Ağız kokusu - iğrenç !

çok utanç verici birşey. O kadar utanıyorum ki anlatamam.
7-8 aydır bir ağız kokusu oluştu bende. Daha önce böyle birşey hiç yoktu. Bunuda ilk Annem fark etti. Hani normal bir koku olur insanlarda, öyle birşey değil.
Normal bir ağız kokusu olsa yetersiz ağız bakımından derim ama bu çok farklı sanki böyle içimdeki organlar çürümüş gibi. Çok ağır ve kötü bir koku.
Bazen yemekten hemen sonra bile geliyor. Ama öyle içeriden derinden geliyormuş gibi hissediyorum. Şuana kadar evdekiler hariç fark eden kimse olmadı- hani söylemeseler bile hallerinden anlardım (herhalde).

İlk ev doktoruma gittim (utana utana) durumu anlattım.
İlk KBB a git boğazlarına baktır yemek artıkları kalıyordur onlar koku yapıyordur belki dedi. Gittim adam bana alerjidendir diyor. Benim 10 yıldır alerjim var- olmasi imkansız.

Sonra dişcime gittim. Diş etlerimde sorun yok, çürük dişim yok, dolgularımda sorun yok. Bana ağız gargarası ve dil temizleyicisi önerdi onlarıda kullanıyorum zaten. Sık kontrole gidiyorum zaten.

Son olarak Gastroskopie yaptırdım. Onu bile iğnesiz ilaçsız yaptırdım midemi görmek istedim bende. Doktor hortumu salarken herşeyi gösterdi yemek borusunu mide kapakçıklarını vs. Hepsi iyi görünüyor dedi. Midemden örnek aldı. Az bişey helikobakter çıktı midemde. (Bir çesit bakteri ama koku yapmazmışş)

Almanyada yapabileceğim başka birsey kalmamıştı sanırım.

Yengem kıl kurdu olabilir belki dedi. O kadar kendimi hazırladım ki içimde kurtlar olabileceğine inanamazsınız. Artık birşey çıksında tedavisini olayım derdindeyim.
Son olarak türkiyede özel hastaneye gittim anlattım durumu ve bütün yaptırdıklarımı. Neyse bana dünya kadar antibiyotik yazdı. Burada hemşire olan arkadaşıma gösterdim sakın burda doktoruna sormadan alma çok yüksek doz bunlar organlarını mahveder dedi. Doktor kıl kurdu da olamaz dedi. Bir yandan sevindim içimde canli birşey olmadığında bir yandan üzüldüm çünkü en azından nerden geldigini bilirdim. internette araştırdım pek birşey çıkmadı.

Artık ne yapacağımı bilmiyorum :S bazen şakasına diyorum kendi kendime çamaşır suyu yutacam ne varsa temizlesin içimde :KK70:
arastirmaktan sıkıldım artık.

Sizin başınıza geldi mi böyle birşey?
Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim güzel bir hafta dilerim.

Almanyadan selamlar.
Sinüzit olabilir mi? Sanki tek ihtimal o kalmış

bende bi donem cektim.benimkinin nedeni dislerimde iltihap olmasiydi temizledik iltibabi koku falan kalmadi.benim bildigim kadariyla agiz kokusu;ya disten ya bademcik tasindan yada mide rahatsizligindanmis

yok canim olamaz. 7-8 ayda iyilesmis olurdum herhalde :)
Sekerinize bakildimi kbb gittiginizde kafa,yuz filminizi cekip sinus kanallarinizi inceledimi yemek borusu disinda sinus aikintilari ve sekerde agiz kokusu yapar
Tamam antibiotik guzel birsey degilde ben su hemsire ecz vb saglikcilarin dr islerine karismasina akil bulandirmasina biz cok daha iyi bilir tavirlarina karsiyim madem cok bilgili cok tecrubeliler dr olup o pencereden yardimci olsalarmis insanlara saglikta herseyi herkese sormak akil bulandirmaktir dr iyi arastirir guvenilir bir dr gider tedavisi neyse uygularsiniz iki sehir arasi kiyaslama kafa bulandirir ya buradakine guvenin ya oradakilere

Size kullanin demiyorum sadece belirtmek isterim kronik rahatsizliklardan aylarca hast antibiotik tedavisi goren insanlar var (annemdende biliyorum) onlarda bile organizmaya guclenme gosterme harici cok cok abartilacak sikintilar cok ender oluyorken siz muhtemelen 7gun falan kullanicaksiniz dr gerekli gormese yazmazdi drlarda yazdiklari ilaclarin denetimini veriyor oyle gerekli gormeyince yazmiyorlar yani Midenizde sikinti yoksa kbbcinizi degistirip baska bir uzmana daha gorunmenizi tavsiye ederim
Gecmisler olsun

Nerde duydum hatirlamiyorum.birisinde böyle bitmez agiz kokusu varmış cok süt tüketirmiş o kişi incelemişler bastan bir sey bulamamislar ama dr un biri bademciklerinde tortu bulmuş meğerse içtiği süt bademciklerinde plak yapiyor ve bu da ağız kokusu yapıyormuş

Aynısını çocukken ben de yaşadım çok iyi tanıyorum o kokuyu. Sanki iç organlar çürümüş, vücudun içinde bir fare vs ölmüş gibi bir koku... Şehirdeki bütün hastaneleri gezdikten sonra nefrotik sendrom olduğunu öğrendik diyet ve ilaç tedavisiyle geçti. Koku da kalmadı, beslenmeme dikkat etmediğim halde tekrarlamadı da.

Aynısını çocukken ben de yaşadım çok iyi tanıyorum o kokuyu. Sanki iç organlar çürümüş, vücudun içinde bir fare vs ölmüş gibi bir koku... Şehirdeki bütün hastaneleri gezdikten sonra nefrotik sendrom olduğunu öğrendik diyet ve ilaç tedavisiyle geçti. Koku da kalmadı, beslenmeme dikkat etmediğim halde tekrarlamadı da.
Bunu ilk defa duyddu araştıracağım tşkler

7-8 aydır bir ağız kokusu oluştu bende. Daha önce böyle birşey hiç yoktu. Bunuda ilk Annem fark etti. Hani normal bir koku olur insanlarda, öyle birşey değil.
Normal bir ağız kokusu olsa yetersiz ağız bakımından derim ama bu çok farklı sanki böyle içimdeki organlar çürümüş gibi. Çok ağır ve kötü bir koku.
Bazen yemekten hemen sonra bile geliyor. Ama öyle içeriden derinden geliyormuş gibi hissediyorum. Şuana kadar evdekiler hariç fark eden kimse olmadı- hani söylemeseler bile hallerinden anlardım (herhalde).

İlk KBB a git boğazlarına baktır yemek artıkları kalıyordur onlar koku yapıyordur belki dedi. Gittim adam bana alerjidendir diyor. Benim 10 yıldır alerjim var- olmasi imkansız.

Sonra dişcime gittim. Diş etlerimde sorun yok, çürük dişim yok, dolgularımda sorun yok. Bana ağız gargarası ve dil temizleyicisi önerdi onlarıda kullanıyorum zaten. Sık kontrole gidiyorum zaten.

Son olarak Gastroskopie yaptırdım. Onu bile iğnesiz ilaçsız yaptırdım midemi görmek istedim bende. Doktor hortumu salarken herşeyi gösterdi yemek borusunu mide kapakçıklarını vs. Hepsi iyi görünüyor dedi. Midemden örnek aldı. Az bişey helikobakter çıktı midemde. (Bir çesit bakteri ama koku yapmazmışş)

Yengem kıl kurdu olabilir belki dedi. O kadar kendimi hazırladım ki içimde kurtlar olabileceğine inanamazsınız. Artık birşey çıksında tedavisini olayım derdindeyim.
Son olarak türkiyede özel hastaneye gittim anlattım durumu ve bütün yaptırdıklarımı. Neyse bana dünya kadar antibiyotik yazdı. Burada hemşire olan arkadaşıma gösterdim sakın burda doktoruna sormadan alma çok yüksek doz bunlar organlarını mahveder dedi. Doktor kıl kurdu da olamaz dedi. Bir yandan sevindim içimde canli birşey olmadığında bir yandan üzüldüm çünkü en azından nerden geldigini bilirdim. internette araştırdım pek birşey çıkmadı.

Artık ne yapacağımı bilmiyorum :S bazen şakasına diyorum kendi kendime çamaşır suyu yutacam ne varsa temizlesin içimde :KK70:

Almanyadan selamlar.

Yorumların tümünü okumadım belki aynı şeyi yazan olmuştur. Ben de şu an bu konudan muzdaribim. Çok ağır bir koku değil ama var. Bir şeyler yediğimde de gitmeyince üst solunum yollarından şüphelenip kbbye gittim. Sinuslerden olabileceğini söyleyip tomografi çektirdi. Gerçekten tıkaliymis. Düşük dozda antibiyotik ve sinüs ilacı filan verdi. Evet koku gitti ama ameliyat olmazsam bunun sürekli tekrarlayacagini söyledi. Nitekim tekrarladı da. Şu an yine hissediyorum. En Uygun zamanda ameliyat olmaya karar verdim.

bu kadar eski konuyu kum hortlatti

Son düzenleme:
Yorumların tümünü okumadım belki aynı şeyi yazan olmuştur. Ben de şu an bu konudan muzdaribim. Çok ağır bir koku değil ama var. Bir şeyler yediğimde de gitmeyince üst solunum yollarından şüphelenip kbbye gittim. Sinuslerden olabileceğini söyleyip tomografi çektirdi. Gerçekten tıkaliymis. Düşük dozda antibiyotik ve sinüs ilacı filan verdi. Evet koku gitti ama ameliyat olmazsam bunun sürekli tekrarlayacagini söyledi. Nitekim tekrarladı da. Şu an yine hissediyorum. En Uygun zamanda ameliyat olmaya karar verdim.

bu kadar eski konuyu kum hortlatti
Benn:duduk::110:

Bunu ilk defa duyddu araştıracağım tşkler
Protein ağırlıklı beslenmiyorsanız, göz altalarınızda mor halka yoksa nefrotik sendrom olmayabilir bunlar da varsa buna yoğunlaşırım derim. Dahiliye bakıyor nefrolojiye yönlendiriyor bundan şüphelendiğinizi belirtirseniz. Sorun her neyse geçmiş olsun, kurtulursunuz umarım.

Günde 1 tutam nane çiğneyin yutun .

Hem ağız kokusu gidiyor hem de kıl köklerini zayıflatarak kıllardan kurtulmanızı sağlıyor .

Soyledigin gibi bendede vardi doktora gittim kil kurdu vardi ve asiri kotu bir kokusu var tedavi oldum gecti

Okurken direk mide dedim ama ona da bakılmış..

Ayrıca kendinizi bir takip edin bir iki gün süt ürünleri tüketmeyin (peynir,süt vs)aynı koku oluşacakmı diye.Bademciklerden kaynaklı bir durum yüksek ihtimalle çünkü kendini bitiren bademcikler özellikle süt ürünleriyle birlikte tortu oluşturuyor buna da diş taşı deniyor ve inanılmaz kötü koku yapıyor

Mide dicektim baktırmışsınız. Çürük dicektim baktırmışsınız. Geniz akıntınız var ya da burnunuzda kemik eğriliği oda ağız kokusu ve ağız suyu akıntısı yapabiliyor ama doktor illa ki derdi bilemedim

şu boğazda yemek kalınıtları bırıkıyormuş.beyaz bişey boğazınıza baktınızmı oda çok kötü koku yaparmış.

Almanyadan selamlar.
Ben bunu baska bir konuda da yazdim. Herseyi denediysen ve sebep bulamadiysan bademcik tasi olabilir. Bademcik tasina sen soylemeden kbb bakmiyor. O olabilir diye dusunuyorum. Netten arastir ve neticesini gor. Bende de arada olusuyor. Hafif koku hissettigim an bademciklerimden az da olsa cikariyorum. Ve surekli agzini ilik ve bol tuzlu suyla calkala. Ihmal etme. Gecmis olsun.

Soyledigin gibi bendede vardi doktora gittim kil kurdu vardi ve asiri kotu bir kokusu var tedavi oldum gecti
Açıkçası ben de ondan şüphelendim gaita tahlinde birşbi çıkmadı. Tedavi derked nasıl bir yol izlediniz paylaşabilir misiniz

X