Bakımlı Olma Topiği :)

Bir süre burada mı takilsam ne🤭🤭 kızlar göz altı morlukları için vb doğal yağ kullanan var mı? Ve ayrıca şu taş şeklinde yüz masaj aleti varya onu kullanan işe yarayan var mı? Veeee son olarak birkaç ay sonra 30 olacağım alın bölgemde kırışıklık var botoks yaptırmayı düşünüyorum ama bilmiyorum bizim ailede öyle estetik yaptıran hiç yok bana çok uzak. Bilemedim

Merhabalar herkese. Konu çok önceden açılmış forumda gezinirken gördüm. Paylaşımları tek tek okuyacağım. Güzel fikirleri alıp uygularım 🤗
Doğumdan sonra artık toparlanma vakti geldi (8 ay oldu geç bile kaldim):süslü: bebekle birlikte bakım zor. Rahat bi duş alsam bile çok seviniyorum ama artık kendime bakım yapmanın zamanı geldi. Kendimi salmıstım hamilelik doğum derken.
Çalışan anneyim ne kadar ne yapabilirsem kârdır.
En kötüsü de emzirdigim için saçlarımı boyayamamak :KK64: zira beyazlar aldı başını gitti. Buna bir çözümü olan varmidir?

Kizlar sac yaglanmasina çözümünuz var mi
Her gün yıkamak zorunda kaliyorum
Karantinada 2 günde bire dusurdum düzelsin diye ama fayda etmedi
H hayaller3434 tuzsuz şampuan benim saçımın yağını dengeledi. Tuzsuz şampuanla saç diplerini iyice yıkıyorum, saçiniz uzun ise saç uçlarıni başka sampuan ile yikayabilirsiniz. Gün içerisinde sacimla oynamamaya çalışıyorum. Kendi kendine kuruması da önemli ve saçınıza bunu alıştırın. Perşembe yıkayın ve diğer yıkama pazar günü olsun zaten evdeyiz.
Düzeltme: duşun sonunda sulandırılmış sirkeyi saç diplerinize dökün ve yıkamayın. Ama burda dikkatli olmak lazım. Sirke ve su oranı önemli. Saf sirke ile kesinlikle yapmayın. Oranı tam olarak hatırlamıyorum, internette mutlaka yazıyordur.

Günaydın :KK73:
İndirimde 29 tl mi ne aldığım bir ürün. Hala indirim devam etmekte.
Fazla kiri ve yağı %98 E kadar alabildiğin vaad ediyor. Ben sürekli güneş kremi kullandığım için böyle hem ufak hem etkili ürünler hayat kurtarıyor.
Dediği gibi cildi gergin gıcır gıcır yapıyor.
Bu sabahta bununla başladı 🙈💋
Eki Görüntüle 2677326

bu ürünü şuan hiçbir yerde bulamıyorum. bilginiz var mı acaba?

Kızlar selam, aramızda saçına keratin bakımı yaptıran var mı? Memnun kaldınız mı? Saçıma hiç boya deymedi, yaklaşık 2 yıldır da düzleştirici vurmuyorum, saçımın sağlıklı ve daha parlak görünmesini biraz da kendine gelmesini istiyorum (çok sık topuz yaptığım için bölgesel dökülmeler oluyor) Ay sonunda kuaföre gidip hem küt kestireceğim hem de keratin bakımı düşünüyorum.

Cilt bakım rutinimi değiştirdim.

İlk olarak missha apieu soonso foam cleanser ile yıkıyorum. Aydınlatıcı ve nemlendirici özelliği var.

2. Dermoskin be bright aydınlatıcı tonikle ince bir pamuk yardımıyla cildimi temizliyorum. Üzerine spreyle Gözenekli yerlere gül suyu sıkıyorum.
3. Missha time revolution essence'i pat pat yüzüme sürüyorum.
4. The ordinary niacinamide serumunu sürüyorum yine ovuşturmadan. Pat pat vurarak.
5. Missha mulberry ampul sürüyorum.
6. Missha madecassol ampul sürüyorum.
Son olarak da güneş kremi.

Haftada bir iki defa ise red clay kil maskesini yapıyorum.

Ben böyle bir rutin oluşturdum kendime. Şu an almak istediklerim arasında ise the ordinary aha bha var. Onu da haftada 1 uygulamak istiyorum.

H hayaller3434 tuzsuz şampuan benim saçımın yağını dengeledi. Tuzsuz şampuanla saç diplerini iyice yıkıyorum, saçiniz uzun ise saç uçlarıni başka sampuan ile yikayabilirsiniz. Gün içerisinde sacimla oynamamaya çalışıyorum. Kendi kendine kuruması da önemli ve saçınıza bunu alıştırın. Perşembe yıkayın ve diğer yıkama pazar günü olsun zaten evdeyiz.
Düzeltme: duşun sonunda sulandırılmış sirkeyi saç diplerinize dökün ve yıkamayın. Ama burda dikkatli olmak lazım. Sirke ve su oranı önemli. Saf sirke ile kesinlikle yapmayın. Oranı tam olarak hatırlamıyorum, internette mutlaka yazıyordur.
merhaba önerdiğiniz marka varsa özelden yazar mısınız

Merhaba ben hem burada hem de topiğinizde yeniyim çok akıcı çok güzel faydalı bir topik olmuş. İnşallah süreklidir . Öyleyse bende yazayım
22 yaşındayım düğünüm devlette iş bulmamıza bağlı bu korona döneminde evde kendimle ilgilenme fırsatı buldum . Güzel kokulu maskeleri seviyorum
Dermaroller yapıyorum 3 ay oldu sanırım çok sevdim hemen ardından serumumu sürüyorum cildimi yeniliyor hissediyorum . Sonra siyah nokta temizleme için makine almıştım onu da haftada 2 kere kullanıyorum siyah noktalarım hiç yok gözeneklerim açılınca bende gül suyuyla siliyorum . Gece yatmadan önce de sivilcelerim için çok az var ama kızarıklık var çoğalıyor bazen limon ve gül suyu karışımını pamukla siliyorum yüzümü . Ve sivilceler saç temizliği için 2 3 güne bir yastık kılıfımı değiştiririm . Tırnaklarımı törpüleyemiyorum düzgünce kesmeye çalışıyorum temizleyip oje sürüyorum . Bazen el kremi sürüp eldiven giyince pamuk ellere merhabaa . Yüz masajı yapıyorum jaderoller ile . Detoks suyu yapmayı seviyorum daha çok su içmemi sağlıyor . Mayonez maskesi saçıma iyi geliyor onu da yapıyorum . Nefes meditasyonu yapıyorum rahatlatıyor . Tam düzenli olmasada . Bunlar genel yaptıklarım çözüm bulamadıklarım ise göz altı yağ bezeleri ve beyaz sivilce geçiremedim . Bu şekilde rutinim :)

Merhaba ben hem burada hem de topiğinizde yeniyim çok akıcı çok güzel faydalı bir topik olmuş. İnşallah süreklidir . Öyleyse bende yazayım
22 yaşındayım düğünüm devlette iş bulmamıza bağlı bu korona döneminde evde kendimle ilgilenme fırsatı buldum . Güzel kokulu maskeleri seviyorum
Dermaroller yapıyorum 3 ay oldu sanırım çok sevdim hemen ardından serumumu sürüyorum cildimi yeniliyor hissediyorum . Sonra siyah nokta temizleme için makine almıştım onu da haftada 2 kere kullanıyorum siyah noktalarım hiç yok gözeneklerim açılınca bende gül suyuyla siliyorum . Gece yatmadan önce de sivilcelerim için çok az var ama kızarıklık var çoğalıyor bazen limon ve gül suyu karışımını pamukla siliyorum yüzümü . Ve sivilceler saç temizliği için 2 3 güne bir yastık kılıfımı değiştiririm . Tırnaklarımı törpüleyemiyorum düzgünce kesmeye çalışıyorum temizleyip oje sürüyorum . Bazen el kremi sürüp eldiven giyince pamuk ellere merhabaa . Yüz masajı yapıyorum jaderoller ile . Detoks suyu yapmayı seviyorum daha çok su içmemi sağlıyor . Mayonez maskesi saçıma iyi geliyor onu da yapıyorum . Nefes meditasyonu yapıyorum rahatlatıyor . Tam düzenli olmasada . Bunlar genel yaptıklarım çözüm bulamadıklarım ise göz altı yağ bezeleri ve beyaz sivilce geçiremedim . Bu şekilde rutinim :)
yağ bezeleriniz için salisalik asit içeren tonikler kullanın yada çay ağacı (seyreltilmiş) . Bir süre sonra geçecektir.

Cosrrx salyangoz özlü esans kullanan var mı? Kore kozmetigine de girdim çok güzel ürünler var... ayrıca isana'nin göz kremleri de hoşuma gidiyor fiyatları da çok iyi...
Cosrx temizleme ürünlerini kullandım. Salisalik asitli olan ve low ph gentle cleanser. Bu ikisi gayet iyi. Salyangoz esans çok pahalı geliyor bana, onun yerine peptit serum alabilirsiniz başka bir markadan. Kore kozmetik ürünlerinden cosrx ve mizon ürünlerini kullandım ;ikisinden de memnunum

Bir süre burada mı takilsam ne🤭🤭 kızlar göz altı morlukları için vb doğal yağ kullanan var mı? Ve ayrıca şu taş şeklinde yüz masaj aleti varya onu kullanan işe yarayan var mı? Veeee son olarak birkaç ay sonra 30 olacağım alın bölgemde kırışıklık var botoks yaptırmayı düşünüyorum ama bilmiyorum bizim ailede öyle estetik yaptıran hiç yok bana çok uzak. Bilemedim
göz altı morluğu genetikse kozmetikle geçmez.Sadece göz altı ışık dolgusu yardımcı olur ama o da geçici. Eğer dönemsel ise ev yapımı bir metot olarak türk kahvesi peltesi koymak olabilir .Bunun dışında gz altı serumları var ve orası için daha ince kremler kullanmak gerek. Hafif kırışıklar için botoxa gerek yok ; yüz masajı öğrenin ,cildiniz daha toplu durur.

Selamlar ben de 3.Ay kolajenime geçiyorum. Ilk ay suda 2.ay supra kullandim
Askorbik asit aldım (c vitamini)alman menşeili kolajen sentezine yardımcı ve antioksidan
Doppel herz biotin çinko l sistetin de kullanacağım bu ay
Saçlarıma argan yağı-cam terebentin kullanıyorum memnunum.
Cildime çuha çiçeği yağı aldım bu ay osman müftüoğlu tavsiyesiyle
Niacimamide serumu kullanıyorum ayrıca sebum sivilce iz vs için
Önümüzdeki aylarda da retinol e başlarım tekrar
çam terebentini nasıl kullanıyorsunuz?

X