%40 artan Beta hcg değeri

piner

Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2023
309
366
42
Yine bir çıkmazlar,yine bir endişe halleri… Şöyle kafam rahat sayıları izleye izleye gebelik geçiremiyorum Arkadaşlar başka bir konu altında konuşuyorduk ama bendeki sorun gibisini bulamadım.O yüzden konu açtım. 2 blastokist transferi yapıldı. Dayanamadım 5. Gün idrar testi yaptım silik çıktı.6. Gün yaptım çift çizgiyi görünce 7. Gün kan testi yaptırdım ve sonuç 83 çıktı.Sevindik vs neyse.iki gün bekledim tekrar test 174 çıktı.Oh rahatladım. İki gün sonra yine aynı merkezde test yapıldı ve 243 çıktı.Yani sadece%40 artmış. Tabi endişeli doktorlarıma söyledim.(Bu arada iki doktor takip ediyor) İkisi de 2 gün sonra tekrar test yaptırmamı söyledi.Biri dedi ki gebeliğin başı olduğundan az artabilir.Hemen kaygılanma… Ama nerdeee yarın test günüm ve 13. Gün olacak. Şimdi bazı sorularım var:
1- aynı hastanede yaptırmış olmama rağmen yanlış ölçüm ya da sapma olabilir mi?
2- 2 embriyo başlarda ikisi birden tutmuş sonra biri aramızdan ayrıldığı için değerde az artış yaşanmış olabilir mi?
3-Gerçekten de gebeliğin başında böyle az artış olmasına rağmen sağlıklı gebelik yaşayan var mı?

Buraya yazdım ki aynı problemi yaşayan varsa birlikte delirelim.

Kızlar merhaba 10 eylül adet oldum 22 eylül çatlatma iğnesi vurdurdum dün devlette kan verdim betam 52.500 çıktı bugün özelde yaptırdım 51.30 laboratuvar hatası olabilirmi 1 haftadır devlette veriyorum testi çok iyiydi özel bozdu işi

2. İhtimal cok yüksek sanırım ikisi tuttu ve tek olarak devam ediyor basıma geldi değerim 64 ten 552 ye cıktı aonra 90 95 artıs ile devam etti tek kese göründü doktoruö demekki biri kayboldu dedi

Hastaneler arası minimal oynamalar olur bu kadar fark olmaz

Kızlar merhaba 10 eylül adet oldum 22 eylül çatlatma iğnesi vurdurdum dün devlette kan verdim betam 52.500 çıktı bugün özelde yaptırdım 51.30 laboratuvar hatası olabilirmi 1 haftadır devlette veriyorum testi çok iyiydi özel bozdu işi

Nasıl yani anlamsdım ilk defa çatlatma iğnesi yaptırdım
Pardon siz tüp bebek yapmadınızmı? Eğer öyleyse çatlatma iğnesinin içinde hcg hormonu bulunuyor ve bu erken dönemlerde yanlış pozitif ile karsılasılıyor böyle bir şey yasamıs olabilirsiniz

Bu dünün

Eklentiler

• Screenshot_2023-10-09-21-55-12-888_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    45,8 KB · Görüntüleme: 379
Bu bugunun

Eklentiler

• Screenshot_2023-10-09-21-54-56-938_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    22,5 KB · Görüntüleme: 333
Düşüşün nedeni belli oldu.Kimyasal gebelik yaşıyorum

Merhaba sizin sonucunuz ne oldu aynı şeyleri ben de yaşiyorum Şuan transferden 6 gün sonra 26 daha sonra 70 çok iyi dendi dün tekrar test verdim yani 70 çıktıktan iki gün sonra ve 104 yani %50 artmış çok tedirginim cevap verir misiniz

Son durum ne oldu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…