Annemlere yakalandım ...

Gidip acıklama yapıcaktım.babam "çık git odana" dedi bagırdı.Annemle mesafeli olacagım artık
Yanlis yaparsin annene damardan girmen lazim mesafe onu daha da agresiflestirir basin agrir hem anladigim kadariyla baban birinci agizdan degil annenden duyduguna itibar ediyor

Bir anne baba evladı için bu şekilde nasıl tavır alır konuşur aklım almıyor. Sanırım yerinizde olsam kaldıramaz, duyduğum an karşılarına çıkar, ufak bir çocuk olmadığımı bana bu şekilde hakaret edemeyeceklerini ifade ederdim. Evi terketmek çözüm değil de karşılarındakinin evlatları ve yetişkin bir birey olduğunu anlatabilene kadar tavrınızı mesafesinizi koruyun yoksa bu tavır siz çoluk çocuk sahibi olduğunuzda hoşlarına gitmeyen her ne olursa devam eder

Şerefsiz diyen bir baba

Ne ailerle var ya
Serefle ilgili bir durum da yok zaten ortada ama konuyu erkeklere geceleri uyumayım ne yapıyorsun cok iyi biliyorum demeye getirdi(sözde erkeklerle konusup kendime sevgili arıyormusum ama öyle bir sey yapmıyorum)

Normalde sigara alışkanlıgım yok.Arkadaslarimın yanında bazen 1 tane içiyorum çok nadiren.gecen arkadasımın paketi bende kaldı.Bugün odamın camını açıp sigara içtim.odamın kapısı hep kapalı zaten(geç saat oldugu icin de annemler kendi odasındaydı anlamazlar diye düsündüm).
Sonra annem odaya geldi kokuyu anlayıp "yuh" dedi. 2 dk gecti gitti babama söyledi odada sigara içmiş diye.annem 1 yıl önce iciyordu.bıraktı.şu an hicbiri sigara icmiyor.
Babam odadan laf etti "serefsiz, terbiyesiz" dedi.sigara icmeme laf etti.Hiç sevgilim olmadı şu ana kadar doğru kisiyi bekledim.sevgili olmak isteyenleri ben istemedim dogru kisi degildiler.alkol sigara alıskanlıgım da yok.ilk defa 1 kez ictim ve farkettiler diye "geceleri kesin erkeklerle yazismak icin uyumuyor,kim bilir ne haltlar yiyor başka " filan dedi babam.
Sizce annemin gidip babama söylemesi çok yanlıs degil mi? Kendi de konusabilirdi benle.sırf babam bana kızsın istedi.
Hem 23 yasındayım.kariyerim var,kazancım var aklı başında bir insanım.1 tane sigara için bu laflar agır degil mi ?
Böyle bir anne babaya karşı nasıl olmalıyım? onlarla konusmak bile istemiyorum serefime laf ettikleri icin
Yaşın 23 kücük değilsin, reşit hiç değilsin? Bu kadar baskı nedir aynı yaştayız 5-6 yıldır içiyorum. He iyi bişey değil o ayrı içilmemesi gerekiyor elbette sağlık için. Ama olan olmus uygun dille söylemeleri lazımdı benide sevdiğime vermediler büyük büyük yemin ettiler. Noldu? Simdi benden iyisi yok biraz korku yaratmak gerekiyor onlara. Ya anlayışlı olucaklar yada katlanıcaklar

Yaşın 23 kücük değilsin, reşit hiç değilsin? Bu kadar baskı nedir aynı yaştayız 5-6 yıldır içiyorum. He iyi bişey değil o ayrı içilmemesi gerekiyor elbette sağlık için. Ama olan olmus uygun dille söylemeleri lazımdı benide sevdiğime vermediler büyük büyük yemin ettiler. Noldu? Simdi benden iyisi yok biraz korku yaratmak gerekiyor onlara. Ya anlayışlı olucaklar yada katlanıcaklar
Pardon reşit değilsin yazmışım reşitsin yazıcaktım 🤦‍♀️

Ya saçmalamayın lütfen bence hiç başlamayın o illete içmeyinde ben de zamanında dinleseydim babamın o ağır sözlerini ve hakaretleri bir nebzede olsa işleseydi bana ben buna bulaşmasaydım diyorum ve babam o kadar çağresiz kalmıştı ki sigaradan öte cigaraya başlamayım diye bana paketini alıp getirmişti hergün beterin beterinden korumak namına kimseden bişey alıp içme derdi ben sana paket alırım içersin derdi düşünün ki bir babanın çaresizliğini zehirli kendi elleriyle getirmek zorunda kalmıştı şimdi mi ne oldu bu illetten kurtulamıyorum ve bellide evladımın olmama sebebi bu şimdi lütfen oturup bir sağlıklı düşünün özür dileyin babanızdan anlatın kendiniz ve o paketi de yok edin
Konu sizce sizinkiyle aynı mı???
1 tane ictim diye demedigi hakaret kalmadi.sizin babaniz vazgecirmeye calısmıs.ki benim vazgecmem gereken bir durum bile yokken beni dinlemeden hakaretleri saydılar

Bazen iyi oldukca herkez uzerine geliyor insanin.ailesi bile olmasi.herkez nerde durmasi gerektigini bilse daha seviyeli saygili bir ortam olur...kariyerim isim gucum var dedin ayril kendi ayaklarinin uzerinde dur..suanki aklim olsa bu arada 37 yasindayim.evlenmezdim cocukta istezdim ozgur takilip calistigim parayida kurusuna kadar yerdim

Konu sizce sizinkiyle aynı mı???
1 tane ictim diye demedigi hakaret kalmadi.sizin babaniz vazgecirmeye calısmıs.ki benim vazgecmem gereken bir durum bile yokken beni dinlemeden hakaretleri saydılar
İnan daha beterini yaşadım tokatını bile yedim baktı olmuyor pes etti

Serefle ilgili bir durum da yok zaten ortada ama konuyu erkeklere geceleri uyumayım ne yapıyorsun cok iyi biliyorum demeye getirdi(sözde erkeklerle konusup kendime sevgili arıyormusum ama öyle bir sey yapmıyorum)

Sigara hiç tasvip etmiyorum mümkün se içme

Ama koca kızdın sigara da içebilirsin elbette sevgilin de olucak bunun arayışı da olabilir

Anne babalar kızarlar kızsınlar ama o kelime o tarz konuşma olmamış

Bir anne baba evladı için bu şekilde nasıl tavır alır konuşur aklım almıyor. Sanırım yerinizde olsam kaldıramaz, duyduğum an karşılarına çıkar, ufak bir çocuk olmadığımı bana bu şekilde hakaret edemeyeceklerini ifade ederdim. Evi terketmek çözüm değil de karşılarındakinin evlatları ve yetişkin bir birey olduğunu anlatabilene kadar tavrınızı mesafesinizi koruyun yoksa bu tavır siz çoluk çocuk sahibi olduğunuzda hoşlarına gitmeyen her ne olursa devam eder
Gidip konuşcaktım odadan kovdu.onların bu tavırlarina karşı nasıl bu kadar nezaketli bir insan olduğuma şaşırıyorum bazen

Annenizin yaptığı yanlış babanızın yaptığı çok daha yanlış. Bu tarz davranışlar çocuklarda yalan söylemeyi başına gelen köyü şeyleri saklamaya senin gibi kurtuluşu evlilikte görüp yanlış tercihler yapmaya varıyor. Anne baban seninle doğru iletişim kurmayı öğrenmeli.

annenle aranizda konusabilirdiniz bu durumu bence de. babana soylemesi cok gereksiz.
ama kokunun gitmeyecegini dusunmeniz tuhaf geldi bana da. icmeyene koku ckk gidiyor. hatta bazen komsular banyoda iciyorlar. ust kattan alt kattan geliyor kokular. herkes uyariyor birbirini. madem gizli yapiyosunuz evde yapmayin bari. laflarini dinlemezsiniz en azindan.
en iyisi kendiniz icin hic icmemeniz tabiki ama boyle durumda insanin inatla daha cok icesi geliyor. aileler de bu durumun farkinda olsa keske. yine de siz kimseyi dusunmeyin kendi sagliginizi dusunerek hareket edin 👍

23 yaşında olduğuna emin misin? 23 yaşında yetişkin bir insanın kendi tercihidir sigara içmek, sevgili edinmek. Ailen sana karşı sınırlarını bilmiyor. Evlilik senin kurtuluşun olmaz. Ne belli ilerde senin kocanın alkol bağımlısı olup, sana şiddet uygulamayacağı. Ve adam desen sen sanki baba evinde çok mu mutluydun haksız mı bu durumda? Bir an evvel kendi özgürlüğünü ilan etmen lazım.

Bazen iyi oldukca herkez uzerine geliyor insanin.ailesi bile olmasi.herkez nerde durmasi gerektigini bilse daha seviyeli saygili bir ortam olur...kariyerim isim gucum var dedin ayril kendi ayaklarinin uzerinde dur..suanki aklim olsa bu arada 37 yasindayim.evlenmezdim cocukta istezdim ozgur takilip calistigim parayida kurusuna kadar yerdim
Evden ayrılmak istesem kabul etmezler.bu durumda da "yoldan çıktın sen" derler.
Kariyerim işim gücüm var ama daha yeni mezunum kazancım ayrı eve cıkmama yetmez. Annem calısmadıgı halde ben mezun oldugumda issizken gezdigimde "bizim paramızı harcıyorsun" diyordu.bu sebeple kazandıgım para çok fazla olmasa da o da bana yetiyor.daha da artacak insallah

23 yaşında olduğuna emin misin? 23 yaşında yetişkin bir insanın kendi tercihidir sigara içmek, sevgili edinmek. Ailen sana karşı sınırlarını bilmiyor. Evlilik senin kurtuluşun olmaz. Ne belli ilerde senin kocanın alkol bağımlısı olup, sana şiddet uygulamayacağı. Ve adam desen sen sanki baba evinde çok mu mutluydun haksız mı bu durumda? Bir an evvel kendi özgürlüğünü ilan etmen lazım.
Evliliği kurtulus olarak görmem yanlış bir bakıs açısı gibi duruyor ama tabiki evlenecegim kisiyi doğru secmeliyim ilk önüme cıkanı kurtulus görüp evlenmemeliyim.bunun farkındayım.ciddi düsünenler oluyor tanısmak istiyorlar ama benim için dogru kisi olmadıkları icin tanısmıyorum bile.
Ayrı eve çıkmak istesem bu durumu yoldan cıkmışlık olarak nitelendirirler.1 tane sigara için bunları diyen insan ayrı evi asla kabul etmez. Şu anki kazancım da ayrı eve çıkabilecek kadar fazla değil.ama artacak insallah.o zaman onlar istemese de ayrılırım evden belki

Kazancım o kadar çok degil henüz.1 sigara icin bu laflari ediyorlar. ayrı eve çıksam "yoldan cıkmıs" diycek.
Tek kurtulusum evlilik galiba.
Yağmurdan kaçarken doluya tutulacağım diyorsunuz.

Aileniz o kadar mı kötü! Bence değil.. sadece anĺik nasıl düşünüp, nasıl tepki vereceklerini bilmiyorlar..

Evet, babanız biraz ağır konuşmuş ama (erkek arkadaş konusunda) bunu sakince babanızla konuşup, üzüldüğünüzü, burda yazdığınız gibi anlatabilirsiniz. Anne - baba evladının kötülüğünü asla istemez.

Sizi tenzi ediyorum fakat burda da çok okuyoruz. Bazı genç kızlarımız ana - babasının her lafina, sözüne ani tepki veriyor sonra kaba saba bir tiple ya sevgili oluyorlar ya evleniyorlar, adamın her yaptığını bir bir yutuyorlar ..

Bazı arkadaşlar hemen ayrı eve çık demişler ama sizin için, en güvenli yeriniz annenizin yanı..

Aileniz o kadar mı kötü! Bence değil.. sadece anĺik nasıl düşünüp, nasıl tepki vereceklerini bilmiyorlar..

Evet, babanız biraz ağır konuşmuş ama (erkek arkadaş konusunda) bunu sakince babanızla konuşup, üzüldüğünüzü, burda yazdığınız gibi anlatabilirsiniz. Anne - baba evladının kötülüğünü asla istemez.

Sizi tenzi ediyorum fakat burda da çok okuyoruz. Bazı genç kızlarımız ana - babasının her lafina, sözüne ani tepki veriyor sonra kaba saba bir tiple ya sevgili oluyorlar ya evleniyorlar, adamın her yaptığını bir bir yutuyorlar ..

Bazı arkadaşlar hemen ayrı eve çık demişler ama sizin için, en güvenli yeriniz annenizin yanı..
+1

Evlenceksem de evlenecegim kisi aklı başında bir erkek olur. Tanısmak isteyen kisiler oluyor ama benim icin uygun kisiler olmadigi icin tanısmak bile istemiyorum.

Ailenizle ilgili bir şey demeyeceğim şimdi ama lütfen sigaraya başlamayı düşünmüyorum falan demeyin. Zaten çoğu insan sigaraya dur ben sigara içmeye baslayayim diye başlamaz. Arkadaşın yanında, kahvenin yanında derken bir bakmışsınız başlamışsınız. Yani hazır başlamamışken içmeyin. Evde böyle bir aileniz varken sırf yanınızda paket var diye içmeniz bunun devamı gelebilir gibi gösterdi.

Sigaraya baslamayı asla düsünmuyorum.ama arkadaslarimın yanında bazen 1 tane içiyorum çok nadiren.gecen arkadasımın paketi bende kaldı.Bugün odamın camını açıp sigara içtim.odamın kapısı hep kapalı zaten(geç saat oldugu icin de annemler kendi odasındaydı anlamazlar diye düsündüm).
Sonra annem odaya geldi kokuyu anlayıp "yuh" dedi. 2 dk gecti gitti babama söyledi odada sigara içmiş diye.annem 1 yıl önce iciyordu.bıraktı.şu an hicbiri sigara icmiyor.
Babam odadan laf etti "serefsiz, terbiyesiz" dedi.sigara icmeme laf etti.Hiç sevgilim olmadı şu ana kadar doğru kisiyi bekledim.sevgili olmak isteyenleri ben istemedim dogru kisi degildiler.alkol sigara alıskanlıgım da yok.ilk defa 1 kez ictim ve farkettiler diye "geceleri kesin erkeklerle yazismak icin uyumuyor,kim bilir ne haltlar yiyor başka " filan dedi babam.
Sizce annemin gidip babama söylemesi çok yanlıs degil mi? Kendi de konusabilirdi benle.sırf babam bana kızsın istedi.
Hem 23 yasındayım.kariyerim var,kazancım var aklı başında bir insanım.1 tane sigara için bu laflar agır degil mi ?
Böyle bir anne babaya karşı nasıl olmalıyım? onlarla konusmak bile istemiyorum serefime laf ettikleri
Genelde aileler çocukları kendi paralarını kazanmaya başlayınca bir birey olduğunu kendi kararları seçimleri olacağını anlamaya başlarlar, bir de ya ilk çocuksunuz ya da en büyük kız çocuk malesef deney tahtası gibi olduğu için size yaptıkları baskıları diğer evlatlarA yapmıyorlar bir birey olduğunuzu fark ettirin annenizle konuşun zaten o babaya yetiştirir

X