30 yaşındaki görümcemin bitmek bilmeyen 5 yaşındaki çözülmeyen davranışları.

Anlamıyor valla canım laf yaptıkça diyorki boşanalım dedin benden ne anlayışı bekliyorsun. Altta kalır mıyım bende yuvana sahip çık o zaman diyorum. Madem öyle hadi bakalım herkes kendinden mesul bu saatten sonra.
Cnm sakinles sonra konuşun ama sen derdini çok güzel anlat , kendini öyle güzel izah et ki hiçbirşey diyemesin...

Kız ben öğrenciydim abim evlendiğinde 5 kuruşunu almadım çalıştımda öyle okudum. Bilerek yapıyorlar zaten ben yemiyim diye. Dur bak nasılda çatır çatır yicem. Delirticek beni hala mesaj atıyor ya 11 de gidicem eve engellicem şimdi şunu.
Engelleme bence senden birsüre haber alamaması yeterli olur zaten ..

Nasılda tanımışsınız hemen. Demez olurmu başlıyor çocuğuma almadın alsana diye gezdirsene diye. Neymiş efendim bana cebinde ki parayı ver demiyormuş. Gayette öyle diyor dedim. Senden çıkan benden çıkıyor kendine gel dedim. Nalet olsun hepsi senin olsun paranın dedi 🤣
Eve giren para ortaktir. Ben evlendigimden beri çalışmıyorum çünkü is bulamadım mesleğime uygun yaşadığım şehirde. Eşimin bütün kartları bende. Harcamaları vs ben yaparım. Adam birgunden bir güne de benim param demedi.
Birine bir şey alınacaksa ortak kararla alırız. Benim kardeşim de benden bazen bir şeyler ister param yok der geçerim 😀 dünya kadar borç ödüyoruz sonuçta. Çok zordaysa eşime söylerim o da at derse atarım.

Eşiniz biz olma kavramını hala olusturamamis beyninde. Bunu idrak etmesini sağlamanız lazım. Senin veya benim param diye bir şey yok. Ortak bizim paramız. Nasıl ben senden habersiz bir şey yapmiyorsam, bütçemizi düşünüp sen de yapmayacaksin. bitti. Gitsin kocasına aldirsin.

Bu görümce sizin çocuğunuz olunca çocuğunuza aldığınız her şeyi kendi çocuğuna da isteyecektir.
Anlayamadım kendi kocası süs bitkisi herhalde, üstelik görümce de çalışıyor.
Ama böyle yolunacak kaz gibi afedersin, abisini oynatıyor.

Mesaj atmakla iyi etmişsin. Madem böyle ortaya döküldü ve madem eşin geri adım atmıyor yerinde olsam maaşları ayırır, tek kuruş vermem. Evlilikte ayrı bütçelerle karşı olan biri olarak söylüyorum.
Bundan sonra benim maaşım sadece bana derim kabul etmiyorsa kendi de bıraksın bu davranışları.
Sen de ailene hediyeler al demenin de sonu yokki. Siz karı koca herkese hediyeler almak için mi evlendiniz? Önceliğin kendin olsun, ne istiyorsan al. Evin geçimini kendisi sağlasın.

Kardeşine bir şey almak problem değil ki. Sorun olan kardeşinin saygısız davranışı. Bunu anlaması lazım kocanın.

Yoksa burada yazdığın kadarıyla anladığım sen zaten birinin evine giderken tatlı almaktan hediye almaktan gocunacak birisi değilsin ya da küçük yeğenini sevindirmekten.

Olay para mevzusundan çok daha fazla.

Engelleme bence senden birsüre haber alamaması yeterli olur zaten ..
Sürekli mesaj atıp arıyor hava karardı saçmalama diye dedim istemiyorum gelip almicaksın. Daha ne kadar ifade edebilirim ki ? Herşeyi söyledim düşüncesi bu değişmiyorsa kendi bilir ben arkasındayım yanlıştır. Para harcayalımda görsün. Nasıl oluyormuş alırımda veririm de karışamazsın deniliyormuş.

Eve giren para ortaktir. Ben evlendigimden beri çalışmıyorum çünkü is bulamadım mesleğime uygun yaşadığım şehirde. Eşimin bütün kartları bende. Harcamaları vs ben yaparım. Adam birgunden bir güne de benim param demedi.
Birine bir şey alınacaksa ortak kararla alırız. Benim kardeşim de benden bazen bir şeyler ister param yok der geçerim 😀 dünya kadar borç ödüyoruz sonuçta. Çok zordaysa eşime söylerim o da at derse atarım.

Eşiniz biz olma kavramını hala olusturamamis beyninde. Bunu idrak etmesini sağlamanız lazım. Senin veya benim param diye bir şey yok. Ortak bizim paramız. Nasıl ben senden habersiz bir şey yapmiyorsam, bütçemizi düşünüp sen de yapmayacaksin. bitti. Gitsin kocasına aldirsin.
Söyledim çekme katlanma sana yapmıyor ki naz diyor ay valla sopalık. Yeni evliyiz diyemi bilmiyorum zamanla bağlar azalır mı onu da bilmiyorum. Doğrusu bu zaten canım benim ama anlamıyorki alışmışlar doğrusu buymuş tanıyormuş kardeşini bilmem ne. İnsan gibi davranacak o zaman.

Bu görümce sizin çocuğunuz olunca çocuğunuza aldığınız her şeyi kendi çocuğuna da isteyecektir.
Anlayamadım kendi kocası süs bitkisi herhalde, üstelik görümce de çalışıyor.
Ama böyle yolunacak kaz gibi afedersin, abisini oynatıyor.

Mesaj atmakla iyi etmişsin. Madem böyle ortaya döküldü ve madem eşin geri adım atmıyor yerinde olsam maaşları ayırır, tek kuruş vermem. Evlilikte ayrı bütçelerle karşı olan biri olarak söylüyorum.
Bundan sonra benim maaşım sadece bana derim kabul etmiyorsa kendi de bıraksın bu davranışları.
Sen de ailene hediyeler al demenin de sonu yokki. Siz karı koca herkese hediyeler almak için mi evlendiniz? Önceliğin kendin olsun, ne istiyorsan al. Evin geçimini kendisi sağlasın.
İsticek zaten herşeyi istiyor ay bilmiyorum o kadar bunaldım ki para göz oluyorum sonra mesele para zannediliyor anlamıyor. Aklınıza gelen gelmeyen herşeyi söyledim huyu öyleymiş kötü niyeti yokmuş sen boşver dedi. Salak herhalde kardeşi başka açıklama bulamıyorum. Canım mis gibi ıphone 11 çekiyor maaşımla da güzelce öderim gibi geliyor ne dersiniz ?

Kardeşine bir şey almak problem değil ki. Sorun olan kardeşinin saygısız davranışı. Bunu anlaması lazım kocanın.

Yoksa burada yazdığın kadarıyla anladığım sen zaten birinin evine giderken tatlı almaktan hediye almaktan gocunacak birisi değilsin ya da küçük yeğenini sevindirmekten.

Olay para mevzusundan çok daha fazla.
Kuzum alıyorumda zaten. Çocuğa geçen ben harçlık verdim. Sevaptır. Daha yeni verdi eşimde kıyafette alıyoruz görümcemede alınıyor giderken tatlı ama sürekli cırlamasın yeter yani. Geri adım atmayacağım. Madem öyle düşünüyor satalım arabayı maaşları ayırıcam senlik bişey yok diyorsa tamamen benlik bişey olmamalı. Ulan tamam da çalışmasamda benlik bişey var karı kocayız biz ? Delirtmesinler beni ya salaklara bak.

Sürekli mesaj atıp arıyor hava karardı saçmalama diye dedim istemiyorum gelip almicaksın. Daha ne kadar ifade edebilirim ki ? Herşeyi söyledim düşüncesi bu değişmiyorsa kendi bilir ben arkasındayım yanlıştır. Para harcayalımda görsün. Nasıl oluyormuş alırımda veririm de karışamazsın deniliyormuş.
Aynen git bir güzel alışveriş yap , yemeğini ye görsün nasıl oluyormuş..

Kuzum alıyorumda zaten. Çocuğa geçen ben harçlık verdim. Sevaptır. Daha yeni verdi eşimde kıyafette alıyoruz görümcemede alınıyor giderken tatlı ama sürekli cırlamasın yeter yani. Geri adım atmayacağım. Madem öyle düşünüyor satalım arabayı maaşları ayırıcam senlik bişey yok diyorsa tamamen benlik bişey olmamalı. Ulan tamam da çalışmasamda benlik bişey var karı kocayız biz ? Delirtmesinler beni ya salaklara bak.
Bak mesele tam da koyuyla işaretledim cümle canım. Mesele çalışıp çalışmamak değil mesele AİLE olmak. Sen çalışmasan da o ailenin bütçesi sarsılmasın diye uğraşarak yaşayacaktın. Şu an görümcene laf etme hakkı veren çalışıp çalışmıyor oluşun değil. Sizin bir aile oluşunuz.

Gorumceniz de amelden gidecek maazallah:işsiz:
Mavistez in gorumcesiyle kapisır sizinkisi valla. Onunki de kendi anne babasının getirdiği meyveleri toplayıp götürüyordu,sardığı sarmalari istiyordu ya ay varoş sbdkdhskshsj:KK53::KK70:
Trakya gocmenimisiniz:)
Evet konuyla ilgisiz,ama merak ettim bir kelimeden:)

Bak mesele tam da koyuyla işaretledim cümle canım. Mesele çalışıp çalışmamak değil mesele AİLE olmak. Sen çalışmasan da o ailenin bütçesi sarsılmasın diye uğraşarak yaşayacaktın. Şu an görümcene laf etme hakkı veren çalışıp çalışmıyor oluşun değil. Sizin bir aile oluşunuz.
Yılmıyorum üstüne basa basada söyleyeceğim. Şans dileyin bana çıkıyorum kızlar 💜

En azından sefamı sürerimde azıttığım için akıllanır belki. 100 liranın lafını yapma demişti lafını yaparsa 100 liranın lafını yapma derim :)
Ne yuzsuz insanlar var valla ya.
Ben kardesimi her turlu engelliyorum,sagol ama siz de ailesiniz,emin ol dara dusersem ben soylerim sana diyorum.
Çocuklarıma harclik verse bir sekilde caktirmadan telafi ediyorum,yoksa canim rahat etmez..
Ergen olsa anlarim hadi de,ne koparsam kardir diyor galiba..

S Sunshine1 bu onların arasında bir şakalaşma sanırım. Bir şakayı en güzel nasıl bitirirsin biliyor musun? Çok ciddiye alarak. Bundan sonra kız kardeş ne zaman yemek isterse üzgün ve endişeli görün. Kayınvalide, eş vs kimi buluyorsan ya görümcenin kocası cimri mi, yazık kıza geçen bizden dürüm istedi, evde canının çektiğini almıyor mu kocası filan muhabbeti yap. Bir konuşsak mı kocasıyla el bebek gül bebek büyütmüşsünüz şu getirdiği hale bak kızı filan de hatta eşine.

Olmadı görümceyi köşeye çekip cebine 100 lira sıkıştır. Canım bizim de durumlar iyi değil elimden bu kadarı geliyor ama senin çocuğunun canı ne çekerse yersin en azından. Benden çekinme ben ablan sayılırım, görüyorum durumunu, eşin harçlık veremiyor galiba vs. vs.😂🤣

Bunu samimi görünecek bir şekilde yapmayı becerirsen utanır bir daha birşeyler istemeye. Hatta o size getirmeye başlar, evliliğinin kötü gittiğini düşünmeyin diye.

S Sunshine1 bu onların arasında bir şakalaşma sanırım. Bir şakayı en güzel nasıl bitirirsin biliyor musun? Çok ciddiye alarak. Bundan sonra kız kardeş ne zaman yemek isterse üzgün ve endişeli görün. Kayınvalide, eş vs kimi buluyorsan ya görümcenin kocası cimri mi, yazık kıza geçen bizden dürüm istedi, evde canının çektiğini almıyor mu kocası filan muhabbeti yap. Bir konuşsak mı kocasıyla el bebek gül bebek büyütmüşsünüz şu getirdiği hale bak kızı filan de hatta eşine.

Olmadı görümceyi köşeye çekip cebine 100 lira sıkıştır. Canım bizim de durumlar iyi değil elimden bu kadarı geliyor ama senin çocuğunun canı ne çekerse yersin en azından. Benden çekinme ben ablan sayılırım, görüyorum durumunu, eşin harçlık veremiyor galiba vs. vs.😂🤣

Bunu samimi görünecek bir şekilde yapmayı becerirsen utanır bir daha birşeyler istemeye. Hatta o size getirmeye başlar, evliliğinin kötü gittiğini düşünmeyin diye.
Valla ben pek zannetmiyorum. Aşırı yüzsüz kendisi.

Günaydın kızçelerim nasılsınız ? Burada sizinle birlikte çoğu sıkıntıma çözüm bulduk benzer durumlarıda konuştuk lakin çözülmeyen bir problem var Allah aşkına yok mu bunun çözümü sabrıma hakim olamaktan korkuyorum. Daha önce bu konu üzerinde konuştuk ama yok kız hala devam ediyor ve ben çok sinirleniyorum. Kayınvalidem çok şükür düzeldi planınız var mı diye sorar para konusunda da anlayışlıdır ve üzerime düşüyor ufak tefek klasik kaynana tripleri dışında. Mesafem de çok iyi eşimle de sorun yok lakin ben bu görümcemin saçma sapan isteklerinden sıkıldım.

Ben mi abartıyorum yoksa takmamam mı lazım ya da sessiz mi kalıyorum inanın bilmiyorum. Eleştirilere açığım sizide yormak istemem ama yok kızlar bitmiyor. Borcumuz var üstüne bir de tadilat borcu çıktı çok şükür sıkıntı yokta ben bu kızın boğazı için mi çalışıyorum ? Ayda 1 falandır birbirimize gelip gitme hatta daha fazla mesafeliyim ama tabikide konuşuyorum sonuçta eşimin kardeşi ama vıcık vıcıkta olamam. Kaynanam düzeldi mesela hiç sorun yapmıyorum çok iyi aramız bana saygı gösteriyor emir vermiyor laf sokmuyor bende tatlı tatlı konuşuyorum ama kızı yok sanki inadıma yapıyor.

Geçen akşam kaynanamda yemek yicektik kardeşi eşimi arayıp çilek al gelirken demiş. Bu kız evli çocuğu var ve çalışıyor. Evlendiğim ilk günden beri böyle. Yetmedi geçen akşamda dürüm alsana abi yiyelim alda gel bi gün diyor. Yok yetmiyor çocuğa oyuncak alsana diyor. Sinir geliyor bana ekonomi belli herkes birşeyler kısıyor bende dahil bu kız neyin derdinde ? Eşim 10 isteğin 2 sini alıyorsa 8 ini almıyor ama sürekli birşeyler istemi benim ekonomik dengemide bozuyor. Misafirliğe gidiyoruz ekler al diyor gitti 100 lira. Bize geliyor pasta aldırıyor abisine gitti 100 lira. Yahu sende al ? Yok almıyor. Doğum gününde eşimle birlikte 100 lira verdik diye kendini parçaladı bu ne az bu hediyede al diye kendisi eşime 50 lira verdi. İnanın sorun değil ama yahu bi teşekkür et dimi hem çırpınıp hem kendin daha beterini yapıyorsun.

Kızlar yok ben bunu çözemiyorum Allah aşkına söyleyin ne yapayım ? “Canım neden abinden istiyorsun kocandan istesene “ desem abisidir ister gelin kıskanıyor olucak. Eşime desem adamın suçu ne. Ben annesine desem evlatlarının öyle olmasına bayılır eşime kardeşinde kardeşin diye baskı yapar. Sadece birşey isteme de değil gezmeye gittiğimizde “ nereye abi benide götür, onu ku alcaksın banada kıyafet alsana bana neden almadın” . Ay kızlar o kadar sıkıldım ki sussun artık duymak istemiyorum. Seni maaşa bağlyayalım istersen diye laf sokasım var. Ne yapayım ? Eşimle açık konuşayım mı ? Yoksa o ne kadar harcıyorsa kat kat ailememi harcıyım? Bu bize o kadar zorki borç ödüyoruz zaten bu kızın isteklerinden daral geldi. Hani arada istersin de sürekli saçma değil mi ? Benden istemiyor ama biz aynı evde yaşıyoruz ona alınan her mevla benimde cebimden çıkıyor. Ben şuna 100 lira vermiyim diye kendimi sıkarken hanfendi çatır çatır abisinden istiyor.

Babam lokum almıştı onu bile istiyor. Abisi atmış çifte kavrulmuş diye abi kardeş muhabbeti işte. Ay tutturdu bu ne ben yokum diyemi çıkardınız banada alıyorsun diye. Lokummu kaçırıcam ben ? Yetmedi git lokum getir bana diye bağırıyor abisine. Yetmedi bu lokumdan abimde de var getirmiyor bana diyor. Ulan sanane benim babamın aldığı lokumdan git al ? Eve gelene zaten ikram ediyorum umreden gelmedi sonuçta cazgır cazgır istiyor sinir geliyor tepeme.

Sabaha kadar anlatırımda vaktinizi almak istemiyorum. Panik atak oldum yine bişey isticek diye nedir bunun çözümü ? Tartışmak kavga etmek istemiyorum seviyesine düşmek istemiyorum mahalle ağzıyla konuşuyor çünkü. Fakat susmamalımıyım ? Teşekkür ederim kızlar okuduğunuz için.
Canım bızım borcumuz var ekonomı bellı keske zengın olsak da sana her gun harcamalar yapsak ama abın. Sana yok dıyemıyor borc var git kocsndan iste de yada mok ye de

X