Acil diş

Essilaam

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2019
1.353
2.200
Dün 8 yaşındaki kızımı diş doktoruna götürdük. Daha önce dolgu yapılmış bir Süt dişi bi süredir çok acıyor diyordu. Neyse babası götürdü. Film çekmiş bakmış Apse yapmış bu diş demiş ve çekmiş dr. Ama geldiğinden beri acıyor diyor ve yüzü şişmeye başladı akşam. Apseli dişe önce antibiyotik vermesi gerekmez miydi.Yarın götürücez ama kafama takıldı neden direk çekmiş apseli dişi??

Yani bunu bilmeyen diş doktoru olabilir mi, süt dişi diye mi direk çekti acaba ama sonuçta apseli dişe önce antibiyotik kullanılır benim bildiğim.

Benim bildigim de apseli çekilmez antibiyotik kullanilir ama hekim degilim tabi. 🤔 Baska bir doktora danissaniz iyi olur

Cocuklari bilmiyorum ama buyuklerde apseli diş asla cekilmez.belki cok apseli degildir ondan cekmistir

Benimde apseli disim çekilmişti ama artık antibiyotik fayda etmiyordu.
2 gün şiş ve uyuşuk gezdim hatta ağzım yamuluyordu sonra düzeldi geçti.

Benimde apseli disim çekilmişti ama artık antibiyotik fayda etmiyordu.
2 gün şiş ve uyuşuk gezdim hatta ağzım yamuluyordu sonra düzeldi geçti.
Ama hiç antibiyotik kullanmadan direk çekti. Dünden beri acıyor diyor. Normaldir herhalde geçer dedim ama şişmeye başladı yüzü.

Apseli diş çekilmez diye bir şey yok. Gerektiğinde antibiyotik kullanmadan nedeni ortadan kaldırmak için çekilir. Zaten süt dişi olduğu için çekilmiştir. Eğer yüzdeki şişme devam ederse ab verirler. Merak etmeyin ağrısı olursa ağrı kesici verebilirsiniz.

Şişmeye başladıysa enfeksiyon hala devam etmekte demektir. Diş basite alınacak bi şey değil özellikle çocuklarda. Derhal bi hekime tekrar başvurun derim

Apseli diş çekilmez diye bir şey yok. Gerektiğinde antibiyotik kullanmadan nedeni ortadan kaldırmak için çekilir. Zaten süt dişi olduğu için çekilmiştir. Eğer yüzdeki şişme devam ederse ab verirler. Merak etmeyin ağrısı olursa ağrı kesici verebilirsiniz.
Teşekkür ederim🙏 ben de size yazacaktım ama buralarda mısınız bilemedim😊 rahatladım şimdi. Ağrı kesici verdim. Ama antibiyotiği baştan kullanmayınca sıkıntı olurmu diye endişelendim. Yarın durumuna göre götürelim öyleyse.

Kardeşimin de abseli dişi çekildi
merak etmeyin doktor bu işin uzmani biliyordur sonuçta
Şişmesi için dr arayın ulaşabilirseniz belki bir önerisi vardır

Kardeşimin de abseli dişi çekildi
merak etmeyin doktor bu işin uzmani biliyordur sonuçta
Şişmesi için dr arayın ulaşabilirseniz belki bir önerisi vardır
Demek ki çekilebiliyor. Ama yüzü şişti antibiyotik gerekli sanırım. Yarın götürücez doktoruna

Ama hiç antibiyotik kullanmadan direk çekti. Dünden beri acıyor diyor. Normaldir herhalde geçer dedim ama şişmeye başladı yüzü.
Tekrar giderseniz ilaç verirler inşallah hemen iyileşir yavrunuz geçmiş olsun.

X