Anestezisiz Diş Çekimi ?

Diş çok hassas değilse ve ağrı eşiğiniz çok düşük değilse anestezisiz dolgu oluyor. Ama genelde yapmayı tercih etmiyorlar devlette gördüğüm kadarıyla söylemek gerekiyor, özeli bilmiyorum.
Ama ne kanal tedavisi ne çekim doğru olur, hadi sallanıyor diye denedi yani bu ne biçim bir davranış şekli canınız yanmış yapmak yerine fırça çekiyor, terbiyesiz. Ben İzmir' de henüz yaşamadım çekimde böyle bir şey, önce çağırıp iğneyi yapıyorlar belli bir süre sonra tekrar çağırıp çekiyorlar. Kanal tedavisini tecrübe etmeme de çok uzun zaman yok gibi..
Umarım işe yarar şikayetiniz... Çok geçmiş olsun.
Dis cekimi icinde soylememe gerek yoktur ya valla oyleyse parayla herhalde bu igneler :KK43: cok tesekkur ederim umarim alirim iyi bir sonuc...

Ben dolgularimi hep anestezisiz yaptırdım. Ağrı eşiğim yüksektir. Doktorum dayanamayacak gibi olursan hemen söyle diyordu. Ama çektirmek bıraz ürkütücü geldi. :110:
Yani dolgu ve kanal neyse bende dayanirim ama cekim gercekten cok kotu bir sey bir kerede yine bana bilgi bile verilmeden gomulu yirmilik disim operasyon ile alinmisti doktor ciktiktan sonra gecms olsun ameliyat oldun demisti hep mi bana denk gelir anlamadim ki

Ayyyy dişçi korkum yok ama içim çekildi okurken, kasıldım resmen oturduğum yerde...

Niye o esnada tepki göstermediniz ki, konuşamıyor olsam bir tane çakarım, anlar durması gerektiğini...

Benim diş tedavimde 3/4 tane iğne vurulduğu halde ittirip kaktırken rahatsız oldum, anestezisiz olur mu hiç!
O anin verdigi sokla ve biran once kurtulma istegiyle dayanmaya calistim mecbur hissettim herhalde :KK43:

Herkes iğneden korkar benim ilk dediğim şey birşey yapacaksanız iğne yapın :KK66:
Sen de ne bekliyorsun desene uyuşturmadan diş çekilip dolgu nasıl yapılır hele de dolgu :KK57::KK57: iyi yapmışsın şikayet etmekle mal ya

Ayrıca ben de devlet hastanesi olan diş hastanesine gidiyorum iğne yapıp dışarı yolluyorlar yarım saat falan bekliyorsun o ara başka hastaları alıyor dr sonra uyuşunca giriyorsun içeri :KK51:

Herkes iğneden korkar benim ilk dediğim şey birşey yapacaksanız iğne yapın :KK66:
Sen de ne bekliyorsun desene uyuşturmadan diş çekilip dolgu nasıl yapılır hele de dolgu :KK57::KK57: iyi yapmışsın şikayet etmekle mal ya
Kadin konusmama bile musade etmedi inanin dolguya dayanirdim da haber bile vermeden disimin cekilmesi ustune yasadiklarim derken alt ust oldum birde reglim iki haftaya yakin gecti onun streside vardi birde bu eklendi :KK43:

Kadin konusmama bile musade etmedi inanin dolguya dayanirdim da haber bile vermeden disimin cekilmesi ustune yasadiklarim derken alt ust oldum birde reglim iki haftaya yakin gecti onun streside vardi birde bu eklendi :KK43:
Ben dolguya dayanamazdım kesinlikle oyarken hep sinirlee geliyor çekilmesi daha acısız geliyor bana

inanın bende aynısını düşündüm... her şeyi geçtim o acı geçiyorda insan yaşadıklarını unutamıyor. kimse beni pohpohlasın demiyorum ama hasta psikolojisini hiçe sayıp kadavra muamelesi çekiyorlar... bir arkadaşım 184 te çalışıyordu direk onu arayayım ozaman...
Aynen öyle inanamadım okuyunca başınıza gelenleri..psikojik olarak kimbilir ne kadar etkileyecek sizi.
Bence mahkemeye verin.sonuna kadar mücadele edin.

Hic utanmadan birde sarki soylemeye basladi bir ara

Oooo şarkı da var, iyiymiş. Herşey var ama morfin yok!

Bence çok nankörsünüz. Kadın ağzınızı uyuşturmak için şarkı bile söylemiş ama yine yaranamamış! Sizin gibi hiçbir şeyden memnun olmayan hastalara ne yapmak lazım bilmiyorum. Çok biliyorsanız kendi dişinizi kendiniz sökün evinizde!

Merhaba hanımlar. Yaklaşık 2 hafta önce dişim kırıldı. Ama dişin yanak kısmına bakan bölümü sağlam, iç tarafa bakan bölümü sallanıyordu bayağı. Bende bugüne randevu alıp hastaneye gittim. Dişimi yapan hekim daha öncede yaptı dişlerimi ve bir kere daha anestezi uygulamadı (kanal tedavisi için) ama ben korktuğum için sonradan yaptı. Bugünde kırık şikayetiyle gittim önce kırık olan bölüme bastırdı ben kendimi geri çekince sadece bakıyorum tamam mı? dedi. bende ona inanarak geri açtım ağzımı ve birden çekmeye çalıştı çok canım yanınca tekrar geri çekildim. Kadın bakıyorum bir dur dedi ve tekrar çekti. Bu sefer diş çıktı ama canım çok çok yandı ve çok fazla kanadı haliyle. Hemen sonra o dişin sağlam olan kısmına dolgu yapmaya çalıştı ama yeni çekilen taraftan bastırınca kan daha fazla gelmeye başladı artık ben o kanları yutmaya başladım en sonunda nefes alamayınca birden öksürdüm ve yapmaya çalıştığı dolgu çıktı ağzımdan kadın bana kızmaya başladı bir rahat durmuyorsun, tamam sen istiyorsan yapıyorum iğneyi yeter ki için rahat etsin vs diye bu arada bayağı canım yanıyor ve ağlıyorum o sinirle iğneyi yaptı uyuşmasını beklemeden tekrar dolgu koydu bu sefer ara vererek işte ağzını çalkala tükür dedi. Bu arada dişimi yaparken sen adet mi oluyorsun dişin çok kanıyor dedi. Bu da ne alaka anlamadım.İşlem bitince beni kaplama yapılacak bölüme yönlendirdi oraya gittim ordan sonrada o kadar psikolojim bozuldu ki hasta hakları birimine şikayette bulundum onlarda şaşırdı. Benim sorum şu; hasta hakları birimine şikayette bulunmamdan bir sonuç alır mıyım? Birde Alo 184 ' ü arayayım mı? Ya da bu konuda bilgisi olan arkadaşlar ben mi fazla tepki vermişim? Değerli cevaplarınızı bekliyorum....
Tip fakultesindemi yapildi.

Bende ilk bashekimlige ciktim ama geri gonderdilee hasta haklarina sikayet ettim mecburen insallah bende sizin gibi bir sonuc alirim ama sahidim yok iste :KK43:

Bu kişi birtek size böyle değildir yerinizde olsam gider kapıda bekler çıkana nasıl davrandığını sorar memnun değilse şikayet etmesini söylerdim 3-5 kişi şikayet etse sanmıyorum ki orda tutsunlar

Yok artık :silah:
Ben devlette bir kadına denk gelmiştim, besmeleyle başlıyor arada sakinleştiriyor, işin ortasında yaptığı işten mutlu olup şarkı mırıldanmaya başlıyordu :ıslık: kanal tedavisinde iyice uyuşturduğu halde tansiyonum düştüğü için bir saat uğraşmıştı benimle, başka hastaya geçmemişti, alnımı nemli bezle sildi falan.Sağolsun. Bir tek onun kapısında kuyruk oluşuyordu...Şimdi aynı kadını özelde bulsam gidicem, görevden almışlar , ama bulamadım:KK42: bu hikayelerden sonra bir başkasına nasıl giderim bilmiyorum. Sonuna kadar haklısınız, şikayet edin her yere...

şikayet etmekte en doğrusunu yapmışsınız.
daha önce kanal yapılan dişimi geçen ay çektirdim. içinde hiç sinir olmamasına rağmen uyuşturdu dişci. devletin ağız ve diş sağlığına gitmiştim açıkçası korkmuştum ama hiç pişman etmedi. gittim bir de diğer dişime kanal yaptırdım :)
normal de özele ve fakültedeki hocalara yaptırmıştım.
ben hala uyuşturmadan kanal yapışına hayret ediyorum.
ayrıca işini bilmediği kesin.
diş çekimi yapılan gün bir başka dişe işlem yapılmamalı.

Merhaba hanımlar. Yaklaşık 2 hafta önce dişim kırıldı. Ama dişin yanak kısmına bakan bölümü sağlam, iç tarafa bakan bölümü sallanıyordu bayağı. Bende bugüne randevu alıp hastaneye gittim. Dişimi yapan hekim daha öncede yaptı dişlerimi ve bir kere daha anestezi uygulamadı (kanal tedavisi için) ama ben korktuğum için sonradan yaptı. Bugünde kırık şikayetiyle gittim önce kırık olan bölüme bastırdı ben kendimi geri çekince sadece bakıyorum tamam mı? dedi. bende ona inanarak geri açtım ağzımı ve birden çekmeye çalıştı çok canım yanınca tekrar geri çekildim. Kadın bakıyorum bir dur dedi ve tekrar çekti. Bu sefer diş çıktı ama canım çok çok yandı ve çok fazla kanadı haliyle. Hemen sonra o dişin sağlam olan kısmına dolgu yapmaya çalıştı ama yeni çekilen taraftan bastırınca kan daha fazla gelmeye başladı artık ben o kanları yutmaya başladım en sonunda nefes alamayınca birden öksürdüm ve yapmaya çalıştığı dolgu çıktı ağzımdan kadın bana kızmaya başladı bir rahat durmuyorsun, tamam sen istiyorsan yapıyorum iğneyi yeter ki için rahat etsin vs diye bu arada bayağı canım yanıyor ve ağlıyorum o sinirle iğneyi yaptı uyuşmasını beklemeden tekrar dolgu koydu bu sefer ara vererek işte ağzını çalkala tükür dedi. Bu arada dişimi yaparken sen adet mi oluyorsun dişin çok kanıyor dedi. Bu da ne alaka anlamadım.İşlem bitince beni kaplama yapılacak bölüme yönlendirdi oraya gittim ordan sonrada o kadar psikolojim bozuldu ki hasta hakları birimine şikayette bulundum onlarda şaşırdı. Benim sorum şu; hasta hakları birimine şikayette bulunmamdan bir sonuç alır mıyım? Birde Alo 184 ' ü arayayım mı? Ya da bu konuda bilgisi olan arkadaşlar ben mi fazla tepki vermişim? Değerli cevaplarınızı bekliyorum....
Geçmiş olsun. Bende devlet hastanesinde öyle bir S A L D I R I YA maruz kalmıştım. Doktor tükürmeme bile izin vermemişti. Bende boğulmamak için, ağzımda ne varsa doktorun suratına püskürttüm. Benim intikamım böyle oldu.

Uyuşturmadan kanal tedavisi yaptığına eminmisiniz? Bence bu imkansız. Kaldıki buna dayanmış insan diş çekimine çok rahat dayanır. Çok geçmiş olsun.

dişçi ruh hastasımı yaa. ben okurken bile korktum. Bu devirde manyakmi bu. kesinlikle ve kesinlikle şikayetçi olun. Başkaları da mağdur olmasın. hatta ismini verin bize gitmeyelim kazayla. hakediyor yani.
geçmiş olsun kardeşim.

X