Acil - Fiziksel Şiddet - Aile Kaynaklı Boşanma

Evden çekip götürürler işte. 😀

Aii yok Artik! Buna rağmen konu Sahibi gitmiyormu?

Ciddi olamaz.

Güzelimm Ailen arkanda ise neyi yapmaya çalişiyorsun? Ailen seni DESTEKLIYOR.
Aii o Ev Beni yikip geçicek, herseyinin Sadakasi olsun. Ver Git Kurtar.
Ailen arkanda Ailen.

Cocuk varmi?
Senin yerinde Ben Cok olmak isterdim, inanki. Soğan Ekmek yerim, yeterki arkamda Dağ gibi Ailem olsun.

Son düzenleme:
Ailene neden haber vermediğini anlamıyorum. Bir başına nasıl cesaret ediyorsun seni hırpalayan adama karşı?
Ailen mafya mı? Silahlar mı çekilir, ne olur yani? Millet arkasında sahip çıkacak aile bulamıyor, sen de İstanbulun ortasında tek başıma bu pis insanlarla mücadele edeyim diyorsun. Ben bunu anlamadım. Sen ailene gidemiyorsun, annen, baban, kardeşin biri gelsin senin yanına.
O babasının kötü bilmesinden korkan kocan, ailenden korkmaz mı sanıyorsun? Öyle bir narsisti cümle aleme rezil etmezsen o seni eder. Şaşar kalırsın söylediklerine.

Ailene neden haber vermediğini anlamıyorum. Bir başına nasıl cesaret ediyorsun seni hırpalayan adama karşı?
Ailen mafya mı? Silahlar mı çekilir, ne olur yani? Millet arkasında sahip çıkacak aile bulamıyor, sen de İstanbulun ortasında tek başıma bu pis insanlarla mücadele edeyim diyorsun. Ben bunu anlamadım. Sen ailene gidemiyorsun, annen, baban, kardeşin biri gelsin senin yanına.
O babasının kötü bilmesinden korkan kocan, ailenden korkmaz mı sanıyorsun? Öyle bir narsisti cümle aleme rezil etmezsen o seni eder. Şaşar kalırsın söylediklerine.
Bence ailesi boşanmasına karşı çıkacak veya sahip çıkamayacak olduğu için bu kadar tedirgin. Evini bırakıp gidemiyor çünkü gidebilecek ya da gitmek istediği bir aile evi yok, ailesine haber veremiyor çünkü tepkisiz kalmalarından ya da daha kötüsü sahip çikmamalarindan , eşini haklı bulmalarindan, barıştırmaya çalismalarindan korkuyor. Zaten eşi de bu sahipsizligi bildiği için rahat rahat eziyet ediyor, kayın ailesinden zerre çekinmiyor. Ama bize burda bunu söylemeye utanıyor. Durumunun tek açıklaması bu...

Son düzenleme:
Her yoruma alıntı yapamıyorum ama cevap vereyim. Öncelikle herkese teşekkürler.
Özellikle Katibin Ruhu Katibin Ruhu in eski konumdaki mesajları durumu çözmeme çok yardımcı olmuştu. Sonra beni yanlış anlasa da müteşekkirim. 🌺
Eşimle barışmadım. Çocuk hiç düşünmedim.
Belki her şeyi anlatamadığım için ikna edemedim ama hala yaşamayacağım şeyler var.
Eşim dışardan nasıl görünür, ailemin akıllı çocuğu olmazsam ölürüm diyen bir itibar manyağı.
Ev benim üzerime olduğundan kilit değiştirtmem sorun olmaz diye düşündüm.
Olmadı da. Burada yaşamaya devam etmek istedim çünkü bence güvenli ve şu an uygun.
Bu arada işe kabul edildim. 🌺
Eşime ya ailelere her şeyi anlatırız ya da yakamdan düşeceksin. Şu iki konuyu ailen duymasın istiyorsan o son yaptığın ayıbı kimse bilmesin istiyorsan .... olup gideceksin dedim.
Terapi alayım, yemin edeyim diye yalvardıkça midem bulandı. Madem yapabiliten vardı yapsaydın zamanında ölsen umrumda değilsin dedim.
Ev bulup eşyalarını alacakmış. Sonra ailelerle birlikte konuşalım irdelemesinler dedi.
Çünkü ödü patlıyor rezil olacak diye. Katip sana dm atacağım ayrıca. Bu kısım sende otursun diye.
İnşallah boşanma kağıdını da sana atarım sen doğrularsın herkese.
Bir yıl dolmadan anlaşmalı boşanma olmuyormuş. Çekişmelinin itici olmaması ve pisleşmemesi için ben de onun bir hafta ev bulmasını beklemeyi kabul ettim. Bu aşamada birlikte kalmıyoruz. Arkadaşında kalıyor.
Bir kez eşya istedi güvenliğe bıraktım aldı. Ben de 3 gün kadar eşimin iş seyahati var diye ailemde kaldım.

Eşimin aile tarafı çok şirret bilassa annesi küfür, hakaret vs. Babam kadına hakaret etmez, el kaldırmaz ama mazallah beyin kanaması geçirir. Hiper tansiyonu var.
Babaannem ben çocukken tansiyona bağlı beyin kanamasından öldü.
Büyük amcam da öyle. O yüzden babama olanı da söylemek istemiyorum ailesi ile muhattap etmek de. Umarım herkese anlatabilmişimdir.
Ailem şu aşamada çok sinirlenir ve gidip hesap sorar.

Boşanmayacaksınız nerden anladım bahaneleri sıralamıssınız maaşım yok diye aileniz arkanızda birazda birikiminiz var ama gidemezsiniz hmm peki

Özellikle Katibin Ruhu Katibin Ruhu in eski konumdaki mesajları durumu çözmeme çok yardımcı olmuştu. Sonra beni yanlış anlasa da müteşekkirim. 🌺
Belki her şeyi anlatamadığım için ikna edemedim ama hala yaşamayacağım şeyler var.
Eşim dışardan nasıl görünür, ailemin akıllı çocuğu olmazsam ölürüm diyen bir itibar manyağı.
Olmadı da. Burada yaşamaya devam etmek istedim çünkü bence güvenli ve şu an uygun.
Eşime ya ailelere her şeyi anlatırız ya da yakamdan düşeceksin. Şu iki konuyu ailen duymasın istiyorsan o son yaptığın ayıbı kimse bilmesin istiyorsan .... olup gideceksin dedim.
Terapi alayım, yemin edeyim diye yalvardıkça midem bulandı. Madem yapabiliten vardı yapsaydın zamanında ölsen umrumda değilsin dedim.
Ev bulup eşyalarını alacakmış. Sonra ailelerle birlikte konuşalım irdelemesinler dedi.
Çünkü ödü patlıyor rezil olacak diye. Katip sana dm atacağım ayrıca. Bu kısım sende otursun diye.
Bir yıl dolmadan anlaşmalı boşanma olmuyormuş. Çekişmelinin itici olmaması ve pisleşmemesi için ben de onun bir hafta ev bulmasını beklemeyi kabul ettim. Bu aşamada birlikte kalmıyoruz. Arkadaşında kalıyor.
Bir kez eşya istedi güvenliğe bıraktım aldı. Ben de 3 gün kadar eşimin iş seyahati var diye ailemde kaldım.

Eşimin aile tarafı çok şirret bilassa annesi küfür, hakaret vs. Babam kadına hakaret etmez, el kaldırmaz ama mazallah beyin kanaması geçirir. Hiper tansiyonu var.
Büyük amcam da öyle. O yüzden babama olanı da söylemek istemiyorum ailesi ile muhattap etmek de. Umarım herkese anlatabilmişimdir.
Oh ya, ilk defa , yanılmış olmaktan bu kadar memnun oldum... duruşun correct, iş bulman perfect:rapci:boyle devam et

bence ailene soylememen cok yanlis. baban bilmese bile ablan kardesin teyzen anlatabilecegin birisi yok mu? en kotu ihtimal bari terapistine anlat.

Boşanmayacaksınız nerden anladım bahaneleri sıralamıssınız maaşım yok diye aileniz arkanızda birazda birikiminiz var ama gidemezsiniz hmm peki
Ben maaşım yok dedim ama düzenli gelim yok demedim eksik okumuşsunuz. Şu durumda belki siz boşanmadınız ya da boşanamıyorsunuz ama bahane üretiyorsunuz diye düşündüm çünkü kötü arıyorsunuz ısrarla.

Ben maaşım yok dedim ama düzenli gelim yok demedim eksik okumuşsunuz. Şu durumda belki siz boşanmadınız ya da boşanamıyorsunuz ama bahane üretiyorsunuz diye düşündüm çünkü kötü arıyorsunuz ısrarla.
Demek ben okuyamıyorum şu yazdıgınızıda anlamadım konunuzda ordan oraya yazilar sanki butün muhabbeti biliyor muşuz gibi neyse onu buni geçelim bu adam seni sürükleyip kapıya atmaya çalıstı mı evet gerisinin önemi yok

Biz seninle ozelden de konustmustuk hatirladin mi? Nickim degisti. Benim sana hak verdigim konular olmustu hatta diger konunda da cok yazmistim. Bu konu ile birlikte ben konuda cok tutarsizliklar oldugunu dusunuyorum ve siddet karsisinda boyle sessiz kalan birinin asla bosanacagini dusunmuyorum. O yuzden kimse kotuyu aramiyor. Basindan beri hepimiz sana uzulduk ve yardimci olmaya calistik ama konu nerden tutsam elimde kaliyor.

Biz seninle ozelden de konustmustuk hatirladin mi? Nickim degisti. Benim sana hak verdigim konular olmustu hatta diger konunda da cok yazmistim. Bu konu ile birlikte ben konuda cok tutarsizliklar oldugunu dusunuyorum ve siddet karsisinda boyle sessiz kalan birinin asla bosanacagini dusunmuyorum. O yuzden kimse kotuyu aramiyor. Basindan beri hepimiz sana uzulduk ve yardimci olmaya calistik ama konu nerden tutsam elimde kaliyor.
ben de konuyu bastan beri anlamiyorum. konu sahibi ese ailesinin "gercek" yuzunu anlatmaya calistikca es saldirganlasiyor. es ailesi ile gorusmeme gibi bir durum olamaz mi? bana hep karisik geldi bu konu. ama malesef is siddete kadar gelmis, bu noktada affetmek tolerans gostermek olur.

Demek ben okuyamıyorum şu yazdıgınızıda anlamadım konunuzda ordan oraya yazilar sanki butün muhabbeti biliyor muşuz gibi neyse onu buni geçelim bu adam seni sürükleyip kapıya atmaya çalıstı mı evet gerisinin önemi yok
konu sahibi daha once soyledi, ailesi bankaya para biriktirmis ihtiyac halinde klullanmasi icin. evlenmeden once de calisiyormus zaten.

Umarım bu işin sonu anlaşmalı ayrılmalı biter .. niyeyse sanmıyorum ama sizin adınıza umuyorum güçlü durun hayat sizin emin olun ayrılınca her şey daha güzel olacak :KK200:

Hatırladım desteklerniz için minnettarım. Ben burda doğruyu bulmak için fikir alan kişiyim hiçbiriniz gerçek adımı bilmiyorsunuz neden yalan söyleyeyim ki. Boşanmak istemesem kapatır sayfayı çıkarım kimse de beni ayıplamaz.
Umud ettğim tutarsız olduğum duygusal davrandığım yerler oldu ama gerçekten şu an fikrim bu. Her şeyi de burda yazamıyorum ama sizlere ne yapsam burnu sürter diye sormadım ki ben affetme eğilimim olsun.
Açık yüreklilikle söylüyorum affetmek istesem hazmedemiyorum yolunu arıyorum derdim. Eskiden gerçekten kaçardım ailesi yüzünden diye.
Şimdi biliyorum sorun eşim.
Başlık için yerden yere vurmuşlar beni okudum ama yazamadım açıklayayım.
Aile kaynak, kaynağa bağlı sebep eşim, sonuç da boşanma. Ailesi yüzünden demiyorum yani kaynak kelimesini özellikle seçtim.
Ben eşim değişir sonuçta doğru olan bu diyordum ama değişmezmiş özellikle katip sağolsun eşimin kızıl elmasını çok iyi anladım..

bence ailene soylememen cok yanlis. baban bilmese bile ablan kardesin teyzen anlatabilecegin birisi yok mu? en kotu ihtimal bari terapistine anlat.
Küçük kardeşim var ama abim ablam yok. Annem tek çocuk babam da iki. Büyük amcam var. Yakın arkadaşlarım ve terapistim biliyor.

X