Annemlere yakalandım ...

Ev tut kendine bu ne baskı yahu annemin sigarasını içerim daha paket almadım 1 yıldır, istediğim erkekle cinsel manada bile görüşürüm . Bende senin yaşlardayım. Hatta işe girsem ev tutacağım yinede böyle rahat olmama rağmen.

Evden ayrılmak istesem kabul etmezler.bu durumda da "yoldan çıktın sen" derler.
Kariyerim işim gücüm var ama daha yeni mezunum kazancım ayrı eve cıkmama yetmez. Annem calısmadıgı halde ben mezun oldugumda issizken gezdigimde "bizim paramızı harcıyorsun" diyordu.bu sebeple kazandıgım para çok fazla olmasa da o da bana yetiyor.daha da artacak insallah
Uzuldum senin senin icin..yazilarindan dusunceli ve anlayisli oldugun belli..malesef ailelerimizi secemiyoruz..sakin evliligi bir kurtulus olarak gorme..ailenin olumsuz davranislarinada cok kulak asma derim.

Hic sigara icmiyorsun da 23 yasinda tiryaki gibi niye odanda bir sigara iciyorsun. Cik balkona ic yada tiryaki degilsin iciverme

Annen babana demiş cok yanlis
Baban agir hakaret etmis cok yanlis
Ikisine de egitim paketi alacam söz🤪

Hic sigara icmiyorsun da 23 yasinda tiryaki gibi niye odanda bir sigara iciyorsun. Cik balkona ic yada tiryaki degilsin iciverme

Annen babana demiş cok yanlis
Baban agir hakaret etmis cok yanlis
Ikisine de egitim paketi alacam söz🤪
Odamda degil camda içtim aslında 😂

Sigaraya baslamayı asla düsünmuyorum.ama arkadaslarimın yanında bazen 1 tane içiyorum çok nadiren.gecen arkadasımın paketi bende kaldı.Bugün odamın camını açıp sigara içtim.odamın kapısı hep kapalı zaten(geç saat oldugu icin de annemler kendi odasındaydı anlamazlar diye düsündüm).
Sonra annem odaya geldi kokuyu anlayıp "yuh" dedi. 2 dk gecti gitti babama söyledi odada sigara içmiş diye.annem 1 yıl önce iciyordu.bıraktı.şu an hicbiri sigara icmiyor.
Babam odadan laf etti "serefsiz, terbiyesiz" dedi.sigara icmeme laf etti.Hiç sevgilim olmadı şu ana kadar doğru kisiyi bekledim.sevgili olmak isteyenleri ben istemedim dogru kisi degildiler.alkol sigara alıskanlıgım da yok.ilk defa 1 kez ictim ve farkettiler diye "geceleri kesin erkeklerle yazismak icin uyumuyor,kim bilir ne haltlar yiyor başka " filan dedi babam.
Sizce annemin gidip babama söylemesi çok yanlıs degil mi? Kendi de konusabilirdi benle.sırf babam bana kızsın istedi.
Hem 23 yasındayım.kariyerim var,kazancım var aklı başında bir insanım.1 tane sigara için bu laflar agır degil mi ?
Böyle bir anne babaya karşı nasıl olmalıyım? onlarla konusmak bile istemiyorum serefime laf ettikleri icin
üslup yanlış evet haklısınız o konuda ama nolursa olsun kin tutmayın ..ortalık sakinlesince düzgünce oturup anlatırsınız kendinizi ..büyükler biraz dar goruslu olabiliyor neolursa olsun anne babadır sizin kotulugunuzu istemez

Sigaraya baslamayı asla düsünmuyorum.ama arkadaslarimın yanında bazen 1 tane içiyorum çok nadiren.gecen arkadasımın paketi bende kaldı.Bugün odamın camını açıp sigara içtim.odamın kapısı hep kapalı zaten(geç saat oldugu icin de annemler kendi odasındaydı anlamazlar diye düsündüm).
Sonra annem odaya geldi kokuyu anlayıp "yuh" dedi. 2 dk gecti gitti babama söyledi odada sigara içmiş diye.annem 1 yıl önce iciyordu.bıraktı.şu an hicbiri sigara icmiyor.
Babam odadan laf etti "serefsiz, terbiyesiz" dedi.sigara icmeme laf etti.Hiç sevgilim olmadı şu ana kadar doğru kisiyi bekledim.sevgili olmak isteyenleri ben istemedim dogru kisi degildiler.alkol sigara alıskanlıgım da yok.ilk defa 1 kez ictim ve farkettiler diye "geceleri kesin erkeklerle yazismak icin uyumuyor,kim bilir ne haltlar yiyor başka " filan dedi babam.
Sizce annemin gidip babama söylemesi çok yanlıs degil mi? Kendi de konusabilirdi benle.sırf babam bana kızsın istedi.
Hem 23 yasındayım.kariyerim var,kazancım var aklı başında bir insanım.1 tane sigara için bu laflar agır degil mi ?
Böyle bir anne babaya karşı nasıl olmalıyım? onlarla konusmak bile istemiyorum serefime laf ettikleri icin
Baban çok ayıp laflar etmiş bende zamanında yakalandım üstelik 17 yasimda bı çılgınlık yapayım dedim imdada elime yüzüme bulaştı direk babama yakalandım babamda bidaha yapma annen duysa çok kızar kan degerlerin zaten düşük yine fenalastirir seni böyle şeyler içme fln demişti hiç öle yok birileriyle konuşuyor bilmem nelik yapıyor demedi nasıl davranman gerektiğini bilemedim tutumu çok sert olmuş üstelik annenizde içmiş zamaninda

Annen baban cahil insanlar sen kulak asma dediklerine kurtuluşu koca da arama yağmurdan kaçarken doluya tutulursun... İşine okuluna odaklan Duyma görme bilme yoksa hata üstüne hata yaparsın

Gidip acıklama yapicaktım babam bagırdi cıl git odana diye.böyle bir aileyi sevmesem ben mi sucluyum
Pardon da bu ailenin sevilecek tarafı mi var? Sigarayı bir yıl önce bırakan kadın da yuh demis,şaka gibi. Yirmi sene gözünün önünde içip örnek olmasaydı.
Bunca şeye nasıl sustunuz anlayamadim. Siz kendinizi böyle ezdirirseniz
Tek kurtulusum evlilik galiba.
evlilik de Kurtuluş olmaz, ezilmeye devam edersiniz. Çünkü sizi sindirmisler. Hala , burada bile 'sadece bir dal sigaraydi,paket arkadasimindi, sevgilim yok' falan diye kendinizi açıklamaya çalışıyorsunuz. Bunların bir önemi yok ki. Paket sizin de olsa, sigaranın yanında bira da açmış olsanız, onuncu sevgilinizle buluşma planlari da yapıyor olsanız böyle iğrenç ithamlarda bulunmaya hakları yok

Kapıyı vur çık diyenler hepimizin evlatları var anneler babalar da hata yapar evlatlarda burda konu sahibi rahat davranmış içiyorsada ev ortamında olmamalı baba evdeyken annenin tutumu çok yanlış bi anlık sinirlemi böyle şeyler söylemiş baba yoksa hep bu uslupda mı konuşuyor altdan almaya çalışın onlar aile ne olursa olsun sıkıntıların olabilir ailenle illaki bigün ayrılacaksın kendi hayatını kuracaksın evlilik acil çıkış kapısı olmasın sonra dahada büyük bir yanlışa sürükleniyor insan tecrübe ile sabit

Cehalet işte .. takma sen. Kendini bildikten sonra anne babanda olsa lafları bi kulağından girsin diğerinden çıksın

Pardon da bu ailenin sevilecek tarafı mi var? Sigarayı bir yıl önce bırakan kadın da yuh demis,şaka gibi. Yirmi sene gözünün önünde içip örnek olmasaydı.
Bunca şeye nasıl sustunuz anlayamadim. Siz kendinizi böyle ezdirirseniz

evlilik de Kurtuluş olmaz, ezilmeye devam edersiniz. Çünkü sizi sindirmisler. Hala , burada bile 'sadece bir dal sigaraydi,paket arkadasimindi, sevgilim yok' falan diye kendinizi açıklamaya çalışıyorsunuz. Bunların bir önemi yok ki. Paket sizin de olsa, sigaranın yanında bira da açmış olsanız, onuncu sevgilinizle buluşma planlari da yapıyor olsanız böyle iğrenç ithamlarda bulunmaya hakları yok
Açıklama yapmak için gittim "bir de gelmis kendini savunuyor cık git odana" deyip kızdı babam.
Söz konusu durum kendimi ezdirmek değil.laftan anlamayana neyin savunmasını yapayım ki bağıra insanlarla muhattap olmaya tenezzül bile etmem. Annem gidip demeseydi babamın haberi bile olmayacaktı.Onlara verecegim en büyük cevap onlar yokmus gibi davranmak.anneme de gereken mesafeyi koyacagım

Kapıyı vur çık diyenler hepimizin evlatları var anneler babalar da hata yapar evlatlarda burda konu sahibi rahat davranmış içiyorsada ev ortamında olmamalı baba evdeyken annenin tutumu çok yanlış bi anlık sinirlemi böyle şeyler söylemiş baba yoksa hep bu uslupda mı konuşuyor altdan almaya çalışın onlar aile ne olursa olsun sıkıntıların olabilir ailenle illaki bigün ayrılacaksın kendi hayatını kuracaksın evlilik acil çıkış kapısı olmasın sonra dahada büyük bir yanlışa sürükleniyor insan tecrübe ile sabit
Babam her sorunda karakterime laf etmeye meraklı.bu sebeple mesafeliyim zaten.annemin yaptıgı zaten ayrı bir ilginc.ona koydugum mesafe sonrası çok pisman olacak bugün hemen gidip babama söyledigi için.
Evlilik dogru kisiyle olursa sorun yaşamam.insallah karsıma cıkacak dogru ve aklı basında bir insan.
diger sekilde ne oldugu belirsiz olan bir erkekten Allah korusun.

Baban çok ayıp laflar etmiş bende zamanında yakalandım üstelik 17 yasimda bı çılgınlık yapayım dedim imdada elime yüzüme bulaştı direk babama yakalandım babamda bidaha yapma annen duysa çok kızar kan degerlerin zaten düşük yine fenalastirir seni böyle şeyler içme fln demişti hiç öle yok birileriyle konuşuyor bilmem nelik yapıyor demedi nasıl davranman gerektiğini bilemedim tutumu çok sert olmuş üstelik annenizde içmiş zamaninda
Babanız ne guzel tavsiye vermis.annenize soylememis bile.
Anneme gereken mesafeyi fazlasıyla koycam.aklına geldikce pisman olucak bunu hemen gidip babama söyledigine

babanız da yani alakaya maydanoz+kıvırcık+turp+turşu nedir yani sigara ve erkek ne alaka?
23 yaşında genç bir kadının erkeklerle konuşmasından daha doğal ne olabilir?
kaldı ki sigara da içebilirsiniz yani ne var bunda.
saçmalamış.

Babam her sorunda karakterime laf etmeye meraklı.bu sebeple mesafeliyim zaten.annemin yaptıgı zaten ayrı bir ilginc.ona koydugum mesafe sonrası çok pisman olacak bugün hemen gidip babama söyledigi için.
Evlilik dogru kisiyle olursa sorun yaşamam.insallah karsıma cıkacak dogru ve aklı basında bir insan.
diger sekilde ne oldugu belirsiz olan bir erkekten Allah korusun.
Allah iyilerle karşılaştırsın takmayın bu kadar onlarda anlarlar hatalarını illaki sadece evliliği kurtuluş olarak görme evlenince kurtuluyorum sanıyorsun ama yeni bi mücadele nin kapısını aralıyorsun yeni insanlar ayak uydurmak çok zor bu kezde çok başka sorumluluğun oluyor bitmiyor anlayacağın tavsiyem sana acele etme doğru düzgün biri çıkıp emin olmadan acele karar verme

babanız da yani alakaya maydanoz+kıvırcık+turp+turşu nedir yani sigara ve erkek ne alaka?
23 yaşında genç bir kadının erkeklerle konuşmasından daha doğal ne olabilir?
kaldı ki sigara da içebilirsiniz yani ne var bunda.
saçmalamış.
Bir gün evlensem onu da kabullenmekte zorlancak gibi duruyor

Anlamadığım şey anneniz de önceden içiyormuş. Yani sigara içiyorsunuz diye başka ne haltlar yeniyor denmesi falan saçma. Bakış açıları dar demek ki. En mantıklısı imkanınız olduğunda kendi evinize çıkmak olacaktır.

Benim anlamadığım, neden aileniz size yoldan çıkmış der diye ayrı eve çıkma fikrini tamamen eliyosunuz. Maddi durumunuzun el vermemesi başka, yoldan çıkmış derler diye düşünmemek çok başka. Babanız size şerefsiz dediğinde siz şerefsiz mi oluyosunuz ki yoldan çıkmış derseler yoldan çıkmış olacaksınız? Kendi evladına harcadığı paradan gocunan bi anne babanın ne dediğinin ne önemi var? Kendi özgürlüğünüzü kendi kafanizda böyle sınırlandırmayin nolur, kimseye minnet etme mecburiyetiniz kalmadığında gerekirse çekin kapıyı gidin, 23 yaşındasınız, kimseye bişey kabul ettirmek zorunda değilsiniz.

X