30 yaşındaki görümcemin bitmek bilmeyen 5 yaşındaki çözülmeyen davranışları.

bak muvahhis hanım anlamış :KK48:
ya bir filmde diyordu
hatta sen dememişmiydin bana kötü gelinleri anlatıyorlar kayınvaliden benim gelinim böyle olsa ayırırdım onları diyordu diye
Evet evet şimdi onuda anlatmıyor artık en son anlattığında hakim kaynanaya sormuyor boşayıp başamayacağını demiştim hahaha 😂😂

Ee kuzum öğrenseymiş ? Gülerek anlatıyor kartım kocamda diye ? Benim eşim tam tersi herşeyi bilir atiktir bilinçlidir yani. Evet oğlan annesi gelinine sabırlar dilerim şimdiden yandı kızcağız. Keşke keşke cırlayacağına geliştirsin. Bende destek olurdum ama onun o sesi beni çok sinirleniyor asla gelemem saygısızlıklığa. Onu bırakta annesi memlekete gidince ne yapıcak ? Tek sosyal aktivetiside annesiyle akraba oturmasına gitmekti annesiz biyere gidemicek. Misafirde alamaz korkar. Hastaneyede gidemez. Alışverişe de gezmeye de. Belki o zaman pişman olurda der kanaryaya böyle yapmasaydım diye.
O zamanda sen yüz verme. Zaten sırf eşinin kardeşi ile samimi olmak zorunda degilsin. Samimi olacak ınsan degıller. 30 yaşına gelmiş bir şekilde. Kendilerinin düşünmesi lazım artık

O zamanda sen yüz verme. Zaten sırf eşinin kardeşi ile samimi olmak zorunda degilsin. Samimi olacak ınsan degıller. 30 yaşına gelmiş bir şekilde. Kendilerinin düşünmesi lazım artık
Bakalım eşim cumartesi alır kardeşine dürüm evde çünkü. Akşam birlşkte yiyelim derse katılmayacağım benlik birşey yok çünkü. Bana rahatlama geldi arkadaşlar umrumda değildi artık hiç umrumda değil. Ne yaparlarsa yapsınlar.

Ee kuzum öğrenseymiş ? Gülerek anlatıyor kartım kocamda diye ? Benim eşim tam tersi herşeyi bilir atiktir bilinçlidir yani. Evet oğlan annesi gelinine sabırlar dilerim şimdiden yandı kızcağız. Keşke keşke cırlayacağına geliştirsin. Bende destek olurdum ama onun o sesi beni çok sinirleniyor asla gelemem saygısızlıklığa. Onu bırakta annesi memlekete gidince ne yapıcak ? Tek sosyal aktivetiside annesiyle akraba oturmasına gitmekti annesiz biyere gidemicek. Misafirde alamaz korkar. Hastaneyede gidemez. Alışverişe de gezmeye de. Belki o zaman pişman olurda der kanaryaya böyle yapmasaydım diye.
Bence simarikliktan yapıyor. Yani nasıl anlatayım ben yapamam diyip herkesin bunu pohpohlamasi hoşuna gidiyor. Herkes destek olmak zorunda gibi oluyor. Bir nevi ilgi çekme yöntemi gibi.
Mecbur kalsa herseyi yapar ,uyanık bence.

Artık çoluk çocuk sahibi bir kadının sırf çocuğu için güçlü olmalı. Böyle hicbirseyi yapamayan bir annenin çocuğu olmak istemezdim .

Bence simarikliktan yapıyor. Yani nasıl anlatayım ben yapamam diyip herkesin bunu pohpohlamasi hoşuna gidiyor. Herkes destek olmak zorunda gibi oluyor. Bir nevi ilgi çekme yöntemi gibi.
Mecbur kalsa herkeyi yapar ,uyanık bence.

Artık çoluk çocuk sahibi bir kadının sırf çocuğu için güçlü olmalı. Böyle hicbirseyi yapamayan bir annenin çocuğu olmak istemezdim .
Ben en çokta çocuğuna üzülüyorum. Mesela reklam teklifi gelmiş bilmiyor götürmesini kuzenlerine siz götürsenize diyor. Çocuk hiçbirşekilde sosyelleşmiyor onunda tek aktivitesi köye gitmek. İlerde bu çocuk nasıl okula gidicek gelişicek bilmiyorum.

İlgiden yapıyor zaten fakat ben destek olmak zorunda değilim umrumda değil. Geçen sene doğumgünümde eşim bana aldığı hediyeyi atmışta güle güle kullansın demek yerine banada alsana yazmıştı.

Ben en çokta çocuğuna üzülüyorum. Mesela reklam teklifi gelmiş bilmiyor götürmesini kuzenlerine siz götürsenize diyor. Çocuk hiçbirşekilde sosyelleşmiyor onunda tek aktivitesi köye gitmek. İlerde bu çocuk nasıl okula gidicek gelişicek bilmiyorum.

İlgiden yapıyor zaten fakat ben destek olmak zorunda değilim umrumda değil. Geçen sene doğumgünümde eşim bana aldığı hediyeyi atmışta güle güle kullansın demek yerine banada alsana yazmıştı.
Eşin de huyunu bile bile atmayacak işte
. Ne gerek var bunu aldım diye göstermeye .

Eşin de huyunu bile bile atmayacak işte
. Ne gerek var bunu aldım diye göstermeye .
Eşim bayılır hava atmaya. Bakın aslında bu onların aralarında hadi atmasına karışmam ama banada al demesine kızarım. Ay bi de bana boynumda görünce dedi ki “ ee ama canım sen kolye istemişsin olmadı böyle söyleyince ne anlamı var” diye gülmüştü. Yok ben bu kızdan nefret ediyorum 😂

Bence kocanızla konuşun ben yemiyorum kıyamıyorum ki alayım edeyim bencilce degilmi de kardesinin yaptigı eger ki istiyo ve alıyosan kumbara alalım ablana her bisey aldiginda kac para harcamışsan kumbarayada okadar koysunku almasi zor olsun bide bacım sen susarsan ister bu görümce alttan alttam sok lafını soyle eniste sana almıyomu da istiyosun yada kilomu aldın filan de sok sivri dille 😄😄

Dilenci :işsiz:

Senin kendi adina yapman gereken seý mesafeni korumak ve onu bu tarz seyler soylediginde takmamak tabi bunu esin ile konusman oda sakayla laf soksun kizim senin kocan yokmu karim bende bu kadar istemiyor seni verdik halen kurtulamadik gibi bir kac kez desin ki oda bir anlasin halen anlamiyorsa esine bu sekilde yapmaya devam eder sende almaya devam edersen ac gozlu kardesin yuzunden ya aramiz bozulacak de yada sen bise demezsen ben onu bir bozarim kendine gelemez deki esinde sen bise diyeceksin sorun cikar korkusundan almaz umarim ikiside anlamiyor biri istiyor biride aliyor seni kimse takmiyorsa sok lafini gorumcene sağlam olsun sen rahatla enazindan :)

Senin kendi adina yapman gereken seý mesafeni korumak ve onu bu tarz seyler soylediginde takmamak tabi bunu esin ile konusman oda sakayla laf soksun kizim senin kocan yokmu karim bende bu kadar istemiyor seni verdik halen kurtulamadik gibi bir kac kez desin ki oda bir anlasin halen anlamiyorsa esine bu sekilde yapmaya devam eder sende almaya devam edersen ac gozlu kardesin yuzunden ya aramiz bozulacak de yada sen bise demezsen ben onu bir bozarim kendine gelemez deki esinde sen bise diyeceksin sorun cikar korkusundan almaz umarim ikiside anlamiyor biri istiyor biride aliyor seni kimse takmiyorsa sok lafini gorumcene sağlam olsun sen rahatla enazindan :)
Neler oldu neler siz güncellemeleir görmediniz 🤣

Şunan durum nasıl peki, var mı yeni gelişme
Hayır eşimle gayet iyiyiz hiçte konuyu açmadık. Dün kardeşi aramış iş çıkışı muhtemelen dürüm niye almadın diye darladı. Yarın eşim evde alır gider dürümü diye düşünüyorum. Olurda akşam bana sormak gibi bi hata yaparsa benden istemedi benlik birşy yok diyeceğim. Daha ne söylenir ki ? İlk zamanlar görücektin eve alınan ilk pastayı kıskanmıştı. Annesi bizdeydi kadının suratı düştü pasta almışız evimize hanfendiye almamışız ya. Ertesi günden görümcem bağırdı banada alırdın neden almadın diye. Komik dimi ?

Hayır eşimle gayet iyiyiz hiçte konuyu açmadık. Dün kardeşi aramış iş çıkışı muhtemelen dürüm niye almadın diye darladı. Yarın eşim evde alır gider dürümü diye düşünüyorum. Olurda akşam bana sormak gibi bi hata yaparsa benden istemedi benlik birşy yok diyeceğim. Daha ne söylenir ki ? İlk zamanlar görücektin eve alınan ilk pastayı kıskanmıştı. Annesi bizdeydi kadının suratı düştü pasta almışız evimize hanfendiye almamışız ya. Ertesi günden görümcem bağırdı banada alırdın neden almadın diye. Komik dimi ?
Bem zeka sıkıntısı olduğuna yemin edebilirim. Bildiğin 5 yaş davranışları bunlar

Günaydın kızçelerim nasılsınız ? Burada sizinle birlikte çoğu sıkıntıma çözüm bulduk benzer durumlarıda konuştuk lakin çözülmeyen bir problem var Allah aşkına yok mu bunun çözümü sabrıma hakim olamaktan korkuyorum. Daha önce bu konu üzerinde konuştuk ama yok kız hala devam ediyor ve ben çok sinirleniyorum. Kayınvalidem çok şükür düzeldi planınız var mı diye sorar para konusunda da anlayışlıdır ve üzerime düşüyor ufak tefek klasik kaynana tripleri dışında. Mesafem de çok iyi eşimle de sorun yok lakin ben bu görümcemin saçma sapan isteklerinden sıkıldım.

Ben mi abartıyorum yoksa takmamam mı lazım ya da sessiz mi kalıyorum inanın bilmiyorum. Eleştirilere açığım sizide yormak istemem ama yok kızlar bitmiyor. Borcumuz var üstüne bir de tadilat borcu çıktı çok şükür sıkıntı yokta ben bu kızın boğazı için mi çalışıyorum ? Ayda 1 falandır birbirimize gelip gitme hatta daha fazla mesafeliyim ama tabikide konuşuyorum sonuçta eşimin kardeşi ama vıcık vıcıkta olamam. Kaynanam düzeldi mesela hiç sorun yapmıyorum çok iyi aramız bana saygı gösteriyor emir vermiyor laf sokmuyor bende tatlı tatlı konuşuyorum ama kızı yok sanki inadıma yapıyor.

Geçen akşam kaynanamda yemek yicektik kardeşi eşimi arayıp çilek al gelirken demiş. Bu kız evli çocuğu var ve çalışıyor. Evlendiğim ilk günden beri böyle. Yetmedi geçen akşamda dürüm alsana abi yiyelim alda gel bi gün diyor. Yok yetmiyor çocuğa oyuncak alsana diyor. Sinir geliyor bana ekonomi belli herkes birşeyler kısıyor bende dahil bu kız neyin derdinde ? Eşim 10 isteğin 2 sini alıyorsa 8 ini almıyor ama sürekli birşeyler istemi benim ekonomik dengemide bozuyor. Misafirliğe gidiyoruz ekler al diyor gitti 100 lira. Bize geliyor pasta aldırıyor abisine gitti 100 lira. Yahu sende al ? Yok almıyor. Doğum gününde eşimle birlikte 100 lira verdik diye kendini parçaladı bu ne az bu hediyede al diye kendisi eşime 50 lira verdi. İnanın sorun değil ama yahu bi teşekkür et dimi hem çırpınıp hem kendin daha beterini yapıyorsun.

Kızlar yok ben bunu çözemiyorum Allah aşkına söyleyin ne yapayım ? “Canım neden abinden istiyorsun kocandan istesene “ desem abisidir ister gelin kıskanıyor olucak. Eşime desem adamın suçu ne. Ben annesine desem evlatlarının öyle olmasına bayılır eşime kardeşinde kardeşin diye baskı yapar. Sadece birşey isteme de değil gezmeye gittiğimizde “ nereye abi benide götür, onu ku alcaksın banada kıyafet alsana bana neden almadın” . Ay kızlar o kadar sıkıldım ki sussun artık duymak istemiyorum. Seni maaşa bağlyayalım istersen diye laf sokasım var. Ne yapayım ? Eşimle açık konuşayım mı ? Yoksa o ne kadar harcıyorsa kat kat ailememi harcıyım? Bu bize o kadar zorki borç ödüyoruz zaten bu kızın isteklerinden daral geldi. Hani arada istersin de sürekli saçma değil mi ? Benden istemiyor ama biz aynı evde yaşıyoruz ona alınan her mevla benimde cebimden çıkıyor. Ben şuna 100 lira vermiyim diye kendimi sıkarken hanfendi çatır çatır abisinden istiyor.

Babam lokum almıştı onu bile istiyor. Abisi atmış çifte kavrulmuş diye abi kardeş muhabbeti işte. Ay tutturdu bu ne ben yokum diyemi çıkardınız banada alıyorsun diye. Lokummu kaçırıcam ben ? Yetmedi git lokum getir bana diye bağırıyor abisine. Yetmedi bu lokumdan abimde de var getirmiyor bana diyor. Ulan sanane benim babamın aldığı lokumdan git al ? Eve gelene zaten ikram ediyorum umreden gelmedi sonuçta cazgır cazgır istiyor sinir geliyor tepeme.

Sabaha kadar anlatırımda vaktinizi almak istemiyorum. Panik atak oldum yine bişey isticek diye nedir bunun çözümü ? Tartışmak kavga etmek istemiyorum seviyesine düşmek istemiyorum mahalle ağzıyla konuşuyor çünkü. Fakat susmamalımıyım ? Teşekkür ederim kızlar okuduğunuz için.
KADIN KARDEŞİ!

Pes!

Ne yaptınız ,eşinizin davranislari düzeldi mj
Merhabalar gelişmeler oldu. Eşimle aram iyi görümcemide en son geçen hafta cumartesi gördüm hastaydı ama testi negatif kaynanam pozitif. İşyerinde 15 kişi pozitif çıktığı halde bizi yemeğe çağırdığına da inanamıyorum açıkcası. Neyse. Görümcem o hasta haliyle yine laf söyledi abimde 2 haftadır dürüm alcak almadı neden almıyorsun bilmme ne diye. Eşimle tekrar konu açılmadı sadece yiğenine 20 liraya bi oyuncak aldı alalımmı sevaptır pahalı değil dedi dedim tabikide alalım çocuk o sevinir.

Kaynanam salı akşamı pozitif çıktı. Pazartesi salı akşamı yanına uğradık test yaptır dedim maskeli durdum sordum ilgilendim. Biz eşimle pazar akşam 1 e kadar evle ilgilendik pazartesi salı da hiç iyi değiliz yorgunuz. Çarşamba doktora gittim akşam geldim yok uzaktı sordum bişey lazımmı anne diye vitamin aldım ona en kalitelisndir sağlıkçıyım ya bende. Yemek yapamadım kaynanamda iyi zaten. Perşembe iş cuma iş eve en erken 7 buçuk 8 de geliyorum. Hal sormaya uğradım alt katımdalar. Kp surat 5 karış ağız ucuyla iyi annen diyor. Bi kaynanam pozitif bu arada kp işe gidiyor. Neymiş efendim niye bi tabak yemek koymuyormuşuz kapıya. Hesap sordu beyfendi o kadar sinirlendim ki. Bana bak saat 8 buçuk dedim. Günlerdir eşimle uğraşıyorum o da üşütmüş hali yok sirkeli su ıhlamur meyve derken iş zaten kendime hayrım yok dedim. Kaynanamda ben yapıyorım yemeğimi diye girdi araya. Sanki fitleyen kendi değilmiş gibi. Eşime söyledim sen boşver üzülme takma kafaya dedi. Şimdi hiç bi tabak yemek koyasım yok ama insanlık namına akşam göndericem eşimle. Siz napardınız ?

X