Babamdan kurtulamiyorum lutfen akil verin bana

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Size sabırlar diliyorum. Vicdan olarakta artik kendinizi yipratmamanız gerektigini sizin elinizden gelenin fazlasini yaptiginizi düşünüyorum . Evlat olarak destek görememişken, her defasında yardım eli uzatılmışken, sadece çıkar amaclı kullanmış babaniz sizi . Gorusmeyin babanızla huylu huyundan vazgecmez yapacak bir sey yok belli ki . Anne ve kardesiniz icin de sadece onlara direk kendilerine babanizdan habersiz para gönderin veya ufak tefek ihtiyaçlarını karşayın.anneniz boşanmayacaksa sizde el altından desteginizi esirgemezsiniz. Cok ozlediginiz gorusmek istediginiz zamanlar da da biletlerini alın ve kendi evinizde görüsün babanızla yüz yuze gelmemeye calısın . Allah yardimciniz olsun .
Sagolasn canm Allaha sukur vicdanim rahat. Babama sirt donmemden zerre yoksunluk hissetmiyorm cnku beni mahvetmeye basliyor artik. O yuzden dedgnz gbi sdce ufak tefek yardmlrla devam edecegm bundan sonra🥺

Allah yardimciniz olsun esinizden de Allah razi olsun ama dediginiz gibi oda birgun patlar biraz da kendinizi dusunmek zorundasiniz borclarini odemeyi birakin boyle soyleyerek kotu konusuyor gibi gorunebilirim ama herkes kendi ayagindan asilsin bu saatten sonra yuvana sahip cik kardesinizle anneninIzin bir ise girme sansi varmi Aceba
Amin canim,sagolasin🥺 ben de artk dha fazla zarar vermemesi icin kendimi cektim zaten. Annem hasta ve yasli. Kardesim de dha sinava hazrlaniyor kaldi ki babamla yasamaya devam ettkce kardesim ise girse para icin ona da eziyet edecek... Allah yardm etsin bize ne diyeyim

Bi velimiz eşinden cok cekti..hatta bikac defa sikayet edip hapse attırıp rahat ettgi donmler oldu..adam cikiyo kadini hamile birakyo bi suru pislik yapyo kadin yine bi sekilde sikayet edip hapse attryo vs..smdi ayrlmslar cok sukur..kaymakamlik kadina maas baglams..anneniz de bosansa baglanir mi acaba?biraz kardesnz biraz siz para ayirsanz..
Nasil basvurmus ki yardim icin biliyor musunuz? Ben onlarca avukatla savciyla gorustum,belediye sordum birakmadm pesini kostum durdum. Ama her defasinda babamin memur emeklisi oldgu karsima cikti,bosansalar bile memur gorndgu icin anneme dahi yardm etmiyorlar🥺

Annen bugüne kadar boşanmalıydı ama hadi olan olmuş diyelim ya şimdi ayrılsın ya da ayrılmıyorsa sen ailenle bağını keseceksin bunun başka bir yolu yok

Nasil basvurmus ki yardim icin biliyor musunuz? Ben onlarca avukatla savciyla gorustum,belediye sordum birakmadm pesini kostum durdum. Ama her defasinda babamin memur emeklisi oldgu karsima cikti,bosansalar bile memur gorndgu icin anneme dahi yardm etmiyorlar🥺
Babanla annen boşandığjnda babanın memur olması anneni etkilemez. 65 yaş üstü ise annen 65 yaş üstü maaşı bağlanır devlet yardımlarından alır. Kardeşinde mecbur hem çalışıp hem okuyacak sende biraz desteklerin .başka yapılacak bişey yok çünkü

Kizlar aklinizdan gececek her dusunceye ihtiyacim var,yazim biraz uzun olabilir ama lutfen okuyun ve bana bir yol gosterin ben ne yapacagimi artik bilemiyorum
99senesinde Bilecik'te orta halli bir ailenin tek cocuguydum. Ardindan o deprem olunca annem agir psikolojik sorunlar yasadi tasinmak zorunda kaldik. Tabi babamin buyuksehir sevdasi yuzunden İstanbul'a geldik. Her sey pahaliydi ayak uyduramadik,babam annemin tum altinlarini kiymetlilerini satti. Zaten baska da birikimleri yoktu. Ardindan da bir kardesim oldu,hastalandi,buyuyecek beslenecek derken iyice gemi su almaya basladi...bankalardan kredi cekti babam ve bir borc bitmeden gitti baska kredi cekti,yarisininodedi gitti baska kredi cekti falan filan karistirdi her seyi.
Ardindan tam 8sene sonra ben bu sehirde calismaktan biktim,emekli olacgm dye tutturdu gitti emekli oldu. Banka borclari tamamen dururken sadece 5te 1ini odedi,emegimi bankaya yatirmam ben onu da oderiz bi sekilde dedi salladi.
Bir iki yil sonra unv sinavini kazandm kayit parasi vermedi,benim param yok git otur seneye girersin gene dedi,agladm zirladm annem buldu kayit oldum. Unv okurken hem calistm kendi masrafimi kendim karsiladm hem okula gittim. Zaten hayalet gibiydim,uyku yok,huzur yok...(babam memur emklsi gorunuyor dye kyk da cikmamisti) tabi bu surecte 4-5defa ev degistrdik. Kira odemedigi icin ev sahiplri surekli cikariyordu bizi.
Derken ben unv bitirdim ve cok sukur o sene atandm. Cnku biliyordm bu adamin eline kalirsam cekecegm var dye. Atandktan sonra aldm karsima babami "ne kdr borcn varsa neyin varsa ben kredi cekip odeyeyim ama artk dur dha fazla batma"dedim. Ustume yurudu. "sen kimsin ki seni tanimam bilmem umrmda degilsn,hicbrnz umrmda degilsnz"diye haykirmaya basladi. Ogrendk ki yabanci bir kadinin(sonra haberi geldi dolandiriciymis) agina dusmus habire ona para gonderiyormus. Bir gun para gondermesin dye disari cikamasin diye kapayi istune kilitledik,eve polis cagirmis beni alikoyuyorlar dye. Hep brlkte rezil bir seklde gittk karakola. Ben memurlugm yanmasin dha goreve baslamadn dye yalvardm yakardm adamlar insafa geldi saldi. Baska bir gun pesine dustuk resmen adam tipis tipis gidip aldgintum parayi kadina gonderiyordu. Yapistm koluna sokak ortasnda,gitme yapma diye,beni mendil gbi siyrdi atti arksna bile bakmadi.
Nisanlandm,evden gitmeye calisti babam,dunurler evdeyken. Nolur otur bak bekle onlar gdince sana para vercgm dedm oyle zar zor bekledi saka gibi degil mi...zaten nisanlandgmn ertesi gnu nisanlmi arayp milyarlarca para istedi beni satar gbi. Tabi nisanlm da her firsatta bunu dile getrnce ona da resti cektm
Velhasil atandm gittim taaa Turkiyenin bir ucuna. Ben yagmurda kista yirtk ayakkabilarla yuruyerek gidip gelrken okula zerre umursamayan adam ben atannca basladi aramaya. Para gonder gondermezsen tatilnde buraya gelme demeye. Annemle kardesm icn gitmek istyrm ozluyorm ama evde rahatlk yok. Gece uyurken basima geliyor zorla para ver kredi cek diye beni skıtıyor surekli. Korkuyordm ama sana yardm etmeknistedm sen bana sahip cikmadn dedm. Hala da oyle icim zerre sogumadi hala.
Smdi ayni eziyeti kardesmle anneme yapiyor. 100bnden fazla borcu var,yardm etsem ben ezilecegm. Birkac defa kandim sozune bana kredi cek demesine. Gittim 50bn cektm verdm eline ben odeyecgm dedi. Bir taksit bile odemedi,hepsinustume kaldi
Sonra esimle tanistm,onla yine zorla basim agriya agriya evlendm. Evlendgm ilk ay babamn ev sahibi aradi 12bin kira bircu var kefil sensin odeyeceksn dye. Allah razi olsn esimden,gikini cikarmadi gitti kredi cekti odedi kira borcunu. İlk evlilik aylrmzda yeri geldi biz kendi esyalarmzi alamadik ama o baba denilen nursuzun borcunu odedik.
Surekli tasindilar nakliye parasini,aidati,faturalarni,depozitoyu hep ben odedm. Kardesmn okul masrflrni,annemn ihtyclrni hep ben karsldm. Ama artk benm de bir yuvam var. Esim anlayisli fakat bu kdr da ileri gidemem,ben de boguluyorm. Anneme bosan diyorm kimsemizbyok nerede kalacagz nasl gecinecegz diyir(nafaka da alamaz cnku tum maasi ipotek altnda taa2032 yilina kadr) o konuda da sastm kaldm. Ne zaman annemin yanina gelsem esimle, benm pesime dusuyor,esim farketmiyor gorse sıkacak bogazini korkuyorm da ama ben güceniyorm,kendmi kurtaramiyorm napayim nolur akil verin. normalde asla aramaz konusmaz sdce para istedi mi arar. sinaniyorm biliyorm ama sabrim da psikolojim de dayanmiyor artk . gunahtr dye susuyorm epmden hcbr sey gelmiyor bana akil verin lutfen....

Nafaka alacağı dger alacakların önüne geçer. Lütfen anneniz boşanma davası açıp bu parazitten kurtulsun. Yoksa ortada sizin yuvanizda kalmaz. Hemen bı avukata gidin sizi yonlendirsin hiç merak etmeyin nafakayı her türlü alır anneniz ..bu zamana kadar beklediğiniz kabahat

Kusura bakma annende boşanmiyorsa o tamamen onun sorunu gerekirse annemi bile silerim yinede para yedirmem boşansa gelse yanına emin ol daha mutlu daha masrafsız olur bence iletişimi bitir yoksa bitip tükenen sen olacaksın genç yaşında hasta olursun

Babanla annen boşandığjnda babanın memur olması anneni etkilemez. 65 yaş üstü ise annen 65 yaş üstü maaşı bağlanır devlet yardımlarından alır. Kardeşinde mecbur hem çalışıp hem okuyacak sende biraz desteklerin .başka yapılacak bişey yok çünkü
63 yasnda malesef🥺 nafaka mevzusu icin annemi de bagliyor dediler. Ama tabi ki ortada nafaka yok cnku hepsi ipotekli...

Nafaka alacağı dger alacakların önüne geçer. Lütfen anneniz boşanma davası açıp bu parazitten kurtulsun. Yoksa ortada sizin yuvanizda kalmaz. Hemen bı avukata gidin sizi yonlendirsin hiç merak etmeyin nafakayı her türlü alır anneniz ..bu zamana kadar beklediğiniz kabahat
Konustm canm bir suru avukaa konustm hepsi diyor ki maasi tamamen ipotekteyse sna sdce kucuk bir miktar verrler. Onla da ev gecndiremem diyor annem 🥺

Kusura bakma annende boşanmiyorsa o tamamen onun sorunu gerekirse annemi bile silerim yinede para yedirmem boşansa gelse yanına emin ol daha mutlu daha masrafsız olur bence iletişimi bitir yoksa bitip tükenen sen olacaksın genç yaşında hasta olursun
Tabi ki oyle. İnsani en cok stres hasta ediyor malesef,🥺 ben artk iletismden koptum zaten yapablcgm bir sey kalmadi. Sdce annemle kardesime uzaktan yardmnedecgm o kdr

Annem ve kardesim var malesef. Beni okutan,babam yuznden hasta olan annem ve hicbir sucu gunahi olmayan kardesim var. Onlari nasil silebilirim ki... Babamla zaten mumkn oldgnca konsmyrm yuzune bakmam. Ama annemin yanina geldkce pesime dusuyor🥺

Annenize ve kardeşinize hassasiyetiniz normal
Ama onlarda sizi düşünmüyor
Düşünseler yıllardır çektiğiniz bu eziyete bir son verirlerdi
O yüzden aklınızı başınıza alın, yaşadığınız musubetten ders alın
Hep böyle genç kalmayacaksınız ya da ömür boyu çalışmayacaksınız
Kendinizi ve kurduğunuz aileyi de düşünmeniz lazım, eşinizin ne suçu var ki karısıyla ortak hayatının üzerinde hep eli olan birine tahammül etmek zorunda. Yapmayın sonra çok pişman olursunuz, sizin sevdiğiniz kadar anneniz ve kardeşiniz sizi seviyorlarsa bu sorunu kestirip atsınlar

Ama annenizin onun emekli maasiyla bi baglntisi olck mi ayrildiktan sonra?Kaymakamla gidip birebir konsms o..

Annenize ve kardeşinize hassasiyetiniz normal
Ama onlarda sizi düşünmüyor
Düşünseler yıllardır çektiğiniz bu eziyete bir son verirlerdi
O yüzden aklınızı başınıza alın, yaşadığınız musubetten ders alın
Hep böyle genç kalmayacaksınız ya da ömür boyu çalışmayacaksınız
Kendinizi ve kurduğunuz aileyi de düşünmeniz lazım, eşinizin ne suçu var ki karısıyla ortak hayatının üzerinde hep eli olan birine tahammül etmek zorunda. Yapmayın sonra çok pişman olursunuz, sizin sevdiğiniz kadar anneniz ve kardeşiniz sizi seviyorlarsa bu sorunu kestirip atsınlar
Biraz dusunseydi annem,dhabfarjli davranirdi evet. Simdi sana yuk olmam diye bosanmayark iyilk yaptgni saniyor ama alakasi yok aslnda...

Ama annenizin onun emekli maasiyla bi baglntisi olck mi ayrildiktan sonra?Kaymakamla gidip birebir konsms o..
Tabi baglantisi soyle olacak. Nafaka baglayacaklari maas devlet emeklisi maasi olarak gorunuyor. Nafaka alamiyor borc yuzunden diyorm,alip almamasini goremeyiz,sdce maas gorunuyor diyorlar:KK43:

Çok üzüldüm gerçekten. Allah yardımcın olsun. Anlıyorum seni baba bu atsan atılmaz satsan satılmaz. Nefret etmişsin artık çok haklı olarak ama genede vicdan işte. Çok acı ama gerçekten haklısın Keske ölse demekle. Keşke herkes anne baba olamasa o kadar kızıyorum ki evladını böyle kullanan bencil insanlara. Senin onu düşündüğünün çeyreği o düşünüyor mu acaba seni.

Çok üzüldüm gerçekten. Allah yardımcın olsun. Anlıyorum seni baba bu atsan atılmaz satsan satılmaz. Nefret etmişsin artık çok haklı olarak ama genede vicdan işte. Çok acı ama gerçekten haklısın Keske ölse demekle. Keşke herkes anne baba olamasa o kadar kızıyorum ki evladını böyle kullanan bencil insanlara. Senin onu düşündüğünün çeyreği o düşünüyor mu acaba seni.
Kendinden baska kimseye dusunmeyen birisi iste. Dedigin gbi keske herkes anne baba olamasa... Annem yine basedebiliyor az cok ama ben evlat olarak yiprandim. Yeteer diye bagirip kndmi daglara atasm var vallahi . Allah buyuktur🥺

Tabi baglantisi soyle olacak. Nafaka baglayacaklari maas devlet emeklisi maasi olarak gorunuyor. Nafaka alamiyor borc yuzunden diyorm,alip almamasini goremeyiz,sdce maas gorunuyor diyorlar:KK43:
Ne bela bi durum ya..Allah yardmcnz olsun ya..yine de kaymkmla bi gorusup durumu boyle anltsanz belki işe yarar ya..belki insafli birine denk gelirsnz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X