Annesi ve babası istediği için boşandık. Unutuluyor mu ?

Perpul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2018
701
1.054
Böyle bir aile ve onlara karşı koyamayan adamla evlilik yürümezdi zaten. Ayrıca sizi tebrik etmek lazım benzeri durumdaki çoğu kadın bu adımı atmak için coook bekliyor. Merak etmeyin her şey geçer. İnşallah mutlu olursunuz.

eliflal

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2021
16
80
Ben anlamadım. Kocanız da mı işsiz di? Sizin de garanti bir mesleğiniz varmış. Niye ayrı bir eve cikmadiniz karı koca?
hayır hepsi aynı işle meşgullerde eşimin bana değer verdiğini görünce sırf uzaklaşmasın onlardan diye tüm iş sorumluluğunu maddi manevi ona yüklediler

dunya cadisi

bşl:01.06.2020/73,1kg gncl:64,8kg
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2010
286
1.013
Eltiniz de sizi örnek almış ona da bravo gerçekten.Şimdi aile de bir düşünür belki bizim yolumuz yol değil diye. Oğullarına da bir daha zor eş bulurlar.Kimse bakmaz oğullarının yüzüne.3.eltiniz varsa inşallah o da sizi örnek alır.

Bence de evliliğinin bitiren aile değil sizin kıymetinizi bilmeyen eski eşiniz.Onun için hiç üzülmeyin.Hayatınız çok güzel olacak emin olun.

lily86

Guru
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
3 Ağustos 2011
14.979
13.341
Sorun eş kisisinde ailesine karsi ben evliyim diyerek sınır cizemeyenden ne adam olur ne koca

Black93

Kuş ölür, sen uçuşu hatırla..
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2020
4.024
5.338
Boşanma sebebiniz ailesinin istemediği için bunu bu şekilde ifade etmek yanlış olur..Tamamen eşinizin karakter yoksunluğu sebebiyle boşanmışsınız

Ama sonuç olarak iyi birşey yapmışsınız..Daha güzel günler sizin olsun inşallah 😍

pisekar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2018
810
1.358
Merhabalar. Tam olarak 1 sene önce evlendim. Liseden tanışıyorduk 24 yaşındayım. 6 ay evli kaldık sonra evi haberi bile yokken o evde değilken terk ettim 1 ay önce de resmî olarak bitti. Hemşireyim ben ama çalışmıyordum.kendisi lise mezunuydu. Büyük bir gönül bağıyla evlendim. Ama ailesi o kadar kötü insanlar çıktı ki. Dayanamadım. sürekli benim üniversite mezunu olduğumu söyleyip kendilerine bir drama çizdiler . O 6 ay nasıl dayandığıma şuan inanamıyorum. Öyle insanlar ki evden dışarı çıkmamı bile istemiyorlardı. Kendi evime bile gitmeme gönülleri olmuyordu onlarda kalıyorduk. Annemlere gitmemi onların gelmesini bile istemiyorlardı. 6 ay evlilikte 3 kere gittim annemlere onun dışında başka hiçbir yere gitmedim. Kültür olarak gelenek olarak aynı yapıda değildik. Alışır dedim bekledim hep. En son bi kavgamızda eşimin ailesi annemgile gitmek istediğim için bana çok hakaret etti açık açık küfür etti seni sevmiyorduk istemiyorduk zaten oğlum sevdi diye geldin buraya gidemezsin hiçbiyere illa gideceksen kefenle çıkarsın dedi daha sonra da annemi arayıp kızınızı hala neden arıyorsunuz onunla ilişiğiniz kesildi o artık bizim soyadımızda diyince bende ipler koptu. Pijamayla çıktım evden. 5 ay ayrı kaldık. Çok yalvardı eşim düzelteceğine eski mahkum günlerime dönmeyeceğime çok söz verdi. Ama bu sözü veren adam babası karını almaya gidemezsin gelirse kendi gelir dediği için gelmedi hiç . Sadece mesajda gel yazdı. Bende tekrar o hayatı göze alamadım. Eşimin yanımda arkamda olacağına azıcık güvenseydim alırdım ama o güveni de vermedi. Babası ne derse o oluyordu. Kısaca boşandık. Sırf onun ailesi istedi diye. Eşime de seni beğenmiyor seni yanına yakıştırmıyor diye diye aşağılık psikolojisine soktular. O da seviyorum ben diyemedi. Dün öğrendim ki bi eltim vardı benden güç bulup oda kaçmış evden o benden beter haldeydi . Şimdi düşününce onu nasıl unutacağım bilmiyorum. Unutuluyor mu? Tekrar bi evlilik yapıp anne olabilir miyim bilmiyorum. Gönlüm ne olursa olsun istiyor onu. Bi gün gel dese giderim kesin karşı kıyamam gibi geliyor . ben unutmamaktan korkuyorum. Hayat boyu bununla yaşamaktan. Anne olamamaktan. Mutlu olamamaktan. Boşanma psikoljisini nasıl atlattınız. İkinci bir evliliğiniz mutlu oldu mu? Unutabildiniz mi?
Öyle de bi unutursun öyle mutlu olursun ki, dünyada erkek çok, iyi erkekler de var

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :68 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.

Katipsondanbir

Mevzuya biraz sert girdim. Ama girdim.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
12.937
46.266
32
Sevgi işte

Sevgi olunca işte ne olursa olsun unutulmayacakmış gibi geliyor ☺️
Böyle basiretsiz, vizyonsuz, sütten kesilmemiş, hayata atılamamış herifleri nasıl sevebiliyorsunuz onu da aklım almıyor.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

umran80

Zayıflamalıyım
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2009
3.849
1.383
32
Çok iyi yapmışsın sakın geri dönme şehir dışına tasinalim bıraktım çıktım derse gelirse tamam ama o bunu yapacak erkeğe benzemiyor acın büyük severek ayrılmak çok zor çok uzun sürer meşgale bul kendine mesela işe gir iki sene sürdü benim unutmam ki eşim nisanlim değildi o eve geri dönme unutmadan acele kararla ilişki deneme sonrası çok güzel olur inşallah 😍

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-10-2021

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 68 gün kaldı.

Bebeğinizin doğuma kadar olan süredeki boyunun uzaması ve kilo alması artık daha yavaş. Yavaşlamış olsada bebeğiniz bu ay yaklaşık 800-900 gr. arasında ağırlaşacak. Artık bebeğinizin beyni o kadar karmaşık ve gelişmiş bir yapıda ki, eğer bebeğiniz bugün doğsa, görebilir, duyabilir, hatırlayabilir ve öğrenebilir. Bebeğinizin tekmeleri artık daha güçlü ve daha enerjik.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

nur35nur

Hayat kısa, kuşlar uçuyor...
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2012
6.572
13.227
Eşine geri dönersen çok daha büyük kavgalarla tekrar o evden kaçarsın. Çok net!

Merayyy

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2020
1.306
5.121
Merhabalar. Tam olarak 1 sene önce evlendim. Liseden tanışıyorduk 24 yaşındayım. 6 ay evli kaldık sonra evi haberi bile yokken o evde değilken terk ettim 1 ay önce de resmî olarak bitti. Hemşireyim ben ama çalışmıyordum.kendisi lise mezunuydu. Büyük bir gönül bağıyla evlendim. Ama ailesi o kadar kötü insanlar çıktı ki. Dayanamadım. sürekli benim üniversite mezunu olduğumu söyleyip kendilerine bir drama çizdiler . O 6 ay nasıl dayandığıma şuan inanamıyorum. Öyle insanlar ki evden dışarı çıkmamı bile istemiyorlardı. Kendi evime bile gitmeme gönülleri olmuyordu onlarda kalıyorduk. Annemlere gitmemi onların gelmesini bile istemiyorlardı. 6 ay evlilikte 3 kere gittim annemlere onun dışında başka hiçbir yere gitmedim. Kültür olarak gelenek olarak aynı yapıda değildik. Alışır dedim bekledim hep. En son bi kavgamızda eşimin ailesi annemgile gitmek istediğim için bana çok hakaret etti açık açık küfür etti seni sevmiyorduk istemiyorduk zaten oğlum sevdi diye geldin buraya gidemezsin hiçbiyere illa gideceksen kefenle çıkarsın dedi daha sonra da annemi arayıp kızınızı hala neden arıyorsunuz onunla ilişiğiniz kesildi o artık bizim soyadımızda diyince bende ipler koptu. Pijamayla çıktım evden. 5 ay ayrı kaldık. Çok yalvardı eşim düzelteceğine eski mahkum günlerime dönmeyeceğime çok söz verdi. Ama bu sözü veren adam babası karını almaya gidemezsin gelirse kendi gelir dediği için gelmedi hiç . Sadece mesajda gel yazdı. Bende tekrar o hayatı göze alamadım. Eşimin yanımda arkamda olacağına azıcık güvenseydim alırdım ama o güveni de vermedi. Babası ne derse o oluyordu. Kısaca boşandık. Sırf onun ailesi istedi diye. Eşime de seni beğenmiyor seni yanına yakıştırmıyor diye diye aşağılık psikolojisine soktular. O da seviyorum ben diyemedi. Dün öğrendim ki bi eltim vardı benden güç bulup oda kaçmış evden o benden beter haldeydi . Şimdi düşününce onu nasıl unutacağım bilmiyorum. Unutuluyor mu? Tekrar bi evlilik yapıp anne olabilir miyim bilmiyorum. Gönlüm ne olursa olsun istiyor onu. Bi gün gel dese giderim kesin karşı kıyamam gibi geliyor . ben unutmamaktan korkuyorum. Hayat boyu bununla yaşamaktan. Anne olamamaktan. Mutlu olamamaktan. Boşanma psikoljisini nasıl atlattınız. İkinci bir evliliğiniz mutlu oldu mu? Unutabildiniz mi?
Sevdiğin aşikar ama geçen o 6 ayda sevgi yetti mi?? Yetmemiş gördüğün üzere sen kurtuldum diye sevin. Kocan arkanda dursaydı durum biraz değişik olurdu ama onda o aile olduğu sürece yine çok farklılıklar olmazdı onlardan sıyrılmadığınız sürece. Baksana eltin de kaçmış 🤷🏻‍♀️ 24 yaşında mis gibi meslek sahibi kadınsın. Silkelen kendine gel hayatın daha yeni başlıyor.💐

Anamnez

Guru
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2017
7.464
23.076
Böyle basiretsiz, vizyonsuz, sütten kesilmemiş, hayata atılamamış herifleri nasıl sevebiliyorsunuz onu da aklım almıyor.
Annesi babasıyla ne ilgisi var eşiniz sütten kesilmediği için boşanmışsınız hala da gel dese giderim diyorsunuz enteresan.
Bu tür "eşimin kendisi melekti ..anası babası şeytandı" temalı konularda adamın da kadının da çok sağlıklı muhakeme kuramadıklarını ,konu sahiplerinin de pek sağlıklı bir ruh halinde olmadıkları için bu tür problem yumağı ailelerin içine koşa koşa girdiklerini düşünüyorum.

saskito_

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2018
2.544
3.991
24 yaşında boşanıp ta bir daha anne olabilecek miyim diye düşünmek te çok ilginç.

Katipsondanbir

Mevzuya biraz sert girdim. Ama girdim.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
12.937
46.266
32
Bu tür "eşimin kendisi melekti ..anası babası şeytandı" temalı konularda adamın da kadının da çok sağlıklı muhakeme kuramadıklarını ,konu sahiplerinin de pek sağlıklı bir ruh halinde olmadıkları için bu tür problem yumağı ailelerin içine koşa koşa girdiklerini düşünüyorum.
Yani bu sümsük tipleri bile bile mi seçiyorlar? Güç savaşı diyorsun yani.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

Anamnez

Guru
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2017
7.464
23.076
Yani bu sümsük tipleri bile bile mi seçiyorlar? Güç savaşı diyorsun yani.
Burada okuduğum ,gördüğüm kadınların çoğu kendi kendine bir hayal dünyası kuruyor ve olayları kendi hayal dünyasına göre algılıyor .."onun için üzüldüğümden katlandım,ezikti vs" diyor mesela konu sahibi arkadaş .Bence gayet ezik davranan üzücü muameleye "hayır" demediği için maruz kalan kendisi oysa !! 6 ayda ailesini 2/3 görebilen ,kayınpederi kayınvalidesi ile 6 ay birlikte yaşayan kendisi (yaşamamayı seçebilirdi ,gitmeyebilirdi) ,eşinin ailesinden küfürler hakaretler işiten bunları dinleyen kendisi ..pijamaları ile kapısından çıktığı o yaşam şekline "eşim gel dese giderim" diye dönme hayali içinde olan yine kendisi 🤷‍♀️ kendini seven,sevginin ne olduğunu bilen,sağlıklı bir kişi bu tür bir hayatı kendisine reva görür mü ?

kosucukaplumbaga

Karbon tabanli yasam formu...
Kayıtlı Üye
15 Mart 2008
2.471
6.743
24 yaşında henüz çok genç ve fazla toysunuz. Şimdi o adam size dese ki ben ailemden ayrı şehre taşındım, artık görmeyeceğiz, gitmeyeceğiz; gider misiniz? Sanıyor musunuz ki o aile uzaktan oğullarını işlemeyecek, peşinize düşmeyecek? Topluca manyaklar ordusu hepsi. O koca da ailesinin etkisinde kalmasa başkalarının etkisinde kalır; ezik çünkü.

Mesleğiniz varmış, bir işe girip çalışın, unutması kolay olur.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-11-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 97 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin gelişiminde çok önemli bir gün. Bebeğinizin ciğerleri artık hava tenefüs etme yeteneğine sahip. Bebeğiniz artık nefes alabileceğine göre sizde rahat bir nefes alabilirsiniz. Bebeğiniz yeterli hava kesecikleri ve sürfaktan sayesinde dış dünyada kendi başına rahatça nefes alabilir. Bebeğinizin boyu ortalama 24 cm ve ağırlığı ortalama 850-1000 gr. arasında. Bazı bebekler bugünlerde 1 kg ağırlığa ulaşabilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın