arada kalmaktan bıktım

Began

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Mart 2012
24.007
55.972
vallahi bıktım.
eşimle ailem daha doğrusu annem anlaşamıyorlar. her şeyde ama her şeyde bir restleşme, inatlaşma çabası.
ikisine de ben karışmam ne haliniz varsa görün dedim. ama yok, illa beni araya alıp bezdiriyorlar.

tv de dizi izlerken bile oradaki bir karakterden konu ya eşime, ya anneme geliyor. ondan sonra tüm gün bitmiyor lafları. ona hak versem anneci, diğerine hak versem koca delisiyim.

ikisinde de hata var zamanında çok yanlış yaptılar birbirlerine. ben ara bulmaya çalıştıkça daha kötü oldu her şey nedense.

yeter dedirten olaya geleyim:
kızım lunaparka gitmek istiyordu bir avm deki. kardeşim tamam dedi ama resmen oyaladı kızımı. anneme de kardeşime de "çocuklara yalan söylemeyin. götürmek istemiyorsanız hayır deyin. iki ağlar unutur. ama tamam deyip söz verince her gün soruyor dayım ne zaman götürecek?" diye dedim. yok bir şey olmazmış. la havle dedim.

kızlar birkaç gündür hastaydı. az iyi olunca kızımın gönlü olsun diye eşime "kardeşimin arabasına benzin koy da bizi götürsün, hem o sözünü tutmuş olur, hem de soğukta araç beklememiş oluruz. çünkü iett ile 1 saat, özel araçla 15 dk" eşimi zar zor ikna ettim, bizimkilerle arası bozuk olduğu için.
kardeşimi aradım söyledim, bakarız dedi telefonu suratıma kapadı. muhtemelen annem engel oldu, çünkü annemin genel tavrı böyle.

biz de taksi tuttuk gittik geldik. şimdi hem annem hem kardeşim triplerde, hem eşim onlara iyice bilendi.

ben de arayıp sormayacağım, ara bulmak için uğraşmayacağım artık. olan bana ve kızlarıma oluyor.

gelene kapım, arayana telefonum açık.

bana da yazık.

kardeşin öylesine tamam demiş, sen gereksiz üstelemişsin bence. ona minnet edip eşine ricacı olana kadar ilk baştan taksiye atlayıp gitseydin. anlamsız geldi açıkçası kardeşinin oyaladığını bile bile hala onu araman.

Yeğenine verdiği basit bir sözü bile tutmayan dayının arabasını gönüllü vermeside beklenemezdi zaten. Hata sizde aslında. Anneci yada koca delisi laflarını ciddiye almayın. Kim haklıysa onu savunun. Bulunduğunuz konumdan dolayı aranızda halledin deme lüksünüz yok bence. Biri anneniz biri eşiniz. Maalesef arayı bulmak size düşüyor.

2 tarafın ailesi de çok karışmamalı.
KArdeşiniz zaten götürmemiş neden ondan tekrar rica etmişsiniz. Üstüne eşiniz neden benzin alıyor. Dayısı yahu...

Bence her iki tarafa da rest çekin. Kendi sorunlarını size yansıtmasınlar. İStemiyorlarsa sık sık da bir araya gelmesinler.

kardeşin öylesine tamam demiş, sen gereksiz üstelemişsin bence. ona minnet edip eşine ricacı olana kadar ilk baştan taksiye atlayıp gitseydin. anlamsız geldi açıkçası kardeşinin oyaladığını bile bile hala onu araman.
çünkü kızım unutmadı, dayısının taksisiyle gideceğini sanıyordu.

Yeğenine verdiği basit bir sözü bile tutmayan dayının arabasını gönüllü vermeside beklenemezdi zaten. Hata sizde aslında. Anneci yada koca delisi laflarını ciddiye almayın. Kim haklıysa onu savunun. Bulunduğunuz konumdan dolayı aranızda halledin deme lüksünüz yok bence. Biri anneniz biri eşiniz. Maalesef arayı bulmak size düşüyor.
geçinmeye niyetleri yok ki.
annem diyor kocan gelmesin çocukları öyle götürürüm AVM ye. eşim diyor annen gelmesin. kızlar ikisini de istiyor.

Ah kıyamam ya.
Çok iyi anlıyorum.
İnsan çok yoruluyor aile ilişkilerinde di mi?
Kızın unutur gider belki de yıpranan sen oluyorsun.
Allahım kolaylık versin inşallah...
beni geçtim. resmen kızlarıma yansıyor artık. onlar da üzülmeye başladı.

vallahi bıktım.
eşimle ailem daha doğrusu annem anlaşamıyorlar. her şeyde ama her şeyde bir restleşme, inatlaşma çabası.
ikisine de ben karışmam ne haliniz varsa görün dedim. ama yok, illa beni araya alıp bezdiriyorlar.

tv de dizi izlerken bile oradaki bir karakterden konu ya eşime, ya anneme geliyor. ondan sonra tüm gün bitmiyor lafları. ona hak versem anneci, diğerine hak versem koca delisiyim.

ikisinde de hata var zamanında çok yanlış yaptılar birbirlerine. ben ara bulmaya çalıştıkça daha kötü oldu her şey nedense.

kızım lunaparka gitmek istiyordu bir avm deki. kardeşim tamam dedi ama resmen oyaladı kızımı. anneme de kardeşime de "çocuklara yalan söylemeyin. götürmek istemiyorsanız hayır deyin. iki ağlar unutur. ama tamam deyip söz verince her gün soruyor dayım ne zaman götürecek?" diye dedim. yok bir şey olmazmış. la havle dedim.

kızlar birkaç gündür hastaydı. az iyi olunca kızımın gönlü olsun diye eşime "kardeşimin arabasına benzin koy da bizi götürsün, hem o sözünü tutmuş olur, hem de soğukta araç beklememiş oluruz. çünkü iett ile 1 saat, özel araçla 15 dk" eşimi zar zor ikna ettim, bizimkilerle arası bozuk olduğu için.
kardeşimi aradım söyledim, bakarız dedi telefonu suratıma kapadı. muhtemelen annem engel oldu, çünkü annemin genel tavrı böyle.

biz de taksi tuttuk gittik geldik. şimdi hem annem hem kardeşim triplerde, hem eşim onlara iyice bilendi.

ben de arayıp sormayacağım, ara bulmak için uğraşmayacağım artık. olan bana ve kızlarıma oluyor.

bana da yazık.
ama ailende sıkıntı var öncelikle ...sende bir sınır çizsen artık.

vallahi bıktım.

bana da yazık.
Hıc mı sızde hata yok. Kocanızı kardesınızın arabasını almak ıcım nıyr okna edıyorsunuz. İnsanları niye yönetmeye calısıyorsunuz. Kendı ımkanlarınızla pekala gıtmelıydnız. Kımseyı yonlendırmeye yonetmeye calısmayın kocanız kardesınız bışe olsa

Doğrudur.
İşte yakın olmanın dezavantajları.
Ama işte bir anne diğeri eş.
Bir tık mesafe şart.
mesafe de işe yaramıyor. telefonla da yapılıyor.

Esinle annen arasinda ne gecti de böyle birbirlerini gormek istemiyolar? Tamam sevmek zorunda degiller ama saygi duymalilar birbirlerine. Misal benim babam pamuk gibi, kayinpederim tam tersi. Iyi niyetli ama dusunmeden konusur haliyle birikiyo ve isinamadan buz gibi soguyorum. Ancak sevdigim adamin babasi olumlu olmaya calisiyorum.
Sanirim senin iki tarafta bencil. Isin zor.

ama arada kalmaya sebep olan sensin kusura bakma da

aileler ile mesafe gerekli

hem kadının ailesi hem de adamın ailesi

asla eşime kardeşimin arabasına benzin koy da bizi bir yere götürsün diyemem

evlendik eşimin abisinin arabası vardı bizde de kp de de araba yoktu

babamlar bir gün önce geldiler onların arabası vardı

biz onları almaya araba ile gittik

bu araba kimin dediler

kiralamıştık

aileler de olsa kimseden bir şey istemem

param varsa gücüm yetiyorsa yaparım yetmiyorsa da yapmam

çok katısın vs denilecek evet ama ben böyle huzurluyum işte

bakıcım işi bıraktı ben de istifa ettim

eltim yıllardır konuşmadığı görümcemi çağırmış çocuğuma bak diye

asla çağırmam çağırsa da gitmezdim mesela

mesafe grill

o zaman ne anne eşine ne eşin annene bilenir

nötr olurlar en azından

vallahi bıktım.

bana da yazık.
annen de eşin de çocuk gibiymiş.
bu ne böyle.
bence de aralarını düzeltmeye çalışma artık.
sana da yazık.
nedir paylaşamadıkları Allah aşkına.?

X