6 yıllık evliliğin son günü (şu köşede dursun)

Canim Allah yardimcin olsun...
Okurken cok kötü oldum cok duygulandim. Allah insallah hayirli evlatlar büyütmeni ve evlatlarinla cok güzel bir ömür gecirmeni nasip kismet eder. Cok güclü ve fedakar bir kadinsin. Rabbim yaninizda size yar ve yardimci olsun.

Nasil biri olsugunu bikmiyorum.
Bir sorun yokkken atni yatagi paylasirken
Konusmus o kisiyle.
7 aylik evli degilmisin nasil bilmiyorsun az cok insan kendini belli eder bu cok degisik bir durum olmus aklina sokmak istemem ama suan sifre degistirmesi bile baska insanlarla yine konusuyormu suphesi olusturur. Iste ne yapmis olursan ol boyle adamlara yine mecbur hanimlik yapiyoruzya bu dunya cok adaletsiz bi dunya

Gitmeyi istemiyorum ixim almiyor..
Ama babannemde cesmeden akan suyun hizina bile karisiyor.
Yerinde olsam inan bosanirdim ben 2 yil affettim dayandim sustum idare ettim 3. Yil cocuk oldu suan gitmek istesemde caresiz hissediyorum kendimi cunku calisma durumum yok bebekle ama cocuk olmadan calisabilir zamanla düzenini kurabilirsin sana deger veren kiymetini bilen cok daha iyi insanlarla yaslanabilirsin gercekten gelip seni orda kandirip goturmesine musade bile etme derim ama bende o donemler duzelir umuduyla evime donmustum hicbirsey duzelmiyor

Ne kadar sure gecti bosanmaniza mutlu bir karar mi oldu 2 cocukla o cesareti bulmak zor olmadimi ?? Suan bende zor donemlerden geciyorum ve yeni daha bir yasinda olmauan bir bebegim var :KK43:
Benim tek cocugum var. 4 yil oldu. En zoru o karari almak. O cesareti gosterince gerisi corap sokugu gibi geliyor. o surec biraz sancili ama dogum da sancidan sonra olmuyor mu?
Allah yardimciniz olsun.

Benim tek cocugum var. 4 yil oldu. En zoru o karari almak. O cesareti gosterince gerisi corap sokugu gibi geliyor. o surec biraz sancili ama dogum da sancidan sonra olmuyor mu?
Allah yardimciniz olsun.
Herkes oyle diyor benim icin karar almak kolay oluyor ama sonrasinda cevre baskisi oluyor herkes onu hakli buluyor gozumde masumlastiriyor esimse beni tekrar ikna ediyor nasil oluyor anlamıyorum ama yine o cikmazda buluyorum kendimi suan ise tek kelime ile caresizim bebekle peki nasıl duzen kurdunuz maddi imkan varmiydi

Lavantakokulusandik, seni hic tanimiyorum ama tanimayi cok isterdim. Yaptigin en yerinde yorumlarla begendigim birkac kadindan birisin. Sevgiyle kal.
sonanda sonanda inan dusuncelerimiz karsilikli.. Burada ismini görür görmez merakla ve ilgiyle okudugum, her zaman da takdir ettigim üyelerdensin..
Ve mutlu ettin beni, Allah razi olsun, cok tesekkur ederim..
Sevgiler..

Ben açıklamamı herkese yaptım size de yapamayacağım artık. İsteyen istediğini düşünür yazar tıpkı sizin gibi değil mi?
Konu sahibi de oyle yapmis zaten. Evet ben de...Ister inanin isterseniz inanmayin konuya. Inanmadiginiz birseye ille yorum yapmak zorunda da degilsiniz. O acilarini buraya dokmus. Belki de aglayacak bir omuz ariyordu kimbilir. Omuz olmayacaksaniz ya da inanmadiysaniz okuyup gecebilirdiniz de. Kimin ne yasadigini yasamadigini bilemezdiniz, yasamadan da anlayamazsiniz.
Herseye ragmen sevgiyle kalin.

Son düzenleme:
Herkes oyle diyor benim icin karar almak kolay oluyor ama sonrasinda cevre baskisi oluyor herkes onu hakli buluyor gozumde masumlastiriyor esimse beni tekrar ikna ediyor nasil oluyor anlamıyorum ama yine o cikmazda buluyorum kendimi suan ise tek kelime ile caresizim bebekle peki nasıl duzen kurdunuz maddi imkan varmiydi
Ben de ta ki o evi terk edene kadar cesaret gosteremedim. Beni bu yola iten belki de onun gitmesiydi. Cok uzun hikaye.
Ben o gittikten sonra 6 ay belki doner diye bekledim. Cunku mutsuzum dusunecegim diye gitti. Baktim gelmiyor ben de oglumla baba evine dondum. 1,5 yil baba evinde yasadik oglumla. Sonra ben baska bir sehirden kadro buldum ve orada yeni sifirdan bir duzen kurup yeni hayata merhaba dedim. Ogretim uyesiyim. Evet bir isim var.

Öncesi varmis birde bunun sanirim, oncesi yoksa bu olayda ayrilma sebebi goremedim ben boş yere yuva yikilmiş diyor insan

Madam coco neden bir konu acmiyorsun? Belki sana daha cok yardimci oluruz. Bence konu acmalisin. Bazen disaridaki bir goz gercekleri daha iyi gorebiliyor.

Ben de ta ki o evi terk edene kadar cesaret gosteremedim. Beni bu yola iten belki de onun gitmesiydi. Cok uzun hikaye.
Ben o gittikten sonra 6 ay belki doner diye bekledim. Cunku mutsuzum dusunecegim diye gitti. Baktim gelmiyor ben de oglumla baba evine dondum. 1,5 yil baba evinde yasadik oglumla. Sonra ben baska bir sehirden kadro buldum ve orada yeni sifirdan bir duzen kurup yeni hayata merhaba dedim. Ogretim uyesiyim. Evet bir isim var.
Insallah hersey gonlunuzce olur hayat guzel insanlar cikarir karsiniza..

Madam coco neden bir konu acmiyorsun? Belki sana daha cok yardimci oluruz. Bence konu acmalisin. Bazen disaridaki bir goz gercekleri daha iyi gorebiliyor.
Dusunuyorum aslinda konu acmayi ama o kadar cok sorun varki kisa ve oz yazabilirmiyim bilemiyorum suan herkes bebegim cok kucuk idare et diye baski yapiyor ama o kadar caresiz hissediyorumki kendimi bebegim olmasa kesinlikle bosanirdim diyorum ama bebek olmadan neden bosanmadim bilmiyorum tek bildigim pismanliklarla dolu bir evlilik ve caresizlik :KK43:

Dusunuyorum aslinda konu acmayi ama o kadar cok sorun varki kisa ve oz yazabilirmiyim bilemiyorum suan herkes bebegim cok kucuk idare et diye baski yapiyor ama o kadar caresiz hissediyorumki kendimi bebegim olmasa kesinlikle bosanirdim diyorum ama bebek olmadan neden bosanmadim bilmiyorum tek bildigim pismanliklarla dolu bir evlilik ve caresizlik :KK43:
Sinemin konusunu dagitmak istemiyorum. o yuzden konu ac. Merak etme uzun olsa da biz okuruz. Elimizden gelen yardimi da yapariz. Sevgiyle kal.

Bu samimiyeti nerden aliyorsunuz bilmiyorum ama lütfen mesafenizi koruyun, tarzınızdan rahatsız oldum.
Neden "sersem sinem" olduguna gelirsek, zamanında sizin gibi insanları fazla ciddiye aldım ve bundan pişmanlık duyuyorum.
Belki kendime bi tepkidir.
Neden olmasın?
Tarzımda ben bi saygısızlık bulamadım ki zaten once insan kendine saygı duymalı ... sizin gibi derken suan senin tarzını sorgulayalım istersen

Troll geldin hepsi bu
Oturdum soluklandım yürüdüm ... ucuz romanlar gibi geldi
İnsan üzüldü mü boyle üçüncü sahıs gibi anlatmaz zira neyse sersem Sinem hanım iyi geceler inş mutlu olursun ne diyelim

Geç olmuş umarım güç bir boşanma olmaz. Keşke kadınlar bu konulardaha özgür olsa.

Kadınlar artık daha tahammülsüz olmalı, fedakar olmamalı.

Hanımlar,
kaçıncı açıklama, kaçıncı uyarı olacak saymayı bıraktım artık.

Konular, üyeler troll, fake şüphesi uyandırıyorsa aslında yerini çok iyi bildiğiniz her yorumun altında bulunan "Şikayet Et" butonuna basıyorsunuz, yöneticiler üyeliği, konuyu inceliyor, gerekirse üyeliği askıya alıyor.

Konuların içine inanmıyorum, trollsün, fake'sin yazdığınızda gerçek kişiler hakkında dahi üyeler şüpheye düşüyor ve üyenin açtığı her konu trolleniyor.

Kimi insan duygularını sözcükleri süsleyerek anlatır, herkes yaşadığını aynı kalıplarla anlatmak zorunda değil ki, kimimiz boşanıyoruz derken gözyaşlarına boğulur, kimimiz soğukkanlılığını korur, duygulara inandırmak için mutlaka gözyaşı dökmemiz gerekmiyor, sorunlarımızı sıkıntılarımızı anlatırken de şu yazı taslağına sadık kalınmalı gibi bir kuralımız yok.

Şimdi sizlerden ricam konuya yorum yapmak istiyorsanız yapın, şüpheleriniz varsa butona basın, polemiğe girmeyin, üsluplara dikkat edin, umuyorum anlaşmışızdır.

X