Ablamın gittiği yol, yol değil.. çamur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
eski eşiyle cinsel hayatı pek iyi değildi ynai öyle söylerdi işini bitirir döner yatarmış. ben yaşadığı şeye bişey diyemem herkesin dürtüleri farklıdır ama çocuklarını düşünmeden hareket edemez. aptal saptal insanlarla olmamalı ve korunma gibi herşeyi bilmeli. cahil cüheyla takılıyor vurup öldüresim geliyor. (mecazi)

Size soru sordum ? Delil toplayabilir misinjz dedim !!! Çözüm için bişey yapmayacak isenjz ne demeye açtınız bu konuyu bizim sinirimizi bozmak için mi ?
dik dik konuşma tabikide resimler var elimde ama onu iyice uzaklaştırarak hiç bir şey elde edemem. hır gürde olsa hayatının içinde olmak zorundayım eğer sizin gibi yaklaşırsam olaya iyi ce çocuklardan haber alamam izole yaşarlar. bu da uygun değil. mantıklı ve sakin yaklaşmak zorundayım.

Karşısına dikilmeniz gerekirken mesaj mi attınız aramak bile değil. Bırak ya buraya vicdan rahatlatmaya gelmişsiniz siz.
Ben hatta şahit bile olurum bu cocuklarin velayeti değişsin diye der tehdit ederdim sizde hiç vicdan yok

şimdi ağzımı bozacağım aptal mısın. git defol yorum yapma sen. mesaj attım çünkü yüzyüze konuşabilen biri değil camı çerceveyi indirir acındırır kendini drama ve hırçın davranır böyle hiç bişey elde edemem
beğenmedim atıp durma elime geçirirsem seni parçalarım adam ol

Keşke ben de sizinle yüzyüze gelebilseydim. Özellikle ablanizla. Ayrıca daha fazla dik dik konusurdum da mune izin vermiyor bu mesajınızı da sikayet ediyorum hadi by

benim hayatıma karışma lüksünü kendinde bulmuşsun dedi

-bende; elbette karışırım ben senin kardeşinim. dedim.

gerektiğinde dedi.
Yani hanımefendinin g.tü sıkışınca devreye girmeniz bekleniyor. Hımm. "Gerektiğinde git o kocaların kurtarsın poponu, şu saatten sonra senin başın belaya girdiğinde ben yeğenlerimi alır giderim sen de ne halin varsa görürsün.". deyin. Sizin de bir aileniz var, sorumlu olduğunuz insanlar var bu hayatta, sakın peşinden koşmayın çukuruna sizi de çeker, ben çektim demez, gelmeyeydin peşimden senden iyilik bekleyen kimdi der. Bırakın soldursun kendini onun bunun koynunda, herkesten tepiği yediği gün kardeşim der de geç olur.

Bana sinirlenmeniz iyiye işaret kayitsizliginizin nelere mal olabileceğini anlamissiniz ki sinirlenmissiniz . Sorun değil bu platformdan çıkınca gerekeni yapın da isterseniz bana küfür edin sorun yok

ya bende korkuyorum. benim ablam eve alkol sokmazdı şimdi çocukların yanında bira falan içiyor
Ablanızım eski eşi nasıl biri? Adam babalık yapacak biriyse eski eşine söyleyin alsın çocukların velayetini. Bir şey olduktan somra ah vah demenin anlamı yok. Zaten ablanızın çocuklar umrunda değil erkek peşine düşmüş yazık günah siz teyze olarak sahip çıkın. Ablanızın nasıl olduğunu az çok anladım bu yüzden ortadan gitmek istiyosunuz delirip kestirip atmasın diye bunuda anlıyorum kısmen doğru yapıyosunuz, fakat bi noktada carlamanız lazım hiç ablanıza yorum yapmayın yeğen odaklı konuşun hatta öyle bi konuşun ki tek derdinizin yeğen olduğunu kendi özel hayatında yaptıklarıyla ilgilenmediğini belirtin. Mesela seni anlıyorum gençsin tabiki seveceksin vs gibi pozitif cümle ardına yeğen baskısı. Biz bu profildeki kişileri bu şekilde çok ikna ettik direk karşısında değil ortada olmalısın hem gözdağı verip hem güven vermelisin. Seni biraz deli görmeli tutuşmalı. Kaldı ki velayet konusunu düşün ablana demeden eski eşiyle konuş ki bu son nokta olur

bir keresinde bunun evine gittim babam ona onca yaptığı şeye rağmen yaranamadı bana babamı şikayet etti onun yüzünden şöyle böyle anlatıyordu bam telime bastı bir anda cinnet geçirdim babamın adını ağzına alma nankör sana yaptıkları yetmedi mi senin yüzünden babam buraya ipek yolu yaptı adamı gördüğüm yok hep senin yanında nankör dedim defol evimden dedi yaka paça attı beni evden çocuklara aldığım ıvırı zıvırı pencereden sokağa fırlattı. tamda dediğin gibi birisi yapmasaydın etmeseydin der ama başı sıkışınca kimse yok yanımda yalnızım diye ağlar zırlar.

her ne olursa olsun ablanız hakkında "erkek düşkünü" şeklinde konuşmanız ve diğer üyelerin de aynı şekilde konuşmasına izin vermeniz beni rahatsız etti. ülkemizde genel olarak kadınlar aynı yaşlarda evlenmiş ve çocuk sahibi olmuş olsa da yirmili yaşların başı, bireylerin mental gelişimini tamamlayamadığı yaşlardır. dolayısıyla ablanız da bu yaşlarda gerçekleştirdiği evliliğinin ardından birçok şeyi yapamamış olmasının eksikliğini yaşıyor ve o yaşlarda yaşayamadıklarını şimdi tamamlamaya çalışıyor. bunu anlamanız gerekirdi.
ayrıca yine buradaki genel kanı olarak "bir anne böyle yapamaz" kanısıd a beni rahatsız ediyor. boşanan babalar, evliliğinden önceki hayatbir gün olsa dahi tereddüt etmeden ya da düşünmeden dönüyorken kadınlar neden çocuklarına adamalı tüm hayatını? hayat onun için de devam ediyor. ve belki de kadın bu boşanmanın ardından çocuklarının bakımını bile üstlenmek istemiyordu ama toplum baskısı gibi birçok gerekçe ile bunu dile getiremedi ve kaderine razı oldu.
burada ablanızın problemi, yıllardır hasretini çektiği ilgi ve sevginin kaynağını yanlış insanlarda araması. onu gerçekten değerli kılacak adam zaten süreci yavaştan alırdı ve çocukları olmasına istinaden derin bir saygı ile yaklaşarak bu çekirdek ailenin her açıdan iyiliği için çocuklarla tanışmak için önüne vade koyardı. bu adamlari ablanızla daha sohbete başlarken hayatında o kadar geçici olacağının farkında ki iki küçük çocuk olan eve gidince kendisine yaftalanabilecek sıfatlardan rahatsızlık dahi duymuyor.
ne yapıp ne yapmaması gerektiğini söylemeyin çünkü ablamnızın da dediği gibi sizin haddinize değil. sadece hayatına kabul etmesi gereken insanlarla ilgili eleştirilerde bulunun. çünkü çocuklarının velayetini kaybetmesi an meselesi ve şu anda oturduğu ev de evliliğin tazminatı olarak değil; çocukların hatrına verildi. çocuklar giderse sokakta da kalır.

Lütfen ilişkilerini ve arkadaşlıklarını gözden geçir. Kendini boşlukta hissediyorsan bi uzmana danışalım ben bu tarz konularda hep sana destek olurum ama eğer o eve çocuklar varken o adam gelirse ben bunu babamlarla paylaşırım gerekirse. İçim içimi yiyor sanki bir sırrın altında çırpınıyor gibiyim. Telefonda veya yüzyüzeyken dinliyorum ve sana yanlış diyememek içimi kemiriyor. Üzerim kırarım diye korkuyorum ama bu noktada kırılmanı düşünemeyeceğim. Evet onların annesi sensin ama bende onların teyzeleriyim.

yazdım bana beni düşünüyorum ayağına beni tehtit etmişsin yazdı

Azıcık gaddar olmak lazım. Biri ağlıyor bağırıyor tepiniyor diye her istediğini yaparsak popomuzdaki ağaç kıymıkları ile baş edemeyiz. Güvence vermeyin, çok biliyorsun tek sen biliyorsun iyi hoş, başına bi iş gelince de göster o bilmişliğini deyin çekilin ağlıyo mu poposunu tavana mı vuruyor ne halt ediyorsa etsin. Yoksa nasılsa arkamı tutan var diyecek daha büyük işler getirecek başınıza. Bu yolda yanacak o bunu kabullenin en başta. Aman bişey olmasın öföföf tavrında olursanız geçmiş olsun onun sonu gelmez. Çocuklara odaklanın, onun canının biraz yanması gerekiyor bir şeyleri anca o zaman anlar, ki böyle giderse de yanacak. Engel olmayın, kendinizi feda etmeyin. Bırakın.

arkadaşlar konu sahibi çabalıyor, nasıl anlatırım diye yardım istiyor, yok çözüm bulmayacaksan ne yardım istedin falan diye niye çıkışıyorsunuz ya?

ablamı küstürmeden halledeyim bu işi diyor işte, yoksa en kolayı çat çat söyleyip ortalığı ayağa kaldırıp ablayı ve belki yeğenleri de kaybetmek.

Lütfen ilişkilerini ve arkadaşlıklarını gözden geçir. Kendini boşlukta hissediyorsan bi uzmana danışalım ben bu tarz konularda hep sana destek olurum ama eğer o eve çocuklar varken o adam gelirse ben bunu babamlarla paylaşırım gerekirse. İçim içimi yiyor sanki bir sırrın altında çırpınıyor gibiyim. Telefonda veya yüzyüzeyken dinliyorum ve sana yanlış diyememek içimi kemiriyor. Üzerim kırarım diye korkuyorum ama bu noktada kırılmanı düşünemeyeceğim. Evet onların annesi sensin ama bende onların teyzeleriyim. dedim ona tehtit ettim bi nevi ama neyi değiştirir bilmem

Çocukları doğurdu diye sahibi olmuyor onların. O çocukların babası, büyük anne babası da var.
Tek başınıza yüklenmeyin şahit olduğunuz bu durumu.
Beni siler, yeğenlerimi göremem diyerek konu normalmiş gibi tepkisiz kalmanızı tekrar söylüyorum doğru bulmuyorum çünkü bu durum ablanızda farklı algı yaratıyor olabilir.

Boşanma aşamasında velayeti kaybetmeyi göze alabilir mi? Yok öyle bu çocuklar benim malım istediğimi yaparım, istemediğimle görüştürmem dünyası.

Ama siz çok fazla ablaya anlayışlı davranmışsınız. O zaman abla şahsiyeti anneliğe çok sıcak bakmıyorsa 2 çocuk yapmayacaktı. Baba da annede belli bir ahlak sahibi olmalı. Anne baba olmak demek zaten sorumluluğun diğer adı . Hayatımızda çocuğumuz yokmuş gibi davranamayız öyle bir lüks yok. Zaten eğer baba bu tarz sorumsuz davranmıyorsa çocuklar babaya verilmeli. Ablada sokakta kalacaksa yapacak bir şey yok kimsenin haddine değil karışmak

Son düzenleme:
Her insan farklıdır yaşamadan bilemezsiniz kadın ablasının tepkilerini söylüyor siz kadını yargılıyorsunuz kadın şunu diyor bu insan bu psikolojide herşeyi yapabilir yeğenlerimden tamamen uzaklaştarabilir. Hem ablasının mağdur olmamasını hem de yeğenlerini kurtarmak istiyor çaresiz ne yapsın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…