Akraba ziyareti sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İki türlü de çok üzülürler o yüzden mutsuz olduğumu belli etmemeye çalışıyorum anne babama.anne ve babam benim ince çizgim en zayıf noktam kıymetlilerim onların tek bir gözyaşı dökmelerini istemiyorum
Ne güzel de bahane bulmuşsunuz. Kestirip atıyorsunuz. Ne diyelim çekin o zaman bu adamı

Eşim kamuda çalışıyor 40 gün falan izni var bende her yıl dolan iznimi kullanıyorum
Gidin 5 yıldızlı otelde tatil yapın.hayatin tadını çıkarın.madem vaktiniz var ,turlara katılın.ulkeyi,dünyayı gezin..akraba da önemli ama kendin için birşeyler yapmak ,yeni yerler görmek, keşfetmek daha önemli olmalı.hayata 1 defa geliyoruz..her buluşmada aynı konuları konuşmanın senin hayatına yararı yok daa anlayana tabii

Özünde iyi biri yani
Evet çok iyi biri emin olun her seferinde eşimin memleketine gelirken bu sefer bir şey demeyecem istediği yere gidicem diyorum kendi kendime ama ben ne derlerse kabul edince dur diyene kadar gezdiriyorlar illa bir hayır yeter gitmek istemiyorum diyorum anlamadıklarında tavır yapıyorum öyle anlıyorlar hatta kendilerine dedim yani illa ki tavır mı koymalıyım çok akraba ziyaretini sevmediğimi bile bile neden böyle yapıyorsunuz diyorum ama nafile

Eşiniz sizin fikrinizi düşüncelerinizi varlığınızı yok sayıyor.
Merak ediyorum gitmek istemiyorum deyip gidiyor musunuz sonra. Israrla 3 ayda 1 gidip o iki haftada söylene söylene denileni yapıp gidiyorsanız daha çok gidersiniz. Hele ki o lafların üzerine gidiyorsaniz daha fena.
Ayni şartlarda evde oturur gitmeyeceğim dediğim yere gitmeyerek tepkimi belli ederim.

Bunun değişik versiyonu da biz de var.
Ayrı şehirlerdeyiz, yanlarına gittiğimizde yaklaşık 10-15 kişi sürü şekilde kahvaltida birinde, akşam aynı kişiler diğerinde, ertesi gün aynı sürü bir diğerinde, öyle geçiyor.
Allahtan çok sık gidemiyoruz ilk zamanlarda ki gibi, alışık değilseniz gerçekten zor.
Eşinizinde size uyum sağlaması lazım sizin sağladığınız kadar, nefes alacak zamanlar yaratabilir başbaşa, 2 hafta bu şekilde çok sıkıcı.

Istanbul un 1 ucundan diğer ucuna 3 saat..istanbul da yaşayanların vay haline😁 3 saat ve 3 ayda 1 gitmek saçma..
Herşeyi geçtim git gel yol parasına da mi acımıyorsunuz? 150 tl falandır.2 kişi git gel 600 tl..birde uzun zamandır görmedim diye hediye falan almıyordur insallah🤪

aynen uzak diye 3 saat 2 hafta kalma.
baştan alıştırmış konu sahibesi.
yazık yani yıllık iznini kullanıyormuş adamın sülalesinde.
adamda gezmeye geldik tabi gidicez diyormuş sülalenin evini 3 ayda bir tavaf etmeyi gezme sanıyor.

Ne güzel de bahane bulmuşsunuz. Kestirip atıyorsunuz. Ne diyelim çekin o zaman bu adamı
Bu bir bahane değil benim annemin beyninde tümör var tedavisi yok yaşı 65 şeker hastalığı var tansiyonu var vücudunda büyüme hastalığı var iç organları büyüyor gençken çok çekmiş bir gün gün görmedi yaş 65 yaşadığını yaşamış dersiniz ama benim annem daha deniz görmemiş hayatında denizi bırak hayatında iki şehirden başka bir şehir görmemiş kızı boşanmış çevre ne der demiyor ben ölünce kızım ne yapacak diyor kimseyle de evlenmek istemiyor diyor kızını düşünüyor yani bi de ben boşanırsam aynı şekilde beni de düşünecek derdi birken iki olsun istemiyorum anlatabildim mi..?

İki türlü de çok üzülürler o yüzden mutsuz olduğumu belli etmemeye çalışıyorum anne babama.anne ve babam benim ince çizgim en zayıf noktam kıymetlilerim onların tek bir gözyaşı dökmelerini istemiyorum
Bu kadar hakaret ve aşağılama içinde bu evliliği sürdürdüğünüzü bilseler daha çok üzülürler.Herkesten önce kendinizi düşünün, değeri önemi kendinize verin.Kırmızı çizginiz kişiliğiniz, hayatınız olsun.

Evet çok iyi biri emin olun her seferinde eşimin memleketine gelirken bu sefer bir şey demeyecem istediği yere gidicem diyorum kendi kendime ama ben ne derlerse kabul edince dur diyene kadar gezdiriyorlar illa bir hayır yeter gitmek istemiyorum diyorum anlamadıklarında tavır yapıyorum öyle anlıyorlar hatta kendilerine dedim yani illa ki tavır mı koymalıyım çok akraba ziyaretini sevmediğimi bile bile neden böyle yapıyorsunuz diyorum ama nafile

nesi iyi allasen. adam sizi istemediğiniz hoşlanmadığınız birşeye düzenli aralıklarla zorluyor çünkü sizin ne istediğinizin bir önemi yok. istediğine karşı çıkıncada beddua ediyor.
siz bence eşinizi çözememeişsiniz siz iyiyseniz iyi sizin eş. bencil merhametsiz ve kaba biri.

Kızlar selam,
O kadar mutsuzum ki lütfen bana fikir verin
Eşim kürt biri benim ailem köyde bize 1 saat uzaklıkta,eşimin ailesi 3 saat uzaklıkta başka bir şehirde ben kendi ailemi 2 hafta da bir yada ayda bir görüyorum.ama sadece anne babamı görüyorum.Eşimin ailesini 3 ayda bir görüyoruz uzak olduğu için eşimgile gidince bir hafta ya da 2 haftalığına gidiyoruz o zaman da sürekli akraba ziyaretine gidiyoruz yedi ceddine gidiyoruz desem yeri annesinin dayısının kızıymış babasının dıdısının dıdısıymış gidiyoruz hoşlanmama rağmen yine de eşim üzülmesin diye gidiyorum ben gitmeyelim demezsem eğer bütün sülalesine gidiyoruz artık o kadar bunaltıyorlar ki aynı kişiye birden fazla gidiyoruz bu da beni sinirlendiriyor eşime artık tepki koyuyorum surat asıyorum gitmeyelim zaten daha önce gittik diyorum ama o hayır ben buraya gezmeye geldim gezeceksin diyor gezmeden tek kastı akraba ziyareti ve ben gitmeyelim deyince lanet olsun sana ben seninle niye evlendim ki Allah belanı versin vb.bir sürü şey söylüyor. Ben çalışan biriyim eşimden daha fazla maaşım benim sayemde ev aldı ailesi çok cimri kızkardeşine annesine hep kendi kıyafet alıyor evlenirken bana alınan altınların çoğunun parasını ben kendim verdim eşime mobilya alırken parasını beraber ödedim kendisinden daha fazla para vererek ben bu kadar fedakarlık yapıyorum ama o en ufak bir şeyde hemen lanet olsun diyor. Ben asosyal biriyim köyde büyümüşüm sadece kendi ailemle görüşürüm teyze halaya falan gitmem eşime de gidelim diye zorlanıyorum ama o beni çok bunaltıyor herhalde bu gidişle boşanacaz bu akraba ziyareti dışında hiçbir problemimiz yok ne zaman ki kendi memleketine geliyoruz bu olanlar oluyor ne yapmalıyım bana fikir verin ne olur...
Özellikle eşinizin Kürt olmasını belirtme sebebiniz nedir

Özellikle eşinizin Kürt olmasını belirtme sebebiniz nedi

Özellikle eşinizin Kürt olmasını belirtme sebebiniz nedir
Akraba ziyaretinin bol olduğunu vurgulamak içindi ya da burdaki kişilerin Kürtler hakkında aile durumlarını daha iyi bilen olur diye fikir edinmek için nasıl davranmalıyım ne yapamalıyım bilgi edinmek içindi kesinlikle kötü bir niyetim yoktur kürt türk veyahutta din ırk ayrımı yapan biri kesinlikle değilim hepsine saygı duyarım

Ayy insan zaten çalışınca bu alıyor, sakinlik istiyor. Oraya gidince de bir ton insanla muattap oluyorsunuz. Bence yol yakınken boşanın.Eşinizin size saygısı yok.

Allah aşkına 3 ayda 1 oraya giden adam siz sevgiliyken gitmedi mi hiç pat diye mi evlendiniz. Sevgili yada nişanlı iken gidince hiç bilmiyor muydun böyle gezildiğini yani bu bana hiç inandırıcı gelmedi. Uzqk dediğiniz 3 saat uzak falan değil yani insan bi evlenmeden gidip görmez mi tanımaz mı evleneceği kişinşn ailesini. Bu onun kültürü yetişme tarzı uyum sağlamazsanız elbet sorun çıkacak bu denli rahatsız olacaktınız niye bu adamla evlendiniz değiştiririm mi dediniz anlamadım. Bi de 3 qyda bir 2 ay izin veren ne işiy miş bunlar çok merak ettim.

Allah aşkına 3 ayda 1 oraya giden adam siz sevgiliyken gitmedi mi hiç pat diye mi evlendiniz. Sevgili yada nişanlı iken gidince hiç bilmiyor muydun böyle gezildiğini yani bu bana hiç inandırıcı gelmedi. Uzqk dediğiniz 3 saat uzak falan değil yani insan bi evlenmeden gidip görmez mi tanımaz mı evleneceği kişinşn ailesini. Bu onun kültürü yetişme tarzı uyum sağlamazsanız elbet sorun çıkacak bu denli rahatsız olacaktınız niye bu adamla evlendiniz değiştiririm mi dediniz anlamadım. Bi de 3 qyda bir 2 ay izin veren ne işiy miş bunlar çok merak ettim.
Bilmiyordum nişanlıyken bir kere gittim ailemle ailesine onda da zaten bize yemekti çaydı ikram ettiler akraba ziyaretinin bu kadar çok olduğunu nerden bileyim

En ufak bir itirazda bunca lafı söyleyen bir adam özünde iyi falan değildir. Akraba ziyareti yapmak istiyorsa kendi yapsın
3 saatlik yolun nesi uzak bir de her gidişte o kadar uzun kalınıyor ne saçma. Bu arada ırkla pek ilgisi yok, kültür farklılığı önemlidir ama çevremde böyle Türkler de var. Bu size ne kadar saygı duyduğuyla alakalı. Eşiniz size saygı duymuyor, en kötüsü de aslında kültür farklılığı yok. Akraba ziyareti dışında tatil anlayışı olmayan bir adamla evlenmişsin, farklı bir anlayışınız yokmuş yani.
Yeri gelmişken söyleyeyim, keşke evlenirken fedakarlık dediğiniz o şeyleri yapmasaydınız. Bizim kızlarımız niye böyle, anneyi babayı bu kadar düşünen biri o fedakarlıkları elin adamına yapmaz
Evlilik bir akittir ve akitte bir taraf diğer tarafın üzerinden zenginleşmemeli. Bile isteye zenginlik sağlanıyor sonra da şikayet etmemeli. Koca denen şey bulunmaz hint kumaşı değil. Anneme babama yapmadığımı daha evlenmediğim insana niye yapayım. Yazık olmuş.

Hayatinizda daha once hic iyi insan gordugunuze emin misiniz?

Evet çok iyi biri emin olun her seferinde eşimin memleketine gelirken bu sefer bir şey demeyecem istediği yere gidicem diyorum kendi kendime ama ben ne derlerse kabul edince dur diyene kadar gezdiriyorlar illa bir hayır yeter gitmek istemiyorum diyorum anlamadıklarında tavır yapıyorum öyle anlıyorlar hatta kendilerine dedim yani illa ki tavır mı koymayalım çok akraba ziyaretini sevmediğimi bile bile neden böyle yapıyorsunuz diyorum ama nafile
Vallah benimde her dediğim yapılsa benden iyisi olmaz, asıl yüzümü istediklerim olmayınca gösteririm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X