Aglamaktan gözlerim şişti

Öncelikle geçmiş olsun canım boş yere kendini üzüp ,bebeğine de zarar verme.Daha kapıdan girer girmez ,ay ev çok kötü kokuyor dese biri bana ,yeni temizlik yaptım ne kötü lokması,beğenmeyen kıçını sıkıp kendi yapar derdim.Hamile halimle hanimefendinin evini temizlicem bide laf söyleyecek.Sana ne gerek var koca kadın.Senden büyük.Calisiyor olsa bile gelsin yemeginide yapsın , temizliğinide.İki çocuğumla çalışırken yedi de eve gelip hem yemek yapardım,hem ev temizlerdim.Prenses abla alışmış popo büyütmeye.Kazaya gelince ,adı üstünde kazaaa.Abla olan adam olsa zaten anlar.Hafi sen demedin diye kizdiysa ,sen arayınca özür dilemissin.Onemli değil canim de kapa ,ne bu haller.Valla ben olayım almam.Hatta bana laf mı dedi,sana çok bile ,kullan dur onu der ben kaparım telefonu.Benden sana abla tavsiyesi,sakin değmeyecek insanlar için ne kendini,ne eşini, ne de bebeğini üzme sakin.Bilgisayar falan alayım deme sakın!💞
Çok teşekkür ediyorum. Birilerinin beni anlaması gerçekten çok iyi geliyor. İşte sınav haftası dedik iyilik olsun ailemizdir dedik, düşünün eşim bile kaç gündür orda kalıyor. Yazmaya utanıyorum biz de neler gördük ama kimsenin yüzüne yüzüne kokuyor vs demedik. Bi de söyleyip söyleyip inkar ediyor. Hem söyleyip rahatlamak istiyor hem de bası ağrımasın istiyor. Pc olayında kararsızım ama artık yemek temizlik vs yapmayacağım. Eşim de bırak sakın üzerine gitme belli ki sorunlu, son noktaya biz getirmeyelim sebep olmayalım dedi. O kadar hastalıklı işte. Takmamaya karar verdik biz de. Ablam olan biri için bunları söylemek rahatsızlık veriyor ama durum bu

Merhaba arkadaşlar
Az önce ablamla çok kötü tartıştık.
Nasıl anlatacağımı bilmiyorum en başından itibaren anlatayım.
Annem mahkeme işi için memlekete gitti. Evde babam ablam ve kedim olacaktı. Annem de kedim tek kalmasın evde yemek olsun diye eşimle benim kalmamızı rica etti. Bu arada ablam birkaç gün için şehir dışına gidecekti.
Biz eşimle kalmaya başladık. Temizlik yaparken ablamın pc yere düştü. Sivri ucu içe gömülmüş. Ben farketmedim. Kontrol ettim. Hatta sapasağlam oldugu için bir oh çektim. Bu sabah ablam geldi. Ev leş gibi kokuyor diyerek giriş yaptı.
Neyse biz eşimle dışarı cıktık. Bana bir mesaj geldi. Pc nin resmini çekmiş, sen mi yaptın, demiş. Düşürdüğümü söyledim mesajda. İçim rahat etmedi aradım. Öyle iğrenç bir ses tonu ile ' ne var ' diyerek açtı. Durumu anlattım, isterse tamir edeceğimi söyledim. Ne gerekirse yapacağımı söyledim. Tamirde daha da bozuyorlar böyle kullanıcam falan dedi ama berbat konuşuyor benimle.
Huzursuz oldum mesaj attım düzgün konuşması gerektigini söyledim. Yanlışlıkla oldu gerekirse yenisini alırız dedim.
Bu kez de evde şarj aleti kayıp, kim yaptıysa hakkımı helal etmiyorum falan diye sarmaya başladı. Bu kez ben patladım açık açık söyle düştüğü için sürekli bir şey çıkarıyorsun dedim. Hakaret etmeye başladı iyice yükseldi. Ben de yükseldim. Senin pisligini temizlerken oldu dedim. Sonra "Annem için kedim için geliyorum, meraklı degilim, zaten huyunu bildigim için her gün diken üstünde geçti,. Ev kokuyor dedin, eşim duydu utandı cam açtı" dedim. Saydık birbirimize.
Ben bunun okul parası için dört bilezik borç vermiştim. Sonra "babam bilegizimi ödediği zaman pc ni alıcaz önüne atıcam" dedim. O da "Pc hurdaya döndü aldırmak istesenm al derim sadece sordum ve sormamdan rahatsız oldun" dedi. Oysa sorması degil uslubundan rahatsız olmuştum. Bunu belirtmeme ragmen konuyu oraya çekti. Sonra ben agladım ama gözlerim şişti nefessiz kaldım. Çünkü onla hep sorunlarımız vardı.
Eşim de normal düzgün konuşmak için aradı onu. Eşimi hiç konuşturmayıp birçok laf saydı ve yüzüne kapattı.
Şimdi taksitle alsak mı hemen yoksa borcunu ödeyince mi alsak?
hiç de almam valla o kadar hakaret etmiş. hakaretten dava açsan tazminat kazanırsın ona saysın.

Ablanizi haksiz gormemiz icin sizin pcnin basina kaza geldigini kendiliginizden soylemeniz gerekirdi. O fark edene kadar beklediginiz icin siz hatalisiniz.
Anneniz yokken neden kabile formuna giriyorsunuz ki? Alirdiniz kedinizi kalirdiniz evinizde. Babaniza yemek lazimsa gelir sizin evde yerdi veya evine siz gotururdunuz. Gerek yoktu gidip temizlik yapmalara falan

Ablanizi haksiz gormemiz icin sizin pcnin basina kaza geldigini kendiliginizden soylemeniz gerekirdi. O fark edene kadar beklediginiz icin siz hatalisiniz.
Anneniz yokken neden kabile formuna giriyorsunuz ki? Alirdiniz kedinizi kalirdiniz evinizde. Babaniza yemek lazimsa gelir sizin evde yerdi veya evine siz gotururdunuz. Gerek yoktu gidip temizlik yapmalara falan
Pc yi kontrol ettim sorun görsem söylerdim. Görmedim ki. Bir de böyle olmasa bile o yine aynı tepkileri verirdi.
Temizlik yemek olayına gelince. Babam çalışıyor, kedim o evden başka bir yerde kalınca strese giriyor, ablam da sınav haftasında oldugu zaman elini hiç bir şeye sürmez. Anneme gitmeden de bunu belirtmiş. Abartmıyorum hiçbir şeye elini gerçekten sürmez. Annem de bendem rica etti. Biz de eşimle kabul ettik. Hata oldu

Sizin başınıza gelenler onunkine gelse abartmıyorum ortalığı ayağa kaldırırdı. Bu şekilde kullanmak istemiyor. Aldırmak mantıklı degil bunu biliyor. O yüzden öfkesini çıkarıyor resmen. Sadece pc degil. Şarj aleti kayıpmışta hangimiz yaptıysak hakkını helal etmeyecekmiş. Eşime ve bana yani.
Şuan aglama vs geçti çok şükür. Sizler bile böyle üzülünce mahcup olan biriyim. Sanki kendimi acındırıyor gibi hissedip utanıyorum. Ama ablamda zerre vicdan yok.
Canım ya hamile halinle niye bu kadar yıpratıyorsun kendini. Ablanla hamilelik sürecinde muhattap olma . Hem kediye ablan ve babam bakabilir ne işiniz var orda .Kocaman insanlar yemeklerini yapabilirler kediyede bakarlar bırak gitme.

Canım ya hamile halinle niye bu kadar yıpratıyorsun kendini. Ablanla hamilelik sürecinde muhattap olma . Hem kediye ablan ve babam bakabilir ne işiniz var orda .Kocaman insanlar yemeklerini yapabilirler kediyede bakarlar bırak gitme.
Anneme baskı yapmış. Ben kabul etmesem annem gitmezdi belki de. Hiçbir şeye elini sürmeyecegini belirtmiş. Sınav haftası oldugu için. Yoksa zaten huyunu bildigim için hiç gitmek istemedim. Bir de evde kşmse olmayınca kedimiz tek kalıyor. Başka evde de kalmıyor. Değişik huyları var kedimizin :)

Pc yi kontrol ettim sorun görsem söylerdim. Görmedim ki. Bir de böyle olmasa bile o yine aynı tepkileri verirdi.
Temizlik yemek olayına gelince. Babam çalışıyor, kedim o evden başka bir yerde kalınca strese giriyor, ablam da sınav haftasında oldugu zaman elini hiç bir şeye sürmez. Anneme gitmeden de bunu belirtmiş. Abartmıyorum hiçbir şeye elini gerçekten sürmez. Annem de bendem rica etti. Biz de eşimle kabul ettik. Hata oldu
Elini surmezse bir ise surmesin. Zafiyetten bu yaslarda ölen kimse olmadi. Kendi duzeninizi bozup ustune bir de sorun yasamissiniz,aynen bile isteye olmus hata iste. Gerek yoktu,bir daha ne gidin ne kalin,kim ne yerse yesim,isterse belediye coplugunde yasasin sizi ilgilendirmesin

Anneme baskı yapmış. Ben kabul etmesem annem gitmezdi belki de. Hiçbir şeye elini sürmeyecegini belirtmiş. Sınav haftası oldugu için. Yoksa zaten huyunu bildigim için hiç gitmek istemedim. Bir de evde kşmse olmayınca kedimiz tek kalıyor. Başka evde de kalmıyor. Değişik huyları var kedimizin :)
Ya bırak kalsınlar koca koca insanlar yemeklerinide yaparlar dısardan da yerler .Kedide evde yanlız kalır akşam mamasını fazla fazla koyarlar.Gitme hamilelikte üzüntü erken doğumu tetikliyor .

Bir şey olmamış PC ye boşverin. Dünyanın parası ya. Ne gereği var hem de inat uğruna. Kediyi alıp evinizde bakın anneniz gelinceye kadar. Muhatap olmayın.

Öncelikle Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Allah sizlere de sabır versin.
Ancak benim ablamla hiçbir zaman böyle bir ilişkim olmadı. Ömrümde bir kez olsun sarılmadık. Lafın gelişi degil gerçekten sarılmadık. Bugune kadar beni hep aşağıladı, ezdi. Yaptıklarını yazsam akşama kadar bitmez. Hatta ben sarılmak istesem ablam karşılık bile vermez. Anneme karşı da böyle.
Yani bu barışma alttan alma durumları normal insanlar arasında olur. Ama benim ablam normal birisi degil. Ben gerçekten artık onunla konuşmak istemiyorum. Kaç kez de böyle oldu kendisi durduk yere konuştu
Günahtır dedim karsılık verdim. Ama artık yok
Çok teşekkür ederim güzel kızım. :KK36: Tam dediğin gibi farklı değildi benimki de hatta fazlası var eksiği yok diyebilirim. Ölüm o buzdan kaleyi öyle bir eritiyor ki.... Affet sen, yüzüne bile olmasa içinden affet. Yıllar sonra beni anlayacaksin. Benim yaşadıklarımı yasamani istemedim. Haksız değilsin biliyorum ama işte ölüm var...

Ben ikinizi de hatali gördüm.Birbirinizle didişmek için firsat kolluyor gibisiniz...Kimse alttan almamiş.
Ablaniz mala çok kiymet veren biri,bunu biliyorsunuz ve değiştiremezsiniz.Sizin için çok basit olan şey onun için önemli olabilir.Her insan farkli sonuçta.

Siz de "Ne var" demesine bozulmuşsunuz mesela,bunda da bir şey yok aslinda,o anin siniriyle söylenmiş bir söz...Sonra konusalim deyip kapatabilirdiniz.Siz de bu konuda çok hassassiniz demekki...Uzattikça uzatmişsiniz karşilikli,mesele borç verilen bileziğe kadar gidip çirkinleşmiş.

Pireyi deve yapmişsiniz kisaca...İki kiz kardeş ne büyük şans aslinda kiymetini bilene...
Umarım araniz düzelir,bilgisayarmiş bilezikmiş bunlar çok önemsiz şeyler.

insan zaten en büyük kötülükleri genelde en yakınından görüyor. bence evinize geri dönün. kediniz kalsın, akşam babanız biraz fazla mama koyar. ablanızda temizlik yapmıyorsa yapmasın. babanızla kendisi anlaşsınlar.

Hamilesiniz, hasar küçük evet tüm konularda haklısnız fakat keşke bileziği söylemeseydiniz. Hem çirkin olmuş gerçketen hem de bi bilezik verdi başıma kakıyor diyip yine en haklı çıkarabilir kendini.. Keşke bu fırsatı tanımasaydınız. Siz de haklısınız insan sinirle doğru yanlış istediği istemediği her şeyi söylüyor:KK43:

Ya bırak kalsınlar koca koca insanlar yemeklerinide yaparlar dısardan da yerler .Kedide evde yanlız kalır akşam mamasını fazla fazla koyarlar.Gitme hamilelikte üzüntü erken doğumu tetikliyor .
Aslında birinci sebep annemin içini rahat ettirmekti. Annem onlara kıyamıyor. İkinci sebep de size biraz abartı gelebilir ama kendinize karşı çok hassasım. Evde yalnızlık hissetmesin istedik. Kumu pis olunca tekrar yapmıyor. Sıkışmasın istedik. Asıl sebepler bunlar ama sonuçta çok kötü şeyler oldu

Hamilesiniz, hasar küçük evet tüm konularda haklısnız fakat keşke bileziği söylemeseydiniz. Hem çirkin olmuş gerçketen hem de bi bilezik verdi başıma kakıyor diyip yine en haklı çıkarabilir kendini.. Keşke bu fırsatı tanımasaydınız. Siz de haklısınız insan sinirle doğru yanlış istediği istemediği her şeyi söylüyor:KK43:
Evet söylemem bence de dogru degil. Aslında suan param yok, sizden borcumu alınca yenisini alırım şeklinde demek istedim. Ama her türlü yanlış kabul ediyorum

Ben ikinizi de hatali gördüm.Birbirinizle didişmek için firsat kolluyor gibisiniz...Kimse alttan almamiş.
Ablaniz mala çok kiymet veren biri,bunu biliyorsunuz ve değiştiremezsiniz.Sizin için çok basit olan şey onun için önemli olabilir.Her insan farkli sonuçta.

Siz de "Ne var" demesine bozulmuşsunuz mesela,bunda da bir şey yok aslinda,o anin siniriyle söylenmiş bir söz...Sonra konusalim deyip kapatabilirdiniz.Siz de bu konuda çok hassassiniz demekki...Uzattikça uzatmişsiniz karşilikli,mesele borç verilen bileziğe kadar gidip çirkinleşmiş.

Pireyi deve yapmişsiniz kisaca...İki kiz kardeş ne büyük şans aslinda kiymetini bilene...
Umarım araniz düzelir,bilgisayarmiş bilezikmiş bunlar çok önemsiz şeyler.
Bizim zaten aramız hep problemli. Ben eskiden susardım. Belli bir yaştan sonra karşılık verip kendimi savunmaya başladım
Bu da eski konum

Ne laptop alması yav, alt tarafı bir kaza olmuş. Sanki adam öldürdünüz, nedir bu şiddet bu celal? Ablanız normal olsa cana geleceğine mala gelsin der, bu kadar şirret davranmazdı. Onun bağırıp çağırası varmış. Bu da aslında başka bir yarası olduğunu gösteriyor bence, o yara nedir bilemem de, aranızdaki asıl sorun laptop değil, kesin.

Merhaba arkadaşlar
Az önce ablamla çok kötü tartıştık.
Nasıl anlatacağımı bilmiyorum en başından itibaren anlatayım.
Annem mahkeme işi için memlekete gitti. Evde babam ablam ve kedim olacaktı. Annem de kedim tek kalmasın evde yemek olsun diye eşimle benim kalmamızı rica etti. Bu arada ablam birkaç gün için şehir dışına gidecekti.
Biz eşimle kalmaya başladık. Temizlik yaparken ablamın pc yere düştü. Sivri ucu içe gömülmüş. Ben farketmedim. Kontrol ettim. Hatta sapasağlam oldugu için bir oh çektim. Bu sabah ablam geldi. Ev leş gibi kokuyor diyerek giriş yaptı.
Neyse biz eşimle dışarı cıktık. Bana bir mesaj geldi. Pc nin resmini çekmiş, sen mi yaptın, demiş. Düşürdüğümü söyledim mesajda. İçim rahat etmedi aradım. Öyle iğrenç bir ses tonu ile ' ne var ' diyerek açtı. Durumu anlattım, isterse tamir edeceğimi söyledim. Ne gerekirse yapacağımı söyledim. Tamirde daha da bozuyorlar böyle kullanıcam falan dedi ama berbat konuşuyor benimle.
Huzursuz oldum mesaj attım düzgün konuşması gerektigini söyledim. Yanlışlıkla oldu gerekirse yenisini alırız dedim.
Bu kez de evde şarj aleti kayıp, kim yaptıysa hakkımı helal etmiyorum falan diye sarmaya başladı. Bu kez ben patladım açık açık söyle düştüğü için sürekli bir şey çıkarıyorsun dedim. Hakaret etmeye başladı iyice yükseldi. Ben de yükseldim. Senin pisligini temizlerken oldu dedim. Sonra "Annem için kedim için geliyorum, meraklı degilim, zaten huyunu bildigim için her gün diken üstünde geçti,. Ev kokuyor dedin, eşim duydu utandı cam açtı" dedim. Saydık birbirimize.
Ben bunun okul parası için dört bilezik borç vermiştim. Sonra "babam bilegizimi ödediği zaman pc ni alıcaz önüne atıcam" dedim. O da "Pc hurdaya döndü aldırmak istesenm al derim sadece sordum ve sormamdan rahatsız oldun" dedi. Oysa sorması degil uslubundan rahatsız olmuştum. Bunu belirtmeme ragmen konuyu oraya çekti. Sonra ben agladım ama gözlerim şişti nefessiz kaldım. Çünkü onla hep sorunlarımız vardı.
Eşim de normal düzgün konuşmak için aradı onu. Eşimi hiç konuşturmayıp birçok laf saydı ve yüzüne kapattı.
Şimdi taksitle alsak mı hemen yoksa borcunu ödeyince mi alsak?

Benim de ablamla aramız hep aynı. Çocukluğumu, gençliğimi zehir etmiştir kendileri. Annem ve babam asla el kaldırmayan insanlar ama ablamdan yediğim dayakla büyüdüm. Aramızdaki yaş farkı az olduğu için genelde kıskançlık yüzünden olduğunu düşünüyorum. Bebekken bile beni yakmaya kalkmış. Ben çareyi onunla muhattap olmamakta buldum. Polemiğe hiç girmiyorum. Kötü laflar söylese seviyesine düşmüyorum. Eskiden ben de ağlardım onun yüzünden. Ama onların umurunda değil. Kendinizi üzmeyin. Ben üzüle üzüle felç bile geçirdim. Olan bana oldu. S*tir edin. Bence bilgisayar işini de şöyle yapın. Kaç paraysa bilgisayar borcunun o kadarını silin, kalanını ödesin. İster alsın ister almasın yenisini sonra.

kardeş kardeşi bıçaklamış dönmüş kucaklamış. gerçekten pc zarar görseydi bunu söyler siz de elinizden geldiğince yardım ederdiniz.

X