arkadaşlar bölgesel zayıflama için spor önerisi istiyorum.. Bi zahmet bakarmısınz???

GOLDFLAY

ders,ders,ders..... :(
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2012
2.334
95
35
Arkadaşlar merhaba... Resimde gördüğünüz benm göbeğim :KK14: Bundan 1 yıl önce 52 kiloydum ve fiziğimi çok beğeniyordum özellikle göbek bölgem dümdüzdü... Geçen yıl 5 ay kadar pastanede çalıştım ve arkadaşlarla sürekli atıştıra atıştıra böyle oldum bi de çok dengesz besleniyorduk.. Bi de geçen yıl beni kedi ısırmıştı kuduz aşısı oldum o aşılarda kilo aldırıyormuş diye duydum.. yani kilo aldım 1 yıl içinde... Özellkle karın bölgemden aldım.. çok sinir bozucu.. Ama kilo almam bi tek popo bölgemi büyüttüğü için işe yaradı... çünkü önceden popom küçüktü.. yani vücuduma göre küçük bir popom vardı.. Şu an 61 kiloyum neredeyse 10 kilo fazlam var... Boyum 167... Şu an da bu kilolu halimde tek sevdiğim kalçam:KK1:... Kalçam istediğim büyüklükte... Ve yüzümde istediğim bir dolgunlukta yanaklarım falan.. sadece çok az gıdı çıktı ama çok minik... benim şu an da tek istediğim bölgesel zayıflama... Ben sadece şu karın bölgemi eritmek istiyorum.. sırtımda da biraz yağlanma var.. acaba diyorum şu kemerler var ya göbeğe takılıyor masaj yapıyor ya da sauna yapıp erittiği söyleniyor ama reklamlarda duyduklarım bunlar... çevremde bu kemerlerle göbeğini eritmiş kimse yok.. Ya da o karın bölgemi eritmek için bir jimnastik hareketi var mı.. sadece göbeğimi eritmek istiyorum.... Tavsiyelerinize ihtiyacım var.. koşmak zayıflamak için işe yarıyor ama koşu yaparsam bu kez kalçamda eriycek vücudumun orantılı olmasını istiyorum kızlar bana şu karnımı dümdüz yağabileceğim bi yöntem var mı önerebileceğiniz???

Eki Görüntüle 400730

pilates hareketlerine bak canım nette,ya da direkt pilates kursuna git:112:

istediğin tür egzersizlere youtubedan falan kolaylıkla uğraşabilirsin canım :KK31:

sağol cnm... :) youtobe da plates hareketleride bulabilirmym acaba??yani youtobe dan izlerek plates yapsam verimli olurmu dicektim :KK9:

Son düzenleme:
merdiven çıkmak karın kası yapar karnı dümdüz yapar. bazı bele yönelik sporlar beli inceltmek yerine göbeği olmayanlarda bile göbek yaptığı görülmüştür. hem de spor salonlarında bulunan özel bazı aletlerle çalışanlarda. fakat merdivenleri 1 er 2 şer 3 er çıkarsanız beliniz kısa zamanda dümdüz olacaktır.

sağol cnm... :) youtobe da plates hareketleride bulabilirmym acaba??yani youtobe dan izlerek plates yapsam verimli olurmu dicektim :KK9:

canım pilates egzersizleri karın kasları için ideal ancak zayıflama dersen pilates ile biraz zor olur çünkü pilates kasları kuvvetlendirmeye yönelik bir spordur. Yeme alışkanlığını değiştirip VİRÜSbaşlamalısın. karın kası egzersizlerini de devamında yaparsan muhteşem sonuç alırsın. biraz dikkatli beslenme ve karın kası hareketleriyle vücudun çabucak sıkılaşır. Ancak internetten pilates eğer sırt yada boynunda problem varsa tehlikeli olur. Bir pilates eğitmeni olarak dikkatli olmanı tavsiye ederim. Şimdiden kolay gelsin:))))

X