeyi öğrendi 😁

X