Aldatılmayı hakettim mi?

Hepsini okudum okadar çok üzüldüm ki size,eşinize,çocuklarınıza...ve okadar çok kızdım ki annenize,size...Ama çok şükür ki herşeyi toparlamışsınız.Yaşadıklarınız sizin için kaçınılmaz sondu bu konuda eşinizi çokta suçlamayın.Ben ne zaman suçlardım eşinizi biliyor musunuz eğer sizden vazgeçseydi aldatmaya yalanlara devam etseydi ,ona verdiğiniz şansı değerlendirmeseydi.Ama o çok güzel düzeltmiş baksanıza sizi nekadar da sevmiş hatta sizin değişip değişmeyeceğinizi bilmediği halde sizden vazgeçmemiş zira eski haliniz ile çokta katlanılacak bir aile ortamınız yokmuş.Bence çok mutlu olun geçmiş yalnızca eşinizin suçu değil sizin de kabahatleriniz var malesef erkekler ve kadınlar çok farklı biz sevmeyince susarız onlar kaçar eşiniz de kaçmış.Şimdi değişiminizin tadını çıkarın ailenizin size yaşattığı zavallı tutsak hayattan kurtulmuş sevgiyi öğrenmiş sevilmeyi öğrenmiş yepyeni biri olmuşsunuz şu an geçmişin ne önemi var ki bence hiç yok.Siz şu anın tadını çıkarın siz geleceğin hayalini kurun.Çok hayran kaldım size aslında içinizde nasılda güçlü bir kadın varmış sizin başaramayacağınız hiç bir şey yok bundan çok eminim korkmayın mutluluğa adım atın.Karanlık geçmişi de karanlık insanlarla beraber geride bırakın sizde bunu yapabilecek cesaret fazlasıyla var güzel ve cesur bayan.Attığınız her adım çok doğru olmuş kendinize güvenin siz be yapsanız en güzelini yaparsınız bu yüzden karar almaktan biletler yapmaktan asla korkmayın.Sevgilerimle...

Bir defa soru saçma ,aldatılmayı hakkettimmi ?aldatılmayı kimse hakketmez .Bu aldatanın karaktersizliğini gösterir .sonrasına gelince 4 yıl geçmiş ,şu an mutlusunuz neden geçmişe dönüp ,kötü şeyleri dillendirip ,tekrar kendinizi üzüyorsunuz?yoksa bir taraftan için için ,hakketmediğim şeyler yaşadım .Affettim ,deyip hâla kendinizimi suçluyorsunuz ?

Ne pozitif ve ne kadar geniş pencereden bakabilen bi bakış açısı..Çook teşekkürler yorumunuz için..Şu yaşımda öğrendiğim en önemli şey sevginin ,hoşgörünün sihirli bir ilaç olduğu..Sevmek ve bunu hissettirmek gerek..Sevmeyi bilmek te lazım.Bir insanı seviyoruz (eşimiz, çocuğumuz vs.) ama farkında olmadan onları eleştirip yargılayıp kıyaslıyoruz..Onlar bu sevginin hissetiği kadarını fark edebiliyorlar..Hissettiremediğimiz sevginin karşılığını bekliyoruz..

Aldatılmayı kımse hak etmez tabıkı ama sız kendınız dıyorsunuz hıc sevgı ılgı gostermedım hep asagıladım sucladım aldatmaya karsı bı ınsanım asla tahammulumulum yoktur ama esınle empatı yaptım bende evlıyım esım bana senın esıne davrandıgın gıbı davransa bende sevgı goateren ılgı gordugum bırıne gonlum kayabılır ha aldatmam ama kesın bosanırım. Sevgısızlık cok kotu bısey helekı bu evlılıkte ıkı ınsan karsılıklı sevgı gordugu ıcın evlenıyor degılmı olmayınca bı anlamı yok. Esın haklı demıyorum ama senın gosterdıgın tavırdan bı hata yapmıs bellıkı. Suanda guEl gıden bı evlılıgınız ve mutlu cocuklarınız olmus bence gecmısı unut ne kendını ne esını sucla hayayına bak mutluluguna bak. Ama bırdaha aldatırsa affetme

Haklısınız..Sevgisizlik dipsiz bir kuyu gibi.Insan sadece bir ışık arıyor..Ben de ailemden sevgi görmediğim için çok hatalar yaptım..Öncesinde de evliliğimde de ..Belkide o yüzden onu anlayabildim..Insan sevgisiz büyüyünce özgüvensiz oluyor kendini sevmiyor ve kendine ait olanları da istesede yeterince sevemiyor..Ben yaşadıklarımdan sonra galiba yaşadığım şeylere üzülmekten çok artık uyandığıma seviniyorum..Ya hiç uyanmadan ölseydim ya çocuklarıma sevgimi hiç gösteremeden ömrüm geçseydi..O kadar alışmışım ki hor görülüp aşağılanıp ezilmeye buna üzülüp , kendime acıyacağıma bundan istersem kurtulabileceğimi anlamam için demek ki böyle güçlü bir tokata ihtiyacım varmış..Şimdi içimde eskiye yönelik çoooooook keşkelerim var..Keşke evlendiğim ilk güne geri dönebilsem .Keşke çocuklarımı yeniden büyütebilsem sevgi dolu bir anne olarak..İnanın ben kk den çok şey öğrendim ..Kk yi keşfedeli 3 yıl oluyor.Keşke önceden bilseydim ..Benim konumu paylaşmamdaki amacım burda herkes yaşadıklarını paylaşarak hiç birbirini tanımadan destek oluyor fikir veriyor örnek oluyor..Brlki benim konumdan da kendinden bir şey bulan belki hatalarının farkına varan kadınlar olur..Linçlenmeyide göze aldım .Birilerine anlatabilmek dertleşebilmek çok güzel..Hep içimde tutmaktan boğuluyordum .Inanın iyi geldi...

Ne güzel söylemişsiniz “onlar bu sevginin hissettiği kadarını fark edebiliyorlar”...Ozaman en önce kendinize kendinizi nekadar çok sevdiğinizi hissettirmekle başlayın.Zira hayatta bizi kötüye iten bizi mutsuzluğa iten dışarıdaki insanlar değil,esas içimizdeki “iyiyi güzeli haketmiyorum,ben iyi olamam”diyen kendi sesimizdir, o yüzden de istemsiz bir şekilde hayatımıza kötüyü çağırmış ve yaşamış oluruz.Ama artık öyle olmasın siz artık ödüllendirin ruhunuzu da bedeninizi de,en iyi dostları en iyi sohbetleri seçin, en sıcak duyguları paylaşın,en güzel aileye sahip olmanın gururunu yaşayın hep.Yanlış veya eksik gördüğünüz sizi mutsuz eden ve ısrarla böyle yaşamak isteyen insanlardan varlığınızı uzak tutun.Her gün içinizde yeni bir güneş doğsun.Hayat çok güzel ve çok özel bir armağan bizler için,ne mutlu şükürle kıymetini bilenlere.

Keske oyle olabılseydı ama olmuyor sımdı gecmıs ıcın uzulmeyın nekadar omrumuz var bılmıyoruz o yuzden gelecege bakın herseyı bosverın cok sanslı oldugunuzu dusunun. Her erkek okadar seyden sonra cok asık olamz cocuklar cok ası sııznkıler hemen toparlamıs masallahhh ınsallah hep mutlu olursunuz

Ne kadar güzel bir kalbiniz var...

Sebep her ne olursa olsun kimse aldatilmayi haketmez...

Bende maalesef aldatildim nasipte bu aciyi tatmakta varmis...
Aradan 4 yil gecmis hala unutamamissin... bu aciyi mezara kadar kalbimizde tasiyacagiz sanirim...
Dua etmekten baska caremiz yok,
Allah icimizdeki bu aciyi tez zamanda unuttursun ve (tüm aldatilan insanlar ) cok mutlu olalim InsAllah

Duygulandım gerçekten
Evet çok hatalarınız olmuş ama insanlarda değişebiliyormuş demek ki onuda görmüş olduk hep böyle mutlu olun inş
Bu arada Aldatılmaya asla kimse haketmez bunu da unutma
Ama ayrılmak isteseydi haklı derdim çünkü bunun ğçin herşeyi yapmışsın neyse boşver siz yeni güzel bi sayfa açmışsınız ve bunu da başarmışsınız mutlu olun

Siz ayrıldınız mı acaba..Üzüldüm sizin için de

Evet aldatması yanlış.Kocanızın hatası,siz anne kız onu bu kadar ezip hor gördüğünüz halde sizden boşanmamak olmuş. Adama insan gibi davranmsmışsınız hiç.Eş gibi davranmamışsınız.

Kaybetme korkusu böyle birşeymiş demekki. Adamı kendine getirmiş

Aldatma hikayelerini hep merak etmisimdir. Ama yani bunu okumama imkan yok. Aranızdan biri sevabına özet geçsin ya olay neymiş ?

Canım ben baştan sona kadar okudum sanki film izlemiş gibi hissettim kendimi kafamda canlandı resmen ne olursa olsun hiç kimse aldatmayı haketmez bu evlilikte sseninde esininde hataları olmuş ama sonuca varmak gerekirse bütün herşeyi aşmışsınız koca 4 sene geçmiş kafani bulandırma mutluysan yeterli

4 yıl geçmiş bence de sorgulamayın.
Siz de hata yapmışsınız eşiniz de hata yapmış. Ama evlendiğin gün anneni çıkarsaydın hayatindan bunların hiç biri olmazdı sanki. Siz annenizden görmediğiniz sevgiyi çocuklarınıza göstermelisiniz. Kusura bakmayin ama ben bu sevgi görmediği için sevgi gösteremeyen insanları anlayamıyorum. Neyse olan olmuş biten bitmiş şuan mutluysan sorgulama ve bu şekilde devam et.

Artık dört yıl geçmiş ve bir çok şeyi asmissiz karşılıklı olarak ikinizde değişmiş siniz yeni bir sayfa açmış ve mutlusunuz evlatlariniz da mutlu sizde daha ne olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…