Aldatılmayı hakettim mi?

Evet uzun ve karışık oldu.39 yıllık hayatı özet geçmeye çalıştım .Yazım da kafam kadar karışık .Teşekkür ederim okuduğunuz ve yorumunuz için
Rica ederim:) ama kafanız karışık olmasın çok karışık bir hayatınız olmuş,çok şey yaşamışsınız ama artık hepiniz düzelmişsiniz en başta çocuklarınız artık mutlu,siz mutlusunuz ve affedersiniz ama o annenizi de hayatınızdan çıkarmışsınız çok şükür..

Aradan zaman geçmiş sen affetmişsin ve değişmişsiniz madem o adamla o kadını gömdünüx yeni benliklerinizle yolunuza devam edin unutun gitsin her şeyi tabi ki hiç bir insan aldatılmayı hak etmez bunu öğrenmek istiyorsanız

Çok teşekkürler yorumunuz için..Evet konuyu açıp açmamakta hep kararsızdım.Ama sonunda bu konuyu kimseyle paylaşmadığım için buna ihtiyacım olduğunu hissettim..Tabi topa tutanlar olacağını da hesaba kattım ama sizin gibi duyarlı ve empati yapabilen insanlarında yorumları nı alabilmek için herşeyi göze aldım..Tabiki eleştirilere açığım bazen eleştiriler insanı kendine getirebiliyor. Saygılı ve duyarlı bir şekilde olursa.

Ne doğru ne yanlış bunu bilemiyorum ama sizi kaybetmemek ugruna cabası için eşinize bravo.

4 yl geçmş burada sizi barştığınız için hatalı görseler ne yapacaksnz ayrılacak mısınız ? Ayrılmayacaksanız konuyu açıp kafanızın karışmasına neden izin veriyorsunuz. Bence konuyu kapattırın

Öncelikle başından sonuna kadar okudum
4 yıl aradan sonra sorguladığınız vicdanınız mı ?
Yoksa kırılan kalbiniz mi ?

Sorunuzun cevabına gelince
Hiçbir insan aldatılmayı hak etmez !

Ikiside..Aslında yaşadığımız trvmalar değil 4 yıl 40 yılda geçse de izleri hep kalıyor.Şimdiye dek bunları kimseyle paylaşmadım.Kimseye anlatacsk kadar güvenmedim..Kendimi ve ailemi iyileştirmeye çalıştım.Şimdi beni tanımayan kişilerle paylaşmanın bana iyi grleceğini dışardan nasıl göründüğünü duymanın iyi geleceğini düşündüm. Yorumlar için teşekkür ederim

Aldatılmayı hak etme diye bir şey yok, ayrılırsın sonra o çok istediğin hayatı yaşarsın makul olan bu. Ancak annenizle bir olup eşinizi aşağılamanız, annenize yaranmak için hakaret edip kişiliğine zarar vermeniz eşinizi bu yollara itmiş olabilir bilemiyorum. Kendi fkirleri olan, Düşünen bir birey olamamışsınız. Yıllarca annenizin empoze ettikleriyle beslenmişsiniz ve ceremesini eşinize çektirmişsiniz. Yine de bu kadar ezilmekten rahatsızsa sizden ayrılarak yapsaydı ne yapacaksa. Affetmişsiniz zaten bunları düşünmeyin iki tarafta ders almış anlattığınıza göre.

Normalde aldatma varsa kesinlikle evliliğin bitmesi gerektiğini düşünüyorum, sanal vs fark etmez. Ama sizin vakada zaten pek evlilik diye bir şey yokmuş önceden. O yüzden denemenizi çok abes bulmadım. İyi mutlu olmuşsunuz, artık geçmişi düşünmeyin. Ailenizi de tamamen bırakmayın ama mesafeli olun. Mutluluklar dilerim bundan sonra.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim.Okuduğunuz ve yorumunuz için

o anneyi hayatından çıkar ve arkana bakmadan yuvana sahip çık.
hic bir kadin aldatilmayi hak etmez bu ayri lakin sen adami zaten annenin dili ve kendi elinle o yöne itmişsin.
suçsuz değilsin.
yuvan kurtuldu araniz iyi ise bozma..
ben bunları hak ettim mi diyorsun da bir erkek sürekli hakareti hak eder mi? kaldırır mi?

Kimse aldatılmayı haketmez de eğer yeniden aldatırsa suçlusu sensin,yani adam seni yine aldatırsa bu senin tercihindir. Ben olsam affetmezdim ama sen affetmişsin suyu iyice bulandırmaya gerek var mı? Yok. Ayrıca iç çamaşırıyla uyumak neden günah olsun ya o zaman ben cehennemden hiç çıkamam. Biraz aşın kendinizi, bu kadar kapalı olmayın sadece bu konu için demiyorum her konu için.

Bir kere aldatan bidaha aldatir sözü %99 doğru olsa bile %1lik istisnalar da var tabi. Sizin eşiniz gibi. Gerci sizin hatalariniz da asla az buz degil cekirdek ailenize eziyet etmışsiniz resmen. Benim esim sizin o dönem yaptıklarınızı bana yapsa gerçekten aldatmazdim ama bosanmak icin başka sebep de aramazdim, doğruya doğru.

Herneyse suan mutluysaniz kurcalamayin kendiniz üzmeyin daha fazla, düsünmeyin bile. Hele boyle uzun uzun yazarak o gunleri bidaha bidaha yasamayin hic geregi yok.
Yuvanizin kurtulmasi çocuklarınızın sağlığı mutluluğu her seyden onemli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…