Aileme miras yüzünden tavır almam doğru mu ?

Arkadaşlar bu konu epey canımı sıkmaya başladı belkide gereksiz bulacak bazılarımız ama konuyu yaşayan bilir diyerek söze başlamak istiyorum, 10 sene öncesinde babam bir arsa aldı yatırım için yıllarca satılsın da rahat edelim diye bekledik ailecek ben özellikle kardeşler arasında çok uğraştım ilanlara koydum müşteriler buldum velhasılkelam satıldı geçen ay ben evlendikten sonra satılması biraz burukluk oluşturdu neden derseniz ailenin rahatı için , ben henüz 8 aylık bir evliyim 6 aylık da gebeyim bu arada. Eşim yaşadığımız ilde tek ailesi memleketinde kendi halindeler zaten bi ablası var bide anne babası onlardan gelen bi destek yok, biz burda şehirde zaten özele gidemiyoruz babam hayatımızı yönlendirme çalışmasında hep 2 kere özele gittik diye laf etti durdu para yedirmeyin diyor, devlete gidiyoruz doktor yok hepsi şehir hastanesinde ve şehir hastaneleri çok uzak gidemiyoruz yakınımızda olanda sadece asistan ve stajyerler var bi kere hatta yanlış ilaç verdiler az kalsın düşük yapıyordum. İçimden gelmiyor gitmek artık herneyse arsa satıldı iyi hoş arsa parası sözde biz 3 kız kardeşinmiş öyle diyorlar annem ve babam ama sorun şu ki babam 1 trilyon 150 bine bir passat marka araba aldı al sat yapıp parayı katlayacakmış paylarımızı öyle verecekmiş 5 seneye gibi bi zamanda , kendisi emekli + olarak dayımın oto galerisinde çalışıyor araba kıtlığı çekecek insan değil ki çoğu zaman dükkandan araba ile gelebiliyor eve. Herneyse bu araba alındı iyi hoş al sat yapmak için ama araba dayımın galeri dükkanında yatıyor e bizim durumumuzu biliyor araba istediğimizi zorlandığımızı çocuk olunca daha da zor olacağını , 1.5 hafta önce anneme duygularımı söyledim telefonda neyse konu kapandı sacmalama işte deyip durdu geçiştirdi hayır madem öyle ver benim payıma düşen 300 bini 80 binde ben düğün paramdan ekleyip eli yüzü düzgün bir araba alalım dimi benimde eğiminde ehliyeti var ama eşimin pratiği zayıf malum gurbette alınca ehliyetini bana da kız olduğum için başarımı sindiremiyor heralde ondan vermiyor oysa ki ben bekarken ve eve para verirken çalışırken iş çıkışı beni alırdı dayımın dükkanından getirdiği o daha pahalı arabaları kısa kısa sürdüğüm olmuştu şehrin işlek yerlerinde de sorum şu ki sizce haksızlık mı ediyorum ? Diğer kız kardeşim evli değil daha 18 yaşında ablam da benden hemen sonra evlendi ama onun eşinin tarafı zengin gibi 700 binlik araba alacaklardı en son olan ezilen biziz bize 300 bin verip 700 bine de kendine al sat yapabilir değil mi ? Yada böyle bişeyi onlardan beklemem haksızlık mı ? Aramıyorum 2 haftadır annem demin aradı çağırdı anladı tavır yaptığımı gitmedim oda gitmiyorum diye yaptı kapattık telefonu normal bi şekilde. Annem herseyi babama söyleyen bi insan bu konuda eminim konuşuldu ama ne babam aradı ne annem işte bugün aramış kendine çağırıyor anca haksızmıyım arkadaşlar 1 trilyon 150 bin bir arabaya verip dükkanda yatırmak mı mantıklı 500- 600 bine 2 adet araba alıp biri bizim kendimizde durup biri dükkanda dursun madem öyle kendimi dışlanmış gibi hissediyorum ki çok zorlandığımızı da biliyorlar oysa ama lafa gelince gitmeyin bi yere ne olmuş bak bizde evdeyiz diyor anlamak istemiyor kendiyle aynı kefeye koyuyor. Birde bekarken söylene söylene olsa da verirdi yanında emanet arabaları bile ama nedense bu sözde bizim arabamızı kıyıp da vermedi yılbaşı akşamı eve bırakırken anca yan koltukta oturdum ki bilir benim ne kadar ilgili ve araç kullanmayı sevdiğimi.. ÇOK UZUN OLDU AMA SONUNA KADAR OKUYUP YORUMLARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM 🙏🏻💚
Tabi ki siz haksızlık yapıyorsunuz. Adam ölmemiş para onun parası istediğini yapar. Ölüm hak miras helal. Bir de 300 binlik araba diyorsunuz pes yani. Sizin gibi evlat düşman başına.

Gerçekten 8 aydır eşimle bir yere gezmeye gidemedik ben gezmeye aşık bi insanım bu durum bile gözlerimin dolmasına sebep oluyor bu yazın eşimin memleketine gitmek istiyoruz gitmesek bile gezmek en azından bi denize falan dimi bize gelince otobüsle gitmeyi reva görüyor doğacak bebekle hemde, ama kendisi Türkiye’nin bir ucuna köye dayımdan emanet araba alıp da gitti… sizinki nasıl anlatmak isterseniz dinlerim hem yanlız olmadığımı bilirim ☺️
Paranız yoksa tabi ki otobüsle gideceksiniz.

Ben olsam aileme destek olmam
Üniversitede okurken babanız paranızı neden kesiyor ?

Çalışın okuyun tebrik ediyorum sizi ama babanıza para vermeyin, çocuklar hep daha masum oluyor anne babalar çocuklar kadar masum değil maalesef kullandırmayın kendinizi
O yıllarda maddi durumumuz pek iyi değildi o konuda bir miktar kırgınım 🤷🏻‍♀️
Babam vefat etti zaten. Yaşasaydı da bütün maaşımı verseydim keşke 😔

Konu sahibini bi yandan kocası gazlıyor bence.Aradaki yorumların birinde de kına yapmadıgınız için babam eşime 10 bin veririz size demiş ama vermedi diyor.Eşinde öyle deyince babana hemen tamam deyip parayı mı beklemiş yani.Beyfendi kayınbaba üzerinden hazır arabaya konmayı bekliyor konu sahibi de kocişi ve kendine sponsor olmayan babasına kızıyor.Allah evladın da aklı başında olanı versin rabbim.Hayat senin seçim senin babanın hiç bi suçu yok ben olsam sizi o verecegim paradan da men ederdim valla aç gözlü uyanıklar

Gerçekten 8 aydır eşimle bir yere gezmeye gidemedik ben gezmeye aşık bi insanım bu durum bile gözlerimin dolmasına sebep oluyor bu yazın eşimin memleketine gitmek istiyoruz gitmesek bile gezmek en azından bi denize falan dimi bize gelince otobüsle gitmeyi reva görüyor doğacak bebekle hemde, ama kendisi Türkiye’nin bir ucuna köye dayımdan emanet araba alıp da gitti… sizinki nasıl anlatmak isterseniz dinlerim hem yanlız olmadığımı bilirim ☺️
Zengin kocayla evlenseydin?
Ya da durumunu iyice düzeltip evlenseydin?
Adam daha ölmeden para para ne kadar iğrenç ya. İster verir ister arabayı denize uçurur ister parayı yakar size ne adamın parasından?

Ne mi asgari ücretle bile bu ülkede en az 4 nüfus geçiniyor heralde seni aylık 50 bin zor paklıyor bu konuşmalara bakılırsa , hadi ordan eminim bir iş deneyimin bile yoktur okuduğun yazıda geçmiş zaman kipini bile ayırt edemiyorsun , 18 yaşında diye bahsedilen yer geçmiş zaman kipidir sen en iyisi bolca kitap oku hadi bakalım 🙏🏻
Cümlelerinin sonunda nokta yok.
Virgüllerden sonra boşluk koyulmaz.
Velhasıl sen milletin yazım hatalarına dikkat edeceğine şu iğrenç duran vizyonunu düzelt. “Kocişiiiğğğmmm, paramııığğzzz yooğğk, babam bana arsanın parasını vermiyo ühü ;(“ diye ağlanmayı bırak. Ne iğrençsiniz ya, 22 yaşında evlenip aynı ay çocuk yapan milletin eziklemeye çalışıyor, komedi gibi akdjsjdjsh.

Bakın toplu taşıma içile gidilebilen yerler kısıtlı bunu düşündünüz mü bilmiyorum gezmekten kastım benim avm dolaşmak sinemaya gitmek değil araç olmadan olmuyor + ablamın arabası yok alacaklar onu deme sebebim babam parayı 5 sene bekletmek istiyor dedim dimi ? Ablama dokunan bişey olmaz o bekler çünkü ihtiyacı yok ama benim şuan ihtiyacım var ve vereceği pay zaten suan ki parayla 5 sene sonra aynı değerde olacak anlatmak istediğim o kalkıp da öz ablamı kıskanacak değilim ki onların da tek şansı kayınpederi eşinden gelen bişey değil yani.
Ya sende zengin biriyle evlenseydin?
Ay ne aç gözlüsün ya, evlerden ırak. Oğlum böyle birini sevse evlatlıktan reddederim kendisini, zırnık koklatmam.

Bende kv kp konusunda senden az değilim canım maalesef bende tek erkek evlatla evliyim bende Allah nasip ederse Tek erkek torun vericem ama eşimin 2. Evliliği olmama rağmen bütçelerini sarsıyor diye düğün salonu tutamayız dediler açık alanında ben istemedim, şimdi de annesi altındaki 30 binlik gereksiz motoru satıp oğluna destek olmuyor bile çok lazımmış gibi arabaları da var oysa ki :) benimde onlardan bişey gördüğüm yok boşuna kinaye yapma yani
Iy övündüğü şeye bak, bir de şey de tam olsun “soy benden yürüyecek” akjdjsjdjr. Abi kusucam nasıl bir vizyonsuzsun sen. Herkesin parasına dil uzatır olmuşsun ne kadar iğrenç ya.

Benim ailemde vermez istemem o ayrı ama vermezler kimi anne baba evlada düşkün olur iyi olsun ister yardım eder kimide böyle olur siz çalışın beklemeyin

Bende kv kp konusunda senden az değilim canım maalesef bende tek erkek evlatla evliyim bende Allah nasip ederse Tek erkek torun vericem ama eşimin 2. Evliliği olmama rağmen bütçelerini sarsıyor diye düğün salonu tutamayız dediler açık alanında ben istemedim, şimdi de annesi altındaki 30 binlik gereksiz motoru satıp oğluna destek olmuyor bile çok lazımmış gibi arabaları da var oysa ki :) benimde onlardan bişey gördüğüm yok boşuna kinaye yapma yani
Siz bence şu kafa yapısını bi değiştirin.Babam arabasını satıp bize para vermiyo,kv motorunu satıp bize para vermiyo.o vermiyo bu vermiyo.Ne münasebet.kimse size bisey vermek zorunda değil.siz 2 yetişkin birey madem sürekli birilerinden beklenti içinde olacaktınız niye evlendiniz?

Bende 22 yaşındayım bende 18 imden beri karda kışta çalıştım sağlık durumum olmasına rağmen eve destek verdim ki tek destek veren ben oldum babam ev aldı 6 ay çalışmadı o ara 5 kuruş cebime atmadan babamın eline saydım aylarca parayı benden 4 yaş büyük olan ablam KPSS çalışmanın gölgesine sığındı oysa odada trendyolda gezinip durdu hiç kimseye yük olmadım kambur olmadım babama çalıştım yerden kendime kıyafet almadığım kadar pahalı pantolonlar aldım devamlı eskitiyor vs diye kardeşlerime keza aynı şekilde o arsanın satılmasını da en çok ben istedim ben uğraştım ilanlara koydum derken olmadı işte ben evlendikten sonra satıldı hayır ben 1 trilyon 1 tane arabaya verene kadar 500 bine 2 tane alsın biri dükkanda biri de en azından bizim işimizi görsün yine onu da satsın diyorum ben ona da razıyım ama konu çok yanlış anlaşıldı işte..
18 yaşına kadar ağaç kovugunda mi yetiştin acaba? Okudukça sinirleniyorum .
Rabbım evladında hayırlısını versin.Evladin da olsa 1 bardak suyuna muhtaç etmesin ...

O arsayi alirken siz ve kardeslerin8zde para verdimi.yok eger vermedi ise mal babanizin.size anne baba vefatiyla misas gecer aileniz istemesse vermez ve siz kusemessiniz diye dusunuyorum.benim babsmda malinda istedigi gibi soz sahibi birsey diyemiyorum ondan.keske verseler ama napalim dusunmuuorlar istd

Arkadaşlar bu konu epey canımı sıkmaya başladı belkide gereksiz bulacak bazılarımız ama konuyu yaşayan bilir diyerek söze başlamak istiyorum, 10 sene öncesinde babam bir arsa aldı yatırım için yıllarca satılsın da rahat edelim diye bekledik ailecek ben özellikle kardeşler arasında çok uğraştım ilanlara koydum müşteriler buldum velhasılkelam satıldı geçen ay ben evlendikten sonra satılması biraz burukluk oluşturdu neden derseniz ailenin rahatı için , ben henüz 8 aylık bir evliyim 6 aylık da gebeyim bu arada. Eşim yaşadığımız ilde tek ailesi memleketinde kendi halindeler zaten bi ablası var bide anne babası onlardan gelen bi destek yok, biz burda şehirde zaten özele gidemiyoruz babam hayatımızı yönlendirme çalışmasında hep 2 kere özele gittik diye laf etti durdu para yedirmeyin diyor, devlete gidiyoruz doktor yok hepsi şehir hastanesinde ve şehir hastaneleri çok uzak gidemiyoruz yakınımızda olanda sadece asistan ve stajyerler var bi kere hatta yanlış ilaç verdiler az kalsın düşük yapıyordum. İçimden gelmiyor gitmek artık herneyse arsa satıldı iyi hoş arsa parası sözde biz 3 kız kardeşinmiş öyle diyorlar annem ve babam ama sorun şu ki babam 1 trilyon 150 bine bir passat marka araba aldı al sat yapıp parayı katlayacakmış paylarımızı öyle verecekmiş 5 seneye gibi bi zamanda , kendisi emekli + olarak dayımın oto galerisinde çalışıyor araba kıtlığı çekecek insan değil ki çoğu zaman dükkandan araba ile gelebiliyor eve. Herneyse bu araba alındı iyi hoş al sat yapmak için ama araba dayımın galeri dükkanında yatıyor e bizim durumumuzu biliyor araba istediğimizi zorlandığımızı çocuk olunca daha da zor olacağını , 1.5 hafta önce anneme duygularımı söyledim telefonda neyse konu kapandı sacmalama işte deyip durdu geçiştirdi hayır madem öyle ver benim payıma düşen 300 bini 80 binde ben düğün paramdan ekleyip eli yüzü düzgün bir araba alalım dimi benimde eğiminde ehliyeti var ama eşimin pratiği zayıf malum gurbette alınca ehliyetini bana da kız olduğum için başarımı sindiremiyor heralde ondan vermiyor oysa ki ben bekarken ve eve para verirken çalışırken iş çıkışı beni alırdı dayımın dükkanından getirdiği o daha pahalı arabaları kısa kısa sürdüğüm olmuştu şehrin işlek yerlerinde de sorum şu ki sizce haksızlık mı ediyorum ? Diğer kız kardeşim evli değil daha 18 yaşında ablam da benden hemen sonra evlendi ama onun eşinin tarafı zengin gibi 700 binlik araba alacaklardı en son olan ezilen biziz bize 300 bin verip 700 bine de kendine al sat yapabilir değil mi ? Yada böyle bişeyi onlardan beklemem haksızlık mı ? Aramıyorum 2 haftadır annem demin aradı çağırdı anladı tavır yaptığımı gitmedim oda gitmiyorum diye yaptı kapattık telefonu normal bi şekilde. Annem herseyi babama söyleyen bi insan bu konuda eminim konuşuldu ama ne babam aradı ne annem işte bugün aramış kendine çağırıyor anca haksızmıyım arkadaşlar 1 trilyon 150 bin bir arabaya verip dükkanda yatırmak mı mantıklı 500- 600 bine 2 adet araba alıp biri bizim kendimizde durup biri dükkanda dursun madem öyle kendimi dışlanmış gibi hissediyorum ki çok zorlandığımızı da biliyorlar oysa ama lafa gelince gitmeyin bi yere ne olmuş bak bizde evdeyiz diyor anlamak istemiyor kendiyle aynı kefeye koyuyor. Birde bekarken söylene söylene olsa da verirdi yanında emanet arabaları bile ama nedense bu sözde bizim arabamızı kıyıp da vermedi yılbaşı akşamı eve bırakırken anca yan koltukta oturdum ki bilir benim ne kadar ilgili ve araç kullanmayı sevdiğimi.. ÇOK UZUN OLDU AMA SONUNA KADAR OKUYUP YORUMLARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM 🙏🏻💚
Ya ben anlamıyorum gerçekten, aileleriniz hayattayken onların emekleriyle çalışıp elde ettiği mallara neden sizinmiş gözüyle bakıyorsunuz, pay bekliyorsunuz? Benim babam öldü, 3 kardeşiz ve annem var. Bir ev ve dükkan resmi olarak dördümüze bölündü. Evde annem oturuyor, bir gün bile bu ev bizim demedik. Dükkanın kirasını annem alıyor, bizim de hakkımız var bize de ver demedik. Yada sat hakkımızı ver demedik.Niye? Çünkü annem hayatta, kendisi isterse verir. Mal mülk için anne babayı kırmaya küsmeye değer mi ya?

Siz çocuğunuza hangi arsayı arabayı bırakmayı düşünüyorsunuz? Kendi emeğiniz mi baskasinin emeği mi hiç mi ?
Bir atasözü evladın hayırlı ne edeceksin mali, evladın mi hayırsız ne edeceksin mali. Ye iç gez eğlen ve hayır kurumuna bağışla benim felsefem

X