Annemin kuzenime olan inanılmaz sevgisi

Kuzenin yaşı büyük annenle iyi arkadaşlık yapıyordur. Bunun için üzülmemelisin.

Öncelikle o yeğeni siz kızısınız bu ayırımın öncelikle siz farkina varmalısınız. Ben yazfıklarınızdan iyi bir psikolojide olmadığınızı düşünüyorum maalesef.

Kuzenin yaşı büyük annenle iyi arkadaşlık yapıyordur. Bunun için üzülmemelisin.

Öncelikle o yeğeni siz kızısınız bu ayırımın öncelikle siz farkina varmalısınız. Ben yazfıklarınızdan iyi bir psikolojide olmadığınızı düşünüyorum maalesef.
Keşke annem de o ayrımın farkına varabilse. Seneler boyu aynı muameleyi görünce psikolojimin stabil kalması biraz garip olurdu.

Biraz örnek verebilir misin?

Bu konuda sen de aynısını ona yapabilirsin, seni başkalarıyla kıyaslarsa sen de onu başka annelerle kıyasla; ne yaparsa ona aynısını yapardım açıkçası. İntiharı ciddi ciddi düşünüyorsanız terapi alın, anneniz bile olsa kimse için hayattan vazgeçmeye değmez. Gerekirse zamanı gelince hayatınızdan tamamen çıkarırsınız. Şu an hala ondan umudunuz ve beklentiniz var o yüzden üzülmeye devam ediyorsunuz ancak kimse için anneniz dahi olsa kendinizi üzmeye değmez. O ne derse ve ne yaparsa yapsın sen değerlisin, değerini annenin davranışı belirlemiyor. Bir anne kızını dışlıyorsa ve değersiz hissettiriyorsa bu siz değersiz olduğunuz için değil anneniz toksik ve sorunlu olduğu içindir. Onun böyle davranmasının sebebi siz değilsiniz, o.

Annem sürekli kuzenimi benden önde tutuyor. Geçenlerde günlüğümü okudum 2018 2019 tarihli yazılarımda annemi bütün bunlara rağmen sevmeye çalıştığımı ama onun kuzenimi daha çok sevdiğini yazmıştım. Yine aynı. Ona tavsiyeler veriyor 35 yaşında koca kadın olan kuzenime yönlendirmeler yapıyor. O senin yeğenin ben kızınım benimle ilgilen diyorum senin için daha ne yapayım be bir sürü masraf yaptım delirip delirip duruyorsun diyor. Yeğenim o benim yeğenim o benim deyip deyip duruyor. Benim de teyzem var ama aramızda mutlaka bi mesafe olmuştur. Artık intiharı ciddi ciddi düşünüyorum kendimi değersiz hissetmekten çok yoruldum
dipnot: kuzenim annemle benim dedikodumu yapıyor "ona bu kadar yüz verme teyzoşum" falan diyor beni sosyal medyasından engelleyip anneme yaranmaya çalışıyor ve annem onu çok seviyor tavır da koymuyor
Ruşen amcanın oğlu Sedat sendromu

Beni sosyal medyasından engelleyip anneme yaranmaya çalışıyor ve annem onu çok seviyor tavır da koymuyor
Hayatımda duyduğum en saçma 3 şey arasına çok rahat girer.
Birini sosyal medyadan engelleyerek ötekine nasıl yaranabilir ki insan.
Akıl + fikir lütfen..

Biraz örnek verebilir misin?

Bu konuda sen de aynısını ona yapabilirsin, seni başkalarıyla kıyaslarsa sen de onu başka annelerle kıyasla; ne yaparsa ona aynısını yapardım açıkçası. İntiharı ciddi ciddi düşünüyorsanız terapi alın, anneniz bile olsa kimse için hayattan vazgeçmeye değmez. Gerekirse zamanı gelince hayatınızdan tamamen çıkarırsınız. Şu an hala ondan umudunuz ve beklentiniz var o yüzden üzülmeye devam ediyorsunuz ancak kimse için anneniz dahi olsa kendinizi üzmeye değmez. O ne derse ve ne yaparsa yapsın sen değerlisin, değerini annenin davranışı belirlemiyor. Bir anne kızını dışlıyorsa ve değersiz hissettiriyorsa bu siz değersiz olduğunuz için değil anneniz toksik ve sorunlu olduğu içindir. Onun böyle davranmasının sebebi siz değilsiniz, o.
Teşekkür ederim. Bir psikiyatriste danışmayı düşünüyorum en kısa zamanda.

Benim annem de böyleydi…Varsa yoksa yeğenleri hatta elalemin çocukları vs… bence bu da bir tür ruh hastalığı,çok ciddiyim…Bende çok üzülürdüm zamanında…Ağladım olmadı kavga ettim olmadı sakince konuşmayı denedim olmadı…Hatta bunları yapınca adım kıskanca çıktı…Hıhıı siz ruh hastası değilsiniz biz kıskancız…Size tavsiyem onun bu tarz abartılı hastalıklı hallerine bir tepki göstermeyin sorgulamayın. Bırakın istediği kadar sevsin övsün. Umursamaz olun. Siz ne kadar ağlar bağırır tepki gösterirseniz o da o kadar inadınıza yapar. Tamamen tepkisiz kalın. Görmezden gelin. Fazla muhabbet tez ayrılık getirir zaten 😉

Benim annem de böyleydi…Varsa yoksa yeğenleri hatta elalemin çocukları vs… bence bu da bir tür ruh hastalığı,çok ciddiyim…Bende çok üzülürdüm zamanında…Ağladım olmadı kavga ettim olmadı sakince konuşmayı denedim olmadı…Hatta bunları yapınca adım kıskanca çıktı…Hıhıı siz ruh hastası değilsiniz biz kıskancız…Size tavsiyem onun bu tarz abartılı hastalıklı hallerine bir tepki göstermeyin sorgulamayın. Bırakın istediği kadar sevsin övsün. Umursamaz olun. Siz ne kadar ağlar bağırır tepki gösterirseniz o da o kadar inadınıza yapar. Tamamen tepkisiz kalın. Görmezden gelin. Fazla muhabbet tez ayrılık getirir zaten 😉
Teşekkür ederim. Dediklerinizi ben de yaptım konuşmak vs. Durum aynı..

Onların yanında ağlamayın bence. Görmesinler o halinizi zaten acımıyor kadın gormesin boşverin. Kıskanmanizi çok iyi anlıyorum ama kıskandiginiz kadın sizin gibi genç değil belki o sizi kiskaniyo ve bu yüzden yapıyo. Sizde teyzenizle samimi olsanız belki anneniz kıskanır. Değişik bir yöntem olur ama siz daha iyi bilirsiniz.
Annenizin dengesiz davranışları için asla üzülmeyin gereksiz şeyler işte hayatın her yerinde var böyle denge sorunu yaşayan insanlar.mutlu olmanız duasıyla 💚

X