Arkadaşım şizofren mi?

Evlenen adamın aklına bile gelmiyordur, kendi kendini kandırıyor çevresini de inandırıp onay alma peşinde, saplantılı olmuş ve tedavisiz düzeleceğini sanmıyorum

Şimdi şöyle benim 3 çocuğum var ve hepsinin yaşı birbirine çok yakın yani bana özenecek bir durumu yok çünkü sokağa zor çıkıyorum. Ama diğer kızlara olabilir. Onların birer tane çocukları var ve gayet sosyal insanlar. Bana gelince de benim sadece maddi durumum çok çok iyi onun dışında hiç bir özenilecek hayatım yok.

Ama şöyle bir durum var kendi anlattığına göre kendisini subaylar, polisler, avukatlar istiyor arkadaşım istemiyor. Diğer adamdan konu açınca boşver şunu artık önüne bak yeni birileri girsin hayatına falan diyorum bende istiyorum evlenmek düzenim olsun ama dur şöyle biri var onu değerlendirecem diyor öyle kalıyor. Devamı yok. Tabi bu dedikleri doğru mu emin değilim

Evlenen adamın aklına bile gelmiyordur, kendi kendini kandırıyor çevresini de inandırıp onay alma peşinde, saplantılı olmuş ve tedavisiz düzeleceğini sanmıyorum
Evet adam zaten Ayşelere misafirliğe gittiğinde sürekli biriyle mesajlaşıyormuş. Ayşe'de espiriyle karışık "Hayriye'yle mi mesajlaşıyorsun yoksa" demiş. Adam da bir an "Hayriye kim" demiş. Ama arkadaşım yani gerçekten o an onun adını bile unutmuş dedi. Bu olay da yıllar önce olmuş ve ben bunu da yeni öğrendim. Tabi bu konuşmayı Ayşe Hayriye'ye anlatmıyor. Çünkü Hayriye yıllar öncede adamın hayatına giren başka bir kadın için hüngür hüngür ağlamış. Ona söylemiyor oyuzden. Adam evli ama adamın nerde oturduğuna kadar biliyor. Ayşenin kocası adamla akraba o bile bilmiyormuş adamın evini, turuncu motorunu.

Ha birde şöyle bir ayrıntı var. Bana 1 ay önceydi sanırım 2 tane erkek resmi gönderdi Instagram hesaplarini. Bunlar farklı şehirden. Ama iki erkekde aynı şehirden. Ben dedim ki birini kabul et de msj at konuş belki aranızda bişeyler olur dedim. Yok dedi bunlar benim kim olduğumu biliyor. Bunlara arkadaşlik isteğini o (evli olan adam) attırıyor diyor. Ne alaka saçmalama adam evli sen iyi misin dedim. "Yok yok bak ikisi de aynı şehirden benimki de bir dönem orada yaşadı onun arkadaşı ikisi de onlara istek attırıyor beni deniyor kabul edip etmeyeceğimi" dedi. "Yahu bi saçmalama 10 yıl olmuş sevse evlenmez sana dönerdi" dedim. "Yok ben onunla sevgiliyken kendimi biraz kıskandırmak için basit kız numaraları yapardım çok sinir olurdu oyuzden bana güvenmezdi hâlâ beni deniyor" dedi. İnanın o gün sabah ezanına kadar WhatsApptan yazıştık anlatamadım. Kendi bildiğini okuyor

Normal bir düşünce yapısına sahip değil bir de adamın karısından ayrılmasını isteyecek kadar kalbi kararmış

Bu insandan size zarar gelir. Yukarda yazdiklariniz hic sağlikli değil.
10 sene dile kolay. Kadin resmen kafayi bozmuş adamla.

ben teşhis koyabilecek eğitim ve yetkinlikteki kişi değilim. diğer üyelerin de aynı gerekli eğitimleri alarak yetkinliğe kavuşmadığı takdirde tanı koymamasını rica ediyorum.
arkadaşınızın bir psikolojik rahatsızlığı olsun olmasın, sizin artık bu iletişimde geri adım atmanızın daha uygun oalcağını düşünüyorum. fütursuzca ve bu denli soğukkanlı yalan söyleyebilen birisinin başka insanlara sizin kahramanı olduğunuz bir yalanı söyleyerek sizi zor durumda bırakması bana göre oldukça yüksek ihtimal. lütfen kendinizi koruyun.

Tanı yi sadece psikolog koyar.
Arkadaşınız hasta olmuş.acinacak durumda
Kesinlikle yardım almalı.Allah yardımcısı olsunhepimizin sorunları olabiliyor desteğe ihtiyaç duyduğumuz zamanlar oluyor.

Ama siz de bana iyi arkadaş gibi gelmediniz.
Bunları dinlerken inanir gibi yapip, gerekli uyarıları yapmayıp ,bazı şeyleri görmezden gelmek sahtelik değil mi? Belki üzmek istemiyorsunuz ama yüzüne gerçekleri carpmalisiniz.gorusmemelisiniz.sirf karşındakini üzmemek için görüşmek, yüzüne farklı gerçekte farklı olmak bana iyi Bir dostluk gibi gelmedi

Sizofrenle yalanciyi nasil bir tutabilirsiniz hayriye tam yalanci ve takintili bi tip uzak durulmasi gereken karakteri skntili
Evet haklısınız uzak durmak gerek ama başka hiç arkadaşı yok. Sanki çok çevresi varmış gibi davranıyor ama anladığım kadarıyla öyle değil ve bizde arkadaşları olarak tamamen uzak durursak sanki intihar edecek gibi duruyor. Ve ailesini de sevmiyor. Seviyor gibi davranıyor ama alakası yok

Yukarıdaki yorumları okumadınız sanırım en çok benim onun için çırpınan hatta 2 erkek buna istek atmış onlari bile adam istek attırdı diyor o gün sabah ezanına kadar WhatsApptan yazıştık. Adam yeni evli seninle niye uğraşsın saçmalama dedim ama anlamıyor. Benim 5 yaşında, 19 aylık ve 5 aylık 3 tane çocuğum var. Bu kadar yoğunluğuma rağmen onunla da ilgilenmeye çalışıyorum. Daha ne tür ilgilenebilirim. İnanmış gibi de yapmıyorum destek al diyorum sıra yok vermiyorlar yoğunluktan dedi geçiştirdi

Son cümleniz beni çok korkuttu şuan hiç o aklıma gelmemişti çok haklısınız ama tamamen uzak durursam benden de ayrılmış olacak. Diğer kızlar da konuşursak iyice kendine kapanır onu tamamen kaybedebiliriz diyorlar. Benimde aklıma ya intihar ederse diye korkuyorum

Bu insandan size zarar gelir. Yukarda yazdiklariniz hic sağlikli değil.
10 sene dile kolay. Kadin resmen kafayi bozmuş adamla.
Açık açık konuşalım mı yani? Ben aslında destek almasını söyledim. Kendisine yeni çevre edinmesiyle ilgili de önerilerde bulundum ama şimdi kocaman 34 yaşındaki kadını kolundan tutup zorla götüremem ki. Benimde çok küçük çocuklarım var.

Siz, hayır kurumu değilsiniz. Kendinizi güvene alıp başkalarını bu kadar çok düşünmeyi bırakmak, bu durumda hem sizin hem de ailenizin yararına olacaktır.

yok bundan bir tanede bizde var, gözünün içine kazara bakan allahın selamını veren yan komşusunun bile kendisine aşık olduğunu düşünen.
girdiği her ortamda herkesin gözünün kendi üzerinde olduğunu sanan bir şekilde ayrılıp sonradan evlenen tüm erkek arkadaşlarının kendisine benzeyen eşlerinin olduğunu iddia eden terk edilmiş olmayı, başkasına tercih edilmiş olmayı kabullenemeyen bir tip bunlar.
bizimki 42 yaşında şuan evlenmek marifetmiş gibi söylemiyorum bunu cok istemesine ragmen evlenemedi.
şimdilerde yeni yeni bir şeyleri fark ediyor ben kendi kendime yaptım diyor dişil enerjimi çok yuksek sanip kendimi vazgeçilmez sandım diyor vs vs.

Bu taniyi biz değil uzmanı koyar arkadaşınız ama bu kadar basit birsey de değil sifonreni ağır depresyon geçirior olabilir ondada olmayan birşeyleri kafada kurma oluyor cunku ama normal değil bence arkadaşları olarak bir uzmana mutlaka görünmesi gerek

Tanı koymanız için uzman olmanız gerekiyor .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…