Artık kesin karar almam gerek, kendime saygı için.

Hanımlar selam.
Daha önceki konularımda bahsettim, bazı arkadaşlar ile aynı düşüncede olmadığımızdan tartıştım da ama bu kez gerçekten istişarenize ihtiyacım var.
Yeni evli sayılırım 8 ay oldu.
Eşimin aileme karşı hep mesafesi vardı onu hep anlamaya çalıştım ama taaa ki dün kandilde aramayana kadar.
Mesele sadece kandilde aramamak değil, ama ailemin hassas olduğunu bu konuda söylememe rağmen hatrım için birer dakika aramadı. Özel günlerde gideriz zaten onda da binbir nazıyla. Ama kandilde ben ailesini ziyarete giderken ana babamı aramaması dokundu bana, ailemin beklediğini araması gerektiğini söyledim.
Aileme karşı aşırı yaklaşımım hiç yok.
Ama inançlı insanız, hatır için aranmaz mı...
Hassas olduklarını çokça söylememe rağmen.
Gönlüm çok soğudu, saygısını hissetmiyorum.
Kendi doğrusu var onun için kendi haklı daima
Zaten ailem onun hep mesafe isteğini fark ediyordu. Bu annem için son nokta oldu.

Artık eşimi aileme karşı iyi göstermek istemiyorum.

Sizce nasıl davranmalıyım ? Benim mücademle olacak gibi değil? Mesafe iyidir demeyin, kandilde eşinizin hatrı için hiçbir tartışmanız sıkıntınız olmayan insanları eşinizin ana babasını aramaz mısınız?

Eşim nasılsa ailem öyle bilsin artık. Onu kurtarmaktan yoruldum.

((((Ekleme))))

Hanımlar anne babanızın eşiniz tarafından gözden çıkarıldığını, kırılacaklarını bildiği halde kasıtlı aramadığını bilmek inanın normal değil.

Eşim bana anne babasının bir huyunu ricasını yapmam gerekeni söylese, bu benim karakterime yapıma zarar getirmeyecek bir şeyse ben yaparım.

Bir kandilde ara diğerine arama.
İnsanlar tavır yapıyor sanacak.
Burnu büyüklüğü beni yordu.
Avukatlığını yapmayacağım.
Görümcemin kendi kendine triplenen bir insan olduğunu bilmesine rağmen çok sık konuşmayınca ablamla aranda sorun mu var diyor....
Kendi ana babamla ilişkisini düşünmüyor
Eşim annemi babamı çok sever sayar ama böyle günlerde genelde ben gündüz iş yerimden arayıp eşimden selam söylerim. Akşam denk gelirse veririm gelmezse de kimse takılmaz.
Öyle alıştırdım en baştan.Ailenin de takılmaması lazım, huyu böyle biraz soğuk mizaçlı idare edin diyebilirsiniz belki.

X