Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    146
Beşiği ne zaman hazır etsek acaba ya cok tırsıyom ya erken dogum yaparsam diye. Cantayi da haftaya hazirlarım.
Bizim odamiz biraz kucuk oldugundan bebek doğup eve geldiğinde kuracağız. Zaten park yatak 5 dakika da kuruluyor. Eşim ben o zaman hızlıca kurarım dedi. Önce Eşim güzelce siler sonra kurar artık. 😁

Bizim odamiz biraz kucuk oldugundan bebek doğup eve geldiğinde kuracağız. Zaten park yatak 5 dakika da kuruluyor. Eşim ben o zaman hızlıca kurarım dedi. Önce Eşim güzelce siler sonra kurar artık. 😁
Mantıklı aslında bizim de yer yok gelince kurabiliriz zaten junoda yatacak onu hazir edeyim kilifini yikayip

Ay sağol canım beniminin başı 1hafta ileri ama o da normaldir hep önce baş gelişir bakalım ben de kendi başlasın doğum, başladıktan sonra ne olursa sezeryan-normal kabulüm dedim hep. Yani suyum gelir, sancım gelir sonra ne gerekiyorsa o tek hassaslığım bu.
Daha var 8-10 haftamız canım. Çatı muayenesi bile olmadın bebek ileri geçer geri düşer müneccim olması lazım 38i zor görürsün zor doğurursun demesi için afedersin ama biraz saçmalamış. Tabiki illa normal doğuracaksın/doğurabileceksin diye bişey yok ki 38de doğum haftasında doğum oluyor erken değil bırakalım da aksi bir durum yoksa bebişler başlatsın. Ben seni çok iyi anlıyorum ben bile 38de sezaryen olup bitirmek istemiyorum

sanki dogum yapinca puff diye rahatlicam 😂😂 parmak eklemlerim bile aciyor ödemden artık😂
Ay senin erken başlamıştı ödemlerin doğru. Ben hala alyansımı çıkarmadım inşallah parmağımı yada yüzüğü kesmezler meraktan çıkarmıyorum😂
Dogumdan sonra booooool su icerek zayiflamayi dusunuyorm😂😂😂
Suyla zayıflamak inşallah canım ya 😁😁😁

Ay sağol canım beniminin başı 1hafta ileri ama o da normaldir hep önce baş gelişir bakalım ben de kendi başlasın doğum, başladıktan sonra ne olursa sezeryan-normal kabulüm dedim hep. Yani suyum gelir, sancım gelir sonra ne gerekiyorsa o tek hassaslığım bu.
Bizim bebegin kafası 3 hafta ilerde görünüyor 😁 Ona rağmen doktor bana sezeryan demedi. Normalde demedi son kontrollerde sonra bakacağız dedi

Kadin dogumcu mu dedi bunu? Bana kadin dogumcu gunde 2 kullan dedi. Ayni zamanda hematologa gidiyorum kan pihtilasmam var. Hoca öyle sacmalik mi olur iki farkli saatte demir kullanılmaz dedi. Femarat 1 doz kullaniyorum gece yatmadan. 1 ay sonra duzelmezse serum takacakmiş. Kesin çözüm.
Bana yazmamissin bunu ama bende 2 kullandigim icin cevap vermek istedim bana kadin dogumcu dedi 2ye cikaralim diye evet. Hatta ben ilk gebeligimde de günde 2 kullanmıştım ve anca o sekilde yukseltebildim günde 1 yetmiyor. 2de yetmeseydi o zaman serum takılırdı muhtemelen

Kızlar selam , bebek bakım ürünü olarak müstela almak istiyorum . Aramızda müstela tercih edenler vardı . Bu şekilde set olarak mı aldınız. Aldığınızı paylaşır mısınız
IMG_9606.png

Letgoda bir sürü güzel araba bisyleler yazmıştım tlfnm kapandı açıldı bir sürü msj açıldı hepsi ilgilendin ürün satıldı yazıyor bu böyle bir şey değildi sanki 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Doktorlar böyle şeylerden bahsederken, onlardan sayısal veriler istemek daha doğru. Mesela doktor çatı genisliginize ve bebegin kilosuna göre değerlendirme yaptı ve buna göre mi bu karara vardı. Mesela çatı genisliginiz mi darmis da bu yorumu yapmış ya da bebegin kafası mı büyük mesela. Herseyi kabul edince doktorlar çok dayatma yapıyor. Ben bu yüzden her şeyi soruyorum sorguluyorum. Gerekirse doktoru soru yağmuruna tutacağız sonuçta özelse para veriyoruz. Ters bir şey söylerse hastaneye ya da google yorumlara bunu yazın bakin size nasıl geri dönüyorlar hastaneleri zarar etmesin diye.

İlk gittiğim doktor bize çok ters davranmıştı. Eşimle google yorumlarda bunu yazdık. Sonra hastanenin başhekim arayıp bizden özür diledi. Bize başka şubelerinden ücretsiz muayeneler verdiler.
Valla kendi doktorum aynı gün 41 bekleriz gerekirse son haftalarda konuşuruz dedi sonra ben gerilik mevzusuna başka Dr gittim o dedi diğer şeyleri karnın genişlemicek gibi falan bir şeyler dedi

Kızlar ebebekte tekstilde ikinciye yüzde 40 indirim başlamış. Eksikleri olan varsa baksınlar bazı ürünler baya uyguna geliyor

Bana yazmamissin bunu ama bende 2 kullandigim icin cevap vermek istedim bana kadin dogumcu dedi 2ye cikaralim diye evet. Hatta ben ilk gebeligimde de günde 2 kullanmıştım ve anca o sekilde yukseltebildim günde 1 yetmiyor. 2de yetmeseydi o zaman serum takılırdı muhtemelen
Ben femarati 1 doz kullanirken hayattan sogudum bana iyi ki iki doz vermemis berbat bi ilac tuvalete cikmak eziyet oldu.
Her işi uzmanina gostermekte fayda var. Bende pihtilasma cikti. Hoca hematologa sevk etti. Tiroid icin dahiliyeye gidiyorum. Crp yuksek cikiyo enfeksiyona yönlendirdi. Dogrusu bu bence.

kızlar benim kan testlerinin sonuçları çıkmış, bir çok kan değerinde düşüklük var, hemen vitaminlerime tekrar başladım, özellikle demiri kullanmam gerektiğini söyledi doktor, zaten doğum kanlı bir eylem, bir de kansız bir şekilde girme dedi. ama omega3'ün tadını hiç sevmedim, hiç sevemiyorum :KK43:
Möllers marka içiyorum ben hiç tadı gelmiyor

X