Bacak inceltme hakkında

Ben bu yorumu okuyunca inanılmaz şaşırdım 1.65 boya 50 kilo çok demişssiniz gözlerime inanamadım 3 4 kere okudum yanlışmı anladım diye..
3 kez farklı diyetisyenlere gittim...Ve boyum 1.65 ideal kilom 58 60 arası olduğu söylendi ve gerçektende 58 kiloda 38 bedene düşüyorum..Bırakın 50 kiloyu 55 kiloda bile çok zayıf olcağımı düşünüyorum..Birde sizin tavsiye ettiğiniz kilo 47 kilo aman allahımm:KK53::KK53::KK53:
Bu arada ben şuan 65 kiloyum ve 7 kilo fazlam var kilomun %80 i bacaklarımda desem yalan olmaz arkadaşlar..
Yalnız şunu biliyorum 59 kiloydum ve bacaklarım harikaydı demek benim kilo almamla alakalı olduğunu düşünüyorum:KK50:

aynen bende yanlış mı anladım diye defalarca okudum ve şaşırdım ve bu yorumu yaptım ideal kilo insanın sağlığını bozmayacak ve kendini iyi hissettiği kilodur:KK34::KK34:

165 50 sınırmı yok artık yani bende okuyunca şaşırdım dedim yanlış okuyorum saçmalık benmde boyla kilo arası 15 fark bi 160a 45 yani 42 olduğumda çok kötü zayıfsın diyodu herkes dalga geçiyodular ki bu halimede zayıfsın diyorlar bana göre ideali 10 farktır tabi kemik yapısına görede değişir

165 boya 47 kilo şahane oluyor. (bu boy kilodaki arkadaşlarımın vücudu çok orantılı ve güzel)
ben 160 ım, son bir seneye kadar kilom hep 47 idi, yine de tombiktim (yanaklarım, bacaklarım, baldırlarım, kalçam) 47 komik bir rakam gibi geliyor ama boyum kısa olduğu için kimseye derdimi anlatamıyordum, 47 mi aman aman 47 kilo mu hasta olursun vallahi moduna giriyorlardı :KK9::KK9::KK9::KK9:

45'dim bir ara, o zaman az daha iyiydi ama işte ailem çok sıkıştırıp zorla 2 kilo daha aldırdıydı, ne de olsa bizim halkımız bıldır sever :KK1::KK1::KK1::KK1:

bıldır ol, yağlı ol dediler dediler, evlenince 1 senede 70'e çıktım, tabi doğum kontrol hapları da sağolsun, doktorum hemen bıraktırdı sonucu görünce, neden daha önce gelmedin diyor, ne bileyim herkes benim 23 kiloluk fazlalığımdan o kadar memnundu ki, böyle yanaklarımı sıkıyorlardı, sağımı solumu sıkıyorlardı, ay ne güzel diyorlardı, ben de sandım ki kilolu yağlı bıldır olmak demek ki iyi bir şey :KK1::KK1::KK1::KK1:

neyse sonuç olarak buradaki yorumları görünce pek şaşırmadım, inceden inceden güldüm hatta, eskiden duyduğum sözler aklıma geldi, hiiiiiii 47 miii, ölürsün baaakkk :KK9::KK9::KK9:

boyum 158 ve kilom 50 kızlar, 48 kiloya inmem gerekiyor. ancak insem de biliyorum ki bacaklar gitmiyor.
yüzümden ve kalça bölgemden zayıflıyorum. bacak hareketleri, step vs yapmadığım şey kalmadı. kilomun çoğu bacaklarımda. 165 boya 50 kilo fazlayı okuyunca gözlerim pörtledi. öleylim bari ben.

boyum 158 ve kilom 50 kızlar, 48 kiloya inmem gerekiyor. ancak insem de biliyorum ki bacaklar gitmiyor.
yüzümden ve kalça bölgemden zayıflıyorum. bacak hareketleri, step vs yapmadığım şey kalmadı. kilomun çoğu bacaklarımda. 165 boya 50 kilo fazlayı okuyunca gözlerim pörtledi. öleylim bari ben.

1.58 e 48 kilo ile kilolu olmazsın ama dolgun olursun, ama katiyen zayıf olmazsın,
ben de 1.60 a 47 kiloyken kilolu olmuyordum ama dolgundum

ayrıca benim gibi bacak kalınlığı problemi yaşıyorsun ve benim gibi yanlış spor yapmışsın,
bacak hareketleri derken umarım o nette bacak hareketleri diye arattırdığımda çıkanları yapmadın (ben yapmıştım)
step hele uzak dur, step bacakları kalınlaştırıyor

senin yapman gereken yoga, plates, ip atlama (atlarken parmak uçlarında zıplayacaksın, topukların değmeyecek), yüzme ve trambolinde zıplama

Son düzenleme:
cardio hareketleri gibi sık sık ve zorlamadan, bacaklarına ağırlık vermeden, tempolu yürüyüşte bile topuklarına yüklenmeyeceksin,
20 dk dan sonra yağ yakımına başlıyor vücut, yukarıda yazdıklarımı 20 dk dan fazla yapmalısın :KK34::KK34:

spor hocası ve diyetisyen eşliğinde çalışmaya başladım, iki haftada alt bacağımdan 3 cm ayak bileklerimden de 0.5 cm gitti hem de iki haftada.

1.58 e 48 kilo ile kilolu olmazsın ama dolgun olursun, ama katiyen zayıf olmazsın,
ben de 1.60 a 47 kiloyken kilolu olmuyordum ama dolgundum

ayrıca benim gibi bacak kalınlığı problemi yaşıyorsun ve benim gibi yanlış spor yapmışsın,
bacak hareketleri derken umarım o nette bacak hareketleri diye arattırdığımda çıkanları yapmadın (ben yapmıştım)
step hele uzak dur, step bacakları kalınlaştırıyor

senin yapman gereken yoga, plates, ip atlama (atlarken parmak uçlarında zıplayacaksın, topukların değmeyecek), yüzme ve trambolinde zıplama

tahta kurusu olmak gibi bi amacım yok zaten, ideal kilom 48. kendimi o kiloda iyi hissediyorum diyeyim aynaya baktığımda. asıl kilom dediğim gibi bacaklarda. onlar hep dolgun gerçekten:KK1: yanaklı bi insanım. zayıflasam da pek belli olmuyor yüzümden.ama 50 kg da kendimi çok kötü hissediyorum,acilen sporla vermem lazım.diyet yapıyorum zaten.
yoga da yapıyorum,
bacak hareketlerini de internetten bulmadım. iki yıl düzenli olarak fizyo gym ve aeorbic e gittim. ordan biliyorum hareketleri.
ip atlamayı da deneyeceğim bakalım, teşekkür ederim tavsiye için.

tahta kurusu olmak gibi bi amacım yok zaten, ideal kilom 48. kendimi o kiloda iyi hissediyorum diyeyim aynaya baktığımda. asıl kilom dediğim gibi bacaklarda. onlar hep dolgun gerçekten:KK1: yanaklı bi insanım. zayıflasam da pek belli olmuyor yüzümden.ama 50 kg da kendimi çok kötü hissediyorum,acilen sporla vermem lazım.diyet yapıyorum zaten.
yoga da yapıyorum,
bacak hareketlerini de internetten bulmadım. iki yıl düzenli olarak fizyo gym ve aeorbic e gittim. ordan biliyorum hareketleri.
ip atlamayı da deneyeceğim bakalım, teşekkür ederim tavsiye için.

emin ol 1.58 boya misal 45 olsan tahta kurusu gibi olmazsın, hem bacaklarından da verirsin, tabi sırf diyetle değil bacak incelten sporlarla..
eğer iki sene spor hocası eşliğinde yine de inceltemediysen bir yerlerde yanlış bir şeyler var,
tabi yine sen bilirsin ama kilonu en azından 45'e çeksen ve tavsiyeyle, vaktinde birini zayıflatmış, tecrübeli spor hocalarına gitsen daha iyi sonuç alırsın, bu güne kadar bana yaptırdıkları vaktindeki hocalarımın ne kadar da bilgisiz olduğunu gösterdi.. aynı şekilde şu anki hocalarım da itiraf ettiler eskilerin bana nasıl yanlış hareketler yaptırdıklarını...

Son düzenleme:
emin ol 1.58 boya misal 45 olsan tahta kurusu gibi olmazsın, hem bacaklarından da verirsin, tabi sırf diyetle değil bacak incelten sporlarla..
eğer iki sene spor hocası eşliğinde yine de inceltemediysen bir yerlerde yanlış bir şeyler var,
tabi yine sen bilirsin ama kilonu en azından 45'e çeksen ve tavsiyeyle, vaktinde birini zayıflatmış, tecrübeli spor hocalarına gitsen daha iyi sonuç alırsın, bu güne kadar bana yaptırdıkları vaktindeki hocalarımın ne kadar da bilgisiz olduğunu gösterdi.. aynı şekilde şu anki hocalarım da itiraf ettiler eskilerin bana nasıl yanlış hareketler yaptırdıklarını...

iki yllık süreçte inceltmiştim baya, haftada 4 kere falan gidiyordum. ancak ara sırada power stepe de gidiyordum, gerçekten fayda sağlamıştı. 47 kiloya kadar inebildim. ama şimdi iş hayatı, akşama kadar oturuyorum. akşam evde yapabiliyorum sporumu. tamamen hareketsizlikten olan bi birikim. ama dur demek gerek.
aynı tempoyla ve sıkı bi rejimle gider ancak sanırım.

iki yllık süreçte inceltmiştim baya, haftada 4 kere falan gidiyordum. ancak ara sırada power stepe de gidiyordum, gerçekten fayda sağlamıştı. 47 kiloya kadar inebildim. ama şimdi iş hayatı, akşama kadar oturuyorum. akşam evde yapabiliyorum sporumu. tamamen hareketsizlikten olan bi birikim. ama dur demek gerek.
aynı tempoyla ve sıkı bi rejimle gider ancak sanırım.

evlenince bir sene önce o yaptığım deli gibi (2 saate varan bazı günler) yanlış hareketleri kapsayan sporu (zorum neyse artık) bırakınca (47 idim ama yine de vermeliydim,yanaklarım,popom, bacaklarım, kollarım hep dolgundu yine de) bir de doğum kontrol hapları da eklenince 70 çıktım..

dediğin gibi eski tempo bırakılınca hemen kilo alınıyor,

neyse bakalım, yine veririz :KK1::KK1:

evet arkadaşlar benim de 160-50 olan boy-kilo oranıma ve pantolon giydiğimde iyi duran fiziğime rağmen minilerde sıkıntılı bulduğum bir kalın bacak olayım var. her ne kadar yuvarlak-kadınsı fizik erkeklerin zevkine daha çok hitap etse de ben etek&elbise giydiğimde daha zarif görünmek istiyorum. buraya başka bir forumdan okuyarak uyguladığım ve 2-3 haftada etkisini biraz biraz gösteren hareketleri alıntılayacağım. aynı sorunu yaşayan arkadaşlara çare olması dileğiyle...

Baldırları şekillendirmek için
Bacaklarınızı 90 cm kadar açın ayak parmak uçlarınız dışarı baksın ellerinizi kalçalarınıza koyun. Üst bacaklarınız yere neredeyse paralel olana dek dizlerden kırın. Daha sonra elinizden geldiğince çok parmak ucuna kalkıp inin. Bu bacaklarınız için mükemmel bir egzersizdir ve baldırlarınızı da inceltir.

Bacaklarınızın iç kısımlarını inceltmek için
Sağ yanınız üzerine yatın ve sol bacağınızı sağ bacağınız üzerine atarak önünüzde durmasını sağlayın. Daha sonra sağ bacağınızı uzatarak yerden yavaşça 30 cm kadar kaldırın. Bunu yaparken sağ bacağınızı dizden hafifçe kırık tutun. Hareketi yaparken bacağınızın iç kısmındaki kasları kullanmaya özen gösterin. Daha sonra bacağınızı yavaşça indirin. Zaman içerisinde hafif ağırlıkları da egzersize katabilirsiniz.

Sıkı dizler için
Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak ellerinizi kalçalarınız üzerine koyun. Sol bacağınızla ileri doğru elinizinden geldiğince uzun bir adım alın. Daha sonra dizden krın. Böylece sol üst bacağınız yere paralel ve sol diziniz de tam olarak ayak bileğinizin üzerinde olacaktır. Başlangıç pozisyonuna dönrerek sağ bacakla tekrarlayın. Bu egzersiz diz bölgesinde biriken inatçı yağ rezervlerini küçültür.

Bacaklarınızın dış kısımlarını inceltmek için

Sağ yanınız üzerinde yatarak bu bacağı 45 derecelik bir açıyla kırın. Yukarıda kalan bacağı ayağınızı gergin tutmaksızın önünüze doğru uzatın. Sol elinizden destek alarak ağırlığınızı öne doğru verin. Daha sonra bacağınızı yavaşça yukarı kaldırarak 2 sayı sayın ve gene 2 sayı sayarak yavaşça indirin. Bunu tekrar edebileceğiniz kadar tekrar edin.

Üst bacaklarınızı inceltmek ve sıkılaştırmak için

Bir duvarın önünde duvardan yaklaşık 60 cm kadar uzak durun. Sırtınızı duvara dönün ve sanki bir sandalyeye oturacak gibi vücudunuzu alçaltın. Sırtınızı dik tutarak üst bacaklarınız yere paralel olana değin çömelin. Bacaklarınız iyice yorulana kadar pozisyonu koruyun. Bu hareketle bacaklarınızdaki tüm üst kasları da çalıştırmış olursunuz.

Morelinizi bozmus olmak icin soylemiyorum ama kremlerin hepsi tuzak.hic bir ise yaramiyor sadece cilde nemlendiriyor onlara harciyacaginiz parayi nemlendiricilerde yapiyor:KK50:

Bende ayni derten musdarip biri olarak her seyi denedim diye bilirim.. ama kemik yapisinada bagli olabiliyor bu. ben cozumu bileklerimi liposaction la inceltim ama bir tarafinda misket buyuklugunde odem olustu ve masajla gecer demisti doktorum ama hic gecmedi. tabi eskisinden cok daha iyi gorunuyor. ayrica spor yaincada bacak yapisi degisebiliyor yani kaslarina sekil verebilirsin en iyiside kosmak kaslari ince uzun bir sekil veriyor

Bende ayni derten musdarip biri olarak her seyi denedim diye bilirim.. ama kemik yapisinada bagli olabiliyor bu. ben cozumu bileklerimi liposaction la inceltim ama bir tarafinda misket buyuklugunde odem olustu ve masajla gecer demisti doktorum ama hic gecmedi. tabi eskisinden cok daha iyi gorunuyor. ayrica spor yaincada bacak yapisi degisebiliyor yani kaslarina sekil verebilirsin en iyiside kosmak kaslari ince uzun bir sekil veriyor

spor konusunda haklısınız; yürüyüş, jogging, koşu ve elbette pilates çok öneriliyor...dengeli bir diyet ve bir-iki spor aktivitesinin disiplinli uygulanmasıyla bacaklar istenen şekli alır(eğer anatomik bir problem yoksa).
kremler konusunda işe yaradığını iddia eden de var para tuzağı diyen de...arkadaşlarım arasında nivea-my silhouette kullanıp öneren epey insana denk geldim...fiyat olarak da çok tuzlu olmadığı için nemlendirici niyetine bile denenebilir.
ben yukarıda aktardığım egzersizleri uyguluyorum, hergün mutlaka 2-3km tempolu yürüyorum ve 2 günde bir banyo da selilüit masager&kabak lifi ile bacaklarıma masaj yapıp kan dolaşımını hızlandırmaya çalışıyorum.bir aydır şekillendiğini ve portakal kabuğu görüntüsünün azaldığını hissediyorum...
sevgilerimle...

barbara bortun kremi gecekten inceltiyor mu, kac cm inceltti sizinkini

Ben selülit için kullanmadığım krem kalmadı ama hiçbiri işe yaramadı.En son karboksi uygulattım bacaklarıma zaten uygulayan doktorda kremlerin işe yaramayacağını söyledi.Karboksi hem selülitlere hem çatlaklara çok iyi geliyor aynı zamanda bacaklarım sıkılaştı ve daha inceldi gerçi benim zayıflamaya ihtiyacım yoktu ama elastikiyet kaybına çok çok iyi çözüm biraz masraflı tabi 10 seans uygulatsam yeterliydi fakat ben 6 seans uygulattım ve yeterli oldu benım için , 1 yıl önceydi.Bacaklarım daha sıkı ve güzel bence krem yarine bunu tercih edin.Bir bayanla tanışmıştım 40 yaşlarında doğumdan sonra vücudu deforme oldugundan karboksi uygulatıyordu kol,bacak,karın, yüz bölgesine ve ben o kadının değişimine şahit oldum gerçekten karboksi çok çok faydalı..

benimde bacaklarım kalın 6 seans karboksi yaptırdım 15 seans lpg.
İzmir'de çok iyi bir yerde yaptırdım. Karboksi cidden çok etkili ancak üzerinden 9 ay geçti tekrarlamaya başladı. Sürekli dikkat etmek gerekiyor. Bol su, yeşil çay ve suna dumankayanın selulıt cayına basladım. sonucları yazarım.

ben de ayak bileklerimin kalınlığından şikayetçiyim.bu yüzden ben de liposaction düşünüyorum oraya, memnun kaldınız mı,size nekadara maloldu? bir de kime yaptırdınız acaba?

X