Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Bakıcınız Neler Yapıyor

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Yanlız döndüm geri okudum ne yazmış diye bebeğin oda düzeni diyor normal değil mi oyuncaklar dağılınca topla yatağını kapat demek bu . Bebeğe yemek demiş sordum ne diyor diye öğlen çorba sanırım öğleden sonra yoğurt ve meyve o zaten hazır dolapta . Akşam da konu sahibi ve eşi ne diyorsa bebek onu yiyecek zaten başka birşey yok ki . Bebeğin çamaşırı da 3 güne bir ütü olur ancak bunda da birşey yok . Zaten gömlek ütülemiyor da bas geç Hızlı . İstediklerinde birşey yok İnan ki maaşı iyi çünkü . Bebeğe de sabah kahvaltıyı anne baba yaptırıyormuş kadın çocuğu 1 saat dışarı çıkaracak 1 saat evde oynatacak zaten öğlen yemeği saati geliyor yedirip yatıracak .
Konu sahibinin yazdıklarının biri birini tutmuyor . Detaylı okumadım sadece ilk mesajına göre yazdım . Ilk sayfadaki arkadaşlarda benim gibi düşünüyorlar. Diğer mesajlarında okuyacağım inşallah müsait zamanimda . Bu arada günaydınlar :KK200: :KK51:

Konu sahibinin yazdıklarının biri birini tutmuyor . Detaylı okumadım sadece ilk mesajına göre yazdım . Ilk sayfadaki arkadaşlarda benim gibi düşünüyorlar. Diğer mesajlarında okuyacağım inşallah müsait zamanimda . Bu arada günaydınlar :KK200: :KK51:
Günaydın canım 😍 bende birbirini tutmuyor diye düşünüyorum 🤔

15 yıllık deneyimi , bebek bakımı konusunda da çeşitli sertifikaları vardı. 3500 tl ödüyorum. Aslına bakarsanız anneanne babaanne de eğitimli değil ama onların döneminde basit ama gelişim kaydettiğine dair işaretler alıyordum, söylediği kelimelerin artması, oyun oynama kitapla ilgilenme süreci vs. Herşeyi geçtim evin içinde yürüme çalışmalarını bile kaç yaşında annem yaptırıyorsa bakıcı da yaptırmalı. Ama günahını almak istemiyorum yaptırdığını söylüyor çünkü ama gelişme yok. Sanırım odalara kamera yerleştirip izlemem daha uygun olacak gibi. Başka türlü içim rahat etmeyecek.
3500 TL Bi bakıcı için fazla değil mi? Yani bu paraya bu kadar iş beklemenizi haklı buluyorum ama yapamaz. Sadece çocuk bakımı diyip fiyatı makul tutsaydınız keşke

Ya bu kadar iş dediğiniz şey ne ?
Bebek bakımı haricinde ki işler... Çocuga göre değişir tabi ama ben de bakıcı araştırıyorum. Kendi çocugum çok hareketli ve ilgi isteyen Bi çocuk. Oyüzden çocuk bakımı dışında bişey bekleyemiyorum bakıcıdan. Ama sadece çocuk bakımına da bu kadar parayı vermem.

Bebek bakımı haricinde ki işler... Çocuga göre değişir tabi ama ben de bakıcı araştırıyorum. Kendi çocugum çok hareketli ve ilgi isteyen Bi çocuk. Oyüzden çocuk bakımı dışında bişey bekleyemiyorum bakıcıdan. Ama sadece çocuk bakımına da bu kadar parayı vermem.
Kaç aylık sizin ki ? Benim oğlum da aynen sürekli ilgi isteyen bir çocuk bir saniye bıraksam masa üstüne sandalyeye vs çıkıyor anında . Toz alacağım zaman onun da eline bez veriyorum herşeyi birlikte yapıyoruz . Yoksa evde hiç bir şey yapamıyorum . Ama konu sahibinin çocuğu daha yürümüyormuş bile hareketli olduğunu düşünmüyorum açıkçası . Bebeğin çamaşırı demiş ya mesela ne kadar çamaşırı olabilir ki ? Haftada 2 kere belki yıkanır . Yemek aparatif şeyler yapabilir kadın mesela bulgur pilavı kaç dk sürecek ki ? Gibi gibi 15 Senelik tecrübesi varmış ya böyle durumlarda bence kadın olayı çözmüş yapamıyorum edemiyorum diyor

Kaç aylık sizin ki ? Benim oğlum da aynen sürekli ilgi isteyen bir çocuk bir saniye bıraksam masa üstüne sandalyeye vs çıkıyor anında . Toz alacağım zaman onun da eline bez veriyorum herşeyi birlikte yapıyoruz . Yoksa evde hiç bir şey yapamıyorum . Ama konu sahibinin çocuğu daha yürümüyormuş bile hareketli olduğunu düşünmüyorum açıkçası . Bebeğin çamaşırı demiş ya mesela ne kadar çamaşırı olabilir ki ? Haftada 2 kere belki yıkanır . Yemek aparatif şeyler yapabilir kadın mesela bulgur pilavı kaç dk sürecek ki ? Gibi gibi 15 Senelik tecrübesi varmış ya böyle durumlarda bence kadın olayı çözmüş yapamıyorum edemiyorum diyor
15 aylık benimki. Yani o parayı talep eden biri bu saydıklarınızıı yapması lazım. Ama yapamıyorum diyorsa ozaman bu kadar parayı talep etmicek. 15 senelik tecrübesi çocugu yedirip altını değiştirmekten ibaret değildir heralde 🤷‍♀️

15 aylık benimki. Yani o parayı talep eden biri bu saydıklarınızıı yapması lazım. Ama yapamıyorum diyorsa ozaman bu kadar parayı talep etmicek. 15 senelik tecrübesi çocugu yedirip altını değiştirmekten ibaret değildir heralde 🤷‍♀️
Problem şu işe alırken saymıştır herhalde oda kabul edip başlamış 🤦🏻‍♀️

A
Bakici işi çok zor kreşe vermelisin. Cocugunun yaşı kaç bakicinin yaşı kaç. Asla istediğin gibi olamaz. Ben bakicilara hep yol verdim.
Evime temizlige gelen kişi vardı haftada 3 gün. Haftada 5 gel cocugun yemeğini yedir oyala altini değiştir dedim.
Temizlik yapacağı zaman da ben tutuyorum cocugu ilgileniyorum.. oda silme süpürme toz alma camasir ütü vs yapiyor. Zaten evimin düzenini bilen ve beni de tanıyan biri olduğu için suan kafam çok rahat. En azından kuaföre gidiyorum ben bugün iş yapma zaten temiz yaparsan bir banyoyu yap diyip çocuğumu emanet edebiliyorum. Bakicilar varken evi 10 kere arıyordum kendisini de arayıp soruyordum napiyor lar diye. Para almaya gelince hepsi akbaba gibiler
Dolaba astığım haftalık yemek listesindeki yemegi bile yanlış ya da eksik yapiyordu.

Ve cocugun yemeğini hazırlarken size de hazırlayabilir bunu anlamadim. Cocuk 16 aylik yemeklerine tuz katılıyor artık ve pek çok şeyi yiyebilir . Örnek veriyorum. Taze fasulye ve et sote yapsa 1 er tencere öğlen cocuk yer. Akşam yine hep beraber yersiniz bunun nesi zor geliyor hanimefendiye. Benim eve gelen çoğu zaman öyle yapiyor fazla yap bugün bulgur pilavını Akşam bizde yicez diyorum mesela. Bi teferruatta yok ve evet 3 saat uyurken cocuk bu ne yapiyor. Ütüyü tabiki yapmalı. Cocugun eşyalarını. Onda ne var ufacık şeyler zaten. Onu bile haftasonu siz yapiyormussunuz buna çok yüz vermissiniz bence

Bende bakicilarimdan asla ev isi talep etmedim zaten evime temizlige gelen var hani ama kendileri cocugun mama sandalyesini bile temizlemedi emziklerini bile kaynatmadi. Ve çalışma saatleri de azdı . Aynı sizinki gibiydi işte kesinlikle çok para alıyor az iş yapıyor. Bence kreşe gitmeli. Aktivite ne yapiyor mesela ..
Cocugun yürümesine tabiki yardım edecek kitap okuyacak oyunlar etkinlikler ve hergun 3 cesit bile etkinlik yapabilir çünkü cocuk öğlen uzun uyuyor hazırlar koyar . Bence bu bakici olmamış.
Aaah ah hep aklımdaki acabalara değinip süreci özetlemişsiniz, tecrübenizle paralel belli ki analiziniz gayet yerinde görünüyor, bir kaç gündür kreş araştırıyorum, özellikle çocukların sosyal gelişimi, özgüveninin artması, tuvalet alışkanlığı kazandırılmasından tutun da bağımsız yemek yiyebilmesine kadar her şeyi kreşte öğrenebildiklerini aktaran ebeveynlerin tecrübelerini okuyorum ve çok etkilendim.
Bizim evde yemek ya da diğer işler hususunda bir şeyler eksik kalabilir ama kızımın gelişim süreci yavaş ilerliyorsa o noktada ne yazık ki gerilmeye başlıyorum.
Siz bakıcı sonrası kreş deneyimi yaşayan bir annesiniz galiba? Önerebileceğiniz anadolu yakasında iyi bir kreş var mıdır ?
Teşekkürler

Oldu canım kek kurabiyede yapsın. Daha ne yapsın kadıncağız pardonda ... bir canını vermediği kalmış çocuk zaten ayrı uğraşılması bakılması çok zor bide üstüne 2 güne ikna oldum neyse 2 gün yemek yapıyor demissiniz . Siz çalışıyorsunuz akşama haliniz kalmıyor. O kadında aynı şekilde calisiyor ne kadar bencilce ya ? Yoğun şekilde aktivite ne yaptırsın bebeğinizle akşamda bir zahmet 1 2 saat ilgilenin kendiniz yaptırın. 1 saat yemek yapması evi topla en minimum 2 saat yemek yaptın kirlileri yika tezgah temizliği + bebeğin ayrı yemeği ayrı bulaşıcı çamaşırı ütüsü oyunu uykusu ? Zaman mı kaldı. Para veriyorsunuz diye canını almadığınız kalmis birtek sadece bebek bide bebeğin yemeği deseniz neyse ?

Pardon da bu nasıl keskin ve hakarete varan bir yorum..Cümlelerinizden nefret fışkırıyor resmen. Hiç anlamıyorum ya, şurada insanlar birbirine fikir danışıyorken saygıyla görüşünüze katılmıyorum demek bu kadar zor mu. Yok daha ne yapsınmış? Siz iyice okudunuz mu yazılanları, sadece yemek yapıyor haftada iki gün onun dışında hiçbir şey yapmıyor kalan her şeyi ben yapıyorum bir çamaşırı makineye atmak mesela ne kadar yorabilir bir insanı söyler misiniz? ben işyerindeyken makinenin yıkayacağı çamaşır için girişimde bulunmak yorar mı ? Ne kadar kolay bir insanı yermek, eleştirmek. Peki işe girerken onu da yaparım bunu da yaparım demek kendini böyle pazarlamak sahtekarlık olmuyor mu?? Yooo bu kısmı düşünmek yerine siz anneye bencil deyip geçmeyi tercih edersiniz. Olaylara objektif bakmayı deneyin bence...!!!!

Her neyse paraya çook ihtiyacı olan bu bakıcı arkadaşlarımızdan varsa platformda söyleyeyim ben bu güvensizliklerim nedeniyle kreşe vereceğim çocuğumu, istihdam zorluğu yaşayıp üzüldüğünüzde belki buna sebep olan durumları hatırlamak istersiniz..

Aşağıda yazmış sadece yemek istedim yapmıyor diye . İlk yazdıkları bana çelişkili geldi açıkçası buradan tepki alınca ağız değiştirirdi gibime geldi . Ama şunu varsayarak yazıyorum ki sadece yemek demiş olsun . 3 saatte her türlü yapılır ki çocuğun uyumasına bile bazen gerek yok . Benim oğlum 20 aylık 6.5 aylıkken emekledi dk durmazdı korkunçtu . Önceden yemekleri bebek uyuyunca yapardım. Baktım ki çocuk büyüdü biraz eline oyuncak verince vs 30 dk ortada oyalanıyor çocuk uyumadan yemek yapar oldum . Ama şuan sandalyeye masa tepelerinde sürekli .2 gün önce sebzeli arpa şehriye pilavı , yeşil fasulye, bebeğe şehriye çorbası , salata yaptım ve 30 dk sürdü tam . Bi bulgur pilavı yapmak kaç dk sürer mesela yada kuru fasulye kavurmak hemen ? Böyle düşünün . Ben tamamen sadece bebek ve yemek odaklı düşünüyorum ütü vs düşünmeden . Sadece yemek yapsa kadının yükü hafifler. 3500 TL maaş veriyormuş yaaaa. Birde 16 aylık çocuk artık öyle kucakta olmaz çekmece dolap karıştırmak ister merak eder . Dolaplarda kilit vardır zaten mutfak kapısını kapatsın bebeğin önüne oyuncak versin müzik açsın durur ya

Beni anladığınıza dair yorumlar okudum başından beri, bundan ötürü öncelikle çok teşekkürler sadece ilk yazdığı son yazdığı farklı demişsiniz bana mı yoksa diğer yorumamı hiç anlayamadım. Eğer bana ise tepkiye dair ağız değiştirmemi gerektirecek bir şey yok, ki birbirimizi tanımıyoruz , yüzümüzü bile görmedik, neysem oyum kimseye oynayacak durumda hiç değilim çocuğum için en iyisini yapmaya ekonomik koşullarımın elverdiği ölçüdede max fayda sağlamaya çalışıyorum, çok daha üst seviyede ek işler yaptırılıp 2500 tl para ödenen örnekler iletildi bana, hak verirsiniz ki böyle olunca kendimi biraz aptal gibi hissettim, bu işin bir piyasası var ve ben galiba çok üstünde veriyorum dedim. Ama benzer rakamlar da duydum üstünü veren de. Tekrar sizin mesajınızla mevcut durumu yazmak isterim ;
Bizim çalışma saatleri az, yemek dışında ek hiçbir iş yapmıyor, kızımı da ağırlıklı mama sandalyesinde tuttuğunu öğreniyorum.. bu koşullarda 3500 vereceğime gerekirse daha fazlasını verir kaliteli iyi eğitimli bir kreşte devam ederim.

Sonuç itibariyle gelen her yoruma her görüşe saygım var, ama hakarete vardırılmasına inanın çok üzüldüm. Bir iki kişi ne yazdığımı okumadan bencillikle suçlamış üstüne üstlük yazan arkadaş anne bile değil. Bazen diyorum ki kadın kadına destek olmak değil karalamak, yermek, eleştirmek daha mutlu ediyor insanları

Yazdığıma yazacağıma pişman oldum....

Konu sahibi bunları yazmış. İlk sayfada var. Ütü , temizlik falan göremedim ben. Bakıcısevicilik yapacağım diye düzgün okumayanlar var galiba

Çok teşekkür ederim, objektif bakabildiğiniz için gerçekten teşekkürler
Bu arada işini dört dörtlük yapan bakıcılara da hiç sözüm yok, keşke karşımıza öylesi çıksaydı, olmadı. Şans.

Benim oglumda 15 aylik mecbur ise onunla geliyorum Allahtan kendi isimiz buraya oyun alani yaptim park yatak aldim oyuncaklariyla oynuyo ama ben yetisemiyorum bende kres dusundum ama ya kreste biri birsey yaparsa daha kendini ifade edemiyor diye vazgectim cocukla calistigim icin 11-12 lere kadar is yerindeyim uzuluyorum ama isi birakma luksum yok maalesef sizin konunuza gelecek olursak en basinda fiyati ev islerinde yardimci ve cocuk icin sartlarinizi konustuysaniz bunlari yapmak zorunda burdaki arkadaslara soruyorum patronunuz size is taniminizi yaptiktan sonra siz bunu yapmam diyorsaniz hangi patron ayni parayi verip tamam yapma der? Sahsen biz demiyoruz bize de geldi isin tanimini yapip ise aldigimiz is verildiginde diger arkadaslara senn yap bunlari ben yapmam diyen otomatikman isten cikarildi yapilmasi gereken en basta ne konusulduysa onun yapilmasi sonucta arz ve talep var en basinda sen bana 2000 tl ver ama ben sadece cocukla ilgileneyim deseydi ve konu sahibi ucreti sabit tutup ev isi bekleseydi hakliydiniz hanginiz manava gidip ben sana 3 kilo elma parasi vereyim ama sen bana 1.5 kilo elma ver der?

Tabiki tatlım sadece yemek + bebek ona okey. Diğer yazdıkları ve sonra yazılanlar arasında dağ kadar fark var ilk mesajına tepki gösterdim . Ben anne değilim bebekli evin işi bebekle uğraşmak çok zor. Allah herkese kolaylık versin :KK51:

Yani tepkinizi haklı çıkarmak için bayağ efor sarf etmişsiniz gerçekten bravo. Ama ben çok merak ettim dağ gibi fark kısmını mümkünse açıklar mısınız? Nasıl bir fark var
Ben böyle anlaştım diye yazdım ilk mesajı, ama ^^anlaştığımız gibi olmadı bunları yapmadı^^ demeyi atlamışım...Mesele bu
Kaldı ki yine de yapsın demedim bakıcıları olanlar beni bilgilendirir misiniz siz neler yaptırıyorsunuz diye sordum, derdim haksızlık yapmadan süreci yönetebilmekti.. Neyse derdim derdiniz oldu yorumladınız saolun, ama lütfen rica ediyorum bu tip konularda hele ki karşınızda bir anne varsa bir nebze daha hassas olun. Beş tane çocuk büyütmedim ilk çocucuğum ve çabalıyorum...

Pardon da bu nasıl keskin ve hakarete varan bir yorum..Cümlelerinizden nefret fışkırıyor resmen. Hiç anlamıyorum ya, şurada insanlar birbirine fikir danışıyorken saygıyla görüşünüze katılmıyorum demek bu kadar zor mu. Yok daha ne yapsınmış? Siz iyice okudunuz mu yazılanları, sadece yemek yapıyor haftada iki gün onun dışında hiçbir şey yapmıyor kalan her şeyi ben yapıyorum bir çamaşırı makineye atmak mesela ne kadar yorabilir bir insanı söyler misiniz? ben işyerindeyken makinenin yıkayacağı çamaşır için girişimde bulunmak yorar mı ? Ne kadar kolay bir insanı yermek, eleştirmek. Peki işe girerken onu da yaparım bunu da yaparım demek kendini böyle pazarlamak sahtekarlık olmuyor mu?? Yooo bu kısmı düşünmek yerine siz anneye bencil deyip geçmeyi tercih edersiniz. Olaylara objektif bakmayı deneyin bence...!!!!

Her neyse paraya çook ihtiyacı olan bu bakıcı arkadaşlarımızdan varsa platformda söyleyeyim ben bu güvensizliklerim nedeniyle kreşe vereceğim çocuğumu, istihdam zorluğu yaşayıp üzüldüğünüzde belki buna sebep olan durumları hatırlamak istersiniz..
ütfen burada hakaret vs etmedim . Başka bir arkadaşımızla da burada yorum yaptık . Yaziklariniz dedikleriniz zaten çelişkili hanımefendi .benim yazdıklarımdan nefret.fiskiriyormus benim niye haberim yok bundan :halay: şuan ki yazdiklariniz ne fışkırıyor ???? :KK53: katılmıyorum yazmak yerine bunu yazdım burda hakaret içeren birşey yok . Yaptığım yorumda sizi ilgilendirmez . Eğer hakaret varsayıyorsanız afedersiniz . :KK55:

Yani tepkinizi haklı çıkarmak için bayağ efor sarf etmişsiniz gerçekten bravo. Ama ben çok merak ettim dağ gibi fark kısmını mümkünse açıklar mısınız? Nasıl bir fark var
Ben böyle anlaştım diye yazdım ilk mesajı, ama ^^anlaştığımız gibi olmadı bunları yapmadı^^ demeyi atlamışım...Mesele bu
Kaldı ki yine de yapsın demedim bakıcıları olanlar beni bilgilendirir misiniz siz neler yaptırıyorsunuz diye sordum, derdim haksızlık yapmadan süreci yönetebilmekti.. Neyse derdim derdiniz oldu yorumladınız saolun, ama lütfen rica ediyorum bu tip konularda hele ki karşınızda bir anne varsa bir nebze daha hassas olun. Beş tane çocuk büyütmedim ilk çocucuğum ve çabalıyorum...
Hanımefendi siz değil mısınız çocuğun kıyafetleri yıka ütüle diyen ? Akşam yemeği + bebeğin ayrı beslenmesi? Aktivite yaptırmıyor vs ? Sonradan yazdıklarınızı ve konuyu değiştirmeyin sizinle bir derdim neden olsun . ? Çocuğunuz için cabaliyorsaniz o zaman ne mutlu bana :rapci:

Konu sahibinin diğer yorumlarıyla okuyun lütfen burada hakaret vs etmedim . Başka bir arkadaşımızla da burada yorum yaptık . Konu sahibinin dedikleri zaten çelişkili hanımefendi .benim yazdıklarımdan nefret.fiskiriyormus benim niye haberim yok bundan :halay: şuan ki yazdiklariniz ne fışkırıyor ???? :KK53: katılmıyorum yazmak yerine bunu yazdım burda hakaret içeren birşey yok . Yaptığım yorumda sizi ilgilendirmez o zaman sizde konu sahibine katılıyorum yazın geçin :KK55:

: ))))))
Tamamdır hanımefendi ben cevabımı aldım, çok teşekkürler. Hiçbirşeyi okumadığınızı herkesi birbiri ile karıştırıp yorumları bile konu sahibi yazmış sandığınız için size her şey çelişkili gelmiş ; hakikaten güldürdünüz beni yaa sağolun

Çünkü konu sahibi zaten BENİM

: ))))))
Tamamdır hanımefendi ben cevabımı aldım, çok teşekkürler. Hiçbirşeyi okumadığınızı herkesi birbiri ile karıştırıp yorumları bile konu sahibi yazmış sandığınız için size her şey çelişkili gelmiş ; hakikaten güldürdünüz beni yaa sağolun

Çünkü konu sahibi zaten BENİM
Evet yeni mesaj attim canisi şimdi farkettim . Gayette güzel yorum yapmışım o zaman . Once yazdiklarinizi değiştiriyorsunuz. Sonra ben bunu demedim şu bu diyorsunuz . Tek sizi haksız bulana ben değilim :halay: alıntı yaptığınız için direk girdim ve okudum ilk mesajınıza gidip aaa bu konunun sahibi mı diye bakmadım . :KK51: aklınıza uymayan haksız olduğunuzu yazan yorumlar sizi epey sinirlendirmiş sakin olun . Haklisin yazmamızı mı istiyorsun yani ne alaka . Burada herkes yorum yapmakta özgür. Eğer hakaret gibi algıladıysanız da özür dilerim lütfen tekrar okuyun. Iyi günler bebeğe selam

rica ederim ne demek. :KK200:

Evet yeni mesaj attim canisi şimdi farkettim . Gayette güzel yorum yapmışım o zaman . Once yazdiklarinizi değiştiriyorsunuz. Sonra ben bunu demedim şu bu diyorsunuz . Tek sizi haksız bulana ben değilim :halay: alıntı yaptığınız için direk girdim ve okudum ilk mesajınıza gidip aaa bu konunun sahibi mı diye bakmadım . :KK51: aklınıza uymayan haksız olduğunuzu yazan yorumlar sizi epey sinirlendirmiş sakin olun . Haklisin yazmamızı mı istiyorsun yani ne alaka . Burada herkes yorum yapmakta özgür. Eğer hakaret gibi algıladıysanız da özür dilerim lütfen tekrar okuyun. Iyi günler bebeğe s
Tüm mesajları okumamışsın..Net.
Okusaydın bana bir tane çelişkili cümle söylerdin, söyleyemiyorsun.
Eleştiren bir sürü kişi oldu hepsine like yaptım teşekkür ettim, ama burada hakaret var evet. Bencil diyemezsinz.
Dilerim bir gün anne olur anlarsınz..

Sevgiler, selamlar

X