Balkon yıkama meselesi

Valla çocuğum da yok ama akşamüstü 5 de süpürge yapınca kapıya geliyordu alt katım. Migreni varmış süpürgeyi kapatayımmış

en son saat 21.00 de elimden peçetelik düştü diye güvenliği aramışlardı. Gürültü yapıyorlar dayanamıyoruz diye, ki tv izliyorduk baş başa :KK70:

sonraki gün kapılarına gidip bir daha beni güvenliğe şikayet edeceğine polis çağır kapıma madem diye söylendim. O gün sustu psikopat kadın. O yüzden alt katlardan kendi adıma hoşlanmıyorum. Çocuğum olursa taşınır herhalde düşünemiyorum :KK70:
Ya ben buna çok güldüm allah iyiliğini versin senin

O teyze gelip bizim ofiste yaşasa keşke.
Ben zemindeyim, üst kattaki vatandaş pencereleri yıkıyor. Dikkatinizi çekerim "pencereleri". Hem de hortumla.
6 metrelik cam cephenin önünden şelale gibi su akarken çıkıp kimin yıkadığına bakamıyordum.
Sorduğumda kendisinin değil üst katındakinin yıkadığını söylemişti.
En sonunda su içeri girince canıma tak etti, açtım kapıyı hanımefendi çizgimden çıkarak deli gibi bağırdım.
Kendisi yıkıyormuş, yakalanınca da hiç utanmadı ve "e yağmur yağınca ne yapıyorsun" cevabını verdi.
Çok aydınlandım sayesinde.
O teyze gelip üst katımdakinin ağzını yırtsa çok rahatlarım.

Ama size ayıp etmiş.
Rahatsız olabilir ama belli bir kapasitedeki insan bunu kibarca dile getirebilir.
İnşaat pisliği silerek kolay kolay geçmez, yıkamanız normal.
Bundan sonra balkonu yıkayıp üst mermeri sadece silersiniz. Normalde olması gereken bu bence.

Emin olun verdiği tepkiye bakan dışarı hortum çıkarıp yıkadık sanırdı. Zaten normalda su dökmem mermere ama baktım araya silikon çekilmiş, çok da toz pislik olunca yavaşça döktüm. Yandaki aradan sızan 10 damla mesele oldu ama :)

Teyzenin üslubu yanlış evet ama çamaşır olsa da olmasa da yıkayınca su damlıyorsa balkon yıkanmaz. Biz de balkon yıkıyoruz ama taban ile camlar arasında kalan mermer kısmı siliyoruz ki aşağıya su damlamasın. Çiçek sularken dahi çok dikkat ederim, suyu fazla gelip damlatmaya başladığı an elimde bezle siliyorum hemen, yazık günah, komşu hakkı çok önemli.

Yarıya kadar duvar yarıya kadar cam gibi düşünün, mermerle cam arası silikonla kapatılmış. Sadece yatak odasında ufacık aralık var duvar kısmında. Oradan azcık su geçti konu bu yani. Bizde farkettik bir daha da olmadı dikkat ettik. Neticede taşınacağım ev her yeri bilemiyorum ki kapalı silikonla diye dökmüş oldum suyu. Komşu hakkı önemliyse bu teyzenin vay haline. Daha tanımadan etmeden hakkıma girmiş oldu, ki eşimde bende çok dikkat ederiz böyle durumlara. Ha hata ettiysem de üslüp bu olmamalıydı diye düşünüyorum :)

Bir yıl boyunca tepemden hortumla foşur foşur balkon yıkayan komşum(!) geldi aklıma 😬
Her seferinde kavga ediyordum o da hiç umursamadan devam ediyordu 😂
Sen rahatsız oluyorsun diye balkonumu yıkayamayacak mıyım diyordu
Ama balkon kenarlarına ve camlara hortum tutması dışında sorun yoktu 😕

Ben balkonu taşındığımda yıkadım ilk ama gider borusu dışarda sanırım tıkanmış mı delinmiş mi bilmiyorum dışına akmaya basladı. Alt katlara doğru bayağı bi gitti farkedince hemen gideri tıkadım suyu silerek çektim. En alt kattaki esnaf çırağını yukarı gönderdi çok utanmıştım. Benimkinde haklılardı çok aktı ama azıcık bir şey içinde yukarı çıkması da çok abes. Ben eski evimizde hatırlıyorum üst komşu halısını sarkıttı hortumla yıkadı. bütün sular aşağıda tabi bizim balkonda ona rağmen gidip söylemedim.

Öyle bile olabilirdi insanlık hali. Özür dilemişim işte daha uzatmanın manasını çözemiyorum bende.

Benim üsteki gerizekalı birgün kapı önünü aşağıya doğru silmiş yarım yamalak gerisi benm kapı önünde çıldırdım..seslemedim dedim sakin olayım...aradan bir kaç gün geçti bu alıştı yine aynı şey yine temizledim fakat sildiğim tozları gittim kapısının eşiğine döktüm ...üstüne msj attım acaba benm kapıma o pis tozları kim döküyor biliyormusun..(şoka girdi kafası karıştı o ara beni çözmeye çalıştı heralde)😂😂😂 kızlar aradan zaman geçti bu sefer apartman beni dinliyor kapısına dayandım korkudan açmadı bağırdım ben köye gidiyorum geldiğimde burayı temiz görcem şimdi pırıl pırıl herşey..yaklaşık 6 aydır vukuat yok karşılaşıyoruz konuşmak yok olamazda yanımdan geçerken gayet saygılı...öğrenmiş baya birşeyler..😂😂😂😂 sen alt kattaki bayana aldırma fazlada yüz verme ama suyunu çıkarmasın istemeden olmuş işte...

Bir yıl boyunca tepemden hortumla foşur foşur balkon yıkayan komşum(!) geldi aklıma 😬
Her seferinde kavga ediyordum o da hiç umursamadan devam ediyordu 😂
Sen rahatsız oluyorsun diye balkonumu yıkayamayacak mıyım diyordu
Ama balkon kenarlarına ve camlara hortum tutması dışında sorun yoktu 😕

Ben gayet güzel cevap verdim aslında altları yıkıyoruz üstleri siliyorum diyorum. Orayı da yıkama diyor bana. Öyle biri gelse ne yapardı acaba? :))

Benim üsteki gerizekalı birgün kapı önünü aşağıya doğru silmiş yarım yamalak gerisi benm kapı önünde çıldırdım..seslemedim dedim sakin olayım...aradan bir kaç gün geçti bu alıştı yine aynı şey yine temizledim fakat sildiğim tozları gittim kapısının eşiğine döktüm ...üstüne msj attım acaba benm kapıma o pis tozları kim döküyor biliyormusun..(şoka girdi kafası karıştı o ara beni çözmeye çalıştı heralde)😂😂😂 kızlar aradan zaman geçti bu sefer apartman beni dinliyor kapısına dayandım korkudan açmadı bağırdım ben köye gidiyorum geldiğimde burayı temiz görcem şimdi pırıl pırıl herşey..yaklaşık 6 aydır vukuat yok karşılaşıyoruz konuşmak yok olamazda yanımdan geçerken gayet saygılı...öğrenmiş baya birşeyler..😂😂😂😂 sen alt kattaki bayana aldırma fazlada yüz verme ama suyunu çıkarmasın istemeden olmuş işte...

Valla ne görgüsüz insanlar var. Bizimki artık ne bekliyorsa bilemiyorum, öyle biri taşında ne yapacaktı acaba.

E bize denk geliyor arızalar şaşırmıyorum ben bana genelde hep böyle şeyler denk geliyor sanki biliyorlar arkadaş acaip kızıyorum eşim diyor ki kızdığını gözlerinden anlıyorum kibarlık varda biz mi itiyoruz..bunlar birbirlerini bulsa allahım yesinler birbirlerini kimseyide ayıramam seyredeceğim arkadaş...

Yarıya kadar duvar yarıya kadar cam gibi düşünün, mermerle cam arası silikonla kapatılmış. Sadece yatak odasında ufacık aralık var duvar kısmında. Oradan azcık su geçti konu bu yani. Bizde farkettik bir daha da olmadı dikkat ettik. Neticede taşınacağım ev her yeri bilemiyorum ki kapalı silikonla diye dökmüş oldum suyu. Komşu hakkı önemliyse bu teyzenin vay haline. Daha tanımadan etmeden hakkıma girmiş oldu, ki eşimde bende çok dikkat ederiz böyle durumlara. Ha hata ettiysem de üslüp bu olmamalıydı diye düşünüyorum :)

Üslubu yanlış dedim zaten. Yanlışlıkla bir kere olmuş birşey tabiki bu kadar büyütülmez hatta söz konusu olmamalı ama o da kendince baştan ayar çekiyim diye mi düşündü acaba çünkü bazı insanlara anlayış gösterdikçe tınlamamaya başlıyorlar, ben de üst katımdan çektim de ordan biliyorum. İnşaallah bundan sonra ilişkiniz düzelir, komşu anlaşmamazlığı çok zor.

Üslubu yanlış dedim zaten. Yanlışlıkla bir kere olmuş birşey tabiki bu kadar büyütülmez hatta söz konusu olmamalı ama o da kendince baştan ayar çekiyim diye mi düşündü acaba çünkü bazı insanlara anlayış gösterdikçe tınlamamaya başlıyorlar, ben de üst katımdan çektim de ordan biliyorum. İnşaallah bundan sonra ilişkiniz düzelir, komşu anlaşmamazlığı çok zor.

İnşallah uzamaz, bende daha dikkat ederim mutlaka. Muhtemelen dediğiniz gibi ilk başta sert çıkayım diye düşündü. Neyse :)

ınsanlar yaslandıkca daha anlayıslı daha ılımlı daha tonton tatlıs olması gerekmez mı ?
son zamanlarda gordugum yaslılar ergenlerden daha zor gelmeye basladı bana
bu zamanın teyzelerı de zamane cocukları gıbı enteresan...

ınsaat pıslıgı sonucta tabıkı yıkanır komsuya su gıtmedıgı surece ıstersenız yag dokun kımseyı ılgılendırmez bu .

ınsanlar yaslandıkca daha anlayıslı daha ılımlı daha tonton tatlıs olması gerekmez mı ?
son zamanlarda gordugum yaslılar ergenlerden daha zor gelmeye basladı bana
bu zamanın teyzelerı de zamane cocukları gıbı enteresan...

ınsaat pıslıgı sonucta tabıkı yıkanır komsuya su gıtmedıgı surece ıstersenız yag dokun kımseyı ılgılendırmez bu .

Yani bence mesele şu, ben oraya yeni taşınacağım illa bilmediğim bir durum da olabilir. Güzelce gelip tanışmak ve uyarmak varken kapıya dayanmak bana da oldukça çocukca geldi.

Merhaba. Şimdi size bence çok saçma bir olay anlatacağım. Yeni bir eve taşınacağız inşallah, bugün gidip temizlik yapalım dedik eşimle. Balkonu yıkıyoruz,Balkonların altı normal fayans üstü de 30 cm fayanstan sonra cam. Camla yandaki duvar arasında da çok çok az bir boşluk var 1 cm kadar.

Yatak odası balkonunda Eşim üstteki mermere suyu dökünce camla yan duvar arasındaki olan aradan da bir kaç damla aşağı döküldü. Kesinlikle daha fazla değil .alt katın dışarıda kalan mermerine çok az damlamış. Neyse diğer balkona geçtik, yerleri falan kazıyoruz aradan yarım saat geçti. Kapı çaldı alt komşuymuş yaşlı bi teyze. Selam sabah yok Uslüp aynen şöyle kiracı mısın ev sahibi mi? Bende afalladım ev sahibiyim dedim. Balkon mu yıkıyosun sen? Aşağı su geldi çamaşırlarım su oldu, Bende dedim ki evet taşıncaz inşallah temizlik yapıyoruz kusura bakmayın aslında dikkat ediyoruz çok az damlamıştı ama daha çok dikkat edelim dedim.

Yıkama balkonları dedi. Nasıl yani dedim, ev inşaat pisliği 2 senedir balkon yıkanmamış nasıl yıkamayım. Sil biz hep sildik dedi, yerleri nasıl sileyim çamur içinde dedim , üst camları zaten siliyorum fayansları tabiki yıkayacağım dedim. Hala uzatıyor yıkanmaz balkon ya benim beyaz tavanlarım su olursa vs vs. Biz burada balkon yıkamıyoruz..Sinirim bozuldu. Bende en son dedim ki ben buraya yeni taşınacağım bir hoşgeldin demeden gösterdiğiniz şu tavır hiç hoş değil. Dikkat ederim diyorum kusura bakmayın deyip kapattım kapıyı.

Özellikle inip balkonlarına baktım acaba su akmış mı diye öyle bir durum da yok. Zaten dediğim gibi çok çok az taşmıştı su. Sonra da hep dikkat ettik zaten o boşluğa.

mümkün mü 150 kişinin oturduğu sitede kimsenin balkon yıkamaması? 3 tane koca balkon var. İnşaat pisliğiyle duruyor. Nasıl yıkamayım? Ki balkonların dediği gibi her yeri kapalı, sadece yan duvarla yarım cm mesafe var. Orada hortum tutsam yine ıslatamam alttaki çamaşırı.Çamaşır da balkonun içinde bu arada dışarı asmak da yasak.

Sizce yanlış bir durum var mı bunda? İnsanlık hali bilmeden çok az su taşırdık, bu kadar lafa gerek var mı sizce? Ki özür de diledim yani, Daha farklı bir cevap verebilir miydim? Çok kafama takıldı üzüldüm daha yeni komşu olacağız baştan böyle bir şey yaşamak acayip moralimi bozdu.
Bazı insanlar hasta. Etrafındakilerle sürekli kavga eder, mutlaka rahatsız olacak bir şey bulur. Siz de öylesine denk gelmişsiniz ben de buraya ilk geldiğimde akşam 9 buçukta eşim beşik kuruyordu çok ta bi ses olmamasına rağmen alt kattaki kadın kapıya geldi siz geldiğinizden beri gece 12 ye kadar gürültü yapıyorsunuz filan diye bir sürü laf saydı. Biz çok şaşırdık öyle bi gürültümüz kesinlikle yok, önceden de başka evlerde kirada oturduk ilk kez biri kapıya geldi. Yere şişe düşse, kızım sehpayla oynasa aşağı en ufak ses gitse ya kapıya gelir ya tavanına vururdu. Taşındı gitti kurtulduk benim de sinirlerim bozulmuştu en ufak seste kızıma kızardım. Yani sizlik problem yok karşıdaki rahatsız olacak bir şey mutlaka bulur siz yüz vermeyin gelip durmasın kapıya, evinizde rahat rahat oturun inşallah, insanlar vermiyor da gerçi

Ben taşındığım zaman yıkamıştım, ev sahibi belirtmemişti, gider borusu alta su kaçırıyormuş hiç haberim yok. Ben balkonu yıkadım alttan güm güm ses geliyor, anlamadım ne olduğunu. Sonra baktım alttaki kadın sopayla benim gider borusuna vuruyor. Vurunca çıkardı boruyu yerinden. Sonra da gelip bir daha balkon yıkama ıslanıyoruz aşağıda dedi😳😳. Çatamadım, zaten ne olduğunu idrak edene kadar kadın gitti. Sabıkalı olduklarını duymuştum ( gerçek sabıka, aile boyu hapse girip çıkmışlar) vallahi ağzımı açıp bir şey diyemedim, bir sene sonra da çıktım o evden.

Merhaba. Şimdi size bence çok saçma bir olay anlatacağım. Yeni bir eve taşınacağız inşallah, bugün gidip temizlik yapalım dedik eşimle. Balkonu yıkıyoruz,Balkonların altı normal fayans üstü de 30 cm fayanstan sonra cam. Camla yandaki duvar arasında da çok çok az bir boşluk var 1 cm kadar.

Yatak odası balkonunda Eşim üstteki mermere suyu dökünce camla yan duvar arasındaki olan aradan da bir kaç damla aşağı döküldü. Kesinlikle daha fazla değil .alt katın dışarıda kalan mermerine çok az damlamış. Neyse diğer balkona geçtik, yerleri falan kazıyoruz aradan yarım saat geçti. Kapı çaldı alt komşuymuş yaşlı bi teyze. Selam sabah yok Uslüp aynen şöyle kiracı mısın ev sahibi mi? Bende afalladım ev sahibiyim dedim. Balkon mu yıkıyosun sen? Aşağı su geldi çamaşırlarım su oldu, Bende dedim ki evet taşıncaz inşallah temizlik yapıyoruz kusura bakmayın aslında dikkat ediyoruz çok az damlamıştı ama daha çok dikkat edelim dedim.

Yıkama balkonları dedi. Nasıl yani dedim, ev inşaat pisliği 2 senedir balkon yıkanmamış nasıl yıkamayım. Sil biz hep sildik dedi, yerleri nasıl sileyim çamur içinde dedim , üst camları zaten siliyorum fayansları tabiki yıkayacağım dedim. Hala uzatıyor yıkanmaz balkon ya benim beyaz tavanlarım su olursa vs vs. Biz burada balkon yıkamıyoruz..Sinirim bozuldu. Bende en son dedim ki ben buraya yeni taşınacağım bir hoşgeldin demeden gösterdiğiniz şu tavır hiç hoş değil. Dikkat ederim diyorum kusura bakmayın deyip kapattım kapıyı.

Özellikle inip balkonlarına baktım acaba su akmış mı diye öyle bir durum da yok. Zaten dediğim gibi çok çok az taşmıştı su. Sonra da hep dikkat ettik zaten o boşluğa.

mümkün mü 150 kişinin oturduğu sitede kimsenin balkon yıkamaması? 3 tane koca balkon var. İnşaat pisliğiyle duruyor. Nasıl yıkamayım? Ki balkonların dediği gibi her yeri kapalı, sadece yan duvarla yarım cm mesafe var. Orada hortum tutsam yine ıslatamam alttaki çamaşırı.Çamaşır da balkonun içinde bu arada dışarı asmak da yasak.

Sizce yanlış bir durum var mı bunda? İnsanlık hali bilmeden çok az su taşırdık, bu kadar lafa gerek var mı sizce? Ki özür de diledim yani, Daha farklı bir cevap verebilir miydim? Çok kafama takıldı üzüldüm daha yeni komşu olacağız baştan böyle bir şey yaşamak acayip moralimi bozdu.
Böyle bi manyakta benim alt katımda oturuyordu bir zamanlar. Balkon yıkanmaz mı hiç ? Siz gayet güzel cevap vermişsiniz boşverin foşur foşur yıkayın. Bugün balkonu sil der, yarın banyoyu yıkama der, sonra en ufak seste yukarı çıkar taviz vermeyin

Balkon yıkanır ama mermer yıkanmaz. Aşağıya su gideceği için silinir.

Konu eski arkadaşlar☺️

Alt komşu teyze huysuzmuş biraz böyle ani çıkışları hep oluyormuş, balkonları gayet foşur foşur yıkıyor herkes kendi kızı da dahil 🤣

Pandemi sürecinde evden çıkamadıkları için bir kaç kez uğrayıp ihtiyaçlarını sorduk, kendi de baya mahçup oldu sonrasında.

Niye bu kadar dert ettiniz💗çok onemsiz bir konu

X