2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Burun aspiratörunun ucuna benziyor aslında ama ağzı daha dardır tabii bunun. Bulursam alayım canım çok teşekkürler 🌸
Aynen canım aspiratörün ucuna benziyor normal şırınganın sivri ucu bebek biraz büyüyünce durmuyor debeleniyor nazikçe yapmaya çalışsan da o debenince batıp acıtıyor iyice debeleniyor durmuyor bu sefer. Burun temizlemek hem anneye hem bebeğe kabus oluyor

Ya çok huzursuz bugün. Kvler gitti ilk günümüz. Normalde emip uyuyan çocuk ayrılmak istemiyor kucağımda uyuyacak bırakınca uyanıyor. Kucağımda uyutuyorum uyanınca emme zamanı geliyor emiyor yatiriyorum uyanıyor döngü içindeyiz. Ağlıyor çok fena 🤦🏼‍♀️ yatağına yatıramaz oldum yapışık gibiyiz
Ay aynılar bugün bizim bebişler. Aynı dediğin gibi bi huzursuzluk bi uyumama bırakınca uyanma kucak isteği. Gaz da çıkarıyor yani onda da sıkıntı yok dert ne anlamadım. Biri kucağımda biri ayağımda sallaya sallaya sırtım belim koptu. İsyan modundayım

Kızlar mama verince kaç cc veriyorsunuz tek öğünde. Benim sütüm az az geliyor doyamadığı için mama da veriyorum mecbur ama onu da çok fazla tüketmek istiyor. Doymuyor sürekli arıyor

Aynen canım aspiratörün ucuna benziyor normal şırınganın sivri ucu bebek biraz büyüyünce durmuyor debeleniyor nazikçe yapmaya çalışsan da o debenince batıp acıtıyor iyice debeleniyor durmuyor bu sefer. Burun temizlemek hem anneye hem bebeğe kabus oluyor
Gördüğümde şimdiden alayım, kafasını tutuyorum ama ileride öyle olmaz tabii😅

Ay aynılar bugün bizim bebişler. Aynı dediğin gibi bi huzursuzluk bi uyumama bırakınca uyanma kucak isteği. Gaz da çıkarıyor yani onda da sıkıntı yok dert ne anlamadım. Biri kucağımda biri ayağımda sallaya sallaya sırtım belim koptu. İsyan modundayım
Su içmek bile büyük bı velinimet oldu bırakıp içtim hemen ağladı geri aldım. 2 dk çamaşır astım. Çocuğun da zıbını kalmamış simsi attım asabilcem mi meçhul. Karnım aç, akşama yemek yok. Çocuk üstümde yapışık 😅

Ya benimki 70 cc ile doymuyor anlamadım ne iş daha 6 günlük bebek. Doymadığı zaman da ağlıyor uyumuyor. Yavaş yavaş azaltıp sadece memeye çevirmek zorlayacak gibi beni.
Ebe ve doktor da mama verme diyor 😩
Bizim sarılığımız olduğu için doktor günde toplam 90 cc yani 3 ölçek mama ver dedi. Bi beslemede sadece meme bi beslemede meme + 30 cc mama şeklinde akşama kadar 90’ı tamamlıyorum ben

Su içmek bile büyük bı velinimet oldu bırakıp içtim hemen ağladı geri aldım. 2 dk çamaşır astım. Çocuğun da zıbını kalmamış simsi attım asabilcem mi meçhul. Karnım aç, akşama yemek yok. Çocuk üstümde yapışık 😅
Geçen biz beraber işemeye gittik 😂 1 ayı geçsin takıcam kanguruyu 😂
Diğer türlü hep oturuyorum totom düzleşti 😂

Geçen biz beraber işemeye gittik 😂 1 ayı geçsin takıcam kanguruyu 😂
Diğer türlü hep oturuyorum totom düzleşti 😂
Ya bugün artık sling falan mı alsam dedim de tuvalet olayı nasıl olacak mesela hep aklıma l takılıyor 😂
Olmadı akşam kangurunun takilisini ogreneyim de dışarı falan çıkartırım ya 😂

Sabah beri bi yatak odasını toplayıp çarşafları değiştiremedim bin kere mızırdandı git gel emzik ver pış pışla emzir gaz çıkar kucağa al uyut yatır öf be ne tarafa yığılacağımı şaşırdım. Uykular da bize haram zaten iyiki yatmamışım sabah ta habire mızırdandı sersem gibi oluyom ozaman ben 🤣🤣
Ay bızde de bu dongu var 5. Hafta atağımıymış neymiş sürekli bi ıh ıh ıh en ufak bır sese uyanma sureklı emmek ıstemesı uzun sure emmıyorda 5 dakıka emıp yarım saat sonra gene ver dıyor

Sağıyordum canım hatta fazla diye buzluğa bile atmıştım ama yavrum çok emememiş heralde
Ben de 22. Gün kontrolune gittinim doktora. 3410 dogmustu. 3330 hastaneden cıkıs kılosu. Bugun 3300 cıktı kılo kaybetmıs hem de gunde 5 çiş ve 3 kaka fılan oluyordu cok uzuldum. Silikon uçla emziriyordum ucunu almadıgı ıcın. O bosa çekiyor olabilir dedi doktor çünkü sütüme baktılar iyi dediler. Sımdı sık sık emzırcem 20 şer dk 2 meme ve 2 saatte bir 20 şer dk sağım dediler . Nasıl yapcam bilmiyorum ama perşembeye kadar yap dediker. Sağım sütünü hemen ver dedi eger 30 cc altıdaysa sağım mama yap 30 cc dedi

Ben de 22. Gün kontrolune gittinim doktora. 3410 dogmustu. 3330 hastaneden cıkıs kılosu. Bugun 3300 cıktı kılo kaybetmıs hem de gunde 5 çiş ve 3 kaka fılan oluyordu cok uzuldum. Silikon uçla emziriyordum ucunu almadıgı ıcın. O bosa çekiyor olabilir dedi doktor çünkü sütüme baktılar iyi dediler. Sımdı sık sık emzırcem 20 şer dk 2 meme ve 2 saatte bir 20 şer dk sağım dediler . Nasıl yapcam bilmiyorum ama perşembeye kadar yap dediker. Sağım sütünü hemen ver dedi eger 30 cc altıdaysa sağım mama yap 30 cc dedi
Yeterli çiş kaka olup nasıl kilo almıyor bebekler ben anlamadım ya benim de öyle oldu en alt sınırda kilo almış doktor 1.5 2 saatte bi emzir dedi de gece 3 saat oluyor hatta altını aç temizle vs derken 4 saat bile oluyor memeyi ağzına sokana kadar. Benim de canım sıkılıyor kilo işine. Evde tartmanın yolunu arıyorum

Yeterli çiş kaka olup nasıl kilo almıyor bebekler ben anlamadım ya benim de öyle oldu en alt sınırda kilo almış doktor 1.5 2 saatte bi emzir dedi de gece 3 saat oluyor hatta altını aç temizle vs derken 4 saat bile oluyor memeyi ağzına sokana kadar. Benim de canım sıkılıyor kilo işine. Evde tartmanın yolunu arıyorum
Çiş için gösterge diyorlar ama doktor Hıc oralı olmadı zaten bebeğin kilosu da ortada. Bilmiyorum benim de canım sıkkın

X