Annemin kuzenime olan inanılmaz sevgisi

Annem sürekli kuzenimi benden önde tutuyor. Geçenlerde günlüğümü okudum 2018 2019 tarihli yazılarımda annemi bütün bunlara rağmen sevmeye çalıştığımı ama onun kuzenimi daha çok sevdiğini yazmıştım. Yine aynı. Ona tavsiyeler veriyor 35 yaşında koca kadın olan kuzenime yönlendirmeler yapıyor. O senin yeğenin ben kızınım benimle ilgilen diyorum senin için daha ne yapayım be bir sürü masraf yaptım delirip delirip duruyorsun diyor. Yeğenim o benim yeğenim o benim deyip deyip duruyor. Benim de teyzem var ama aramızda mutlaka bi mesafe olmuştur. Artık intiharı ciddi ciddi düşünüyorum kendimi değersiz hissetmekten çok yoruldum
dipnot: kuzenim annemle benim dedikodumu yapıyor "ona bu kadar yüz verme teyzoşum" falan diyor beni sosyal medyasından engelleyip anneme yaranmaya çalışıyor ve annem onu çok seviyor tavır da koymuyor

Biraz benzerini yaşadım küçükken. Babasız büyüdüm ben. Annem abisinin kızına inanılmaz özenli davranıyor hediyeler alıyor bayramda onun sevdiği gofretlerden alıyor. Benim en sevdiğim kıyafetlerimi ona veriyor. Abimle “meleği daha çok seviyor” diye konuşmamız aklımda. Ufacık çocuğun aklında nasıl kalmışsa hala derin yaradır benim için

Annem sürekli kuzenimi benden önde tutuyor. Geçenlerde günlüğümü okudum 2018 2019 tarihli yazılarımda annemi bütün bunlara rağmen sevmeye çalıştığımı ama onun kuzenimi daha çok sevdiğini yazmıştım. Yine aynı. Ona tavsiyeler veriyor 35 yaşında koca kadın olan kuzenime yönlendirmeler yapıyor. O senin yeğenin ben kızınım benimle ilgilen diyorum senin için daha ne yapayım be bir sürü masraf yaptım delirip delirip duruyorsun diyor. Yeğenim o benim yeğenim o benim deyip deyip duruyor. Benim de teyzem var ama aramızda mutlaka bi mesafe olmuştur. Artık intiharı ciddi ciddi düşünüyorum kendimi değersiz hissetmekten çok yoruldum
dipnot: kuzenim annemle benim dedikodumu yapıyor "ona bu kadar yüz verme teyzoşum" falan diyor beni sosyal medyasından engelleyip anneme yaranmaya çalışıyor ve annem onu çok seviyor tavır da koymuyor
35 yasinda kadin, annene bile nasihat verecek bir yasta ama egosunun pohpohlanmasi daha cok hosuna gidiyor herhalde. vardir ikisinin de birbirinden aldigi verdigi. ben senin yerinde olsam umrumda olmazdi. kendi hayatima yon verip bir an once bagimsizligimi kazanmaya calisirdim.

Ne olursa olsun bir anne ve baba önceliği çocuklarına vermeli. Herkes kendi çocuğundan sorumludur. En çok sizi sevmeli, en çok size hediye almalı, en çok sizi dinlemeli ve konuşmalı. İşte bunlar eksik oldu mu değersizlik yapışıyor insana.
Yaşın genç ama küçük değil. Bu yaştan sonra da anneni değiştiremezsin. Aynı evdeyken üzülmemen için maalesef mesafe koyman gerek. Yoksa annenden ilgi bekledikçe daha çok üzüleceksin.

Siz üzerine düştüğünüz için hoşlarına gidiyor bence iyice gıcık etmeye çalışıyorlar. Hadi kuzen neyse de anneniz cidden sıyırmış sanırım.

canım , kendını kuzenınle kıyaslama. Sen annenın kızısın,o ise yegenı. Sevgınız kıymetınız hocbır zaman bir olmaz.onu da cok sever,yegenı olsugu için ama senın kadar sevemez. Kendını degersiz hıssetmen yanlıs.bu dusuncelerıj üzerine gidip kendını uzmemelisin. anne babalar da herkes gibi senın gibi yanlıs davranabılır,duygularını yankıs sekılde ifade edebılır. Benım de annem hep yegenıyle alakalı övgü dolu konusur, hatta kucukken olympiass hiç x gibi degil şoyle degil boyle degil derdi.. ben de uzulurdum, takardim.
Cok haklısın sadece yeterı kadar sevgi hissetmıyorsun annen tarafından. Ama bu onun gpsterme bıcımının yanlıs olmasından. Evlattan öte bır sey olmaz. Annenle tartisma, durunu boyle kabul et.. kendını yegenınle kıyaslama. annen ıcın cok kıymetlısın degerlısın, sadece annen bunu sana gosteremıyır.ve kavga hırcınlık işleri her zaman daha kötüleştirir. Hislerini bastirma ama kavga etmeden konusmaya calıs.emın ol daha guzel geri dönusler alırsın

Hayatin annendenmi ibaret nedir yani annen kuzenini seviyormua vs tamam cok normal degil ama senin tavırların asiri sacma 22 yasinda bu ne anne duskunlugu onay bekleme sevgi bekleme bilmiyorum bana cok garip geldi ne yaparlarsa yapsinlar aglamak falan abartili tepkiler yani

Özbeöz çocuğumdan başkasına daha fazla sevgi gösterisinde bulunmak hiç normal bir davranış değil.
Anne de, kuzen de ruh sağlığı yerinde bireyler değil gibi duruyor..
Ama lütfen siz de annenizin sevgisinden ibaret değilsiniz.
Bırakın kimi daha çok seviyorsa sevsin
Siz kendinizi sevin 🎈

Anneniz normal gelmedi sizde niye kendinizi cezalandırıyorsunuz ki hayatınıza bakin mutlu olun çok sevin sevilin siz sadece annenizin sevgisinden ibaret değilsiniz. Bakalım yaşlanınca da kuzeniniz alır bakar artık ☺️☺️

Bir gün oyle bir çark döner ki sizi mumla arar sizde k zaman kuzen yönlendirirsiniz

Anneniz kuzeninize evladına göstereceği sevgiyi gösterip evladını bu sevgi ve değerden mahrum bırakıyorsa eğer bir evlat gibi değil yeğeni kadar mesafede durun lütfen. Evlatlar asla anne babasına bakma yükümlülüğünde değil benim neznimde lakin size ihtiyacı olacağı günlerde gelebilir o dönemde etrafında sizden bekleyeceği yardımı bu şekilde davranmaya devam ederse yapmayacağınızı iletirsiniz. Değer eksikliginizi anlıyorum bir syda bir yılda oluşmuş duygular değil yaşadıklarınız çocukluğunuza uzanan olayların tamamı olarak bir psikolojik sorun şeklinde karşınıza çıkıyor suanda. Burada kendini sev kimseye ihtiyacın yok vs desekte "ebeveynlerden aktarılan doğru sevgi ve değer" hissi hayatımızın her noktasında bizim için önem taşır. Annenize ona kim olduğunuzu ağlayarak değil başarılarınız ile gösterin, sizi cekistirdiklerinde sadece gülüp inceden lafinizi sokun. İçinize attiklarınız zamanla sizi hasta eder hem ruhsal hem fiziksel. İntihar konusuna gelince size emanet edilen canı afedersiniz anneniz ve akrabanız ama saçma salak iki insan yüzünden yakıp cehennemde mi kalacaksiniz?

Mesleğini eline alıp kendi yolunu çizmeye bak derim. İntihar vb saçma sapan şeyleri düşünmek yerine geleceğini dizayn et. Onlar da umurunda olmasın. Bırak küçücük sığ dünyalarında birbirlerine yaranmaya çalışsınlar. Belli ki annen senin üzülmeni umursamıyor. Onun vereceği sevgi kırıntısına muhtaç mısın
Yaşın küçük. Duygusallığı bir kenara bırakıp seni kurtaracak gerçeklere odaklanman gerek.

Bu nedenden ontihar dusunmek de bir garip. Bosverin. Bosveremiuorsaniz annenizle birlikte terapiste gidin terapist anlatsin annenize hatasinı ama duzelmez gecmis gitmiş

Canım hayatındaki tek şey annen mi? Türkiye’de anneliği çok kutsallaştırıyoruz ama çoğu ülkede 18inde anne baba bırakılır. Annen seni sevmese nolur? Sen kendini sev ve seni sevenlerle olmaya çlış, bazılarının anneleri tacizlerine susuyor, evden atıyor, satıyor, dayak atıyor, okuldan alıyor… anne diye çok şey beklememek lazım, sen de sevgilinmişçesine kıskanma bence anneni. Kuzenini çok sevmesi sana bir zarar vermez, kendi hayatını kur🙏🏻

Anneniz normal gelmedi sizde niye kendinizi cezalandırıyorsunuz ki hayatınıza bakin mutlu olun çok sevin sevilin siz sadece annenizin sevgisinden ibaret değilsiniz. Bakalım yaşlanınca da kuzeniniz alır bakar artık ☺️☺️

Bir gün oyle bir çark döner ki sizi mumla arar sizde k zaman kuzen yönlendirirsiniz
Şu mantığı anlamıyorum. İçimizde kurup kurup ailemizin elden ayaktan düşmesini bekleyip heh şimdi elime düştün ama git öteye sana şunlar baksın demeyi ya da yalnız kal demeyi mi beklemeliyiz.
Aileler çocuk yaparken ileride bana baksın mantığı ile yapmasın diyoruz ama genç insanlar bile o nedenle dünyaya geldiğini sanırken 50-60 yaşında birine ne diyebilirsin ki?
Bir de sanırsın ailesi gül gibi baksa da evlenip barklanan insanlar ailesi yaşlanınca şu zamanda evine alıp bakacak-hele misafire bir gün zor katlanan insan bakacak-
Ne anlatıyorlar ben anlamıyorum.
Yeğenle arasında bu kadar yaş farkı varken neyi karşılaştırıyor konu sahibi ve annesi onu da anlamadım eksik bir şeyler var sanki orası da ayrı bir kafa karıştırıcı.

annenizi böyle kabul edip olanları geride bırakıp kendinize değerli olduğunuzu inandırmanız lazım aslında tüm sorun bu
siz kuzen kuzen diye çırpındıkca anneniz inadınıza yapıyor gibi umursamasanız bu kadar üstüne düşmez
ayrıca sizde annenizi teyzenizle kıyaslasaydınız ya ince ince ayar verir gibi
biraz güçlü olmaya çalışın

Kuzenin yaşı büyük annenle iyi arkadaşlık yapıyordur. Bunun için üzülmemelisin.

Öncelikle o yeğeni siz kızısınız bu ayırımın öncelikle siz farkina varmalısınız. Ben yazfıklarınızdan iyi bir psikolojide olmadığınızı düşünüyorum maalesef.
Ben buna katılmıyorum benim annem de ben 18-20li yaşlardayken kuzenimle böyleydi beni şikayet ederdi ona falan, benim ona anne kız dertleşirken anlattıklarımı kuzene anlatırdı dalga geçer gibi, kız da benimle yaşıt he. Sonra kuzenim anneme fena bi kazık attı da annemin aklı başına geldi.

Annenizde olsa karakterini değiştiremezsiniz... Konuşmayı denediniz mi... Bu davranışlarının size ne hissettirdiğinden bahsettiniz mi... Belki de farkında bile değil sizi nasıl etkilediğinden... Konuştuğunuz halde hiçbir değişim yoksa siz kendinizi değiştirin... Hayatta anne de olsa onunda bir insan olduğunu sizin kuzeninize olan ilgisi ve yoğun alakasının sizi sevmediği yada daha az sevdiği anlamına gelmediğini kendinize empoze edebilirsiniz... Bakış açınızı değiştirmek size iyi gelebilir...

Hem anne hem teyze olarak yazıyorum. Yeğen çok sevilse de evlatla kıyaslanamaz bile. Annen seni daha çok seviyor emin ol. Sadece sen henüz ergenliği tam olarak bitiremediğin için annenle anlaşamıyorsunuz, o kadar.

X