6 aylık evliyim ve boşanıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aman boşver hizmetçi istemiş olmamış ama babanıza cok üzüldüm aileler sırf evlatlar için bazı şeylere ses cıkarmıyor.

Kendi yolunuza bakın böyle insanlar evlenmese daha iyi birde ürüyorlar ne yazık ki.

Bir şeyi merak ediyorum konu sahibi, gerçekten merakımdan soruyorum. Bekar olan bana yardım amaçlı cevaplarsanız sevinirim.

Eşiniz şimdi gelip dese ki, ben seni seviyorum çocuk olursa vs ailemin yanına taşınma yok, benim ailemle de kendi annenle olduğu gibi üç günde bir görüş yeter. Barışır mısınız?
Evli biri olarak ben cevaplayayım boşver konu sahibini. Köprüyü geçene kadardır o sözler. Anladın sen. Kıps.

Evli biri olarak ben cevaplayayım boşver konu sahibini. Köprüyü geçene kadardır o sözler. Anladın sen. Kıps.

Çok sağ olun , benim aslında cevaba göre anlamak istediğim gururunu ayaklar altına alan kişi bir kez daha "yuvam" adı altında tekrar gururunu çiğner mi sorusuna bir cevap aramaktı.
Yoksa siz de sanırım bana katılırsınız, değişmek kolay bir şey değil. Hele bu kadar kendini haklı gören, karşısındaki insana değer vermeyen bir adamsa konuda olduğu gibi.
Teşekkürler tekrardan :KK200:

siz sevmişsiniz ya seven ne yaptığını bilmiyor evlenmeden önce hatalarını görmüyor ne yapsa ne dese hoş geliyor doğru geliyor anlıyorum. peki birşey soracağım doktor musunuz eşiniz de mi doktor ? kimisi meslek evliliği yapıyor böyle sevmeden siz eşinizi sevmişsiniz ama eşiniz sevmemiş galiba hoş sevse de karakter de lazım

Cevaplarınız için çok teşekkürler, ben yuva kurmaya çalıştım sadece.Sevdiğim için ve bir yuva kurmaya çalıştığım için gururumu ayaklar altına aldım ama bunda utanacak ve suçlanacak bir şey yok. Bu kadar fedakarlık yapmaya mecbur kalmak benim suçum değil. ayrılmayı ben de çok düşündüm ama bu o kadar kolay olmamalı, bir yuva kurmak kolay değil, evliliğin ilk zamanları böyle şeyler olur, zamanla alışacağız birbirimize diye düşündüm. Ona isteklerimi düşüncelerimi anlattım, bir orta yolu bulalım dedim. Tek taraflı çırpındığımı ben de fark ettim, kendime bir yıl süre vermiştim. Bir şeyler düzelmezse boşanırım diye düşünüyordum. Şu an gelse yalvarsa, aynı evde kalmayacağız ailemle dese döner misiniz diye sormuşsunuz, gelip yalvarmayacağına adım gibi eminim ama diyelim geldi. HAYIR, DÖNMEYECEĞİM.
Yalnız ailene yapılan saygısızlıklara rağmen o eve geri dönmen, düzeltmeye çalışman fedakarlık olmuyor. Baban konuşalım demesine rağmen gitmemiş adam, sen ne yuvasından ne fedakarlığından bahsediyorsun?

1 seneyi aşmış evli ve tek çocuk biri olarak tavsiye vermeye çalışayım. Aile ile aynı evde yaşamak konusundaki talebinde eşinize kızamıyorum çünkü konu tamamen sizinle alakalı. Beyefendi size şartlar sunmuş ve sizde kabul ederek evlenmişsiniz. Keskin sınırları olan birisi anlaşılan ve sizi kaybetmemek gibi özel hassasiyet sahibi de değil. Kesinlikle evliliğinizi hafife aldığımı düşünmeyin ama beklentileriniz kesişmemiş. Karşı taraf mantık evliliği, siz aşk evliliği yapmışsınız maalesef.

Evliliğinizin devamı açısından sizin evi terkedip, kendi kendinize geri dönmeniz tam felaket olmuş. Ancak başka bir bakış açısıyla bakarsak, sizin yararınıza olduğunu da söyleyebiliriz. En azından evliliğinizin gerçeklerini görmüşsünüz.

Eşinizin sizi geri getirmek için bir adım atacağını ben düşünmüyorum. Kendi kendinize geri dönerseniz de iyiden iyiye değersiz hissedebilirsiniz. Aileniz ve kişiliğiniz konusundaki hassasiyetleriniz karşılık bulmayabilir.

Kısacası karar size ait. Eşinizin önceden öne sürdüğü şartlarına uyum göstererek ve sizin hassasiyetlerinize saygı duyması yönünde konuşarak zamanla toparlayabilirsiniz. Ancak benim fikrimce evliliğini şartlar sürerek yapan, bu kadar saygısızca davranan ve tek çocuk bencilliğinde ısrarlı olan biriyle, çocuk sahibi olmadan yolları ayırmak en mantıklısı.

Hayat bir kere verilen hediye. Mutlu olmak yaşamın en büyük amacı bence. Sizi mutsuz eden insanlardan arının, zaman herşeyin ilacı.

Konuda birsey yazmiyor sanirim kacirdim yazdiklarini silmiss :işsiz:

Ne saygı ne de Sevgi görmediğiniz bir evlilikte bunca fedakarlığa gerek var mıydı?
Bence üzülmeyin kurtulduğunuza sevinin.

Sizi annecilikle suçlayan kocanız, kendi anası danası yüzünden sizi kapı önüne koyup evliliği bitiriyor, hala hatalımıyım diyorsunuz.Evet hatalısınız taviz tavizi doğurmuş,astar vermişsiniz yüzünü istemiş, o benim kadar sevmiyor değil bence hiç sevmiyor saygı da sıfır, sizi kontrol edebildiği sürece size sevgisi varmış demekki.

Ben de baştan sona okudum
İnsanların kendini bu kadar değersizleştirmesini anlamıyorum...
Bir kadına evine dön ne demektir ya... eşyalarını toplayıp baba evine bırakmak nasıl bişeydir... kendi anne babası anne babada sizinki değil mi?
biz de eşimle çok kavga ettik hem de ağır kavgalar ama ailelerimiz duymadı hiçbi zaman Hele babam... zaten bilse ben bitirirdim sanırım... o üzüldükten sonra kıymeti yok ki...

Cevaplarınız için çok teşekkürler, ben yuva kurmaya çalıştım sadece.Sevdiğim için ve bir yuva kurmaya çalıştığım için gururumu ayaklar altına aldım ama bunda utanacak ve suçlanacak bir şey yok. Bu kadar fedakarlık yapmaya mecbur kalmak benim suçum değil. ayrılmayı ben de çok düşündüm ama bu o kadar kolay olmamalı, bir yuva kurmak kolay değil, evliliğin ilk zamanları böyle şeyler olur, zamanla alışacağız birbirimize diye düşündüm. Ona isteklerimi düşüncelerimi anlattım, bir orta yolu bulalım dedim. Tek taraflı çırpındığımı ben de fark ettim, kendime bir yıl süre vermiştim. Bir şeyler düzelmezse boşanırım diye düşünüyordum. Şu an gelse yalvarsa, aynı evde kalmayacağız ailemle dese döner misiniz diye sormuşsunuz, gelip yalvarmayacağına adım gibi eminim ama diyelim geldi. HAYIR, DÖNMEYECEĞİM.

Bir kız annesi olarak söylüyorum elin adamı kızımı zorla hergun bı saat anası ile konusturamaz, bunu anca kizim isters yapar.
Kendi ev eşya almayacak bekar evine kızımı getirecek ama benim almadığim meyve bıçağı ile kızımı uzemez.
Babama o kadar üzüldüm ki anlatamam. Ben olsam ne kızımı ne kocami yollamazdim.

Gurur ayaklar altına alınır ama bunu hak edecek adam lazım. Siz hal etmeyen bir adam için almışsınız. Diyorum ya ben anne ve babanıza çok üzüldüm. Heee buarada kızım böyle bir zorba ile evli kalacağına boşanip yanımda dursun.

bak guzel kardesim bu adam narsist. laf olsun diye demiyorum. ac oku netten. ve cokca yansitma yapmis. kendi yaptiklarini sen yapiyosun gibi gostermis. aileden birilerinden gunahlarini almiyim ama cok yanlis sekilde akıl almış. fakat bunu anlık ve olaylar uzerinden dusunme. boyle yetismis dusunce tarzi bu. seni secme sebebi zaten sessiz sakin alttan alan bi yapida olman. uzgunum ama seni sevmiyor. normal dusunursen sende onu sevmiyosun. sevdigini saniyosun.normal bi insan boyle birini sevemez cunku. benim ne sucum var diyosun ya bi sucun yok. tek suçun adam bu kadar cirkinlesmisken o eve geri donmen olmus. asla ama asla duzelmez. cocugun olsa elinden alir seni oyle kapiya atar. asla mutlu olamazsin. yasin gencken sakin kendini yakma. bi uzmandan online da olsa terapi al. iliski koclari var sosyal medyada onlarin yazilarini oku. ve lutfen kendine deger ver. sen kendine deger vermiyosun ki adamda versin. boyle gidee ikinciye ayni tipi bulursun. mutlaka degismen lazim. sureklide kimseye alttan alma. karsilikli degilse bu alttan alma isi kullanilirsin. kendine layik sana hak ettigin degeri veren biri elbet karsina cikar. kendine de ailene de bunu yapma hic uzulme.
Narsist falan değil kadını sevmiyo sadece, ailesinin istediği gibi olsa evli kalır anne babasına yaranır, evi temizlenir yemeği yapılır idare ederdi. adam bi nevi hizmetci istemiş kendine. Adam bi cümle kullanmış ailemle aynı eve çıkmayı kabul ettiğin için senle evlendim. Yani ortada sevgi falan yok, kurnaz Bi adam var çünkü biliuo ki baskası kabul etmez bu şartları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X