2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
H hersey guzel benim de bebeğim 2. Ayında 1700 kilo aldı.ben de günlük 6 kere mama veriyorum bazen 60 bazen 90. Ama sütüm yokmuş gibi hissediyorum. Senin sağınca kaç çıkıyo. Hiç sağdın mı ben kafayı yemek üzereyim çünkü. Yok gibi hissediyorum sütümü

Evet doktorumdan öğrendim emzirirken kullanılıyormuş ama bebeğede geçiyormuş. Kızım hasta olduğu için antibiyotik vermiştim. O yüzden erteledim biraz tedaviyi.

Aaa bende kızım hasta olduğu için 2 kere antibiyotik kullandı ve ağzından pamukçuk geçmiyor bir türlü. Pamukçukta mantarmış 😕
Evet bebeğe geçtiği ama çok az geçiyormuş florasını korumak için probiyotik kullanın dedi bize.

Kızlar bence benim velet sezaryen esnasında uyuyordu birden kesilip alınınca uyku travması oluştu ve uyursa beni kaybedeceğini düşünüyor uykusuzluğuna başka açıklamam yok 🤣
Ahahaha bn de 1 de sezeryan olmuştum çıkınca uyudu sonra gece uyumadı bn de keşke akşam doğursaydım belki gece uyur gündüz uyumaz diyordum 🤣🤣🤣

Hanımlar hepimiz evlat yetiştiriyoruz doğrularımızla yanlışlarımızla.. ancak adab-ı muaşerette kurallar katidir, doğrular ve yanlışlar keskin çizgilerle ayrılmıştır. O çizgilerin dışına çıkmak sosyal çürümeye yol açar ne yazık ki toplumumuzun yaşadığı şey bu, özellikle son yıllarda!! Hiç kimse kimsenin kişisel alanına saygılı değil evet burda anonim
İnsanlarız ancak yine de insanız. İnsan olarak buradayız insan olarak aman diliyoruz birbirimizden. istediğimi istedigim yere girer çıkar yazarım zihniyetiyle saygılı bireyler yetiştiremeyiz. Önce öz benlik öğrenilir sonra öz saygı. Bu ikisini bencillikle ve edepsizlikle karıştırmamalıyız. Yoksa kimseye saygısı olmayan ben merkezci kişiliği narsisizmle harmanlanmış kişiler salarız topluma! Son zamanlarda o kadar çok böyle insanlar var ki hep mi böyleydik sonradan mı böyle kötü düşüncesiz olduk milletçe gerçekten çok üzülüyorum! Terbiyesizlik korkunc boyutta!
Lütfen hitaplarımıza dikkat edelim. Bizim bir damla davranışımız evlatlarımıza çığ olup akacak!
Kimseyi üzmek ya da polemik yaratmak maksadıyla yazmadım bunları lutfen yanlış anlaşılmasın!
Güzel yüreklerinizden kucaklıyorum hepinizi, iyi ki varsınız ❤️

Merhaba kızlar . Ben mart anneleri gurubundaydım ancak bebeğim 14 şubatta 36+2 olarak doğdu. Bişey sormak istiyorum sizlere . Şuan oğlum 2ay 2 günlük . Seslenince bakmıyor ya da sesli oyuncaklara tepki vermiyor . Çok da gülmüyor çok nadir gülümseme yakalıyorum. Sizlerde durum nedir bir sıkıntı mı var acaba endişeleniyorum . İşitme testi normal. Erken doğması ya da çok gaz ve kabızlık problemi olması mı acaba sebebi ne dersiniz ?
Bende erken doğum yaptım. 34+1 de ve sizin gibi 2. Ay içinde endişelerim olmuştu. Otizim mi acaba diye korku saldım. 15 20 gün sonrasında yavaş yavaş tepkiler vermeye göz teması kurmaya gulumsemelere başladı. Biraz daha sabredin 3. Ayına girmeden başlar. Gaz kabızlık sorunu erken doğduğu için de olabilir benimkinde de var malesef. Sadece kendinizi üzmeden sabırla bekleyin. İletişimi kesmeyin bebekle

Kac günlük ve günde kaç saat uyuyor merak ettim
85 günlük. Bu saatler yarım saat 1 saat arası oynuyor ama ortalama akşam 9 buçukta yatıyor ilk yattığında 2-3 saat uyuyor sonra saat başı uyanıyor. Dün gece 1 buçuktan 5 buçuğa kadar uyumadı mesela. Sabah 7 de tam uyanıyor artık. 8 buçukta geri uyuyup 9 buçukta geri kalkıyor ve akşam 9 buçuğa kadar bir daha uyumuyor. Memede 5 10 dk dalma falan oluyor arada. Gözlerimin altları kararmış bugün dikkat ettim kendime de

85 günlük. Bu saatler yarım saat 1 saat arası oynuyor ama ortalama akşam 9 buçukta yatıyor ilk yattığında 2-3 saat uyuyor sonra saat başı uyanıyor. Dün gece 1 buçuktan 5 buçuğa kadar uyumadı mesela. Sabah 7 de tam uyanıyor artık. 8 buçukta geri uyuyup 9 buçukta geri kalkıyor ve akşam 9 buçuğa kadar bir daha uyumuyor. Memede 5 10 dk dalma falan oluyor arada. Gözlerimin altları kararmış bugün dikkat ettim kendime de
Allah yardımcın olsun😞 hep mi böyleydi ?

İnstagramda sezaryen doğum için çocukta bazı travmalar oluşturur diyen sayfalar vardı ne saçmalıyor bunlar diyordum araştıracağım artık🤣
Seninde mi bebiş uyumuyordu ya yoksa sonradan mı değişti ben bir benimki sanıyordum saat başı uyanan :KK43:

Allah yardımcın olsun😞 hep mi böyleydi ?
Aminn valla bazen Allah affetsin başka dert imtihan vermesin evlatlarımızla ama aklıma çocuğu gece pek uyanmayan gündüz 3 4 saat uyuyan anneler gelince Allahım cennet daha mı çok benim ayaklarımın altında diyorum 🤣 sarılık oldu o zaman uyuyordu ama onda da saat başı kalkıp emzirmek gerektiği için yine uyku yoktu 🤣 değerleri düzelince gün içinde uykuları pek olmadı zaten azalarak bu günlere geldik

Gündüz uykusu doğduğundan beri yok aslında gecelerde büyüdükçe bozuldu
Sma iyi geceler mama var 0-6 ay mama kullanıyorsan bir dene istersen yorumlarda gece uykusunu düzene koydu diyen de olmuş ben de alıp deneyeceğim

Sma iyi geceler mama var 0-6 ay mama kullanıyorsan bir dene istersen yorumlarda gece uykusunu düzene koydu diyen de olmuş ben de alıp deneyeceğim
Mama kullanmıyoruz ama bu baybay night damlasını gördüm ona bir bakayım dedim. Osman Gönülal'a sormuşlar önermiyorum tabiki falan yazmış benim de çok içime sinmedi şimdilik eledim onu da. Çilemi çekiyorum 😅

Kızlar bebekleriniz nasıl kusuyo.. Kesik kesik mi yoksa süt şeklinde mi? Benımm ki bu aralar süt şeklinde kusuyo acaba sıkıntılı bir durum mu?

X