ayrımcılık...şaşırmış durumdayım ne yapacağımı bilmiyorum..

konu çok tanıdık geldi,bundan 4-5 yıl önce bizde aynı şekilde kredi kartına feci borçlanmıştık,eşimin maaşı yetiyordu ama o sıralarda mesai ödemelerini kesmişlerdi(aylık 400-500 tl eder)borçlar birikti birikti 5000 tl oldu.bBen de ailemden borç bilezik aldım,ve 2 seneye kadar istemeyeceksiniz anca toparlanırız dedim,tamam dediler,aradan 2-3 ay geçmeden annem başladı,ne oldu bizim bilezikler ne zaman geri vereceksiniz bizde sıkışığız filan,burnumdan geldi anlayacağın.o dönem ben de çok bunaldım,çalışmak istedim ama ufak bebeğim vardı:18:evdeki eşyalardan ufak tefek satışlar yaptım internetten,çocuklarıma 2. el kıyafetler filan alıp giydirdim,mutfak masraflarından ,faturalardan özel giderlerden,deterjanlardan filan hep kıstım,kırk takla attım,sonunda başardık.2 sene çok ama çok zor geçti yaşayan bilir,şimdi evimizi de aldık çok şükür ,kendi yağımızla kavruluyoruz.RABbim sizi de en kısa zamanda kurtarsın bu darlıktan(özellikle kimseye muhtaç etmeden )amin

konu çok tanıdık geldi,bundan 4-5 yıl önce bizde aynı şekilde kredi kartına feci borçlanmıştık,eşimin maaşı yetiyordu ama o sıralarda mesai ödemelerini kesmişlerdi(aylık 400-500 tl eder)borçlar birikti birikti 5000 tl oldu.bBen de ailemden borç bilezik aldım,ve 2 seneye kadar istemeyeceksiniz anca toparlanırız dedim,tamam dediler,aradan 2-3 ay geçmeden annem başladı,ne oldu bizim bilezikler ne zaman geri vereceksiniz bizde sıkışığız filan,burnumdan geldi anlayacağın.o dönem ben de çok bunaldım,çalışmak istedim ama ufak bebeğim vardı:18:evdeki eşyalardan ufak tefek satışlar yaptım internetten,çocuklarıma 2. el kıyafetler filan alıp giydirdim,mutfak masraflarından ,faturalardan özel giderlerden,deterjanlardan filan hep kıstım,kırk takla attım,sonunda başardık.2 sene çok ama çok zor geçti yaşayan bilir,şimdi evimizi de aldık çok şükür ,kendi yağımızla kavruluyoruz.RABbim sizi de en kısa zamanda kurtarsın bu darlıktan(özellikle kimseye muhtaç etmeden )amin

Allah yardımcınız olsun,umarım kolaylık verir Allahım ödersiniz borcunuzu.
ayrımcılık değildir bu bence,az çok tanıyorsundur anneni babanı.sen çalışmıyorsun, ha çalışsan kızım öder derler belki ama demek ki damatlarına güvenemiyorlar.

amin inşallah...damatlarını tanıyorlar da işlerine gelmiyor canım..tanıdığım annem babam defalarca abiem destek çıktı ev kredisi çektiler ev aldılar ;sonra işleri bozuldu 2 defa kredi çektiler babamın adına ha bunlar..ödeyen abim de olsa bu da borç sayılır.ev de krediyi babam çektiği için babamın adına olduğu için kaç defa evin vergilerini umursamadıklarını babamın üstüne kaldığını söyledi ..dükkanlarını gelinlerine verdiler açıp kuaför işletsin die...onun vergisini de yine babam ödedi senelerce hem kızdı hem ödedi vergisini vs..arada bi kaç kez ben yeni evliyken de benden saklı vermişler bi miktar annem ağzından kaçırdı sonra çekindi benden...hiç bi gün ağzımı açıp da bişi demedim..zaten huylarını bilirim dicek olsam "benle mi kazandın istediğime veririm derler "de...ama yaptıkları haksızlık ayrımcılık bu aşikar...gerçekten sıkıldım da canımı onlara attım ağlayarak çekinip istedim her ay çeyrek alıp bilsezik yapıpı aynı gram bileziği 2 sne içinde ödeyelim dedim tamam dediler sonra 2 gün geçmeden bana "damadı tanımıyoruz onla alışveriş yapmadık ya rahata erince ödemezseniz die" baştansöz verirken birden kestirip attılar..ama oğullarına gelince onun eşi el olmuyor....ne deyim......diyecek sözüm kalmadı eşime sölücem inşallah kredi verirler ama vermiyorlar 7 bin tl kredi verseler ah her ay 350- 400 tl ödemesi olan var 24 ay vadeli belki kurtuluruz....inşallah eşimi işten çıkarmazlar da kalmayız ortalıkta......

aminn canım inşallah... evet canım benziyor yaşadıklarımız sizinkiler yine iyi vermiş bizimkiler onu da vermeye yanaşmadı..yine de dua ediyorum inşalalh vicdana gelir de verirler die...inşallah biz de rahata ereriz...ben de kısmaya çalışıyorum hep ama kredi kartına mecbur kaldın mı kısamıyorsun pazardan pahalıya gelio market..yiyecekten kısamıyorsun pek evde çocuk ve yiyecekten kısılmayacak derecede yoğun çalışan bi eşin olunca..yiyecek ki çalışacak değil mi....

Arkadaşım iyi de bunları annenlere söylesene burda aynı şeyleri yazıp durmak yerine. İkincisi de aklıma birşey takıldı şimdi bilezikleri isterken demişsin ki ben her ay gram veya işte çeyrek alıcam biriktirip bilezik alcam falan demişsin yani bu bana mantıklı ve inandırıcı gelmedi sanırım annenlere de gelmemiştir. Yani sen her ay gidip gram alacakmışsın evinde duracakmış bilmem kaç yıl sonra onları bileziğe çevirecekmişsin falan yani nasıl takip edicez gramları çeyrekleri her ay alıp almadığını demişlerdir. Bence yanlış söylemişsin. Mesela deseydin ki her ay size bir çeyrek alıp vericem anne deseydin (veya bilezikler 7000 tl etti diyelim bunu böl işte aylara yıllara mesela her ay sizin hesabınıza 150 tl yollıycam deseydin daha inandırıcı olurdu ve sizin borcunuza sadık olup olmadığınızı rahatça takip edebilirlerdi anladın mı? Senin dediğin çok havada kalmış ve inandırıcı gelmemiş ki bana da gelmedi. Hesaba her ay para yatırmak daha mantıklı.Şansını bir de böyle dene bakalım. Bir de mesela annenlerden borcu ben istemedim ben ödemem diyebilir eşin diye endişelenmiş olabilirler. Ayrıca bebek doğunca işe gir bence kayınvalide falan bakamaz mı?

Son düzenleme:
yorumların hepsini okumadım,ilk yazdıklarınıza istinaden dua edeceğim sizin için.Allah yardımcınız olsun.

İnşallah Rabbim bi ferahlık verir size,karnınızda ki minik meleğin hürmetine.Hamile halinizle yaşadığınız bu sıkıntılar bir an önce biter,Allah bi çıkış kapısı açar size inşallah.Yazdıklarınız da o kadar haklısınız ki :KK43: İnsanın en çaresiz zamanında ana/babasından başka kimi var ki kapısını çalacağı ?Kim derdini anlar,derman olmaya çalışır insana ailesinden başka :KK43: Evlat ayırmanın vebali çok ağır.Yazdıklarınızı okudukça üzülüyorum ve dua ediyorum size..

Arkadaşım iyi de bunları annenlere söylesene burda aynı şeyleri yazıp durmak yerine. İkincisi de aklıma birşey takıldı şimdi bilezikleri isterken demişsin ki ben her ay gram veya işte çeyrek alıcam biriktirip bilezik alcam falan demişsin yani bu bana mantıklı ve inandırıcı gelmedi sanırım annenlere de gelmemiştir. Yani sen her ay gidip gram alacakmışsın evinde duracakmış bilmem kaç yıl sonra onları bileziğe çevirecekmişsin falan yani nasıl takip edicez gramları çeyrekleri her ay alıp almadığını demişlerdir. Bence yanlış söylemişsin. Mesela deseydin ki her ay size bir çeyrek alıp vericem anne deseydin (veya bilezikler 7000 tl etti diyelim bunu böl işte aylara yıllara mesela her ay sizin hesabınıza 150 tl yollıycam deseydin daha inandırıcı olurdu ve sizin borcunuza sadık olup olmadığınızı rahatça takip edebilirlerdi anladın mı? Senin dediğin çok havada kalmış ve inandırıcı gelmemiş ki bana da gelmedi. Hesaba her ay para yatırmak daha mantıklı.Şansını bir de böyle dene bakalım. Bir de mesela annenlerden borcu ben istemedim ben ödemem diyebilir eşin diye endişelenmiş olabilirler. Ayrıca bebek doğunca işe gir bence kayınvalide falan bakamaz mı?

Ailenin durumu iyi. Oğullarına gelinlerine gelince paranın geri ödenmesi konusunda telaşa düşmeyen anne-baba hamile kızlarına mı güvenmiyorlar?

Ayrıca parayı özkızlarına verecekler, el oğluna değil. ya ödemezsen diye sormak bile abes, ayıp.

Rabbime büyük konuşmak istemem ama evlatlarımın ihtiyacı olduktan sonra maddi-manevi yardımdan sakınmam. Geri ödemenin sözünü dahi yapmam. Bir taraf el ise, bir taraf benim kanımdan canımdan evladım.

Erkek evlada gelince akan para, kız evlada gelince neden kuruyor?

Yazık yazık.

annemler yakında olmadığı için ellerine çeyrek veremem ya da hesaba yatırmak daha da kötü olur olnlar için sonra "bilieziğimiz eledi beledi parça parça verdi biz şu gramda bilezik vermiştik "deler.zira teyzemler parça parça para vermişti hem de bileziğin eski değerinden ..kşi kaldı ki benim ki daha mantıklı onlara parça parça para vermek yerine biriktirip 2 sene sonra inşallah aynı gramda bileziği vermek....adil olanın da budur değer de kaybetmez böylelikle ama işlerine gelmediği için ya da beni erkek evlatları gibi "evlat" göremediklerinden söz deiştiler...kimsem yok burada kayınvalidemler de uzaktalar..

Son düzenleme:
yorumların hepsini okumadım,ilk yazdıklarınıza istinaden dua edeceğim sizin için.Allah yardımcınız olsun.

İnşallah Rabbim bi ferahlık verir size,karnınızda ki minik meleğin hürmetine.Hamile halinizle yaşadığınız bu sıkıntılar bir an önce biter,Allah bi çıkış kapısı açar size inşallah.Yazdıklarınız da o kadar haklısınız ki :KK43: İnsanın en çaresiz zamanında ana/babasından başka kimi var ki kapısını çalacağı ?Kim derdini anlar,derman olmaya çalışır insana ailesinden başka :KK43: Evlat ayırmanın vebali çok ağır.Yazdıklarınızı okudukça üzülüyorum ve dua ediyorum size..

aminnn inşallah..bend e en yakınım olan anne babamın kapısını çaldım ama vermemek bi yana duyduğum şeyer ayrı canımı acıttı.evlat ayırmak;annem bunu kendisi de yaşadı halbuki.biliyorum gözümle şahit oldum üzücü ama annemin seneler önce yaptığı bi şeyin karşılığını Allah seneler sonra umulmadık şekilde kızkardeşimden çıkardı tabi annem anlayamadı kime ne yaptık diye..bana istinaden söylediği yalanı kızkardeşimden çıkmış görünce şok oldum...yine de Allah can sağlığı versin dilerim

Ailenin durumu iyi. Oğullarına gelinlerine gelince paranın geri ödenmesi konusunda telaşa düşmeyen anne-baba hamile kızlarına mı güvenmiyorlar?

Ayrıca parayı özkızlarına verecekler, el oğluna değil. ya ödemezsen diye sormak bile abes, ayıp.

Rabbime büyük konuşmak istemem ama evlatlarımın ihtiyacı olduktan sonra maddi-manevi yardımdan sakınmam. Geri ödemenin sözünü dahi yapmam. Bir taraf el ise, bir taraf benim kanımdan canımdan evladım.

Erkek evlada gelince akan para, kız evlada gelince neden kuruyor?

Yazık yazık.

ararlar diye bekledim ama her gün sabah ya da 2 günde bi akşam arayan annem aramıyor nedense...ne deyim kendisi açmadan konuyu ben de açmıcam ararsa..ama abime yaptıkları üzerinde olan şeylerde hakkım var bunu biliyorum ...sonuçta kaldı ki öylesine de istemedim borç dedim damadına güvenmemiş yok tanıdıklarının kızı babası kızına borç verdi damadı ödememiş kızı boşanmış vs..onları söyledi bana...Allah ıma yalvarıyorum ne olur ayrılma ya da eşime bişi olmasın beni annemlere ya da bi başkasına asla muhtaç etme Allah ım diye....bu olayla anladım ki insna kimseye güvenmeyecekmiş....işin içine para konusu girince canım dediğin değişebiliyormuş....
gününden önce de doğum söz konusu olursa haber vermeyi düşünmüyorum evime gelip rahata erince inşallah telaştan aramamışız deyip buyrun derim...

Son düzenleme:
yazdıkların o kadar içimi acıttıki bilemezsin kendimi gördüm adeta,benim ailemdede var bunlar herşeye rağmen hep yanlarıydayım ama onlar istedikçe,ama nedense mutluluklarını sevinçlerini bensiz dertlerini sorunlarını benle yaşıyolar...yıllarca ağladım dediğin gibi okutup yazdrdıkları hep dillerinde oysa kardeşlerm öyle mi...onlar ne yapsa haklılar,bende boşvermeye başladım valla ama sıkıntıları oldumu hemen beni ararlar bende öyle yufka yürekliymki sorma üzüle üzüle kendimi helak ederim sonra o sorunu bişekilde ya hallederler yada unuturlar ben içimde yaşarım mahvolurum...sonrada kendime kızarım ,ama bu benim mizacım,bebeğim doğduktan sonra herşey dahada değişti eskisi kadar etkilenmemeye çalışıyorum ,çok şükür bir mesleğim var ve deliler gibi severek evlendiğim bir kocam vede aşkımızın meyvesi....8yıllık evliliğimzde ailemden hiç detek görmedim maddi manevi,maddi olarak hiç ihtiyacımız olmadı şükür ama manevi olarak asla yanımda olmadılar ,ev alıp taşındığımzda el gibi hayırlı olsuna ,bebeğim doğduğunda el gibi gözaydınına geldiler vs..oysa eşim o kadar temizkalplidirki daha birgün bana senin ailende neden böyle demedi hep ben üzüldüğümde boşver bizbize yeteriz Allah ayırmasın bizi der,dediğin gibi bi saatten sonra el kızı baştacı oluyor sen ise el oğluyla evli ..ilginç olan ise kendi işleri düştüğünde senin huzurn bozulurmu diye düşünmeden gelirler her işlerine senide o el oğlunuda koştururlar ama sen istedinmi aman kızım içinde el oğlu var ben nasıl derim gibi saçma sapan bahaneler bulurlar.ben aştım artık bunları Rabbim onları huzurlu mutlu eylesin beni onlara onlarıda bana muhtaç etmesin.sende çok takma kafana şu 3 günlük dünyada eşine bebeklerine kucak aç Rabbim her türlü sıkıntıdan kurtarsın canım bak hamileymişsin berekettir o emin ol ,onuda daha fazla üzme

yazdıkların o kadar içimi acıttıki bilemezsin kendimi gördüm adeta,benim ailemdede var bunlar herşeye rağmen hep yanlarıydayım ama onlar istedikçe,ama nedense mutluluklarını sevinçlerini bensiz dertlerini sorunlarını benle yaşıyolar...yıllarca ağladım dediğin gibi okutup yazdrdıkları hep dillerinde oysa kardeşlerm öyle mi...onlar ne yapsa haklılar,bende boşvermeye başladım valla ama sıkıntıları oldumu hemen beni ararlar bende öyle yufka yürekliymki sorma üzüle üzüle kendimi helak ederim sonra o sorunu bişekilde ya hallederler yada unuturlar ben içimde yaşarım mahvolurum...sonrada kendime kızarım ,ama bu benim mizacım,bebeğim doğduktan sonra herşey dahada değişti eskisi kadar etkilenmemeye çalışıyorum ,çok şükür bir mesleğim var ve deliler gibi severek evlendiğim bir kocam vede aşkımızın meyvesi....8yıllık evliliğimzde ailemden hiç detek görmedim maddi manevi,maddi olarak hiç ihtiyacımız olmadı şükür ama manevi olarak asla yanımda olmadılar ,ev alıp taşındığımzda el gibi hayırlı olsuna ,bebeğim doğduğunda el gibi gözaydınına geldiler vs..oysa eşim o kadar temizkalplidirki daha birgün bana senin ailende neden böyle demedi hep ben üzüldüğümde boşver bizbize yeteriz Allah ayırmasın bizi der,dediğin gibi bi saatten sonra el kızı baştacı oluyor sen ise el oğluyla evli ..ilginç olan ise kendi işleri düştüğünde senin huzurn bozulurmu diye düşünmeden gelirler her işlerine senide o el oğlunuda koştururlar ama sen istedinmi aman kızım içinde el oğlu var ben nasıl derim gibi saçma sapan bahaneler bulurlar.ben aştım artık bunları Rabbim onları huzurlu mutlu eylesin beni onlara onlarıda bana muhtaç etmesin.sende çok takma kafana şu 3 günlük dünyada eşine bebeklerine kucak aç Rabbim her türlü sıkıntıdan kurtarsın canım bak hamileymişsin berekettir o emin ol ,onuda daha fazla üzme

ah canım demişsin ya el kızı baş tacı oluyor hakikaten öyle!!ben gelşinlerini atsın demiyorum ya da sırt çevirsinler de demiyorum ama ona olan muameleyi o sözleri ben de duymak istedim yoksa yine baştacı olsun..
biraz önce annem aradı ;konuyu açmasa açmıcaktım..kendiliğinden açtı sen babana küsmüşsün kendiliğinden habersiz aramış vs..dedi..madem açtın tamam dedim ..ben kimseye küsmedim borç verdiniz die yüz çevirecek değilim abim gibi para vermediğiniz de günlerce aylarca kapınızı açmıcak değilim ..dedim ağrıma giden keşke direkt veremicez deyip de başka şeyler söylemeseydi babam dedim..eniştemle beni bir tuttu eniştemi de tanımıyordu abimi de tanımıyordu ama herkese yardım etti şimdi damadı tanımıyorum oldu" dedim..
bana ısrarla "ya damat ödenince ferahlayıp bize ödemezse" diyor...
-"ya tamam bizim için kredi çekin" diyorum "tamam onu çekeriz "diyor..
-iyi de ödemeyecek adam krediyi hiç ödemez üstelik sizin adınıza olan kredi de daha riskli bunu düşünmüyor musun anne?ben kefilim ya az çok biliyorsunuz yüzsüz arsız bi insan değil asıl borcu çekingen adam öder istemeye utanan adam öder Allah ömür vermişse sağlık vermişse öder dedim..
bana bi sürü uzattı..gelinini söyledim onun yanındasınız da benim yanımda niye değilsiniz die?"insaf ama gelmiş babana ağlamış babam bana bakmıyor die sen olsan ne derdin elbet bakarım dicek" dedi iyi de ben de" gelininin dediği gibi keşke babam yanımda bizim deseydim "dedim.yok ben herşeyi silmişim de iyiliklerini silmişlim de doğuma yanlarına getirceklermişdi yol yasak die getirmemişler ben bunları silmişim ...neler neler ben ne desem hala işin sonunu" biz versek damat rahata erince ödemez "oluyor...tamam anne açıkça diyemiyorsun "damada güvenmiyoruz" de de rahatla dedim..yok biz güveniyoruz da işte vermeyelim demiyoruz da verelim de yeter ki damattan ödücez die söz alalım da diyor..babası ölesine yollamış 3 bini biz borç vercez ama diyor..zaten borç istiyorum onlardan da borç istemiştim diyor..sonra lafı deişiyor sen aç kaynanana telefon onlardan iste yine sonuçta kaynananın kardeşi yaptı bunları hacca gidecekse gidecek ben de düşünüyorum haccı oğlana kıza vercek halim yok diyor."tamam vermeyin anne ben bida istemedim ki canınız saolsun "diyorum dönüyor bu seferde biz vermeyelim demedik ki diyor...
sonra üzülme hadi git yat diyor....ne desem bana bi bahane buluyor yok damat ödemez sen istedin sen öde dermiş..bunu diyeceğine iannabiliyor musun anne dedim kaldı ki damadınız maaaşı alır almaz eve girmeden kirasını çıkarıp veren biridir..borcunu ödeyip gelir ben tanımasam güvenmesem ya da abim gibi borç isteyip tatillere gitsem haklısın dedim..ben bidaha abine çekmem diyor...ama 2. kez evlenince çekecektin krediyi dedim " öderim dediği için çekerdim "diyor yani anlıcan tutarsızlık var her lafında vermeye gönlü yok da işte...ne deyim verince de inşallah burnumdan getirmezler....

Son düzenleme:
oğullarına bakmak görevleri ama kızlarına bakmak artık başkasının görevi gibi mi görüyorlar acaba...

bankalara borçlanacağına ailene borçlanmak en iyisi... bankalar iliğine kadar sömürüyor

oğullarına bakmak görevleri ama kızlarına bakmak artık başkasının görevi gibi mi görüyorlar acaba...

bankalara borçlanacağına ailene borçlanmak en iyisi... bankalar iliğine kadar sömürüyor

ah canım bilmiyorum yüzsüz olcaksın aslında abim defaslarca yüzsüzce istedi şimdi toz kondurmuyor ""abin öderim" dedidiyor damatla konuşmadıkları için bilezikler güme gidecekmiş gizlice damat aldığın gi,bi sen öde dicekmiş ki eşimi bilirim asla yapmaz bunu..aldıktan sonra bi gün sölenir belki ama sonra öder Allah ın izniyle...bankalar gğünlük faiz işletmese yine demicektim aileme..şimdi araya borç istedim die tatsızlık giriyor..Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin dilerim..

Siz bu aralar kendinizi çok üzüyorsunuz, ben bile burada konularınızı okurken üzülüyorum, bebeğiniz kim bilir ne kadar üzülüyordur. Bence emzirmeyi bitirene kadar hiç sıkıntılı konulara bulaşmayın, boş verin.

ne yazık ki birçok ailede böyle kız erkek ayrımı olabiliyor.siz üzmeyin kendinizi.Allah yar ve yardımcınız olsun.aile bile olsa işin içine para girince herşey değişiyor.inşallah Rabbim bir kapı açar.

Cok üzüldüm , Allah bir kapiyi kapar bir digerini acar üzülme. insan sikinti icerisinde o sikinti hic bitmeyecek saniyor ama geciyor.
Annenler babanin yaptigina üzüldüm ama biseyler diyip yangina körükle gitmenin bir manasi yok ne de olsa anne baba onlar.
Allah kimseye muhtac etmesin iste annelik babalik bile biryere kadar bilmiyorum basvurdun mu ama tüketici kredisine basvrabilirsin.
BIrde toplam borcunuz ne kadar ? Sanirim ayri kartlara borclusunuz , peki kartlari ele gecirme insiyatifiniz var mi ?
Esiniz para isini beceremiyorsa eger mümkünse siz yapin bu isleri.

annem her ne dense güvenmediği (!) damadı için altın değil de kredi çekmenin daha mantıklı olduğunu düşündü kaldı ki ödemeyen insan onu hiç ödemez üstelik kendi adlarına faiz işler ..madem öyle altından vazgeçtim kredi çeksin die düşündüm gece boyu eşim geç geldi sabah söyledim hani kredi çeksek bütün kartları kapasak iyi olur diye..ben de öyle düşünüyorum dedi..ama sana vermiyorlar dün anne babam dedi "isterse bizim adımıza çekelim ya da altın verelim "diye..hemen azarlıyor; "dur bi ya o kadar kötü değiliz tamam tamam!"....yaaa var ya bıktım artık!konuşmayan bişi açıklamayan eş ne kadar da sinir ediyor yıpratıyor insanı!!!ben kaç gündür dil döküyorum bişiler yapmaya çalışıyorum adam habire benden saklıyor kartalardan para çektiğini sorsan çektim işte diyor ama ekstrelerdeki fazi işliyor cümlelerei sms de ki uyarı yazılarını gördükçe sinirden elim ayağım titriyor ..hayır üstüne bir de böyle yapıyor konuşmuyor ya bana ölesim geliyor yemin ediyorum artık dayanamıyorum ya!!!!borçtan o kadar bunalmış ki kızımızın okul taksitlerini bile sormayı akıl edemiyor iki aydır yüzük vs bozdurdup ödedim hep haberi yok!!!dün gittim kulağımdaki küpemi bozdurup ödeyip kapadım son 2 taksitini haberi yok!!!ama sorsan "iyi durumumuz" demiyor mu ya da "tamam tamam" diye kapatmaya çalışmıyor mu konuyu çileden çıkıyorum ha bi işim olsa yemin ederim şu aklımla çalıştığım paranın beş kuruşunu vermem böyle konuşmayan adama!!!
üstüne bir de anne babamdan olmadık laf duymuş olmam ...artık kimseye bişi konuşmama kararı aldım herkes ne biliyorsa onu yapsın bıktım çünkü ben bu hayattan!!!hayır kaile alınsam neyse...ama eş olarak kaile alınmıyorum ya da evlat olarak.......

Son düzenleme:
bence ailen iyi insanlar canım
kızma öyle dedim diye kötü olsalar gelinlerine bu kdar sahip çıkmazlardı
senin için çok üzüldüm hiç bir kadın yaşasın istemem bunları
para işin içine girince böyle şeyler hep oluyor
doldurma kendini hata etmişler ailen ama biliyomusun böyle durumlarda akıl çelen çok oluyor
birisi nifak tohumu ekmiş bence çünkü önce veririz demişler
hamileymişsin bide ypratma kendini
senin en büyük zenginliğin evladın olacak artık
ah yokmu şu anayı kızdan ayıran para

X