arkadaşımın kocasının sevgilisi ve arkadaşımın umursamazlığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aynen. Bu arada kocasinin her agzindan cikana inanan biriyle böyle şeyleri konuşmak başini belaya sokabilir. Adam dese arkadasinin bende gözü var ya da arkadasin bizi kiskaniyor aramizi bozuyor vs. Al başina bela...
Olmayan şeyler değil bunlar birebir yaşanmiş.
Evet o da bir ihtimal tabii .

Nedense ikili ilişkilerde 3. kişi araya girince genelde o kişi suçlu çıkıyor.

Konu sahibi de karı koca arasına girmiş olursa yok yere huzurunu bozduğuyla kalır gibi.

o kadar seviyorlardı ki birbirlerini. çocuğun bu şekilde değişmesine anlam veremiyorum. bilmiyorum belki arkadaşımda değişti çocuk olduktan sonra ilgisi alakası hep çocuğunaydı gözünden sakındı onu yani. ama hiç bir kadın bunları yaşamayı haketmez bence
Elbette gözünden bile sakınacak . Böyle düşünürsek her çocuk yapan kadını kocasının aldatması normal! Siz bile arkadaşınızı suçlar gibi düşünmeye başlamışsınız.

Ben konuda sizi ilgilendiren bişey göremedim. Haberi olmasa duyurun diyebilirdik ama haberi de var.Yazdıklarımız kadına bi fayda sağlamayacak. Yaşayarak öğrenecek yapacak bişey yok maalesef. Siz sadece manevi olarak destek olabilirsiniz.

Anne mutsuzsa çocukta her zaman mutsuz olur. Huylu huyundan da vazgeçmez. Kadının çaresiz olduğnu bildiği için böyle devam ediyor. Arkadaşınızda sustukça tabi adamda yüz buluyor bu durumdan. Arkadaşınız kime giderim ortada kalırım vs gibi düşünmesin. çalışmıyor mu evde mi arkadaşınız? çocuk kaç yaşında?
çocuk beş yaşında. yeni başladı işe arkadaşım. kendi diyor keske okusaydım meslek sahibi olsaydım diye. şuan bi fabrikada çalışıyo oraya da güvenmediği için risk alamıyor

Her ilişkinin dinamiği nasıl farklıysa, her insanın doğrusu yanlışı farklıdır. Aldatmayı kabul eden, görmezden gelen kadına gurursuz demek yanlış bana kalırsa. O dört duvar arasına girip, birbirleri arasında neler konuşuluyor, neler yaşanıyor bilemezsin, kadın gelir sana olanı biteni farklı anlatır, adamla yalnızken canım kocam der.

Açık ilişki denen ilişki tarzı bu, kadın istese boşanır, boşanmıyor, kocasının başka kadınlarla görüşmesine de engel olmuyor. Büyük ihtimal sevgiliyken de araları böyleydi. Bu böyle yıllarca devam eder.

Sadece sana gelip sürekli şikayet etmesine engel ol, azalt. Kafanı şişirmesin.
haklısın güzel yazmışsın. ama dert analtarak rahatlıyor cok severim kendisini nasıl diyim bana analtma diye..

Siz uzak durun bence
Adam kadini aldatiyor kadin biliyor sineye cekiyor ama oyle ama böyle bosanmiyor/herhangi bir aksiyon almiyor
O zaman size anlattiginda da uzuldugunuzu ama onun eyleme gecmek isteyip istemediğini sorun
Bosanmayi düşünmüyorum diyorsa o zaman bir daha acma konuyu diyip kapatin konuyu
O size anlatiyor rahatliyor ama siz dert babası olmussunuz yazik degil mi! Birakin herkes kendi bas etsin sorunlariyla

haklısın güzel yazmışsın. ama dert analtarak rahatlıyor cok severim kendisini nasıl diyim bana analtma diye..
Demezseniz siz yipranirsiniz
Bir ornek vereyim
Bir arkadasim da böyleydi esi aldatmiyordu ama cok saygisizdi o zaman sevgililer ayrilmak da istemiyor ama hep sikayet hep sikayet
Evlenince de sana gelirim deyince hayir kari koca arasina girilmez ben dinlemem artik dedim ondan sonra küsmüştü :) yani bu insanlar sineye cekiyor ama dert yanmaktan da vazgecmiyor

Bizim toplumda arkadaşlar birbirinin psikologu görevini üstleniyor. Ben şahsen bana bisey katmayan sadece dert anlatan insanlarla görüşmeyi 25te falan bıraktım. Size de tavsiye ederim. Bi de geriden bakinca bu hikayenin üzüleni siz olacaksiniz gibi duruyor. Niye bu durumu düzeltmeyi üzerinize bu kadar vazife edindiniz anlamadım. Kardeşim olsa bu kadar umursamam şahsen böyle birini.

Bizim toplumda arkadaşlar birbirinin psikologu görevini üstleniyor. Ben şahsen bana bisey katmayan sadece dert anlatan insanlarla görüşmeyi 25te falan bıraktım. Size de tavsiye ederim. Bi de geriden bakinca bu hikayenin üzüleni siz olacaksiniz gibi duruyor. Niye bu durumu düzeltmeyi üzerinize bu kadar vazife edindiniz anlamadım. Kardeşim olsa bu kadar umursamam şahsen böyle birini.
O kadar haklısın ki

Kızlar bir arkadaşım var eşi ile çok severek evlendiler. O kadar iyi bi insandı ki bizimle bile çok samimiydi. Arkadaşlığı sevgililiği çok iyiydi yani. Ailesi de öyle muhafazakar bir aile.
Her neyse. 6 yıldır evliler. Çocuk son bir sene içinde çok soğuk davranmaya başladı arkadaşıma. Telefonunda escrt numaraları yakaladı arkadaşım. İnstagramda başka bir hesabı olduğunu ve oradan terbiyesizce paylaşımları beğendiğini, bir numarayı x diye kaydederek geceleri arama geldiğini gördü. Sonra o aramayı sorduğunda (bir firmaya servis şoförlüğü yapıyor) çalışanlardan biridir gece servisi varmı diye aramıştır diyor. Sonra biz o numarayı başka bir yerden arıyoruz bir kız çıkıyor. Bu ve bunun gibi bir sürü olay yaşadı arkadaşım. Evden kovdu eşini, küstü günlerce konuşmadı. Ama çocuğun bi özürüne hemen affediyor. Bu dediklerim 6-7 ay önce yaşanmıştı. Düzelmişlerdi son bir aydır. Şimdi yine birini kalp diye kaydetmiş arkadaşım görmüş açıklaması da şu birine bakacaktım whatsapptan numarasını kaydetmek icin öyle kalp en yakında vardı ondan öyle kaydettim diyor. Biz bakıyoruz gene o kız. Bu sefer farklı numara. Yani bu çocuk kesinlikle aldatıyor. Ama asla kabul etmiyor, çok iyi bir dili var sanırım bi şekilde arkadaşımı ikna ediyor. Arkadaşımın gidecek ailesi yok, yani bir annesi var babası vefat etmişti. Annesi ile de anlaşamıyor. Bu durumları bu arada çocuğun ailesi de biliyor ama kıza dayan her evlilikte olur böyle şeyler diye söylüyorlar. Yani ben artık nasıl teselli edeceğimi bilmiyorum. Çocuktan nefret ediyorum, ama arkadaşım olsun ne yapayım en azından bir evim düzenim var diye geçiştiriyor. Umursamıyor gibi davranıyor. Ben kaldıramıyorum yaşadıklarını sizce o nasıl kaldırıyor? Bu kadar gurursuz mu?
Eşinin savunması sürekli şu oluyor: benim yaşadıklarım kolay değil. ben sana yetemiyorum. çocuguma yetemiyorum. böyle düzen olmaz olsun. beni bu hale bu düzen getirdi. vs. vs.
Gerçekten artık dinlemeye bile dayanamıyorum ama kızda dert yanıyor ama ne diyeceğimi bilemiyorum artık.
Benimde bi arkadaşım vardı 1 yıllık sevgilisi birkaç aydır açtığı hesapta boy boy fotoğraflarını koymuştu tüm bilgiler falan tinder gibi bi hesapta ,bende tesadüfen görüp kıza söylemiştim bana ben onunla konuşucam dedi ve çocuk yalanlar söylemiş arkadaşım da bana sadece konuştum ben onunla dedi .Ayrılmadı bile bana değil sevgilisine inandı sonra aradan zaman geçti o kız gerçekten aldatıldı bende çok keyiflendim.Herkes bazen tercihini yapıyor bile isteye,bence siz de hiç karışmayın herkesin aklı var.

Eşinin savunması sürekli şu oluyor: benim yaşadıklarım kolay değil. ben sana yetemiyorum. çocuguma yetemiyorum. böyle düzen olmaz olsun. beni bu hale bu düzen getirdi. vs. vs.
Gerçekten artık dinlemeye bile dayanamıyorum ama kızda dert yanıyor ama ne diyeceğimi bilemiyorum artık.
Abinin yetemediği hali buysa ohooo. 🤣 Dünyaya yetiyor maşallah hiç ağlamasın. Arkadaşınızı da dinlemeyi bırakın, "Ne zaman desen ki ben bitiricem o zaman destek olurum, boşamayacağın pijin derdi ile kafamı şişirme." Deyin. Kimsenin çöp kovası olmayın. Anlatıp rahatlıyolar sonra bi çocuk daha yapıyorlar siz sıkıntı sahibi olduğunuzla kalıyorsunuz. Yok yere koynuna aldığı herif de bilenir size, onun da bende gözü var ondan boşan deyip duruyor diye zehirler arkadaşınızı bi de rezilin iftirası ile uğraşırsınız. Yaşanıyor bunlar. Aman deyim elleşmeyin çamuru sıçrıyor bunların.

sen bu kızın boşanmasıyla neden bu kadar ilgileniyorsun ki ?
boşansa kadına sıfırdan düzen kuracak olan sen misin ?
kadın boşanırsa hayat standardı düşecek gibiyse , o standardı yükseltecek olan sen misin ?
kadında aile yok zaten baba yok, anneyle arası kötü
karı koca arasında neler oluyor bilemeyiz belki de açık ilişki yaşıyorlar ?
benim arkadaşım aldatıldı yakın zamanda, üstelik diğer kız arkadaşımla olan ilişkisini bilen ve kabul eden biri
ben sevgiline rağmen senle olmaya razıyım demiş
böyle insanlarda var
belki arkadaşın da başkalarıyla görüşüyor ? ikisi de birbirini dengeliyor ne biliyoruz ki ?
üzerine vazife olmayan şeylere karışma, dertlerini dinlemekten sıkıldıysan arana mesafe koy geç
böyle zehirli insanları tutmamak lazım hayatımızda

Kızlar bir arkadaşım var eşi ile çok severek evlendiler. O kadar iyi bi insandı ki bizimle bile çok samimiydi. Arkadaşlığı sevgililiği çok iyiydi yani. Ailesi de öyle muhafazakar bir aile.
Her neyse. 6 yıldır evliler. Çocuk son bir sene içinde çok soğuk davranmaya başladı arkadaşıma. Telefonunda escrt numaraları yakaladı arkadaşım. İnstagramda başka bir hesabı olduğunu ve oradan terbiyesizce paylaşımları beğendiğini, bir numarayı x diye kaydederek geceleri arama geldiğini gördü. Sonra o aramayı sorduğunda (bir firmaya servis şoförlüğü yapıyor) çalışanlardan biridir gece servisi varmı diye aramıştır diyor. Sonra biz o numarayı başka bir yerden arıyoruz bir kız çıkıyor. Bu ve bunun gibi bir sürü olay yaşadı arkadaşım. Evden kovdu eşini, küstü günlerce konuşmadı. Ama çocuğun bi özürüne hemen affediyor. Bu dediklerim 6-7 ay önce yaşanmıştı. Düzelmişlerdi son bir aydır. Şimdi yine birini kalp diye kaydetmiş arkadaşım görmüş açıklaması da şu birine bakacaktım whatsapptan numarasını kaydetmek icin öyle kalp en yakında vardı ondan öyle kaydettim diyor. Biz bakıyoruz gene o kız. Bu sefer farklı numara. Yani bu çocuk kesinlikle aldatıyor. Ama asla kabul etmiyor, çok iyi bir dili var sanırım bi şekilde arkadaşımı ikna ediyor. Arkadaşımın gidecek ailesi yok, yani bir annesi var babası vefat etmişti. Annesi ile de anlaşamıyor. Bu durumları bu arada çocuğun ailesi de biliyor ama kıza dayan her evlilikte olur böyle şeyler diye söylüyorlar. Yani ben artık nasıl teselli edeceğimi bilmiyorum. Çocuktan nefret ediyorum, ama arkadaşım olsun ne yapayım en azından bir evim düzenim var diye geçiştiriyor. Umursamıyor gibi davranıyor. Ben kaldıramıyorum yaşadıklarını sizce o nasıl kaldırıyor? Bu kadar gurursuz mu?
Negatif insanlardan uzak durmak gerek. Sizinle her görüşmede dert yanıyor ve sizi de bu duruma çekiyor anlaşılan.

Mesafe koymalısınız.

Arkadaşınızın umursmaz olduğunu sanmıyorum, gidecek yeri olmadığını yazmışsınız
Kadın ne yapsın mejburen affediyor gibi görünüyor. Ekonomi özgürlüğü olsaydı söylediğiniz doğru olabilirdi.

Yakın arkadaşımsa boşanma aşamasına girdiyse epey destek olurdum ama devam kararı verdiyse bir kere konuşur bir kaç kere de bulaşıcı hastalık konusunda uyarırdım gerisi onların tasarrufu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X