Babamdan kurtulamiyorum lutfen akil verin bana

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Seninkinin degisik bi versiyonu bende var. Hayirsizin onde gideni...can cikar huy cikmaz demisler. Ben kurtulamadim. Allah omur versin ona ama benden de uzak olsun tek dilegim bu. Ama olmuyor...
Ben yillardir diyorm keske olse de en azindan babam yok derdm . Boyle cok mahcup oluyorm insanlara...

Annemin benden baska kimsesi yok. Kardesim de bu yil mezun oldu liseden. Maddi olarak tek dayanak benm. Esimle yardmci olalim bosan kurtar kendni biz bakarz sana diyorz sizin vebalinize giremem kendi yuvanizi gecindirin diyor. Kardesim de meslek sahibi olursa o da atanp giderse napacaksn diyorm Allah buyuktur napayim ki diyor ben cildiriyorm ama o da hakli. Esim de bir yere kdr yardm eder. Ayni anda iki eve bakamaz
Anladigim kadariyla daha akillanmamissiniz. Bu baba ölse bile borcundan kurtulamazsiniz. Arkasinda dunya borc kalir. Simdiki odedigi borc bitse baska borcu baslar. Adamin yasam tarzi bu. Ve her istediginde vermissiniz. Hic hayir dememissiniz. Simdi de esinizden istiyor. Esiniz de bir yerden sonra patlar. Ee baba neden akillansin ki. Her istediginde verilmis. Siz hic onun burnunun surtulmesine izin vermemisdiniz ki. Kazik kadar adam. Borcu yaparken size mi sordu? Nasil yaptiysa odesin. Anneniz de madem yasadigi bu hayattan cikmak istemiyor, birakin bir insanlari, artik kendinize bakin. Esinizle evliliginize odaklanin.

Kocanız olsam tüm maaşınız ailenizin borcuna gidiyor, ayrı aile olamadık diye er geç boşarım. Ailenizi bu kadar düşünüyordunuz madem evlenip de adamın başını yakmayacaktınız. Bekar yaşayıp ölene kadar babanızın borçlarını ödemeliydiniz.
Vallahi dogruya dogru. Ben de ayni tevazuyu gosteremeyebilirdm...evlenmeden once esime anlattm her seyi ama yine de ona da zor olmustur tabi . ama sadece ilk ay kefil kaldgm icin odedm yuklu miktrda. Simdi elimi tamamen cektm o yuzden iyice cildrdi.

Annem ve kardesim var malesef. Beni okutan,babam yuznden hasta olan annem ve hicbir sucu gunahi olmayan kardesim var. Onlari nasil silebilirim ki... Babamla zaten mumkn oldgnca konsmyrm yuzune bakmam. Ama annemin yanina geldkce pesime dusuyor🥺
Annen size gelsin tatillerde. Siz gitmeyin. Boylece babayla muhatap olmazsiniz. Biletini alirsiniz anneyle kardes tatillerde size gelir.

Babanıza para yedireceginize annenize kardeşimize destek olursunuz annenizin sahip çıkanı olmazmi ailesi arkanızda duran
Esine mahcup olma daha fazla bizim yuzumuzden diyor. Bi bosansa kurtulacagz da annem bize tam guvenemiyor sanrnlm🥺 onca yaptklrmdan sonra hala bosanmasini saglayamadm

Bu arada esiniz bir yerde patlayip bosanmak istese ve tum kazancimizi ailesine yediriyor dese hakli. Herkesin de bir yere kadar tahhammulu vardir. Sizinkisi artik enayilik seviyesini gecmis kusura bakmayin da.
Bekarkendi yardimlarm. Evlendgmde sdce kefil oldgm kismi odedm. O yuzdennhirsini alamiyor esimle benden. Para kaynagi kesildi diye.

Ben yillardir diyorm keske olse de en azindan babam yok derdm . Boyle cok mahcup oluyorm insanlara...
Maalesef ben de ayni seyi aklimdan geciriyorum bazen. Onun yuzunden oyle haksizliklara ugradik ki kardesimle ikimiz...maddi manevi zarari oldu bir suru yillardir. En sevdigim akrabalarimla bile arami bozdu. Bi oglum oldu devamli onu arar, goruntulu konusur sever vs...bir kere icinden gelerek bizi sevdin mi diyemiyorum. Sorsan sever ama neyi sevdigini hepimiz biliyoruz, parami...

Vallahi dogruya dogru. Ben de ayni tevazuyu gosteremeyebilirdm...evlenmeden once esime anlattm her seyi ama yine de ona da zor olmustur tabi . ama sadece ilk ay kefil kaldgm icin odedm yuklu miktrda. Simdi elimi tamamen cektm o yuzden iyice cildrdi.
Artık siz ayrı bir ailesiniz. Size kimse yardım etmedi, hem çalışıp hem okudunuz.
Şimdi aynısını anneniz ve kardeşiniz yapacak madem boşanmıyor.
Size yük olma bahanesiyle kocasından vazgeçmiyorsa işe girsin evladına baksın.
Siz artık evlisiniz ve eşiniz susuyor diye bu kadar yüklenmeye hakkınız yok.
Er geç onun da sabrı tükenecek.
Çocuğunuz olduğunda onun rızkından kesip karılara para yediren babanızın arkasını mı toplayacaksınız?

Zaten para yollayan sizsiniz. Madem öyle annenizle babanızı ayırın annenizle kardeşinize gönderin en az 62 bin okudum evde olurdu yolda olurdubu parayla.
Surekli yanlarnda duramiyorm ki. Farkli sehirlerdeyz. Ben yanndayken ikna ediyorm isim geregi donmem gerekiyor geri. Sonra bir bakiyorm annem yine sinmis,geri cekilmis,yanndayken tutup adliyeye goturuyorm beni yuk alma kndne diye agliyor...

Surekli yanlarnda duramiyorm ki. Farkli sehirlerdeyz. Ben yanndayken ikna ediyorm isim geregi donmem gerekiyor geri. Sonra bir bakiyorm annem yine sinmis,geri cekilmis,yanndayken tutup adliyeye goturuyorm beni yuk alma kndne diye agliyor...
Aile büyüğü birileri yok mu?
Anneniz kaç yaşında?

Artık siz ayrı bir ailesiniz. Size kimse yardım etmedi, hem çalışıp hem okudunuz.
Şimdi aynısını anneniz ve kardeşiniz yapacak madem boşanmıyor.
Size yük olma bahanesiyle kocasından vazgeçmiyorsa işe girsin evladına baksın.
Siz artık evlisiniz ve eşiniz susuyor diye bu kadar yüklenmeye hakkınız yok.
Er geç onun da sabrı tükenecek.
Çocuğunuz olduğunda onun rızkından kesip karılara para yediren babanızın arkasını mı toplayacaksınız?
Sirf o dusunce yuzunden bile babami bogasim geliyor inan zaten... Sanrm en dogrusu anneme de gozu korksun diye rest cekip bosanmasini saglamak. Baska turlu zaten bir sey yapmam artk

Annen size gelsin tatillerde. Siz gitmeyin. Boylece babayla muhatap olmazsiniz. Biletini alirsiniz anneyle kardes tatillerde size gelir.
Zaten esim de kibar bir dille soyledi. Sen evimize gel artik anne biz ortaligi karstirmayalm hic diye.. artk gitmiyorm annem de cagirmiyor. Onlar geliyor yanimiza ama babamn psikoljk baskisi onlara devam ediyor. Ben ona uzuluyorm. Yani diyorm annem nasil bu kdr aci bagmlisi olablr,bunlari cekmeye nasil dayanablr nasil bosanmaz gelmez diye ama sorsan oyle hakli ki hepsi gercktn...

Kizlar aklinizdan gececek her dusunceye ihtiyacim var,yazim biraz uzun olabilir ama lutfen okuyun ve bana bir yol gosterin ben ne yapacagimi artik bilemiyorum
99senesinde Bilecik'te orta halli bir ailenin tek cocuguydum. Ardindan o deprem olunca annem agir psikolojik sorunlar yasadi tasinmak zorunda kaldik. Tabi babamin buyuksehir sevdasi yuzunden İstanbul'a geldik. Her sey pahaliydi ayak uyduramadik,babam annemin tum altinlarini kiymetlilerini satti. Zaten baska da birikimleri yoktu. Ardindan da bir kardesim oldu,hastalandi,buyuyecek beslenecek derken iyice gemi su almaya basladi...bankalardan kredi cekti babam ve bir borc bitmeden gitti baska kredi cekti,yarisininodedi gitti baska kredi cekti falan filan karistirdi her seyi.
Ardindan tam 8sene sonra ben bu sehirde calismaktan biktim,emekli olacgm dye tutturdu gitti emekli oldu. Banka borclari tamamen dururken sadece 5te 1ini odedi,emegimi bankaya yatirmam ben onu da oderiz bi sekilde dedi salladi.
Bir iki yil sonra unv sinavini kazandm kayit parasi vermedi,benim param yok git otur seneye girersin gene dedi,agladm zirladm annem buldu kayit oldum. Unv okurken hem calistm kendi masrafimi kendim karsiladm hem okula gittim. Zaten hayalet gibiydim,uyku yok,huzur yok...(babam memur emklsi gorunuyor dye kyk da cikmamisti) tabi bu surecte 4-5defa ev degistrdik. Kira odemedigi icin ev sahiplri surekli cikariyordu bizi.
Derken ben unv bitirdim ve cok sukur o sene atandm. Cnku biliyordm bu adamin eline kalirsam cekecegm var dye. Atandktan sonra aldm karsima babami "ne kdr borcn varsa neyin varsa ben kredi cekip odeyeyim ama artk dur dha fazla batma"dedim. Ustume yurudu. "sen kimsin ki seni tanimam bilmem umrmda degilsn,hicbrnz umrmda degilsnz"diye haykirmaya basladi. Ogrendk ki yabanci bir kadinin(sonra haberi geldi dolandiriciymis) agina dusmus habire ona para gonderiyormus. Bir gun para gondermesin dye disari cikamasin diye kapayi istune kilitledik,eve polis cagirmis beni alikoyuyorlar dye. Hep brlkte rezil bir seklde gittk karakola. Ben memurlugm yanmasin dha goreve baslamadn dye yalvardm yakardm adamlar insafa geldi saldi. Baska bir gun pesine dustuk resmen adam tipis tipis gidip aldgintum parayi kadina gonderiyordu. Yapistm koluna sokak ortasnda,gitme yapma diye,beni mendil gbi siyrdi atti arksna bile bakmadi.
Nisanlandm,evden gitmeye calisti babam,dunurler evdeyken. Nolur otur bak bekle onlar gdince sana para vercgm dedm oyle zar zor bekledi saka gibi degil mi...zaten nisanlandgmn ertesi gnu nisanlmi arayp milyarlarca para istedi beni satar gbi. Tabi nisanlm da her firsatta bunu dile getrnce ona da resti cektm
Velhasil atandm gittim taaa Turkiyenin bir ucuna. Ben yagmurda kista yirtk ayakkabilarla yuruyerek gidip gelrken okula zerre umursamayan adam ben atannca basladi aramaya. Para gonder gondermezsen tatilnde buraya gelme demeye. Annemle kardesm icn gitmek istyrm ozluyorm ama evde rahatlk yok. Gece uyurken basima geliyor zorla para ver kredi cek diye beni skıtıyor surekli. Korkuyordm ama sana yardm etmeknistedm sen bana sahip cikmadn dedm. Hala da oyle icim zerre sogumadi hala.
Smdi ayni eziyeti kardesmle anneme yapiyor. 100bnden fazla borcu var,yardm etsem ben ezilecegm. Birkac defa kandim sozune bana kredi cek demesine. Gittim 50bn cektm verdm eline ben odeyecgm dedi. Bir taksit bile odemedi,hepsinustume kaldi
Sonra esimle tanistm,onla yine zorla basim agriya agriya evlendm. Evlendgm ilk ay babamn ev sahibi aradi 12bin kira bircu var kefil sensin odeyeceksn dye. Allah razi olsn esimden,gikini cikarmadi gitti kredi cekti odedi kira borcunu. İlk evlilik aylrmzda yeri geldi biz kendi esyalarmzi alamadik ama o baba denilen nursuzun borcunu odedik.
Surekli tasindilar nakliye parasini,aidati,faturalarni,depozitoyu hep ben odedm. Kardesmn okul masrflrni,annemn ihtyclrni hep ben karsldm. Ama artk benm de bir yuvam var. Esim anlayisli fakat bu kdr da ileri gidemem,ben de boguluyorm. Anneme bosan diyorm kimsemizbyok nerede kalacagz nasl gecinecegz diyir(nafaka da alamaz cnku tum maasi ipotek altnda taa2032 yilina kadr) o konuda da sastm kaldm. Ne zaman annemin yanina gelsem esimle, benm pesime dusuyor,esim farketmiyor gorse sıkacak bogazini korkuyorm da ama ben güceniyorm,kendmi kurtaramiyorm napayim nolur akil verin. normalde asla aramaz konusmaz sdce para istedi mi arar. sinaniyorm biliyorm ama sabrim da psikolojim de dayanmiyor artk . gunahtr dye susuyorm epmden hcbr sey gelmiyor bana akil verin lutfen....

Nafaka öncelikli
Almasa bile madem zaten siz yardımcı oluyorsunuz , anneniz daha küçük bir eve çıksın siz yardımcı olun . O da evden yapabileceği işler yapabilir . El işi yemek pasta börek gibi ..satışını yapabilir .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X