Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

❗ Aralıklı oruçta Oruç fazında ilaç konusu ❗

📌ilk olarak kısa cevap ada81 ada81 eğer Demir ilacın şeker tatlandırıcı insülin tetikleyici madde protein, yağ vs içermiyorsa sorun yok, bozmaz. Doktoruna muhteviyatı sorabilirsin

📌Oruç fazında ilaç alınıp alınmayacağının cevabı hem evet hem hayır maalesef ki

Eğer ilacınız bazı tür aminoasitler, protein yağ şeker yada tatlandırıcı, meyve şekeri özü vs. içeriyorsa alamazsınız
Aklıma geldi , alan yok bildiğim kadarı ile ama protein tozu oruç fazında içilmez yeri gelmişken

Balık yağı, çoğu multivitamin ise sindirilebilen karbonhidrat içermediği için oruç fazında alınabilir
Birde şuna dikkat etmek lazım bazı ilaçlar etki göstermesi için yağ ile vs alınır çözülsün diye bu tarz şeyleri de oruç açtıktan sonra gıda ile almak gerekli
Benim bildiklerim bunlar arkadaşlar, bu kapsamda bakarak tereddüt durumunda eczacı ya da doktorunuza Danışmak mantıklı olabilir etken maddeler için 🥰
Teşekkür ederim canim... ilacımın içeriğine baktım şeker içermiyor yinede dr sorarım ... ben ne zaman demir ilacı kullanmaya başlasam daha iyi kilo veriyorum...

O zaman 11 temmuz cumartesi

Ya 2 bardak yeşil çay içilecek

Ya da dükan birası

Haydi kızlar haydi kızlar haydiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
2 yeşil çayın biri içildi 😍
Oruç açtıktan sonra Dukan birasına başlayacağım 🤩

İf zamanı neler içebiliriz neler içemeyiz hep anlatmış.. bir göz atın sonra birlikte fikir alışverişine girelim :)

Canım selam
Videonun tamamını izledim genel olarak katılmakla birlikte oruç fazında sebze suyu içmeyi doğru bulmuyorum ben, tamamen şahsi görüşüm tamamen emin kalmak istiyorum da oruç olduğumdan 🙈😊🥰

Günaydın kızlar😘😘

Cuma menüsü aslında sadece protein yapacaktım ama ufakkaçamak oldu

Sabah 10.00
Izgara tavuk,,,1 dilim peynir

Ara yeşilçay
(Babam tazecik simit getirmiş dayanamadım) yarım simit

Akşam 18.00
Izgara tavuk, yoğurt

Ara
Yeşilçay
Yarım haşlanmış mısır🤦‍♀️🤦‍♀️

Su 3 litre
Bugün yarın dikkat 🤗🥰
blondeaddict blondeaddict geç bildirdiğim için özür dilerim. Diş tedavisi ile geçiyor 1 haftadır şiddetli ağrıdan ilaç saatlerine uygun yiyor içiyorum. Acaba güncelleme yapabilir misiniz ?
merhaba ne özürü Estağfirullah 😊
Ben bilgisayar ortamım pazartesi var telefondan formatlar hep kayıyor
O sebeple de pazartesi rica ediyorum
Tekrar hatırlatırsan sevinirim 🥰
Valla o kadar spora korkuyorum veremedim diye 😂 gerce kuculdugunu hissediyorum karnimin ama ne biliyim . Birde en cok hani kiloda kalsiysak orda duraklar diyorlar da benim 80 85 arasi yillardir . 80 altini en son 2016 da gordum ve simdi daha basindan takilirim diye de korkuyorum .
Bence kesin verdin 🙏🥳
Günaydın hanimlar 🤗
İlk sayfayi hatta 10 sayfayi okudum azminize hayran oldum gece 3 e kadar aralikli orucu arastirdim aslinda suan benim beslenme seklime uyuyor aralarda atistirmazsam.
81.1 ile bugun basliyorum pazartesi ilk tartim olsun inşallah seker atagi olmaz surdurebilirim 20 kilo verdim ama geri aldim ve kendime olan inancimi yitirdim
İnşallah bu seferde yaparim sizlerin sayesinde
Birazdan su ve kahve icicem ilk hafta adapte olma haftasi olsun spor yapmiycam sonraki hafta baslarim inşallah hadi bakalim saglikli yasam baslasin 💪🏋🤸
Merhaba hoşgeldiniz 🥰
İlk sayfaları okuduysanız konu kurallarına hakimsiniz demektir menüleri bekliyoruz
Veririz beraber 😀🤩
saol canim.tereyağli epey bi agir geldi bana.biraz da kokuyor acikcasi ama yag yaktiryormus diye ictim.ins ise yarar.bu aralar duraklamadayim.kirabilmek icin.
Sevmediğin hiçbir şeyi devam ettirme bence 😉
Hiç bir şey uzun oruç saati kadar yağ yaktıramaz 😉🥰

Canım selam
Videonun tamamını izledim genel olarak katılmakla birlikte oruç fazında sebze suyu içmeyi doğru bulmuyorum ben, tamamen şahsi görüşüm tamamen emin kalmak istiyorum da oruç olduğumdan 🙈😊🥰

Bugün yarın dikkat 🤗🥰

Bence kesin verdin 🙏🥳

Merhaba hoşgeldiniz 🥰
İlk sayfaları okuduysanız konu kurallarına hakimsiniz demektir menüleri bekliyoruz
Veririz beraber 😀🤩

Dukan aclik saatlerinde icilmezmi

Canım selam

Bugün yarın dikkat 🤗🥰

Bence kesin verdin 🙏🥳

Merhaba hoşgeldiniz 🥰
Veririz beraber 😀🤩

Günaydın cnmmm, ya bende sebze suyu ve tereyağlı yada coconut yağlı kahveye takıldım.. nasıl bozmaz orucu yağ ? Üstne basa basa demiş hayır bozmuyor diye ama aklım almadı o ikisini

Dukan aclik saatlerinde icilmezmi
Yol ayrımı konusu benim için
İçilebilir limon alkali birsey ama ne kadarının benim insülin metonolizmamı çalıştırıp çalıştırmayacağını bilmiyorum, emin olmak istiyorum
Belki bazıları bu kadar titizlenme diyebilir onlar da haklılar 🥰
Günaydın cnmmm, ya bende sebze suyu ve tereyağlı yada coconut yağlı kahveye takıldım.. nasıl bozmaz orucu yağ ? Üstne basa basa demiş hayır bozmuyor diye ama aklım almadı o ikisini
Evet canım bu konu da tartışmalı hatta tarçın bile. Kimi yabancı kaynaklarda tarçınlı yada yağlı kahvenin de insülin tetikleyici etkisi olabileceği ve vucudü açlık fazından çıkartabileceği söyleniyor
Her iki görüşe de saygılıyım
Ben kendim tereddüt ettiğim konularda riske girmem yapım bu normalde de.
Bu sebeple içmiyorum içen içebilir bozar ya da bozmaz diyemiyorum o sebeple. Bence herkes kendi optimal faydasını nasıl sağlıyorsa ona göre hareket edebilir bu konuda 🥰

Canım selam

Bugün yarın dikkat 🤗🥰

Bence kesin verdin 🙏🥳

Merhaba hoşgeldiniz 🥰
Veririz beraber 😀🤩

Hadi insallah vermisimdir 🤲🤲🤲🤲🤲

Yol ayrımı konusu benim için
İçilebilir limon alkali birsey ama ne kadarının benim insülin metonolizmamı çalıştırıp çalıştırmayacağını bilmiyorum, emin olmak istiyorum
Belki bazıları bu kadar titizlenme diyebilir onlar da haklılar 🥰

Evet canım bu konu da tartışmalı hatta tarçın bile. Kimi yabancı kaynaklarda tarçınlı yada yağlı kahvenin de insülin tetikleyici etkisi olabileceği ve vucudü açlık fazından çıkartabileceği söyleniyor
Her iki görüşe de saygılıyım
Ben kendim tereddüt ettiğim konularda riske girmem yapım bu normalde de.
Bu sebeple içmiyorum içen içebilir bozar ya da bozmaz diyemiyorum o sebeple. Bence herkes kendi optimal faydasını nasıl sağlıyorsa ona göre hareket edebilir bu konuda 🥰

Ben aclik saatlerimde hic limon tuketmedim ama limonlu sallama yesil cay almis beyim ondan iciyorum aksam bi tane . Pazartesi tartildigimda 2.6 Kilo vermistim . Bana kotu bi etkisi olmadi ama direkt limon tuketmek etkiler mi bilemiyorum .

Canım Extra bi şey yok

Günde 2 bardak yeşil çay
2.5 litre su
Hareket spor yürüyüş ne olursa
Maden suyu

Ben chloe ting 2 haftalık program başladım

Video yapiyorum:)
tsk ederim.
dukan birasini hic duymadim.faydasi ne?
bu arada bende bi ara chloe ting proğramina baslicaktim ama kilom.fazla oldugu icin zorlandim.esim de söyledi hatta.bana göre degil simdilik.yuksek kilolarda çarpıntı oluyor.biraz daha hafiflemeyi düsünüyorum.

Canım selam

Bugün yarın dikkat 🤗🥰

Bence kesin verdin 🙏🥳

Merhaba hoşgeldiniz 🥰
Veririz beraber 😀🤩

sevmedim ama mecburum.duraklamayi kirmam lazim.yoksa motivasyonum hepten gidecek.gelip gelip 87 de tıkanıyorum😣

Yeşil.caylar içiliyor muuuuuuuuuuuuuuuu
birini ictim canim.kahvaltida iciyorum artik.siyah çayı bıraktım.

tsk ederim.
bu arada bende bi ara chloe ting proğramina baslicaktim ama kilom.fazla oldugu icin zorlandim.esim de söyledi hatta.bana göre degil simdilik.yuksek kilolarda çarpıntı oluyor.biraz daha hafiflemeyi düsünüyorum.

sevmedim ama mecburum.duraklamayi kirmam lazim.yoksa motivasyonum hepten gidecek.gelip gelip 87 de tıkanıyorum😣

Dükan birası faydaları şöyle canım.

Ben de eşine katılıyorum önce yürüyüş leslie olur dışarıda yuruyus olur sonra bu tip videolar

20200711_135144.jpg

tsk ederim.

Dukan birasi ile igde zayiflayan cok grup var 15 gun içiliyor 5 gun ara yine 15 gun şeklinde devam ediliyor

off selamm
yine nöbetteyim :KK70:
16/8 dün aksam 6da bıraktım yemegi,bugün 12de yedim.
yemekte yemek olsa bari neyse
yarım adet karnıyarıga benzeyen karnıyarıkımsı bişi yedim :KK70: pilav ve cacık.

hastayım biraz tansiyonum falan düşünce arkadaşlarım agzıma pogaca sıkıstırdılar yarım pogaca ev yapımı.

aksamı da aksam yazarım. :KK43:

tsk ederim.

Dukan birasi odem atmaya ve yag yakmaya yardimci bi icecek . Zaten yesilcay ile yapiliyor. Hadi bi degisik geldi ama iciyorum ben bi sekilde. Chole ting de o tempoda yapmak zorunda degilsin zaten . Sana uygun sekilde yapabilirsin tabi bi kalp rahatsizligin yoksa . 10 an dinlenme diyorsa sen 20 sn dinlenebilirsin . Mesela ben gunde sadece 1 video yapiyorum leslie ve eliptik bisiklet yaptigim ve cok zorlandigim icin . Bu sekilde de yapabilirsin . Gunde 10 dk da olsa yapmak yine de yardimci olur diye dusunuyor ve umuyorum . Yine de cok zor benim icin diyorsan leslie yapabilirsin. Ama Ben YouTube da gordum inan bizden cok daha kilolu kadinlar benden daha iyi yapiyor chole hareketleri 🤭 tabiki tercih meselesi yine de . Sana iyi gelecek seni Motive edecek bi spor kesinlikle yapmalisin . Yoksa Kilo verdikce sarkarsin (kendisi benim en buyuk fobim olur) .

X