Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

Merhaba bu konu ile ilgili olarak şöyle düşünmelisiniz esasen birşeyin( sakız veya şeker) içinde şeker yada tatlandırıcı varsa her ikisi de insülin salgılattığı için bozar. Ama bu o kadar ufak bir detay ki göz ardı da edilebilir demiş bu oruc ile ilgili çalışan yabancı doktorlar(Dr Jason Fung) Benim görüşüm şekersiz de olsa oruç fazında sakız, şeker çiğnememek ama zorda kalmışsınız her gün olan bir şey değil çok da dert etmeyin

aynen dogru. Munferit bir olaydi takilmiyorum ben de:) Yarin tartim gunu heycanliyiz:)

16 aylık bebeğim epeyce ek gıda alıyor, o yüzden sıkıntı olmaz gibi düşündüm ama 🙄
Tamam canım sen yine de bol su içmeye ve çok düşük kalorili beslenmemeye çalış ben olsam 16 veya 18 saati geçmem sen bilirsin yine de
Bilgilerini bi tekrar yazsan
Yaş boy Başlangıç kilo güncel kilo Hedef kilo

Tamam canım sen yine de bol su içmeye ve çok düşük kalorili beslenmemeye çalış ben olsam 16 veya 18 saati geçmem sen bilirsin yine de
Bilgilerini bi tekrar yazsan
Yaş boy Başlangıç kilo güncel kilo Hedef kilo

İlk defa bugün 20 saat açlığı denedim.. Tamam dikkat ederim😋

34 yaş 158 cm
52 kilo başlangıç
52 kilo güncel
49 hedef🥳

Hanımlar bilenler aydınlatabilirmi beni.. oruç aralığında şekersiz çay kahve su ve doğal maden suyu içebiliyoruz ok.. ama sabah aç karına yürümeyi seviyorum , ve yürüyüşe çıkmadan 2 limon sıkıp içsem oruç bozulurmu? Yoksa oda normal su yerinemi.. benim için çok öenmli çünkü yürüyüşü sabah 8-10 arası yapıyorum yemeği ise (12 yemem gerek) 13 yada 14 gibi yiyorum..
Canım limon insülin dalgalanmasına sebep vermiyor araştırdım aksine etkisi varmış hatta
Orucu bozmuyor deniyor bir çok kaynakta o sebeple içebilirsin 🤩🥰

Hanımlar bir listeye baktım da uçmuş gitmişiz 🤩🤩🤩
İnşallah yarın iyi sonuçlar alalım tartılarda
Herkesin azmine, emeğine, iradesine sağlık 😊❤️
Sabit olanlar olursa sebat etmeye devam etsin lütfen bazı ödüller zamanla gelecek 😀🙏
Yarın kilo bildirimi yapacağım O zaman

Sanirim 36 ya gidecegim ben 😁

FDACFF36-4DC9-4954-9C6C-1319AD3DF0BB.png

X