Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

Merhaba hanımlar ben de if yapmaya çalışıyorum 2buçuk 3 aydır.Burda birşey dikkatimi çekti.Ben genellikle 16/8 aralığını yapıyorum çocuk istediğim için en doğru aralığın bu olduğunu söylemişti diyetisyen arkadaşım.ben 10da kahvaltı 6 da akşam yemeği yeyip bitiriyorum yanlış mı yapıyorum acaba?çünkü 16/8 aralığında kahvaltı es geçilecek gibi birşey okudum sayfanın başında.yani kahvaltı yapmayacak mıyım?

Merhaba hanımlar ben de if yapmaya çalışıyorum 2buçuk 3 aydır.Burda birşey dikkatimi çekti.Ben genellikle 16/8 aralığını yapıyorum çocuk istediğim için en doğru aralığın bu olduğunu söylemişti diyetisyen arkadaşım.ben 10da kahvaltı 6 da akşam yemeği yeyip bitiriyorum yanlış mı yapıyorum acaba?çünkü 16/8 aralığında kahvaltı es geçilecek gibi birşey okudum sayfanın başında.yani kahvaltı yapmayacak mıyım?

Bende baslangicta 16/8 yapiyodum 2 ogun besleniyodum. Kahvalti ve aksam yemegi 5 den sonra birsey yemiyodum. Iyi de Kilo vermistim . Bence vucudunu dinle . Yaklasik 3 aydir yapiyorsan bu orucun seni nasil etkiledigini cozmus olmalisin 😊

Bende baslangicta 16/8 yapiyodum 2 ogun besleniyodum. Kahvalti ve aksam yemegi 5 den sonra birsey yemiyodum. Iyi de Kilo vermistim . Bence vucudunu dinle . Yaklasik 3 aydir yapiyorsan bu orucun seni nasil etkiledigini cozmus olmalisin 😊
Yok ben kahvaltısız duramam o yüzden sordum 😂😂18/6 ve 16/8 arasında gidip geldim hep.değiştirerek yaptım ama genelde 16/8 uygun geldi.Ben kendimi bildim bileli aslında bilmeden if yapıyormuşum akşam 6 dan sonra normaldede birşey yemezdim.ifi seçmemin nedeni de zaten bu oldu ama ben çok fazla kilo veremedim.3 ayda 7 kilo verdim çok zor veriyorum ama sonuç itibariyle veriyorum çok şükür hedefim 55 bi 5 kilo daha vermem lazım.ifte de kalorilerimi sayıyorum 1000in üstüne çıkmıyorum genellikle 900lerde kalıyorum yine de kilo veremiyorum herkes gibi.hayırlısı olsun artık yine de bırakmam geç olsun güç olmasın

Canm kimii sabah 8 de yiyiyor aksam 4 te kapatiyor. Bu tamamen sana bagli. Onemli olan 16 ac kalmak. Dogru yapiosun

Yok ben kahvaltısız duramam o yüzden sordum 😂😂18/6 ve 16/8 arasında gidip geldim hep.değiştirerek yaptım ama genelde 16/8 uygun geldi.Ben kendimi bildim bileli aslında bilmeden if yapıyormuşum akşam 6 dan sonra normaldede birşey yemezdim.ifi seçmemin nedeni de zaten bu oldu ama ben çok fazla kilo veremedim.3 ayda 7 kilo verdim çok zor veriyorum ama sonuç itibariyle veriyorum çok şükür hedefim 55 bi 5 kilo daha vermem lazım.ifte de kalorilerimi sayıyorum 1000in üstüne çıkmıyorum genellikle 900lerde kalıyorum yine de kilo veremiyorum herkes gibi.hayırlısı olsun artık yine de bırakmam geç olsun güç olmasın
Ama zaten öyle aman aman bir kilon yok cok hizli vermessin. Sen simdi artik temel kalan minnacik kalan kilolarini veriosun 200 300 gider onlarda 😊 bide bünyede if e aliskin mis zaten. Cocuk icin neden merak ettm bende cocuk icinde 😅 tbi saglik icinde. Ben sahsen sabah kahvaltidan nefret ederim. Oyuzden daha smdidi kalktim sofradan. Acikmadan yemek yemek bana anlamsiz bosuna geliyor

Ama zaten öyle aman aman bir kilon yok cok hizli vermessin. Sen simdi artik temel kalan minnacik kalan kilolarini veriosun 200 300 gider onlarda 😊 bide bünyede if e aliskin mis zaten. Cocuk icin neden merak ettm bende cocuk icinde 😅 tbi saglik icinde. Ben sahsen sabah kahvaltidan nefret ederim. Oyuzden daha smdidi kalktim sofradan. Acikmadan yemek yemek bana anlamsiz bosuna geliyor
Teşekkürler yorum için 😚benim yumurta kalitem kötü.uzun süreli açlıklar daha da kaliteyi hormonu falan bozabiliyormuş o yüzden bana 16/8 yap çok aç kalma dedi.tabi her bünye için aynı değildir ben çocuk sahibi olamıyorum her detayı düşünmem lazım.

Teşekkürler yorum için 😚benim yumurta kalitem kötü.uzun süreli açlıklar daha da kaliteyi hormonu falan bozabiliyormuş o yüzden bana 16/8 yap çok aç kalma dedi.tabi her bünye için aynı değildir ben çocuk sahibi olamıyorum her detayı düşünmem lazım.
Anladim canm rabbim sanada bir evlat nasip etsin. Benim kalitede dusuk yada yumurtlama olmuyor tam acilimini bilmiyorum. Ama seker ilaci veriyor bana kaliteli yumurtlama olsun. Yumurtlama guzel olsun diye.. Bende de insülin den dolayi adet duzensizligi yapti. Insulini yenmeden 2ci cocuk yasak dedi. Seker hastasi olursun dedi. Oyuzden erteledik. Rabbm kimsenin kucagini bos birakmasin. Analigi hakeden herkese evlat versin insalllah.
16 8 guzel bencede ben 18 6 da acikmiyorum saatim doluyor diye bosuna yiyiyorum ya

Kilon az oldugu icin az vermssindir . Ama kahvalti guzel oluyo bende genelde kahvalti yapiyorum . 8 saat yeme penceresinde kahvalti ve aksam yemegi olur zaten . Tek ogun yeterli olsa 20 /4 yaparsin 😂 o yuzden kahvalti yapmaya devam 😊😊

Mrb dünde menü yazamadım bu gün ikisini bir yazayım( izinine ayrılıyorum da biraz yoğunum 2 gündür,)
dünkü menüm,
sabah 8:00 1 tost, domates, salatlık, 8 zeytin
saat 13:00 3 kaşık kuru fasulye, 3 kaşık z. yağlı taze börülce+ 1 bardak kefir
ayrıca saçma şekilde oruç saatlerinde başka şeylerde yedim.... (2 büskivi, 2 bademli draje, 1 ızgara kanat)
bu günkü menümde
saat 8:00 2 dilim ekmek, 3 dilim peynir, domates ,salatalık, 8 zeytin
saat 13:00 1 kepçe brokoli çorba, göbek salata, 1 bardak yoğurt 2 dilim karpuz,
bu hafta hiç spor yapamadım, sanırım pazartesi tartıda epey bi mutsuz olcam,

Anladim canm rabbim sanada bir evlat nasip etsin. Benim kalitede dusuk yada yumurtlama olmuyor tam acilimini bilmiyorum. Ama seker ilaci veriyor bana kaliteli yumurtlama olsun. Yumurtlama guzel olsun diye.. Bende de insülin den dolayi adet duzensizligi yapti. Insulini yenmeden 2ci cocuk yasak dedi. Seker hastasi olursun dedi. Oyuzden erteledik. Rabbm kimsenin kucagini bos birakmasin. Analigi hakeden herkese evlat versin insalllah.
16 8 guzel bencede ben 18 6 da acikmiyorum saatim doluyor diye bosuna yiyiyorum ya
Amin inşallah 3 yıldır uğraşıyorum inşallah benimde bir evladım olur canım senin için güzel bi diyet bu aralıklı oruç.şimdi doktorlar hep öneriyorlar.Ben de 18 6 yapıyorum bazen yani ya erken yiyorum sonrasında yemiyorum ya da saati bekleyip 16 8 yapıyorum.değiş tokuş yaparak ilerliyorum işte.

Canim hosgeldin.
16/8 güzel bende öyle yapıyorum.
Güzel kilo vermişsin tebrikler.
Kahvaltı yada öğle yemeği ikisinden birini tercih edebilirsin anlamında bence bazıları kahvaltı sevmiyor ya .
Spor yapmiyorsan eğer kilo vermeni hızlandırır.
Ama çocuk denemeleri yaptığın için yürüyüş öneririm eğer düzenli yapmiyorsan.

Hanımlar herkese merhaba 1 haftadır falan aranızda yoktum bazı sebeplerden dolayı oruç saatlerine de malesef uyamadım ama diyetimi ve sporumu bozmamaya özen gösterdim inşallah tam anlamıyla düzene girdiğim de sil baştan başlıcam kilom kaç hiç bi fikrim yok pazartesiye kadar bol bol su içip detox yapıp ödemimi atıp kilomu bildiricem ve çok sıkı bi saat aralıkları ile devam edicem 🙏🏻🙏🏻
Umarım iyi sonuçlar alırsın canım 🥰👍
döküntü ne canim?
Ay telefondan yazıyorum sıkıntı yı döküntü yapmış nasılsa 😂
Herkese günaydın... hepinize güzel bir gün diliyorum..:KK36:
13.08 günü menüm :
16/8 devam
12.00 : klasik kahvaltı + yumurta+ birazcık biber patates kızartma :olamaz:
20.00 : 1 kase mercimek çorbası +karalahana yemeği + 2-3 parça tavuk ızgara
2-2,5 litre su + çay+ sade kahve
diyete uygun şeyler yemedim farkındayım ama arada kaçıyor işte yaa... ama gerçekten çok az yedim..:)
Afiyet olsun 🥰
Günaydın,
13.08.2020
9:00 turk kahvesi şekersiz
14:00 yeşil fasulye bulgur pilavı
21:00 da tepsi kebabı ve cacık biraz
3 lt su ve yeşil çay
tartıldım gördüklerime inanamadım :) 1.2 kilo gitmiş kilo fazla ondan herhal :):halay:
Ooo süper tebrikler 👏😍🤩
Devamı gelsin inşallah 🏆
Günaydın kuzular dün çok acıktım ve hala açım☹️☹️☹️
13/08/2020
saat 11:00 yeşil çay ve su
Saat12:00 kahvaltı
Patatesli omlet
4 zeytin domates salatalık çay r çay kaşığı taze süt kaymağı
Saat 16:30 yarım dilim karpuz
Türk kahvesi ve su
10000adım yürüyüş
Saat 19:00 akşam yemeği
Zeytinyağlı türlü bir kase yoğurt
Yeşilçay çay ve su
Canım acıkırsın tabi çünkü menünde seni tutacak şeyler yok protein çok az
Peynir, daha fazla yoğurt kefir ayran daha fazla et, balık veya barbunya vs olarak değiştir bir menüyü tok kalacağını göreceksin 🥰
Canım kahvaltı es geçilecek diye bir şart yok
Sadece yeme saatlerin ne diyorsa o saate uygun açılış yap mesela ben çoğu zaman 12.30 civarı açılış yapıyorum benim kahvaltı saatim o 😂 sende 10 da rahatlıkla yapabilirsin kahvaltını 🥰
Sağlıkla hayırlısı ilke evladını kucağına almanı temenni ederim 🙏❤️
Mrb dünde menü yazamadım bu gün ikisini bir yazayım( izinine ayrılıyorum da biraz yoğunum 2 gündür,)
dünkü menüm,
sabah 8:00 1 tost, domates, salatlık, 8 zeytin
saat 13:00 3 kaşık kuru fasulye, 3 kaşık z. yağlı taze börülce+ 1 bardak kefir
ayrıca saçma şekilde oruç saatlerinde başka şeylerde yedim.... (2 büskivi, 2 bademli draje, 1 ızgara kanat)
bu günkü menümde
saat 8:00 2 dilim ekmek, 3 dilim peynir, domates ,salatalık, 8 zeytin
saat 13:00 1 kepçe brokoli çorba, göbek salata, 1 bardak yoğurt 2 dilim karpuz,
bu hafta hiç spor yapamadım, sanırım pazartesi tartıda epey bi mutsuz olcam,
Bugün ve haftasonu biraz dikkat menülere canım 🥰

Canim hosgeldin.
16/8 güzel bende öyle yapıyorum.
Güzel kilo vermişsin tebrikler.
Kahvaltı yada öğle yemeği ikisinden birini tercih edebilirsin anlamında bence bazıları kahvaltı sevmiyor ya .
Spor yapmiyorsan eğer kilo vermeni hızlandırır.
Ama çocuk denemeleri yaptığın için yürüyüş öneririm eğer düzenli yapmiyorsan.
Anladım canım evet inşallah geri kalanda gider.ben neredeyse hergün 10 bin atıp yürüyüp geliyorum.şimdi sizi izliyorum pazartesinden itibaren ben de burada devam edeyim.

Umarım iyi sonuçlar alırsın canım 🥰👍

Ay telefondan yazıyorum sıkıntı yı döküntü yapmış nasılsa 😂

Afiyet olsun 🥰

Ooo süper tebrikler 👏😍🤩
Devamı gelsin inşallah 🏆

Canım acıkırsın tabi çünkü menünde seni tutacak şeyler yok protein çok az
Peynir, daha fazla yoğurt kefir ayran daha fazla et, balık veya barbunya vs olarak değiştir bir menüyü tok kalacağını göreceksin 🥰

Canım kahvaltı es geçilecek diye bir şart yok
Sadece yeme saatlerin ne diyorsa o saate uygun açılış yap mesela ben çoğu zaman 12.30 civarı açılış yapıyorum benim kahvaltı saatim o 😂 sende 10 da rahatlıkla yapabilirsin kahvaltını 🥰
Sağlıkla hayırlısı ilke evladını kucağına almanı temenni ederim 🙏

Bugün ve haftasonu biraz dikkat menülere canım 🥰
edicem inşallah....

18/6 dan merhaba tekrar 18/6ya alıştım vücudum iyi geliyor darısı hafta sonunun başına:))))

12:15te açtım orucumu

1 kase havuç çorbası

1 porsiyon patates yemeği yedim

akşam 5-6ya doğru da bi şeyler yiyip tekrar oruca giricem.

bugün yarım saat fitness yapıcam:)

18/6 dan merhaba tekrar 18/6ya alıştım vücudum iyi geliyor darısı hafta sonunun başına:))))

12:15te açtım orucumu

1 kase havuç çorbası

1 porsiyon patates yemeği yedim

akşam 5-6ya doğru da bi şeyler yiyip tekrar oruca giricem.

bugün yarım saat fitness yapıcam:)
Afiyet olsun canım akşam menünde proteinden zengin şeyler ve salata yoğurt vs tüket canım gündüz menün karbonhidrat nişasta yoğun çünkü (havuç-patates ) 🥰

Merhaba kızlar
40. Saatte açtım orucumu izinliydim evde uzun oruç izin vermiyorlar Bişi olacak sanıyorlar
Menü
1 kase süzülmüş mercimek çorbası 4 kaşık tuzsuz salata yedim

X