Bakımlı ol(a)mamak..

AfifEsila

Bana bugün sabır düştü..
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2017
524
505
2 bebek annesiyim. Biri 3 biri 1 buçuk yaşında. İlk doğumdan sonra tam kendimi toparlamaya başlamıştım ki supriz bir hamilelik daha. Hem ben hem bebeklerim için sancılı geçen bir zamandı. Simdi 1.5 yasinda olan kuzumda toparladı artık kendisini benden bağımsız oyunlar oynuyor evde kardeş kardeş takılıyorlar. Tabi hala geceleri biri göğsümde biri ayağımda öyle uyutuyorum. Bu hengamede kendime bakmak istesem dahi çok afedersiniz esim eve gelene kadar tuvalete bile gidemediğim oldu. Hala da oluyor zaman zaman. Esim gelince açım susuzum uykusuzum diyip atıyorum üstüne çocukları. Anca bi kendime zaman ayırıyorum. Dün eşimden birseyler istedim yine benim dediklerimi umursamadığı için almamış. Bende duşumu almış ustumu düzeltmiş hafif makyaj yapmış şekildeydim uzun zaman sonra.. Dediklerimi almadığı için kızdım biraz söylendim yemek yemek istemedim onunla. Zorla geldi kurdu sofrayı beraber yedik. Sana bu halinle lafta etsen kıyamam kızamam asla bebek gibisin, diğer turlu kendini dağıtıyorsun hic çekilmiyorsun dedi. Ben şok... Aslında çok güzel bi kadınsın ama bakmıyorsun kendine baksan ben senin bir dediğini iki etmem dedi... Yani tamam insanin kendine bakması önemli biyerde ama bana karşı davranışını değiştirecek kadarda mı önemli? Normalde o ettiğim laflarla adam benle konuşmazdı ama hiç sinirlenmedi bile geldi sarıldı su güzelliğe yakışmıyor bu sözler uzatma karıcm dedi.. Yani evde pijamalarla ne kadar bakımlı olacağım ki? Var mi evde böyle hem rahat hem şık olabilecek önerileriniz? Birde bebeklerle surekli bakımlı olmak mümkün mü gerçekten?

İşiniz çok zor gerçekten iki yaşı küçük ne kadar uğraştırıcıdır tahmin edemiyorum. Bakım biraz da alışkanlık işi bence. Yazdığınıza göre ekstra bir şey yapmamışsınız aslında makyaj dışında. Duş alıp üstünüzü düzeltmişsiniz. Bu yapılamayacak bir şey değil ki. Babaları çocukla ilgilenirken siz de kendinize vakit ayırın. Bunu eşiniz için de değil kendiniz için yapın aslında. Şunu da eklemek istiyorum evde pijamalarla ne kadar bakımlı olabilirim demişsiniz, bakım istiyorsanız ilk önce o pijamaları çıkartın. Uyandığınız gibi değiştirin üstünüzü. Bi tayt bi üst bitti, uğraşıp kombin yapmanıza gerek yok tabi ama pijama gerçekten çok özensiz ve kötü gösteriyor

Mümkün değil tabi ki..sende deseydin keşke bi bakici tuttsaydin da bende kendimle ilgilenecek zaman bulabilseydim..benimde 2 bebeğim var 1.5 ve 2.5 yasindalar bezen gün boyu pijamalarla dolaşıyorum evin içinde..sabah bebekleri doyur altlarına değiştir elbiselerini değiştir yemek yap evi topla yemek ye derken aksam oluyo zaten.. ayrıca Esinin dedigide cok ayıp değil mi yada haksızlık ne yani şartlar nedeniyle bakımlı olamayan kadınlar ezilip yok mu sayılsın degersizlestirilsin mi ?? Bizde biliyoruz güzellik merkezlerine gitmesini marka marka giyinmeyi sanki keyfimizden sac bas dağınık gezioz..

14 aylik bebeklerim.Bakimli olmak şöyle dursun insani ihtiyaçlari gideremiyorsun..Sabah ayni anda uyaninca çil yavrusu gibi dağılıyorlar.En tehlikeli zamanlari.Gozumu saniye uzerlerinden ayirirsam koltuk,kanepe,sandalye tepesinde buluyorum.Hadi yüzünü yıka,tuvalete gir pijamalarini degiş bakalim.Esiniz sizi bakimli gormeyi ozlemis.O yuzden boyle demis ama ayip etmis.

Mümkün değil tabi ki..sende deseydin keşke bi bakici tuttsaydin da bende kendimle ilgilenecek zaman bulabilseydim..benimde 2 bebeğim var 1.5 ve 2.5 yasindalar bezen gün boyu pijamalarla dolaşıyorum evin içinde..sabah bebekleri doyur altlarına değiştir elbiselerini değiştir yemek yap evi topla yemek ye derken aksam oluyo zaten.. ayrıca Esinin dedigide cok ayıp değil mi yada haksızlık ne yani şartlar nedeniyle bakımlı olamayan kadınlar ezilip yok mu sayılsın degersizlestirilsin mi ?? Bizde biliyoruz güzellik merkezlerine gitmesini marka marka giyinmeyi sanki keyfimizden sac bas dağınık gezioz..
İncitti aslında beni eşimden bu duyduklarım.... Sonuçta ben onu o olduğu için seviyor sekle asla onem vermiyorum. Ama o şekil arıyor. Ve keyfimden değil asla dağınık dolaşıyor olmam. İnsan keyfinden tuvalete gitmek için kocasının gelmesini beklemez herhalde.. Biraz yardımcı olsa zaten kendimi toparlarım..

14 aylik bebeklerim.Bakimli olmak şöyle dursun insani ihtiyaçlari gideremiyorsun..Sabah ayni anda uyaninca çil yavrusu gibi dağılıyorlar.En tehlikeli zamanlari.Gozumu saniye uzerlerinden ayirirsam koltuk,kanepe,sandalye tepesinde buluyorum.Hadi yüzünü yıka,tuvalete gir pijamalarini degiş bakalim.Esiniz sizi bakimli gormeyi ozlemis.O yuzden boyle demis ama ayip etmis.
Yaa ikiz mii. Maşallah. Bnmkilerde organize çalışıyorlar. Biri çıkamazsa masa sandalye tepesine diğeri yardim ediyor. Birlikte gardolap ve çekmeceyi ışık hızında dağıtıyorlar. Yetişemiyorum bazen hızlarına :) incindim açıkçası eşimin bu soylemlerine... sonuçta kendi keyfim için dağılmıyorum. Yavrularımla ılgilenmek zorundayım. Öyle yakınımda annem kv falanda yok.

İşiniz çok zor gerçekten iki yaşı küçük ne kadar uğraştırıcıdır tahmin edemiyorum. Bakım biraz da alışkanlık işi bence. Yazdığınıza göre ekstra bir şey yapmamışsınız aslında makyaj dışında. Duş alıp üstünüzü düzeltmişsiniz. Bu yapılamayacak bir şey değil ki. Babaları çocukla ilgilenirken siz de kendinize vakit ayırın. Bunu eşiniz için de değil kendiniz için yapın aslında. Şunu da eklemek istiyorum evde pijamalarla ne kadar bakımlı olabilirim demişsiniz, bakım istiyorsanız ilk önce o pijamaları çıkartın. Uyandığınız gibi değiştirin üstünüzü. Bi tayt bi üst bitti, uğraşıp kombin yapmanıza gerek yok tabi ama pijama gerçekten çok özensiz ve kötü gösteriyor
Hep eşofman takımlarım var duzgun tayt pek yok sanırım tayt almam gerekecek.

Benimde 3.5 yaş ve 9.5 aylik bebek iki kızım var. Allah yavrularimizi bize bağışlasın.
Heves edip yuz temizleme jeli fircasi aldim. Aklima bile gelmiyo ki yapmak. Yine meşhur serumlardan aldim yuz icin. Vallahi unutuyorum, kafam o kadar mesgulki.
Kendime ait ne zamanim ne enerjim var. Ev işi ve çocuklarla geçiyor zaman.
Bende surekli pijama ile dolaşirdım.
Ama eşler icinde dusununce aksam isten geliyorsun karsinda pijamali bir kadin istemeyebilirler. En azindan kendime ceki duzen vermeye, evi bir nebze toplu tutmaya çalışıyorum o gelecegi zaman.
Sizin eşiniz fazla acik sozluymuş. Bu sekilde iki makyaj yaptiniz diye davranis degistirmesi tuhafmis. Onun icin degil de kendiniz icin birseyler yapabilirsiniz. Mesela benim ikisi şuan oynamayi bilmiyor. Buyuk olan surekli digerini engeiyor, kucuk olan emekleme derdinde. Siz onlar oyun oynarken bir 5 10 dk ayirip hafif makyaj yada yuz bakimi yapabilirsiniz sabah kalkinca pijama yerine baska seyler giyebilirsiniz.
Benim birde kg problemim var gördüğünüz uzere. Ben baya komplekse girmiş durumdayim o yuzden diyorum ki

Once biz kendimizi sevelim

Eşinizin söylemi hoş olmamış gerçekten. Ben şöyle düşündüm biz nasılsak karşıya o enerjiyi veriyoruz ya şimdi eşiniz işten yorgun geliyor evde de yorgun bir yüzle karşılanmak yorgunluğunu artırıyor olabilir. O yüzden ne kadar yorgun olsanızda enerjik görünmeye çalışın belki kast ettiği odur. Tabi 2 çocukla ne kadar mümkün olur onu bilemiyorum.

2 bebek annesiyim. Biri 3 biri 1 buçuk yaşında. İlk doğumdan sonra tam kendimi toparlamaya başlamıştım ki supriz bir hamilelik daha. Hem ben hem bebeklerim için sancılı geçen bir zamandı. Simdi 1.5 yasinda olan kuzumda toparladı artık kendisini benden bağımsız oyunlar oynuyor evde kardeş kardeş takılıyorlar. Tabi hala geceleri biri göğsümde biri ayağımda öyle uyutuyorum. Bu hengamede kendime bakmak istesem dahi çok afedersiniz esim eve gelene kadar tuvalete bile gidemediğim oldu. Hala da oluyor zaman zaman. Esim gelince açım susuzum uykusuzum diyip atıyorum üstüne çocukları. Anca bi kendime zaman ayırıyorum. Dün eşimden birseyler istedim yine benim dediklerimi umursamadığı için almamış. Bende duşumu almış ustumu düzeltmiş hafif makyaj yapmış şekildeydim uzun zaman sonra.. Dediklerimi almadığı için kızdım biraz söylendim yemek yemek istemedim onunla. Zorla geldi kurdu sofrayı beraber yedik. Sana bu halinle lafta etsen kıyamam kızamam asla bebek gibisin, diğer turlu kendini dağıtıyorsun hic çekilmiyorsun dedi. Ben şok... Aslında çok güzel bi kadınsın ama bakmıyorsun kendine baksan ben senin bir dediğini iki etmem dedi... Yani tamam insanin kendine bakması önemli biyerde ama bana karşı davranışını değiştirecek kadarda mı önemli? Normalde o ettiğim laflarla adam benle konuşmazdı ama hiç sinirlenmedi bile geldi sarıldı su güzelliğe yakışmıyor bu sözler uzatma karıcm dedi.. Yani evde pijamalarla ne kadar bakımlı olacağım ki? Var mi evde böyle hem rahat hem şık olabilecek önerileriniz? Birde bebeklerle surekli bakımlı olmak mümkün mü gerçekten?
Biz kendi acimizdan ,annelik.duygulariyla bakiyoruz.onlarin erkek.olduklarini düşünemiyoruz ya da onlarla ortak oncelikte duygular icinde oldugumuzu dusunuyoruz. Bebeklerinin yas araligi da az ve cok.kucukler fazla takilmamaya calis. Seni dusunup gonlunu de almis.

5 yasinda.bir kizim var, zor bir bebeklik.gecirdik uykusuz/ calisan anneyim tam kendimi yeni toparlamistim.kilo verip ustume basima bakmaya basladim ki 2.hamile kaldim.esim basladi kilo.aldigim gb mizahini uzerimde gelistirmeye. Ilkinde soylediginde.uzuluyordum simdi.gulup geciyorum. :olamaz: bu da gececek insallah

Kocanız full bakımlı fit bir bey midir?
Ev giyimi bile özenli mıdır?

Benim eşim kendi de evde kendini dağıtır benim dağıtmam da rahatsız etmez.
Ben çocuk yokken de öyle rahat bir tiptim yani.
Ama tek çocukla bile anladım ki çok zor bakım falan. Bıyıklarımı bile kaç gündür alamadım.

Neyse 2 Çocukla bakım hiç kolay değil elbette.

Böyle adamlar varmış bir arkadaşım demişti ki kilo veren karısına karşı inanılmaz değişmiş kocası. Sanki başkasıyla evlenmiş gibi hissetmiş.
O derece.

Ben beni fazla kilolarımla da dizi cıkmış pijamalarimla da çekici bulan adamla olmak isterim.
Bakimliyim diye sevmiş değer vermiş bence de incitici. Haklisiniz.

Hani şarkıcı Petek Dinçöz var ya onlar bosanirken kadının röportajını dinlemiştim de diyorki ben kışın evde.oijamalar ve ev botuyla gezerim saçımı tarafım ama makyaj yapmam adam beni her an evin içindeyken yatakta uyurken mutfaktayken sahnedeki halimle olacakmisim gibi hayal etmiş sonuçta bende normal bir insanım demişti.😀 Ben bunların hepsinin erkeğin karakteriyle ilgili olduğunu düşünüyorum.tabiki kadınız zor zamanlardan geçiliyor doğum lohusalık ev sorumluluğu kilo ....kolaymi..insan seviyorsa çuvalda giyse sever eşi sever öper sarılır şeytan cin fikirli kası gözü ayrı oynayan erkek isehergun gece kiyafetide gitsen tüm dünya senin güzelliginede baksa yaranamazsin

İncitti aslında beni eşimden bu duyduklarım.... Sonuçta ben onu o olduğu için seviyor sekle asla onem vermiyorum. Ama o şekil arıyor. Ve keyfimden değil asla dağınık dolaşıyor olmam. İnsan keyfinden tuvalete gitmek için kocasının gelmesini beklemez herhalde.. Biraz yardımcı olsa zaten kendimi toparlarım..
İsterse günlerce konuşalım erkeklerin sevme şekli farklı.
Haklı bulmamakla ve klişe olmakla birlikte çok iyi bir ev hanımı, anne, mutfakta aşçı, yatakta (afedersiniz) fahişe istiyorlar. Bunların önem sırası kişiye göre değişir.
Eşinizin söylediklerinde hoş olmayan kısım ise halinizden anlamaması.
Madem sizden özen istiyor kendinize vakit ayırmak için fırsat versin ya da başka çözümler bulsun.
Bende yakında doğum yapacağım eminim yaşarım bu durumu. Ama diş göstermek gerekli ki aslan kesilmesinler.
Bende kendimi böyle görmek istiyorum bana yardımcı ol deyin.

Size iltifat etmek istemiş ,motive etmek istemiş ama sıvamış. Sizi çok iyi anlıyorum ben de aynı durumdayım. Güzel giyineyim diyorum daha eşim gelmeden oğlum oğlum üstümü leke yapıyo , zaten oğlum hiç bi şey yapmama fırsat vermiyo. Geçen bi saçımı sekillendireyim dedim . Klozetin içine elini sokacakken yakaladım. Dışarı cikarken bile pek bakımlı değilim artık ve özeniyorum. Keşke ben de böyle olabilsem diyorum. Sabah kalkıyorum bugün kendime bakıcam diyorum ve inanın çok yoruluyorum hem herşeyi yetistireyim hem oğlumla ilgileneyim hem de kendime bakayım derken diğer günlerden daha yorucu oluyo ve daha gün bitmeden tükenmiş oluyorum. Kişisel temizligimi bile zar zor yapıyorum. Eşimi geçtim kendime saygımdan bakımlı olmak istiyorum. Üstelik yaşını göstermez ben gösteriyorum öyle olunca bu durum beni daha çok rahatsız ediyo. Eşim pek laf etmez ama iltifat da etmiyo doğal olarak. O da haklı aynaya baktığımda tam bi babanne görüyorum

X