30 yaşındaki görümcemin bitmek bilmeyen 5 yaşındaki çözülmeyen davranışları.

ama kocası bu duruma bayılıyor sende buna karışamazsın sana da dediğini yapıyorum nankörlük yapma diyor adam tüm bunları görüyor ama halinden memnun kardeşinin bağırmasından böğürmesinden rahatsız değil o zaman kanarya da devam etmek için susup oturacak başka türlü çözülmez ki kendi hayatına baksın böğürdüğü kadar böğürsün insan yerine koymasın görmesin
Ben de buna sinir oluyorum zaten. Adamın tavra bakar mısın ya senin istediğini de yapıyorum diyor. Yani sanki kanarya kendi istediğini yapamaz paşa bey evin reisi o isteyene istediğini yapar.

Senin istediğini yaparım derken kanaryanın geçinebilmek için istemediklerinin farkında değil adam. O kardeşine dürüm alırken bu kızın istediği bir şeyde gözü kalıyorsa kafası kırılmalı o adamın.

Dediğiniz gibi 2 kaşığın birini kırmalı artık kanarya. Hiçbir istediğinden ama borcumuz var diye geri çekilmemeli. Kocasının düşünmediği üstüne bir de sanki adam tek başınaymış gibi çemkirdiği evin bütçesini tek başına düşünmemeli.

Ben de buna sinir oluyorum zaten. Adamın tavra bakar mısın ya senin istediğini de yapıyorum diyor. Yani sanki kanarya kendi istediğini yapamaz paşa bey evin reisi o isteyene istediğini yapar.

Senin istediğini yaparım derken kanaryanın geçinebilmek için istemediklerinin farkında değil adam. O kardeşine dürüm alırken bu kızın istediği bir şeyde gözü kalıyorsa kafası kırılmalı o adamın.

Dediğiniz gibi 2 kaşığın birini kırmalı artık kanarya. Hiçbir istediğinden ama borcumuz var diye geri çekilmemeli. Kocasının düşünmediği üstüne bir de sanki adam tek başınaymış gibi çemkirdiği evin bütçesini tek başına düşünmemeli.
bence de ben olsam o böğüren seviyesiz insanın yüzüne bakar acınası gülücükler atarım kendime de en güzellerini alırım çıldırsın gerekirse iki işe gitsin sürünsün banane ben niye düşüneceğim

Ah neler söyledim ıslak odunla vurmaktan beter ettim. Neymiş birlikte hallediyormuşuz herşeyi kalan para bendeymiş dikkat ediyormuş bi dürüm alındı diye mevzu mu olmuş bu kafadan çık diyor bana. Anlamıyor kızlar anlamıyor. Çözülmedi bu konu. Düşünün çekinmese neler yapıcak kim bilir. İçinde kötülük yokmuş kardeşinin hep böyleymiş sen boşver diyor. Dedim dedim paradan dolayı birbirine düşüyor insanlar diyor. Benim hiçbir ihtiyacımı eksik etmiyormuş uğraşıyormuş ev için öncelik benmişim bilmem ne nankörlük yapıyormuşum. Daha ne dicem ki ?
Adam konu hala dürüm zannediyor 🤦 madem dürüm eşi alsın kendi alsin.

Kuzum biz 5000 kredi ödüyoruz. Doğalgazda derken rahat 1000 lira eksideyiz bana hala normak diyor öyle düşün.
Eşin kardeşine yaranmak istiyor. Kendini zorunda hissediyor. Bir atasözü var, evde yokken camiye vermek haram diye. Siz böyle zordayken o kadının çocuk gibi bişeyler ısmarlayıp aldırması helal mi? Dök içini görümceye ve bagları kopar onunla bence. İyi niyetli gelmedi görümce bana

Kızlar güncelleme geçiyorum. Eşimle baya kavga ettik. O mesajı attım kardeşimle arama girme art niyeti yok tanıyorum ben abisiyim nazı geçiyor sen neden sürekli böyle şeyleri söylüyorsun dedi. Bende saydırdım baya sinirden hatırlamıyorum beni etkiliyor diye senden alan yok sen önceliğimsin bilmem ne oluyor arada huyu bu art niyet yok sen karışma bilmem ne dedi. Saydırdım senden baba olmaz tavra bak bilseydim evlenmezdim senle diye. Neyse içimde kalmadı en azından. Bana demiyormuş benden istemiyormuş normalmiş dürüm de alabilirmiş 🤣
başlatmasın dürümünden
onun yediği dürümde benim de maaşım var diyeceksiniz de olmayacak

kendiniz halledeceksiniz bu işi başka yolu yok

Neler yapıcam varya tahmin edemezsinz. Be var canım 100 lira dicem sen bu 100 liraya ben harcamasam harcicak yer bulursunndicem. Neymiş efendim zaten paranın çoğunu bana veriyormuş. Dedim ulan karınım tabikide vericeksin minnet mi edicem sana hayırdır ? Çivi çiviyi sökermiş hadi bakalım hodri meydan. Loreal nemlendiricim bitmişti 70 lira kıyamıyordum onu almakla başlayalım bu işe. Bişey olmaz eksideysek nolcak dürüm aldığı kardeşi öder.

Diyeceğini dedin artık. Kavga etmeden sakince kendimi tekrar anlatabilirim diyorsan anlat. Baktın anlamıyor artık sinirini bozma. Bundan sonrasını davranışlarınla göster.
En önemli nokta bu şuan kızlar. Davranışlarım. Güçlü olmalıyım dengem şaşmasın.

Ahh bu hasta beyinlerden koru yarabbim çocuklarımızı. Şimdi sen eşinle iyiyken görümce mahvetti. Beyinsiz ya.Abisini sevse biraz düşünür insan acaba gelin hanım sıkıntı eder mi diye?
Ben düşünüyorum. Öğrenciydim yinede almadım. Eşim beni ilgilendirmez sen almadıysan diyor. Eşimle o kadar iyiydik ki sabah nasılsın hayatım diye aramıştı. Hakkımı helal etmiyorum. Bu mübarek cuma gündü yaşattıklarını gani gani yaşasın inşallah.

Eşin kardeşine yaranmak istiyor. Kendini zorunda hissediyor. Bir atasözü var, evde yokken camiye vermek haram diye. Siz böyle zordayken o kadının çocuk gibi bişeyler ısmarlayıp aldırması helal mi? Dök içini görümceye ve bagları kopar onunla bence. İyi niyetli gelmedi görümce bana
İyi niyetli olsa yapar mı kuzum ? Saçmalık ne diyeyim. Evet yaranmak istiyor yapmadığında damgalıyorlar değiştin diye bağırıp çağıryorlar. Ay neyse tüm salaklık eşimde ağzına tüküresim var alamadım hıncımı.

Yapıcam bunu aşırı kötü konuştuk diye açmadım telefonlarıda ama benimde huyum bu doğru değil hadi bakalım şimdi nolucak dicem. Bu arada eşimde ağzından çıkıyorsa boşan o zamam diyor biz ikimizde inadız 🤣
Aynen öyle biraz bekle siniriniz geçince mantık çerçevesinde detaylıca bu konuyu tartışın, eşin ailesinden aşırı çekiniyor bunu aşması lazım..

Hayır kız kardeşine değil annesine yaranmak peşinde, eğer kız kardeşi annesine sitem ederse diye adam korku içinde, o yüzden bir dediğini iki etmiyor kardeşinin, amaç anneye şikayet gitmesin kendisi ile ilgili...

bence birden bire büyük tepkiler veriyorsun bunu bende yapıyordum ve emin ol çözüm olmuyor kendi kendini yeme kanarya diyeceğini demişsin bundan sonrası ona düşüyor sakin ol ve sadece dediklerinin arkasında dur
Emin olun durucam. Mesaj atmış kaçta çıkacaksın diye cevap atmadım. Haklıyım ana sinirlenmekte.

Hayır kız kardeşine değil annesine yaranmak peşinde, eğer kız kardeşi annesine sitem ederse diye adam korku içinde, o yüzden bir dediğini iki etmiyor kardeşinin, amaç anneye şikayet gitmesin kendisi ile ilgili...
Baba yapmicam seni boşanıcam da hadi eyvallah demişim zoruna gitmiş beyfendinin.

X