Arkadaşıma bunu nasıl itiraf edebilirim?

Kazuletbagyan

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Mart 2015
300
358
28
Merhaba
Benim bir derdim var ve ne yazık ki bu derdimi açıp bir fikir alabileceğim kimse yok . O yüzden sizlere sormak istedim .

Mesai arkadaşlarımdan birinin adını konuşmadığımız bir konunun içine o anki durumu kurtarmak için dahil ettim. Ve onun bu durumdan haberi yok. Olayın sonrasında diğer arkadaşa aslında onun konuyla alakası olmadığını yalan söylediğimi itiraf ettim ama ismini geçirdiğim arkadaşa henüz böyle bir mevzuda isminin geçtiğini söylemedim. Diğer arkadaşta mevzu uzamasın diye söylememiş benim onun adını kullanarak bir yalan söylediğimi. Çünkü ismi geçen arkadaş bunu duyarsa iş yerimizin sorumlusuna kadar gidebilir ve olay iki kişinin işten çıkmasına kadar uzayabilir. Ne sorumlumuz nede ismi geçen arkadaş böyle birşeyi hoş karşılamaz hatamı düzeltmiş dahi olsam. Ama öteki yandan vicdanım hiç rahat değil. Elbet duyacak duyacaksa bendem duysun , belki sorumluya kadar uzatmaz işi diye kendime telkinde bulunuyorum ama yinede cesaret edemiyorum. Aklıma başka bir çarede gelmiyor pişmanım ve aslında başkasını kurtarmak için söylediğim bir yalandı. Çok üzgünüm..

Ben bir arkadaşıma çok kızıp arkasından küfür etmiştim. Sonra gidip itiraf edip hakkını helal et demiştim.kızacak sandım ama gülmüştü. Kısacası bazen doğru olanı yapmak sandığın kadar kötü sonuçlanmıyor. Oturup bu durumu açıklarsan belki konu kapanır. Yeter ki karşındaki iyi niyetli olduğunu anlasın.

Büyük cesaret verdiniz . Ben konuşmayı denicem. Çünkü gerçekten sevdiğim biri ve ben üzgünüm böyle olduğu için.

Merhaba
Benim bir derdim var ve ne yazık ki bu derdimi açıp bir fikir alabileceğim kimse yok . O yüzden sizlere sormak istedim .

Mesai arkadaşlarımdan birinin adını konuşmadığımız bir konunun içine o anki durumu kurtarmak için dahil ettim. Ve onun bu durumdan haberi yok. Olayın sonrasında diğer arkadaşa aslında onun konuyla alakası olmadığını yalan söylediğimi itiraf ettim ama ismini geçirdiğim arkadaşa henüz böyle bir mevzuda isminin geçtiğini söylemedim. Diğer arkadaşta mevzu uzamasın diye söylememiş benim onun adını kullanarak bir yalan söylediğimi. Çünkü ismi geçen arkadaş bunu duyarsa iş yerimizin sorumlusuna kadar gidebilir ve olay iki kişinin işten çıkmasına kadar uzayabilir. Ne sorumlumuz nede ismi geçen arkadaş böyle birşeyi hoş karşılamaz hatamı düzeltmiş dahi olsam. Ama öteki yandan vicdanım hiç rahat değil. Elbet duyacak duyacaksa bendem duysun , belki sorumluya kadar uzatmaz işi diye kendime telkinde bulunuyorum ama yinede cesaret edemiyorum. Aklıma başka bir çarede gelmiyor pişmanım ve aslında başkasını kurtarmak için söylediğim bir yalandı. Çok üzgünüm..
Gece başınızı vicdanınız rahat bir şekilde bırakmak istiyorsaniz dürüstlükten yana olun derim ben

isyerinde isten konusulur kisilerden konusuluyorsa orada bir bosluk vardir.
valla ben eger iki kisi basbasa kobusuyorsa yavasca ortamdan uzaklasirim her zaman.
ya da birileriye asla basbasa konusmam. isyerinden samimi arkadasim da hicbir zaman olmamistir. tavsiye ederim guzel oluyor. kafam rahat

Bazen sonunu dusunmeden sen bildigini yapmalisin. Az dusunmelisin. Yok oyle olur yok boyle olur dememelisin. Hataliysan hatani duzeltmen gerek. Ilk basta kendine saygindan yap bunu.
Mesela ben zamaninda hakkim olmayan parayi aldim baskalarinin beni iteklemesiyle. Su an 4700 euro borcum var. Ama yinede cok mutluyum ve icim rahat. Borcumu her ay oduyorum.
Hic pisman olmadim.

X