21 senede korkunç bir ilk :(

Gerçekten diyorum ki insanız, hata yaparız.
Hayatımın en önemli parçası, gençliğim, esimi çok severim, bir hata için vazgeçmek istemem ama bilir, tokat, şiddet kırmızı çizgim.. Ya Allah korusun devamı gelirse? Düşünmek istemiyorum bile. Güçlü durmam gerektigi ile ilgili cok haklısınız. Yarin daha iyi olmalı yada olmuş gibi davranmalıyım. Sağolun
Ya şiddetin devamı gelirse diye gergin düşüncelerinizde çok haklısınız.ancak burada tek hatalı olan baba değil.aynı şekilde ya oğlum annesiyle babasıyla terbiyesizce konuşmaya devam ederse diye de kafanıza takmalısınız.eşinizin yaptığını asla ve asla tasvip etmiyorum yaptığında çok haksız ama sinirlenmekte çok haklı.siz tek taraflı düşünüyorsunuz eşiniz bu hatayı durup dururken yaptı gibi davranıyorsunuz.oğlunuzun hatasını ayıbını neden görmüyorsunuz,canımızın parçaları evlatlarımızın yanlışlarını görmezden gelerek yada hafife alarak yada ergenliğe bağlayarak onları kayırmak onlara yapacağımız en büyük kötülük olur.tamam ergenlik kişi için de ebeveyn için de çok zor bir dönem.ama bu hormonları tavan yaptı kendini bulma sancıları çekiyor vesaire diye ana babasına mal mısınız diye hakaret etme terbiyesizlik yapma hakkı vermiyor hiçbir ergene

Bu durumu seneler önce bir iftar sofrasında ergen çocuk olarak ben yaşadım. Regliydim ve geç gitmiştim masaya, sebep buydu. Tabii annem sadece ağlamıştı araya girme gibi durumları yoktur, neyse. Sonradan babamın tansiyon hastası olduğunu öğrendik. Mutlaka baktırın değerlerine ve eşinize bu kadar kırgın olmayın, hasta ise üzülürsünüz.

Neden dolayi tartisma cikti? "Mal misiniz" demis olabilir. Cunku sosyal ortamlarda o yaslarda insanlar ne duyuyorsa o sekilde konusuyor hatta daha da kufurlu. Cunku dogru oldugunu dusunuyolar. Kimse uygun bi sekilde uyarmiyor. Her kelimelerinden biri kufur. O yaslarda bir cocuga sinirlenerek, ofke kusarak dogruyu ogretemezsiniz. Cocuga rol model oluyorsunuz. Hayata atildiginda pasif biri olur. Ozguvenini zedeler. Siddetle insan egitilmez. Yorumlari okudukca dehsete dustum. Duzgun bir sekilde yaptigi hatayi konusabilirdi. Otoriter olmak boyle bir sey degil.

Son düzenleme:
Kavgada yumruk sayılmazmış...
Lütfen dün geceyi bir kutuya koyup kaldırın zihninizde...
Bu adam 21 yıl size çok güzel günler yaşatmış çok şanslısınız bence ama insanların özellikle sanırım 40 dan sonra erkelerin saygı görme isteği daha artıyor ve oğlunuz saygısızlık yapmış ve eşinizde hiddetlenmiş...
asıl hedef tabiki siz değildiniz bır kere buna sevinin size istemeden vurdu, oğlunuz için “bir musibet bin nasihatten iyidir” derim... önü geçilemeyen bir çocuğa dönüşmesi sizce daha mı iyi olurdu? Şiddet tabiki hoş değil ama baba figürü de arada devreye girmeli ve tavrını net devreye sokmalı... o onun babası unutmayın... belki gelecek günlerde oğlunuz daha da çıkmasına bu yaşanan kötü hadise engel olur ve onu daha büyük hatalar yapmaktan korur...

erkek evlat yetiştirmek çok zor gördüğüm kadarıyla ama size Allah onları emanet etmiş demekki bunu kaldıracak tarzda birisiniz...

ne yaparsınız pek bilemem ama sakin çocuklarınızla bir olup eşinize cephe olmayın çok büyük yanlış yaparsınız...

X