Ablamın gittiği yol, yol değil.. çamur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Velayeti alan bir anne böyle yapamaz evet !! Velayeti alan bir baba da böyle yapamaz !! Burada konu ablam değil de abim şeklinde açılsa idi yine aynı yorumlar gelirdi emin olun. Ayrıca çocuklarını bu kadar düşünmeyen birisi merak etmeyin sokakta kalmaz bulur koynuna girecek birini.

çocuklar olmasa valla umrum olmaz ne halt yerse yesin de ne bileyim yeğenim onlar çocuklar daha boyunları bükük kalsın istemiyorum

Sosyal hizmetler çocukları alır diyerek korkutun bence. Belki biraz çeki düzen verir kendine..

Erkek arkadaşı olabilir ne var bunda .
Kadın bekar .
Ama ne idugu belirsiz tipleri çocuklarının yanına getirmemeli .
Bilemiyorum sen bu konuda ne yapabilirsin .
Endişe duymakta haklısın tabi

Keşke konuşsaydınız, mesajlar tonsuz dümdüz olduğu için konuşmadaki duyguları yansıtamıyor.

Ablanız benim hayatıma karışma lüksü demiş yanlış anlamış zaten, bahsettiğiniz onun hayatı değil yeğenlerinizinki.

Karşısına geçip güzel güzel anlatın.

Her şeyi yaparım ederim, benim hayatım kafasından çıkması lazım.
Ya evet gerekirse çocukların babasına anlatmakla tehdit edin son raddede. Korktuğu çocuklarını kaybetmekse tabi.

bana beni düşünüyorum ayağına tehtit etmişsin resmen dedi. o anladı o tonu bence

Çocuklar için gerçekten çok kötü bir durum. Yarın öbür gün o erkek çocuk ergen olacak. Annelerine karşı hassas olur erkek çocuklar. Biri bir şey der gücüne gider. Umarım o adamlardan biriyle takışıp başına bir şey gelmez.
Okumadım tüm yorumları ama psikologa gidiyor mu ablanız?

Ablanız yıllarca sevilmemenin begenilmemenin değersiz hissetmenin boşanıyor olmanın yükünü bu şekilde silmek istiyor.bir nevi kendine kanıtlamak derdinde bende güzelim ben de isteniyorum benide beğeniyorslar.bak bende içerdim bu ortamlara girerdim özellikle aldattığı kadin böyle bir hayatı olan bir kadınsa.
Bence mesajınız da ne kadar da kibar olsanız altta yatan bir tehdit var.ablam kendini nasıl hissediyorsun.sen bunlari yapacak bir karakter değildin gel sarilalim konusalim paylaşalım çözelim.bak senin yavruların yarin başlarına birsey gelse benim canım 1 yanar senjn canın 10 yanar.sen de sevilmeye layıksın sende tekrar sevecek sin tekrar hayatına biri girecek ama öncelik hedefin boşanmalasin.bak eski eşinin 1 sekilde haberi olur senden evini alır cocuklarini alır düzenini tamamen alt üst eder diyerek daha onu anlıyor yanında oluyor gibi konuşabilirsiniz.
Yargılamak degil anlamak olmalı üslup.
Onun kendini açması için sevgi dilini hissetmesi lazim.merhametle yaklaşın uçurumdan düşerken haydi bende yardımcı olayım demek değil...

Esiyle henüz bosanmamis adam bu durumu öğrenense ne olur peki oda karşı dava acar beni aldatıyor diye evi vermiş, faturaları ve çocukların ihtiyaçini karşılıyormus neden bu kadar uzadı dava adam şuan istese çocukları alır,ha birde ablaniz hamile kalıp dogurursa çocuk şuan eşinin nüfusuna geçer bosansa bile adamın nüfusuna yazılır.

ben senin eve o çocuğu bir daha getirmeni istemiyorum gerçekten yeğenlerimle aynı ortama bir daha sokma neler oluyor neler duyuyoruz. O çocuğu da zaten hiç gözüm tutmadı lütfen kendine biraz çeki düzen ver annesin diye sana hayatından vazgeç diyemem tabiki ama daha düzgün yaşayabilirsin. Çok hızlı gidiyorsun ve bi kardeşin olarak sana her zaman haklısın doğru yoldasın diyemem yanlış hissettiğimi söylemek zorundayım. O adamla görüşme çocuklarla erkek arkadaşlarını lütfen aynı ortama sokma. Yarın bir gün kızın yanlış tercihler yapabilir özenebilir veye oğlun kötü insanlarla arkadaş olabilir lütfen onları da göz önünde bulundurarak yaşamına devam et.
eğer o eve çocuklar varken o adam gelirse ben bunu babamlarla paylaşırım gerekirse. İçim içimi yiyor sanki bir sırrın altında çırpınıyor gibiyim. Telefonda veya yüzyüzeyken dinliyorum ve sana yanlış diyememek içimi kemiriyor. Üzerim kırarım diye korkuyorum ama bu noktada kırılmanı düşünemeyeceğim. Evet onların annesi sensin ama bende onların teyzeleriyim.
yazmıştım tam olarak oda bunu tehtit olarak algıladı karışamazsın dedi bende karışırım elbette yazdım

Lütfen çocukların babasını haberdar edin,yarın o çocukların başına bir şey gelirse hayatınız boyu pişmanlık duyarsınız.Ablanızın çok nasihat dinleyeceğini zannetmiyorum.Allah korusun ama onu da öldürüp gömerler bir yere ,ölüsünü bile bulamazsınız.Böyle hayatların normal son bulmadığını görür olduk artık.

2 tane çocuk yaptıktan sonra hiç olmamış gibi yaşanmıyor. Çocuksuzken bile sınırsız hata yapma lüksümüz yok, sırf ailemiz sırf çekip gidemezler kıyamazlar diye kimse aptalca işlerimizin sorumluluğunu almak zorunda değil, herkesin bir hayatı var sorumluluk sahibi olduğu insanlar var. Konu sahibinin ablası ben canımın istediğini yaparım, ailem de eşşek gibi katlanacak çünkü vicdanları var çoluk çocuğuma acıyorlar kafasında biri. Yarınlar yokmuşçasına içip s.çıp kumara batan adamlar en sonunda çocuğu alıp çatıya çıkıyor çocuğumu keserim falan diye bağırıyorlar ya hah bu kadın o adam işte. Azcık sorumluluk yani beklenen başka bişey değil. Dışarda ne halt ediyorsa etsin yine de, bari o keko arızalı tipleri çoluk çocuğun olduğu eve getirmesin onlarla muhatap etmesin. Bu kadarcığı yapabilir bence. Ama ne gerek var, başı sıkışınca ağlar zırlar tepişir gerekli yardımı koparır zavallı ailesinden. Buna bu rahatlığı verende de var suç.

bana beni düşünüyorum ayağına tehtit etmişsin resmen dedi. o anladı o tonu bence
Hayır hayır yanlış anlıyorsunuz. Zaten tehdit hissetmesin diye konuşmanız lazımdı dedim. Nasıl tepki vereceğini bilemiyorum dediğiniz için küçük vitesle başlamanız lazım bence.

Yani mesela, çok zor şeyler yaşadın, haklısın, ancak bu devirde babana bile güvenme derler hani, şu şu durumlar uygun değil, sen iyi niyetlisin ama herkese hemen güvenmemek gerekir vs vs

E bunlara da coşup ipleri kesiyorsa vites arttırın derim ben.

o vitesi artırıyor işte anladınız mı hiç yumuşak biri değil. tatlı dilli olmak onu delikten çıkartmıyor. onun karakteri çok hırçın

Bence ablanızla usulunce konuşun çünki şuan yaptığı suç aslında..daha boşanmadığı için evlilik birliği devam ettiği için yaptığı toplum ahlakını bozma zina ve fuhuş suçuna giriyo eğer enişteniz bunu ispatlarsa ablanız ceza bile alabilşr ayrıca çocukların velayetini kalıcı olarak kaydeber.
Depresyonda olduğu belli bence bi uzman hekimden (psikolog, psikiyatri gibi) destek almalı.Mutlu anne mutlu çocuklar anne böyleyken cocuklardan mutlu olmaları beklenemez zaten.
Allah yardımcınız olsun inşallah zor bi durum.

Bu insanlar hiç akıllanmıyor yahu. Haberlerde neler okuyoruz. Çocuklarla elin adamının aynı evde ne işi var. Belli ki ablanız olacak anne bunu düşünmüyor ama siz düşünmek zorundasınız. Söz konusu çocuklarsa hayatına müdahale edeceksiniz. Çocuklu insanların bu rahatlığına ayrı uyuz oluyorum.
Eve adam getiriyorsa çocukların babasının duyması yakındır bence. Çocuklara kim iyi bakacaksa onun yanında kalırlar umarım. Babalarından da hayır yoksa umarım siz alırsınız çocukları.

biliyomusun babalarının durumunu ve karakterini sevsem direkt bak direkt arar söylerdim al çocukları ben sana yardım ederim derdim.

aslında kısmen de olsa ben de bundan bahsettim ama yanlış anlaşıldım herhalde.
kadının kendine dair sorunları bi kenara koyarsak öncelikle flört etmeye çalıştığı insanlarda sorun var. adamlar o denli kadını kendi ajanlarına almamış ki "ben iki çocuk olan eve gidersem kimseye rahatsızlık verir miyim?" diye düşünmüyorlar. tek bir ana odaklanmış şekilde yaşıyorlar ve kadından o anı kopardıklarında da kendi hayatından silkeleyip atıyorlar.
kadıncağız da sevgi ve ilgiye o kadar aç, gururu ve özgüveni öyle kırık ve yaşına rağmen de öylesine toy ki "acaba" diye aklından geçirmiyor ve kendini koruma ihtiyacı hissetmiyor.
iki tane çocuk yapmış ama ben aslında şu anda anne olmayı istemeyen bir kadın görüyorum. keşke soruyu soran hanım, bi şeyleri sineye çekip dramatize etmeye çalışmaktan vazgeçse de "şeriatın kestiği parmak acımaz" diyerek aile büyüklerine ya da çocukların babasına ses etse. çünkü bu şekilde çocuklar heba olacak. bari birileri görür, duyar ve olaya el koyarsa ya çocuklara uygun ilginin verileceği yere teslim eder ya da en azından ilişkilerini çocuklara kadar ulaşmayacak şekilde sınırlandırır.

hanımefendi siz ne sayıklıyorsunuz? siz hukukçu musunuz?

Çöp evde bulunan çocuğun geçen hafta tekrar devlet korumasına alındığını okuyup hayretler içinde kaldım. Kadın hapisten çıkıyormuş, yine tehlikede olmasın diye çocuğu almışlar evinden. Çocuk kurtulmuş atlatmaya çalışıyorken tekrar evinden düzeninden okulundan çevresinden oluyor. Travmaları tetikleniyor. Ya bu nasıl ülke oldu, gözümüzün önündeki çocukları koruyamıyoruz. Hep birinci derece yakınlardan geliyor tehlike.

10-13 yaşlarında iki çocuğun bulunduğu eve giren çıkan, alkol alan erkeğin sayısı belli değil. Kırmadan dökmeden nasıl yaparım söylerimi geçmiş sizin durum. Alkol masum sayılıyor, yakında madde bağımlıları da gelir gider. Ablanız da kafası iyiyken yeğenlerinizi servis eder. Yapacağınız şey belli. Ya çocukları o evden çıkartacaksınız, ya da anne babanıza söyleyeceksiniz onlar çocukları alacak. Onu yapamam bunu söyleyemem dediğiniz her yorumda çileden çıkıyorum. Siz teyzesiniz, ben de iki çocuklu bir anneyim. Çok sinirleniyorum çocukların çaresizliğine.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…