Abim ve Eşinin Davranışları

Gercekten durum boyle yani oncesinde bi tartisma falan hic olmadi bir ogreniyorum nisanlaniyo bi ogreniyorum cocugu oluyo
Biz hiç kardeşlerimizi nişana çağırmadık çünkü kardeş anne baba nişanın demirbaşı gelmek durumundalar zaten . Onlar olaya hemen dahil olurlar çağrılmayı beklemezler. Siz çok çok garipsiniz . Hatayı kendinizde arayın önce.

Evdeki diger kisilerden nasilsa ogrenirim nisani diye soylememis. Cocugu olacagini da ayni sekilde. Ben tipki annemi diger kardesimi aradigi gibi beni de aramasini istiyordum
Bunu abinizle paylaşın, yoksa kardeşler arasında beni aramadı çağırmadı gibi durumlar olmamalı böyle özel günlerde. Bende annemden öğrenirdim ve kardeşime gücenmek aklıma bile gelmedi. Hatta kardeşimi arayıp tepsiyi çikolatayı ben hazırlıycam sen çiçeğini ayarla diye aramıştım 🤭 kardeşimin aramasını beklesem bende gitmezdim büyük ihtimalle çünkü haberim olmazdı 🥴

Merhaba herkese,
Olaylar abimin nişanlanacağını bir akrabamızdan öğrenmem ile başladı. Kendisi ben sanki yabancıymış uzaktan akrabaymışım gibi nişan yapacağını söyleme gereği bile duymadı bana. Nişana katılmamış oldum.
Sonrasında nişanlısı ile gelip düğünden bahsettiler davetiyeyi gösterdiler falan. Kız meyve tabaklarını taşımama yardım bile etmedi.
Nişana çağrılmadığım için kızın kına gecesine de gitmedim. Düğüne de zoraki gittim annem babam üzülmesin diye. Çok ortalarda görünmedim genelde oturdum.
Sonra küçük erkek kardeşimin nişanı oldu ve geçen ay düğünü oldu. Abim ve karısı nişana gelmediler. Düğün günü kız evinde toplanıldı ona da gelmediler. Düğünde de soğuk mesafeli durdular. Düğün sonrası ailemin evinde toplandık ne selam verdiler ne bir sohbet. Uzak durdular. Hepimiz gerildik bi sorun çıkmasın diye halbuki güzel sohbet etmemiz gerekirdi diken üstünde oturduk.
Şimdi karısı hamileymiş onu da küçük erkek kardeşimden öğrendim abim kendisi zahmet edip aramamış bile beni. Ben anlamıyorum bu olaylar neden bu aşamaya geldi ne yapılmalı sizce?
Not:Abimle bir sorunum yoktu öncesinde
O sizin abınız .Hayırlı olsun deyın bence .Benımde bır tane gelınım var başımın uzerınde tutuorum .Kotu olmanın hiç bır mantıgı yok .

Merhaba herkese,
Olaylar abimin nişanlanacağını bir akrabamızdan öğrenmem ile başladı. Kendisi ben sanki yabancıymış uzaktan akrabaymışım gibi nişan yapacağını söyleme gereği bile duymadı bana. Nişana katılmamış oldum.
Sonrasında nişanlısı ile gelip düğünden bahsettiler davetiyeyi gösterdiler falan. Kız meyve tabaklarını taşımama yardım bile etmedi.
Nişana çağrılmadığım için kızın kına gecesine de gitmedim. Düğüne de zoraki gittim annem babam üzülmesin diye. Çok ortalarda görünmedim genelde oturdum.
Sonra küçük erkek kardeşimin nişanı oldu ve geçen ay düğünü oldu. Abim ve karısı nişana gelmediler. Düğün günü kız evinde toplanıldı ona da gelmediler. Düğünde de soğuk mesafeli durdular. Düğün sonrası ailemin evinde toplandık ne selam verdiler ne bir sohbet. Uzak durdular. Hepimiz gerildik bi sorun çıkmasın diye halbuki güzel sohbet etmemiz gerekirdi diken üstünde oturduk.
Şimdi karısı hamileymiş onu da küçük erkek kardeşimden öğrendim abim kendisi zahmet edip aramamış bile beni. Ben anlamıyorum bu olaylar neden bu aşamaya geldi ne yapılmalı sizce?

Normalde eve gelen herkes yardim ediyor bi bunda gördüm yardim etmeme ben, ilk kez de olsa aile olunacak sonucta yardim etmelidi bence

Nişana çağrılmadım diyerek trip atmışsınız diye düğün davetiyesini ayağınıza getirmişler ama kızın kınasına gitmemişsiniz düğüne zoraki gitmişsiniz ne bekliyordunuz çiçek bahçeleri sermelerini mi?

İki konuyu açan da aynı kişi, kendince konuyu bir kendi bir görümcenin ağzının açmış, fake atmış resmen.
Hem gelini hem görümceyi oynamış ve gelen yorumların değişip değişmeyeceğine bakmış. Eğer yaşanılan gerçekse, Bence görümce haklı, çünkü şunu yapan sinsidir net.

Merhaba herkese,

Abinle bir sorunun yoktuysa neden nişanlanacagini 3. kişilerden öğrendin?
Aslında kopukmuş araniz. Akrabasına duyurmadan önce insan ailesiyle paylaşır sevincini. Ütopyada mi yaşıyorsun ki davetiye basilma aşamasına kadar haberin olmuyor.
Benim annem hemen arar söyler abimle ilgili gelişme varsa. Bende abimin kendisini ararım. Yani birileri ailemden birini dolduramaz ben buna musade etmem. Kimseyi ailemle arama sokmam. Abinin esi seni hiç tanımazken kiz kardeşine aman ha haber verme dememiştir herhalde... Abinde bitiyor iş.

X